срамно ли да потърсиш помощ,,,

  • 24 460
  • 212
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 884
mozza  е отправила наистина добро предложение.
Защо ли авторката на темата не е откликнала?
...
Дали се притеснява от някого?
Дали представя проблемите си точно?
...
16-годишната дъщеря сигурно също има нужда от документ за самоличност - а това не се споменава никъде - нейният документ наред ли е? Защо документът на майката да не е наред? Изгубен? Откраднат? Чужденка ли е майката? Ако е така, значи вероятно и документите на дъщерята може да не са наред... А таткото? Български гражданин ли е?
Защо не казват от кой град са?
Или хората са много объркани, или това е една недомислена история!
...
Всичко може да е.
Все пак, остава предложението ми да вземат моето креватче - намерих помощ за багажа, вече почти съм се наредила на новото място, така че няма нужда да ми помагат. Ще им намеря и други бебешки неща, но не мога да пращам по пощата.

Ако се изяснят нещата, ще се радвам!
...

Последна редакция: сб, 19 ное 2011, 20:50 от Геррри

# 16
  • Мнения: 54
Здравейте на всички майки във форума.Ще бъда коректна и кратка защото в 00:00 часа днес ще ни спрат интернета защото не сме го платили.Показах форума на дъщеря ми и тя реши да предостави за връзка нейния  скайп който е : gotino_sladur4e_95 . За връзка за тези които искат да помогнат и искат по-подробна информация.Ще сме тук до 23:50 часа.Поздрави Simple Smile


П.П. Историята ни е прекалено дълга за разказване във форума.Благодаря на всички които се отзоваха  Hug

# 17
  • Мнения: 488
Ние не искаме да ни разказвате историята си, зададахме Ви конкретни въпроси. От къде сте ? Ако може някоя от майките да се срещне с Вас ще е най-добре, защото ще имаме информация от първа ръка. От какво точно се нуждаете в момента най-належащо? Бащата на детето осигурен ли е? Разбрахме, че сте чужденка, може би рускиня, но за да Ви помогнем тр. да дадете повече инфо, иначе всеки ще прочете... и ще отмине.

# 18
  • Мнения: 249
...
Понеже не можех да си плащам вече наема на квартирата, мои познати ми дадоха временно да живея в тяхното жилище, като се надяват в рамките на 1-2 месеца да успея да си намеря работа. За това съм им МНОГО благодарна, защото те самите имат нужда от доходи, и вместо да го пуснат под наем веднага, ми помогнаха на мен.
Здравейте, явно все пак са останали и добри хора. Peace

# 19
  • Мнения: 884
...
Понеже не можех да си плащам вече наема на квартирата, мои познати ми дадоха временно да живея в тяхното жилище, като се надяват в рамките на 1-2 месеца да успея да си намеря работа. За това съм им МНОГО благодарна, защото те самите имат нужда от доходи, и вместо да го пуснат под наем веднага, ми помогнаха на мен.
Здравейте, явно все пак са останали и добри хора. Peace

Да, наистина са останали!
И понеже се уверих в това, щеше ми се и аз да помогна на авторката на тази тема...
На всеки може да се случи да е закъсал и уплашен...
Никой не е застрахован от бурни и несигурни периоди в живота си!
...
Но - започнах да се съмнявам в достоверността на тази история, от темата.
Нека някоя мама, ако се е свързала с това семейство, да пише, да каже нещо повече за тях - ако тези хора наистина имат нужда от помощ, ще я получат!

# 20
  • Мнения: 54
Здравейте.Пиша,за да ви кажа по подробно,за какво става дума.Да-рускиня съм.Юни месец,2010 година ми изтече срока на паспорта и личната карта.Подадох документи в посолство за нов,но така и не можах да ида да го взема.Поради тая причина ме изгониха от работа.Търсих си работа-но отвсякъде отговор беше един-оправи си документи и тогава ела.Проблеми започнаха да се трупат,спираха ми тока,изгониха ни от две квартири.Депресирах се.разболях се.Една моя приятелка ми намери тая работа,работодателя не ме пита за документи,а и аз си мълчах.Докато не разбрах,че ще имам дете.Парите ми стигат едвам за наема и сметки.Вече ми е страх да не ги плащам,знам какво е.И все не остават за документи.И имам отговорности и към дъщеря ми.Казвате,да продам нейният компютър?Питала съм-за толкова стар модел,заедно с монитора ми дават 50лева.Които няма да стигнат за нищо.Наистина глупаво да търся помощ от непознати хора.Сама съм си виновна.Вярвах на съпруга ми,на негови думи-че ще измислим нещо.Вчера говорихме с него.Карахме се много лошо.Взех аванс-100 лева и реших утре да идем до посолство.После ще гладуваме,но поне да направя първа стъпка.Казвате,че не вярвате в тая моят измислена история.Ваше право.А аз вече си уморих да давам обяснения и да давам оправдания.Беше грешка.Както казва мъжът ми-"Има време.ще измислим нищо."Само че от това мислене вече страшно ми боли глава.Утре ще дойда в София и ако наистина някой ми повярвал,може да ми се обади,просто да се видим,за да има информация от първа ръка.Телефона сега е в дъщеря ми,тя е на работа.Утре ще тръгнем с нея в 5 сутринта,ако всичко е наред.0892965080.Желая ви късмет и щастие.

# 21
  • Мнения: 249
...
Понеже не можех да си плащам вече наема на квартирата, мои познати ми дадоха временно да живея в тяхното жилище, като се надяват в рамките на 1-2 месеца да успея да си намеря работа. За това съм им МНОГО благодарна, защото те самите имат нужда от доходи, и вместо да го пуснат под наем веднага, ми помогнаха на мен.
Здравейте, явно все пак са останали и добри хора. Peace

Да, наистина са останали!
И понеже се уверих в това, щеше ми се и аз да помогна на авторката на тази тема...
На всеки може да се случи да е закъсал и уплашен...
Никой не е застрахован от бурни и несигурни периоди в живота си!

Да, така е. Peace

Питала съм-за толкова стар модел,заедно с монитора ми дават 50лева.Които няма да стигнат за нищо.
...
После ще гладуваме,но поне да направя първа стъпка.Казвате,че не вярвате в тая моят измислена история.
Сколонна съм да вярвам на дамата, защото наистина за много стар компютър може да не и дадат кой знае каква сума.
И за гладуването напълно разбираемо, като си плати наема и сметките, за храна винаги остава почти нищо, да не кажа нищо защото и това се случва. Може би, не за всеки е разбираемо...
Надявам се нещата при вас uplashena777 да се наредят и дано някой да има възможност да ви помогне, а на вас сила да продължите напред. За жалост лично аз няма с какво да помогна, особенно що се отнася до финансова помощ. Надявам се подкрепата ми да е от полза поне. Ако мога с нещо друго да помогна uplashena777 може да ми пишеш на Лични съобщения. Не мога да обещая нищо, но ако мога ще помогна. Peace
  bouquet

Последна редакция: пн, 21 ное 2011, 12:38 от kori_1

# 22
  • Мнения: 53
Нека малко успокоим темпото и да говорим реалистично. Писах вече, че ще платя документите за самоличност. За мен те са много важни, без тях не може да се получават разните социални плащания.
Напиши ми точните разходи - за билети, за всичко което си плащала по продължаване на статута ти, предполагам на постоянно пребиваваща. Ще проверя в посолството и българското МВР и ако сумите отговарят на обичайните ще ти ги възстановя. Разбираш, че ще са ми нужни имана и адрес за да ти изпратя парите. Ако се свържеш с човек от ДБМ от най-близкия град вероятно ще получиш повече помощ, отколкото ако разчиташ само на доверие от четящите.

Както писах вече - няма срамно, никой не е застрахован. Помощ човек получава и когато може я връща на друг - нормално.

Остави го този компютър. За мен това не е изход и не решава проблемът ти.

# 23
  • Мнения: 884
Дано проблемите се решат и дано семейството не се скара заради пари, че достатъчно такива трагедии има и без това...
...
А защо са я изгонили от работа, след като й е изтекъл паспортът? Това дали е справедливо?
Какво го засяга работодателя, ако тя вече е била на някакъв договор при него? А ако не е била, още повече не трябва да го засяга...
...
Голяма бъркотия!
Дано когато детето се роди, всичко да е наред!
Остава предложението ми за креватчето, ако имат нужда.
Не е нещо особено, но може да им свърши работа, ползвали сме го до преди две седмици.
...
  bouquet

# 24
  • Мнения: 53
"НЗОК ще покрива изцяло заплащането на акушерската помощ за всички жени, включително и на здравно неосигурените"... "Финансирането ще става чрез клиничната пътека „Раждане, независимо от срока на бременността, предлежанието на плода и начинът на родоразрешение“. Това е и единствената клинична пътека, за която НЗОК заплаща безусловно за всеки отчетен случай.."

Някои неща се нареждат като по чудо.

Остава грижата с проследяването на бременността.

# 25
  • Мнения: 884
"НЗОК ще покрива изцяло заплащането на акушерската помощ за всички жени, включително и на здравно неосигурените"... "Финансирането ще става чрез клиничната пътека „Раждане, независимо от срока на бременността, предлежанието на плода и начинът на родоразрешение“. Това е и единствената клинична пътека, за която НЗОК заплаща безусловно за всеки отчетен случай.."

Някои неща се нареждат като по чудо.

Остава грижата с проследяването на бременността.

Според мен ще трябва да отидат поне на една фетална морфология, а 4Д скенер струва между 60 и 90 лв. Може и да не се преглеждат, да се надяват на най-доброто развитие, но... знае ли човек..
И все пак, как някой може да помогне на момичето, ако не знае поне откъде е? ... newsm78

# 26
  • Мнения: 817
mozza, Това е страхотна новина! А това решение гласувано ли е вече или е само предложение? Питам, защото гледам, че пише "НЗОК ще ... "

Геррри, аз съм обещала да помогна с каквото мога (но още не зная с какво точно ще мога) и жената ми е писала от кой град е, но няма да споменавам, защото явно нейното желание е да не се упоменава публично и ще уважа желанието й. Само не знам дали няма да се притесни да ми даде адреса си, хората сме станали много мнителни в последно време. Но просто няма друг вариант да й изпратя колет.
Дано всичко да се нареди за нея и за бебчето.

# 27
  • Мнения: 53
mozza, Това е страхотна новина! А това решение гласувано ли е вече или е само предложение? Питам, защото гледам, че пише "НЗОК ще ... "

Геррри, аз съм обещала да помогна с каквото мога (но още не зная с какво точно ще мога) и жената ми е писала от кой град е, но няма да споменавам, защото явно нейното желание е да не се упоменава публично и ще уважа желанието й...

http://zdrave.net/Portal/News/Default.aspx?evntid=hW5uBVybc7Q%3D

Цитат
По повод изказани в медиите твърдения, че условията, заложени в клиничната пътека са причина родилки да бъдат връщани от лечебните заведения, НЗОК уточнява, че тези твърдения  са неоснователни и не може да са в следствие на изискванията в клиничната пътека. Това се казва в съобщение, изпратено от осигурителната институция до медиите, вероятно свързано с днешното интервю на здравния министър пред bTV.

Националната здравноосигурителна каса (НЗОК) осигурява изцяло заплащането за родилната помощ чрез клинична пътека „Раждане, независимо от срока на бременността, предлежанието на плода и начинът на родоразрешение”. Това е и единствената клинична пътека, за която НЗОК заплаща безусловно за всеки отчетен случай, посочват от касата.

През 2011 г. финансирането на родилната помощ бе гарантирано с отделянето на средствата за нея в прогнозните бюджети на болниците, които НЗОК заплаща. Директорите на специализираните акушеро-гинекологични болници бяха уведомени за това чрез съответните районни здравноосигурителни каси.  Изключението беше направено още в началото на годината с цел в тези болници да бъдат осигурени по-спокойни и добри условия на работа, припомнят от НЗОК и допълват, че съгласно Закона за здравето, чрез отделно предвидени средства, НЗОК осигурява и акушерската помощ за всички здравно неосигурени жени.

"Ще" съм употребила неуместно. Досега тази възможност е съществувала, но жените не знаят правата си, което пък е повод да бъдат изнудвани от болничните заведения.

# 28
  • Бургас
  • Мнения: 338
Какво ще е бебето, знае ли се? Имам останали малко дрешки, които още не съм дала от сина си /няколко бодита/ и бих могла да ги изпратя.  Ако авторката на темата има желание нека ми даде адрес на лични.

# 29
  • Мнения: 285
срамно ли да потърсиш помощ,,, - не е срамно, щом въпросът опира до това да си отгледаш и възпиташ децата. Някога и аз помагах. Имах възможност, но в последно време така ме завъртя, че ... Господ да ни е на помощ. И аз се срамувах да поискам помощ. До август бях по майчинство, а после останах без работа. Търсех, но не ме искат. Детето било малко и ще ползвам често болнични. Мъжът ми също остана без работа - съкратиха го. Не се записахме в бюрото за да не точим държавата. Очаквахме скоро да започнем да работим. Имахме уговорка, но нещата се скапаха и така останахме само със 70лв. месечен доход от детските надбавки и ако мъжът ми успее да изкара някой лев. С множество неплатени кредити и сметки. Този месец децата на два пъти се разболяха и парите хвръкнаха за лекарства. В общи линии ударихме дъното. Днес срам не срам отидох в социалните за да питам каква помощ ми се полага при това положение. Предстои ми да си подготвя документите. Никога не съм предполагала, че ще стигна до тук и въпреки сълзите в очите докато пиша всичко това аз все още вярвам, че това е временно и нещата ще се оправят. Дължим го на децата си. Съжалявам за написаното...имах нужда само да споделя.

На въпроса дали е срамно - пак казвам не е срамно, ако го правиш за да можеш да се оттласнеш от дъното вместо да се вкопаваш. Мамите тук са помагали много и на теб ще помогнат, ако си коректна с тях. Желая ти успех. Дано нещата при вас се наредят и да се радвате необременени от битови ядове на едно здраво и пухкаво бебенце.

Последна редакция: ср, 30 ное 2011, 23:35 от KENGA

Общи условия

Активация на акаунт