Красиво българо- турско име???

  • 88 192
  • 104
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 329
Не знам какво означават, но Еркан и Кадир ми звучат добре.

# 46
# 47
  • Мнения: 201
Арда( с ударение накрая)
Брахим
Юдаверди
Алдин
Алперен
Седат

последните две много ми харесват!

# 48
  • UK
  • Мнения: 88
Единственото турско мъжко име за което се сещам и ми харесва е Кенан Simple Smile

# 49
  • Мнения: 113
Есен е мъжко име с универсално звучене в двете страни ... с ударение на втората сричка разбира се Peace

# 50
  • Мнения: 0
Аз харесвам Енес

# 51
  • Мнения: 2 786
От всички изброени предложения в темата не намирам нито едно, което да има българско звучене (за мен поне). Идеята за международно име (например Александър) ми харесва повече.

# 52
  • Мнения: 4 569
Исет -Смет значи, почти няма име независимо от произхода му, което да може да избегне такъв тип рима....ако имат желание децата, ще намерят и за Иван  подигравка, ако не намерят такъв тип подигравка, то ще е за нещо друго, за носа, за очите, за цвета на дрехата му и т.н. и т.н.
Никой няма да се подиграва на детето ти, само защото е на половина турчин и има характерно за произхода си име, ако му се подиграват...то ще е просто защото децата минават през такива фази Wink
Харесайте име, което ви звучи красиво, за вас, в ушите и сърцата ви, с хубаво значение, пък произхода на името...не чак толкова важен, още повече, че детето все пак няма да е чисто българче, може да си позволите и не чак толкова традиционно име, това само ви дава повече свобода, не се ограничавайте и то поради такива причини, като горепосочената. Аз предполагам, че все пак не се срамувате от това и че детето няма да крие и т.н., че двамата му родители не са българи, ако го научите да се гордее с името и произхода си, то няма да има проблем с подигравките.


Peace много хубав пост


Авторката, избрахте ли име?

# 53
  • Мнения: 43
Не още Simple Smile Спряла съм се на Мирая, Верена за момиче, но за момче още нищо...

# 54
  • Мнения: 4 569
А бебчето кога ще дойде?

# 55
  • Мнения: 43
Май месец - още не знаем пола, и поради тази причина ми е трудно с името. Аз вярвам, че всяко бебе си идва с името и когато го видя ще знам  baby_neutral

# 56
  • UK
  • Мнения: 4 311
Страхотни имена сте харесали Simple Smile Много ще ми е интересно какво ще е окончателното име.

# 57
  • Пазарджик
  • Мнения: 536
За момче харесвам Хади или Адам, за момиче Сара или Мона, но и тези, които сте избрали са много хубави.

# 58
  • Мнения: 43
Здравейте отново!!! Кръстихме детето Мериам Simple Smile)) След много умуване и варианти, когато я видях просто това беше първото, което ми дойде  и така си остана Simple Smile)) Благодаря на всички за отзивчивостта!!!

# 59
  • Сопот, Пловдив
  • Мнения: 1 016
Честито бебче Мериам, много красиво име!   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт