MAC & Sephora - 4 тема

  • 65 929
  • 727
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 616
В някой марки, като МАС,  разлините четки са често от различни косми, някой дори са смески от косми. В други марки, като Екотуулс, почти всичко е с едно влакно. Но самия косъм е само половината, а понякога и 1/3 от крайната 'твърдост' на четката. Гъстотата, начина, по който са захванати космите, дължината им и формата, под която е подрязана четката също имат значение. Например вземи една четка за преливане и една четка наклонена ъглова за очна линия. Първата е с по-дълги влакна, по-гъста, подрязана куполообразно. Втората е със видимо по-малко влакна, притиснати по още по-пестелив начин, и доста по-къси. Първата винаги ще е по-мекичка четка (е, освен когато е по-некачествен тип и самото влакно не става) втората ще е винаги твърда защото има нужда от контрол и прецизност.

Твръдата четка от хубав косъм ще е просто твърда и ще дава прецизност , четката от некачествен и твърд сам по себе си косъм ще драска при употреба.

# 76
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 448
мен моите твърди ме драскат и затова не ги обичам  newsm78

от меките, които имам - едната ми е много хубава - куполообразна  Heart Eyes другата е някак регава и "много се огъва", самите косми ми изглеждат едни "нефелни", като недохранени  newsm78 очевидно имам право да не я харесвам  Thinking Naughty Crossing Arms

сега - с малкото повече опит и напътствия - ще избера по-лесно - най-добре на място

на Eco Tools  newsm78 newsm78 гледах комплекти в Iherb, но ми се струва, че има четки, които няма да ползвам и затова май - по-добре на живо да избера 1-2 четки, с които да поработя и така постепенно да избирам с опит  Peace

скосена четка имам, харесва ми, твърдичка и подредена, но за сега я ползвам само за вежди  newsm78 не се престрашавам за очна линия с нея  newsm78

# 77
  • Мнения: 1 114
Ох, аз днес направих голяма беля.  ooooh! Изпуснах си скин финиша на Мак и част от него е на парченца.
Някой има ли опит с "поправяне" на натрошена пудра?
Гледах 1 клипче, в което се обясняваше как се прави, но реших да се допитам до вас, преди да експериментирам.  Praynig

# 78
  • Мнения: 31 392
5 страници в тази тема говорим за моя начупен руж и поправката му. Crazy На предната страница описам как точно трябва да се натиска за да стане като нов.

# 79
  • Мнения: 1 114
5 страници в тази тема говорим за моя начупен руж и поправката му. Crazy На предната страница описам как точно трябва да се натиска за да стане като нов.

Е, не е чак в цялата тема... всъщност само на 3 и 4 стр.
Извинявай, че съм пропуснала точно твоята драма с ружа. Не съм редовна читателка.
И благодаря, че си направи труда да отговориш, па макар и с цел "смъмряне".

# 80
  • Мнения: 31 392
5 страници в тази тема говорим за моя начупен руж и поправката му. Crazy На предната страница описам как точно трябва да се натиска за да стане като нов.

Е, не е чак в цялата тема... всъщност само на 3 и 4 стр.
Извинявай, че съм пропуснала точно твоята драма с ружа. Не съм редовна читателка.
И благодаря, че си направи труда да отговориш, па макар и с цел "смъмряне".
Ами не си ме разбрала, никакво "смъмряне" няма в отговора ми. Grinning Просто за да стане поправката добре е нужно да се обясни подробно и момичета, както и аз впоследствие сме го направили мисля добре. Исках да ти бъда полезна, а не да има заяждания. И драми за козметични продукти аз нямам!
Пожелавам ти да го оправиш твоя продукт, ако има нещо питай тук. В темата цари дух на помощ и разбирателство и дамите ще ти бъдат полезни. Не се обиждай, а пиши по.често тук. Hug  bouquet

# 81
  • Мнения: 1 114
densi,  Hug 

Mисля да опитам първо с една пудра на Макс Фактор, която не ми харесва.  Ако не се получи, поне да не ме е яд. Засега не мога да си представя да начупя целия скин финиш...струва ми се варварско.  Crazy

# 82
  • Мнения: 31 392
Пробай наситина с Макс Фактора.  bouquet Най-важното е като начупиш продукта, аз го направих с дъното на спиралата ми за очи, прецизно измита, да напръскваш по-малко с пулверизаторче спирта. Отначалато е много сухо, но ти си тъпчеш и пръскаш още. Не става с капки или изсипване, трябва задължително пулверизатор. Трябва доста да се навлажни прахта. Внимавай защото се разпрашва отначалото и може да излезе извън кутийката. Като се навлажни достатъчно/много, не се притеснявай после всичко се изпарява/ тогава се натиска силно с каквото ти е най-удобно. За мен най-добре е със пръст изчистен пак със спирт. Ще ти се получи сигурна съм. Hug Не се притеснявай от конситенцията на намокреното вещество. Моя руж стана като кал. Crazy Но сега е наистина като нов.

# 83
  • Мнения: 19
МissNellie и тук едно благодарско. Hug
Кой фон дьо тен на МAC би ми бил подходящ - 35 годишна коjя,нормална до смесена  с малко дефекти за прикриване,да е с лека до средна покривност?
Какво бихте ми препоръчали?

# 84
  • Мнения: 0
Момичета, имате ли впечатления от MSF Natural? По-сатенен ли е завършекът от обикновена пудра? Искам хем нещо сравнително матиращо, хем да има леееко сияен ефект  Thinking

# 85
  • Мнения: 682
Моля за препоръка, защото от известно време насам си блъскам главата каква брозираща МАТ пудра да си купя. Не ми се иска да изглеждам като изгорял портокал Sick, а повечето бронзъри съм забелязала че имат оранжев подтон. След много четене сведох продуктите до два - МАC Matte Bronzing Powder или Hoola на Benefit. Видях много добри отзиви за Hoola, обаче все нещо си ме тегли към МАC. Също се притеснявам да не е прекалено тъмен бронзър тъй като съм със светла кожа (иначе съм тъмна коса и очи, не съм скандинавка Joy).

Оценявам всеки съвет. Hug

# 86
  • Мнения: 13 627
Най-добре ако можеш мини през магазина да ги видиш на живо, защото от снимки в нета са много различни и не може да се добие представа. Аз за контутиране-бронзант използвам Harmony руж.
Друг бронзант, който имам е това http://www.temptalia.com/mac-surf-baby-studio-careblend-pressed- … s-photos-swatches Не съм на 100% сигурна, но май ги имат вече и в перманентния асортимент. Лятото ми беше добре, но сега малко ми оранжавее. За това сега съм само на Harmony

# 87
  • Мнения: 682
Жаки, мерси за препоръката. От ружовете аз използвам Sunbasque и съм безусловно влюбена в него. Никога няма да го сменя. newsm76 Прекрасен е, вече трета кутийка ползвам. Бронзра го търся не толкова за скулптуриране, колкото да добавя мъничко цвят на лицето ми. Именно за това искам да е мат, а не да заприличам на коледно дръвче. За основна пудра, която ми фикриса фон дю тена изполвзам една прахообразна на Clinique и съм много доволна, но тя не добавя никакъв цвят, даже по-скоро съвсем леко изсветлява лицето.

# 88
  • Мнения: 15
Момичета,в крайна сметка купих една страхотна розово-червено лимитирано червило на Диор,остана очарована. Peace
Освен това в Сефора ми казаха,че вече ще се предлага Too Faced в България,дано наистина е така. Praynig

# 89
  • Мнения: 13 627
Момичета,в крайна сметка купих една страхотна розово-червено лимитирано червило на Диор,остана очарована. Peace
Освен това в Сефора ми казаха,че вече ще се предлага Too Faced в България,дано наистина е така. Praynig
Супер новина Hug Много ги харесвам Too Faced Party Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт