Швейцария

  • 95 079
  • 609
  •   1
Отговори
# 165
  • Мнения: 2 752
Никой не е споменал още колко е красив Люцерн и района на Цюрихското езеро!
Писали сме по-напред в темата за Люцерн, а аз дори съм поствала и лични снимки.
За Цюрихското езеро също е писано. Спомням си за един много интересен пътепис за него в блога на наша съфорумка, която тук в темата беше дала линк към него  Peace

# 166
  • Мнения: 153
Никой не е споменал още колко е красив Люцерн и района на Цюрихското езеро!
Писали сме по-напред в темата за Люцерн, а аз дори съм поствала и лични снимки.
За Цюрихското езеро също е писано. Спомням си за един много интересен пътепис за него в блога на наша съфорумка, която тук в темата беше дала линк към него  Peace


Моля да бъда извинена!  Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing

# 167
  • Мнения: 849
Преди седмица направихме едно пътуване из Швейцария - два дни из планините и два дни по Женевското езеро. Много се впечатлихме от района на Юнгфрау в Бернските Алпи - той като че ли категорично грабна сърцата ни. Страхотно беше и на Малкия Матерхорн в Цермат. Описала съм с достатъчно подробности разходката ни до Юнгфрау, ако някой проявява интерес - https://sunnywanderer.wordpress.com/2015/05/21/top-of-europe-jungfraujoch/. Скоро ще пусна и история за Матерхорн.

# 168
  • Мнения: 67
Преди седмица направихме едно пътуване из Швейцария - два дни из планините и два дни по Женевското езеро. Много се впечатлихме от района на Юнгфрау в Бернските Алпи - той като че ли категорично грабна сърцата ни. Страхотно беше и на Малкия Матерхорн в Цермат. Описала съм с достатъчно подробности разходката ни до Юнгфрау, ако някой проявява интерес - https://sunnywanderer.wordpress.com/2015/05/21/top-of-europe-jungfraujoch/. Скоро ще пусна и история за Матерхорн.
Страхотни пътеписи, ще ги изчета с удоволствие до един!

# 169
  • Мнения: 67
Вижте на какво попаднах по време на панаира на книгата. Незнам кога е излязла, но май отдавна я чакахме.

https://www.ozone.bg/knijarnica/knigi/turizam-i-sport/shveytsari … onal-geographic/?

# 170
  • Мнения: 231
Здравейте, планирам 5 дни през септември в Швейцария.
Била съм преди няколко години в Цюрих, Лозана, Женева, Люцерн, Монтрьо и Веве та общо взето те са ми познати, но тогава беше екскурзия с тур оператор и падна едно препускане....
Затова  последните 2 години категорично самостоятелни пътувания правим и това ще е такова.

Кацаме в Цюрих и ми се иска веднага да се отправим към някое китно селце, да се нагледаме на зеленина и тучни поляни, да посетим някоя ферма ей такива едни нещица - един вид бягство от големия град Wink
Четох за Грюер около него имало дегустационни ферми в които виждаш как се прави сиренето и пак мисля в онази част пък някаква шоколадена фабрика. Ако някой е ходил да сподели мнения за района.
Задължително ще скокнем до Лозана, защото предния път разгледах олимпийския музей само отвън, сега ми се иска и отвътре.

За настаняването се оглеждам за някое хотелче в традиционен стил отрупано с цветя по прозорците... може и ферма да е, но не откривам такава за сега Rolling Eyes С две думи търся типичните алпийски пейзажи...
Обмислям може би и една нощувка околко Лозана, ще видим.

И забравих да питам много ли е пътя от Цюрих до Грюер с влак най -вероятно. Защото ще сме към 15.00 следобед на летището и от там ще поемаме.

# 171
  • Мнения: 2 298
Шоколади Frey имат музей в Aarau с интерактивна разходка и дегустация.

# 172
  • Мнения: 67
А ето и една възможност, за която съм пропуснала да пиша досега.
http://www.pilatus.ch/
Едно от най-внушителните места в Швейцария, гледките са потресаващи. Заслужава си повече от всички шоколадови фабрики взети заедно. Тръгва се от Люцерн и изисква поне половин ден.

# 173
  • Мнения: 2 752
И аз се включвам в темата за Пилатус. И преди сме писали за него.
Обаче от Люцерн директно няма начин да се стигне до върха.
Възможностите са две - или от Криенс с панорамен лифт, който е с прекачване, или с най-стръмната железница в света от Алпнахщат в съседния кантон Обвалден.
И от двете места гледките са много красиви, и от двете се вижда Vierwaldstättersee и Люцерн в подножието на върха.
По-напред в темата съм давала и линкове за 360 градусови панорами с гледките от върха.

...

Фрей ми е един от любимите шоколади. Собствена марка на Мигро е и може да се купи от всеки един магазин от веригата.

# 174
  • Мнения: 67
И аз се включвам в темата за Пилатус. И преди сме писали за него.
Обаче от Люцерн директно няма начин да се стигне до върха.
Възможностите са две - или от Криенс с панорамен лифт, който е с прекачване, или с най-стръмната железница в света от Алпнахщат в съседния кантон Обвалден.
И от двете места гледките са много красиви, и от двете се вижда Vierwaldstättersee и Люцерн в подножието на върха.
По-напред в темата съм давала и линкове за 360 градусови панорами с гледките от върха.

...

Фрей ми е един от любимите шоколади. Собствена марка на Мигро е и може да се купи от всеки един магазин от веригата.

http://www.pilatus.ch/en/railway-cableways/prices/

Ето тук са вариантите за качване до Пилатус от Люцерн.
Най-интересно е да се качите със зъбчатката от Алпнахсщадт и да слезете с лифта в Криенст или обратно, както ви е по-удобно. До Алпнахсщадт се стига с влак, но още по-вълнуващо би било с кораб от Люцерн. Също така препоръчвам горещо да се преплува с кораб цялото езеро Фиервалд, много е красиво от край до край.

http://pilatus.webtuning-cdn.ch/webautor-data/223/Goldene-Rundfa … _Internet-1_0.jpg

Мисля че постоянно има оферти, които освен качването и слизането до върха включват една нощувка със закуска и вечеря в един от хотелите на самия връх. Навярно би било много впечатляващо преживяване.

http://www.pilatus.ch/en/hotel-pilatus-kulm/whats-on-offer/

Последна редакция: вт, 02 юни 2015, 00:59 от hellweena

# 175
  • Мнения: 2 752
И аз се включвам в темата за Пилатус. И преди сме писали за него.
Обаче от Люцерн директно няма начин да се стигне до върха.
Възможностите са две - или от Криенс с панорамен лифт, който е с прекачване, или с най-стръмната железница в света от Алпнахщат в съседния кантон Обвалден.
И от двете места гледките са много красиви, и от двете се вижда Vierwaldstättersee и Люцерн в подножието на върха.
По-напред в темата съм давала и линкове за 360 градусови панорами с гледките от върха.

...

Фрей ми е един от любимите шоколади. Собствена марка на Мигро е и може да се купи от всеки един магазин от веригата.

http://www.pilatus.ch/en/railway-cableways/prices/

Ето тук са вариантите за качване до Пилатус от Люцерн.
Най-интересно е да се качите със зъбчатката от Алпнахсщадт и да слезете с лифта в Криенст или обратно, както ви е по-удобно. До Алпнахсщадт се стига с влак, но още по-вълнуващо би било с кораб от Люцерн. Също така препоръчвам горещо да се преплува с кораб цялото езеро Фиервалд, много е красиво от край до край.

http://pilatus.webtuning-cdn.ch/webautor-data/223/Goldene-Rundfa … _Internet-1_0.jpg

Мисля че постоянно има оферти, които освен качването и слизането до върха включват една нощувка със закуска и вечеря в един от хотелите на самия връх. Навярно би било много впечатляващо преживяване.

http://www.pilatus.ch/en/hotel-pilatus-kulm/whats-on-offer/
Нали и аз това написах  Grinning
Но не е от Люцерн. Просто дават платен маршрут от Люцерн до Криенс или Алпнахщад, което съответно струва двойно повече, но това е разбираемо. Нито Криенс, нито Алпнахщад са Люцерн. То и в маршрута са си дадени като отделни градове/села. Ако трябва да бъдем коректни, сме длъжни да го уточним.
Защото селца като Криенс или Алпнахщад не са известни на туристите, но затова пък Люцерн го знаят всички и служи за ориентир  Grinning

За корабчетата по езерото мога да дам подробна практическа информация, ако някой се интересува. Засега никой не е проявил интерес към такава информация, затова и не съм писала. Корабите са си редовни линии на градския транспорт на Люцерн, но включват обикновено 3-4 зони, някои от които са на територията на съседните кантони. Обаче има и отделно туристически кораби, които пътуват независимо от градските линии и са с продължителност между 1 и 3 часа и съответно със солени цени. Това туристите за жалост не го знаят и се набутват на скъпите цени.
 

# 176
  • Мнения: 849
Ето линк и към разказа за разходката ни до Цермат - https://sunnywanderer.wordpress.com/2015/06/02/climbing-matterhorn-switzerland/. Постарала съм се да опиша с подробности преживяванията си и забележителностите, които посетихме, със снимки, затова няма да пълня темата сега...

# 177
  • Мнения: 30
   Здравейте,
   от известно време чета темата Ви, защото Швейцария ми е една от мечтаните дестинации. На път е да се реализира. Засега купихме билети за 27.07.2015 г. за полет до Женева на Уиз /доста евтино излязоха, в сравнение с редовните авиокомпании/. Връщането е на 31.07.2015 г.
    Принципно планираме 2 нощувки в Женева и 2 са под въпрос - в Монтрьо или в Лозана. План- програмата е следната: Първите 2 нощувки да са в Лозана или Монтрьо. Пристигаме след обяд и докато се придвижим от летището до съответното място с влак, естествено ще отнеме време, съответно - 40-50 минути до Лозана или час, час и половина - до Монтрьо. Това значи, че ще имаме много малко време за каквото и да било първия ден, т.е. през него в случай на прилив на енергия, ще се мотаем на съответното място. Идеята е на другия ден да се отправим с влакче /по сайтовете намерих някакво влакче/, фуникуляр или каквото там ни попадне и да се качим на около 2000 м.,за да видим мармоти и Женевското езеро от високо, после Шийон и ако остане време кратка разходка из Веве. На другия ден като се събудим, пак да се пошляем из самото място и още пред обед - обратно с влак до Женева.
    Така в Женева ще имаме половин ден за музея Патек Филип, ходи ни се и до Церн, а другия - да отделим за Шамони. На петия си тръгваме.
     Как мислите, разумна и постижима ли е програмата. Кое да игнорираме и/или кое да прибавим?
     Приемам всякакви идеи и предварително Ви благодаря. Ще пътуваме само със съпруга ми и няма да наемаме кола.
     

# 178
  • Мнения: 67
   Здравейте,
   от известно време чета темата Ви, защото Швейцария ми е една от мечтаните дестинации. На път е да се реализира. Засега купихме билети за 27.07.2015 г. за полет до Женева на Уиз /доста евтино излязоха, в сравнение с редовните авиокомпании/. Връщането е на 31.07.2015 г.
    Принципно планираме 2 нощувки в Женева и 2 са под въпрос - в Монтрьо или в Лозана. План- програмата е следната: Първите 2 нощувки да са в Лозана или Монтрьо. Пристигаме след обяд и докато се придвижим от летището до съответното място с влак, естествено ще отнеме време, съответно - 40-50 минути до Лозана или час, час и половина - до Монтрьо. Това значи, че ще имаме много малко време за каквото и да било първия ден, т.е. през него в случай на прилив на енергия, ще се мотаем на съответното място. Идеята е на другия ден да се отправим с влакче /по сайтовете намерих някакво влакче/, фуникуляр или каквото там ни попадне и да се качим на около 2000 м.,за да видим мармоти и Женевското езеро от високо, после Шийон и ако остане време кратка разходка из Веве. На другия ден като се събудим, пак да се пошляем из самото място и още пред обед - обратно с влак до Женева.
    Така в Женева ще имаме половин ден за музея Патек Филип, ходи ни се и до Церн, а другия - да отделим за Шамони. На петия си тръгваме.
     Как мислите, разумна и постижима ли е програмата. Кое да игнорираме и/или кое да прибавим?
     Приемам всякакви идеи и предварително Ви благодаря. Ще пътуваме само със съпруга ми и няма да наемаме кола.






Позволявам си да препоръчам от Шамони на всяка цена да се качите на лифта до подножието на Мон блан. Има го в сайта на самия курорт, ако не намерите - кажете ще потърся. Цената по спомени беше около 40Е в двете посоки.

# 179
  • Мнения: 30
   Здравейте,
   от известно време чета темата Ви, защото Швейцария ми е една от мечтаните дестинации. На път е да се реализира. Засега купихме билети за 27.07.2015 г. за полет до Женева на Уиз /доста евтино излязоха, в сравнение с редовните авиокомпании/. Връщането е на 31.07.2015 г.
    Принципно планираме 2 нощувки в Женева и 2 са под въпрос - в Монтрьо или в Лозана. План- програмата е следната: Първите 2 нощувки да са в Лозана или Монтрьо. Пристигаме след обяд и докато се придвижим от летището до съответното място с влак, естествено ще отнеме време, съответно - 40-50 минути до Лозана или час, час и половина - до Монтрьо. Това значи, че ще имаме много малко време за каквото и да било първия ден, т.е. през него в случай на прилив на енергия, ще се мотаем на съответното място. Идеята е на другия ден да се отправим с влакче /по сайтовете намерих някакво влакче/, фуникуляр или каквото там ни попадне и да се качим на около 2000 м.,за да видим мармоти и Женевското езеро от високо, после Шийон и ако остане време кратка разходка из Веве. На другия ден като се събудим, пак да се пошляем из самото място и още пред обед - обратно с влак до Женева.
    Така в Женева ще имаме половин ден за музея Патек Филип, ходи ни се и до Церн, а другия - да отделим за Шамони. На петия си тръгваме.
     Как мислите, разумна и постижима ли е програмата. Кое да игнорираме и/или кое да прибавим?
     Приемам всякакви идеи и предварително Ви благодаря. Ще пътуваме само със съпруга ми и няма да наемаме кола.






Позволявам си да препоръчам от Шамони на всяка цена да се качите на лифта до подножието на Мон блан. Има го в сайта на самия курорт, ако не намерите - кажете ще потърся. Цената по спомени беше около 40Е в двете посоки.

То всъщност това ще е целта на посещението ни в Шамони, ще съм благодарна на повече инфо: кое точно съоръжение да изберем - гледам има лифт до някъде, нещо като трамвай, въобще засега съм тотално неориентирана. Видях по-нагоре, че сте дали доста ценна информация за района на Женевското езеро. Възможна ли Ви се струва програмата ни, предвид факта, че сме с влакове и в Монтрьо или в Лозана да отседнем. Прочетох, че сте писали и, че Лозана е за предпочитане пред Женева за настаняване, но се чудя дали ако сме в Лозана, ще успеем времево да посетим Шамони и музеите, които мъжът ми иска, а и последната нощ ми се иска да сме в Женева - най-малкото, за да не си изпуснем полета.  И накрая, дали знаете някой приличен вариант за придвижване от Монтрьо до Шамони, че не мога да намеря. Отново, мерси предварително. 

Общи условия

Активация на акаунт