Захранване на бебе на АМ

  • 8 697
  • 34
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 15 379
Важна е не само възрастта, но и индивидуалната крива на развитие на конкретното дете, за да се пристъпи към захранване.

# 16
  • Мнения: 255
Sourcherry добре казано, но как да разбера като не разчитам на педиатъра. Последният път на 4 месеца като го попитах ми каза да започвам със сока. Не съм давала никакъв сок. Трябва ли според вас да заведа детето на платен преглед за да ми кажат кога да започваме да се захранваме ? И дали ще уцеля точния специалист. Днес се замислих :едно време са нямали такива тревоги - кисело мляко и мед на беберона от 1-2месец и никакъв ред на въвеждане на храните. Сега колкото повече чете човек, повече се обърква, те 1001 подробности Simple Smile

# 17
  • Мнения: 15 379
Линда, потърси друго мнение. Най-добре на детски гастроентеролог.

# 18
  • Мнения: 255
Благодаря ти за съвета, може би ще те послушам Simple Smile

# 19
  • Мнения: 679
Мама Линда,
Един добър педиатър също може да ти даде необходимите съвети за захранване, чак гастроентеролог не мисля, че е нужен. Нали детето няма някакви храносмилателни смущения?
Ако не харесваш сегашния си детски лекар просто го смени. Проучи кои са добри в район, в който ти е удобно да посещаваш.
И не се "задълбавай" прекалено, избери си схема и я следвай.

Аз захраних на 5 месеца с тиква.

# 20
  • София
  • Мнения: 650
Ако детето ти е родено доносено и е здраво, можеш да започнеш захранването когато стане на 5 или 6 месеца. Ти решаваш с какво да започнеш - каша, зеленчук, а защо не и плод. После въвеждаш и останалите. След това месо, по някое време глутен. Намери си информация коя храна кога се въвежда и действай. И по спокойно, това е все пак храна и в общия случай детето ти ще я приеме без проблеми.

# 21
  • Мнения: 15 379
Няма нищо лошо да се потърси тесен специалист, дори и когато няма проблем.

# 22
  • София
  • Мнения: 15 221
Един добър педиатър също може да ти даде необходимите съвети за захранване, чак гастроентеролог не мисля, че е нужен. Нали детето няма някакви храносмилателни смущения?
...
И не се "задълбавай" прекалено, избери си схема и я следвай.

 Peace

# 23
  • Мнения: 679
Няма нищо лошо да се потърси тесен специалист, дори и когато няма проблем.

Не казвам, че има нещо лошо в това. Просто според мен при едно здраво дете не е нужна консултация с гастроентеролог във връзка със захранването.  Peace
Лично мнение.

# 24
  • Мнения: 2 216
Трябва ли според вас да заведа детето на платен преглед за да ми кажат кога да започваме да се захранваме ? И дали ще уцеля точния специалист.
Виждам, че сте от Бургас. Можете да заведете детето си при Др Илиева /в МБАЛ или с/у х-л Космос/ Задайте си всички въпроси към нея, добър педиатър и много мил човек. Няма да ви струва нищо, тя работи със ЗК

# 25
  • Мнения: 20
И аз да изкажа малко опит. Знам, че много майки ще отговорят негативно, но аз захраних на 3 месеца и 10-ина дни, първия ден с по една лъжичка, на втория две и така до 80гр пюре + АМ до количеството което трябва да изяде. Започнах  с тиква на Хип, после добавих картоф и след това морков. Всички нови пюрета съм добавяла по 1 лъжичка после 2 и така... изчаквам 4-5 дни преди добавяне на нов компонент. При нас проблема беше рефлукс и въвеждането на по-твърда храна се отрази положително за стомахчето (спря да връща водичка), изхожданията също се регулираха. Детето много харесва пюретата, даже имам чувството, че като и дам млякото очаква друго. Мнения по въпроса много, едно време са захранвали от ранна възраст, с тази разлика, че тогава не е имало алергии, ГМО, пестициди и т.н. Аз предпочитам готовите пюрета защото все пак минават контрол и уж са чисти и БИО, зеленчуците на пазара не знаеш от къде са и с какво са пръскани и третирани а по мое мнение това също оказва влияние,  друг е въпроса ако имаш домашни Wink

П.П Моята леля захрани и двете си деца още от 3-ти месец, а от 2-ри със сок и двете са живи и здрави без никакви алергии и проблеми. Моя позната захрани късно след 6-ти месец и детето има алергии към морков, ябълки и не знам какво още беше (странно но факт!)

# 26
  • Мнения: 255
Да ви кажа, че днес започнахме да се захранваме. Промених си мнението и започнах с оризова безмлечна каша на Милупа, смесена с АМ. Бебка си хапна две лъжички без проблем и дори искаше още. Според блога на Косе Босе трябва да давам кашата 10-ина дни и после мисля да продължа със зеленчуковите пюрета - картоф, морков, тиквичка, пащърнак, тиква, карфиол, след тях 2-3 вида плодови - банан, ябълка, сини сливи. После мисля да смеся оризова каша с плодово пюре. Това за около месец.

# 27
  • Мнения: 21
С риск и тук да бъда отрязана и критикувана относно ранното захранване ще си дам просто мнението. Аз започнах да давам сок от миналия понеделник дадох първо ябълка, сега давам ябълка + морков, редувам с сокчета на Ганчев за бебета над 9 седмици ( давам рядко за разнообразие) съобразено естествено с плода на който сме в момента, давам сокчето сутрин само след яденето в 9 а сока давам към 10:30 часа.

В две теми вече бях отрязана затова продължавам както съм започнала, и ще кажа само, че мен майка ми ме е гледала по същия начин на мен ми няма нищо-жива и здрава съм... Както е казала ladycecil много майки са против, но всеки сам решава как ще постъпи.

# 28
  • София
  • Мнения: 15 221
moonlight_8 , ако не искаш да четеш друго, прочети поне тома: Защо нашите майки са ни давали сок...
 Peace

# 29
  • Мнения: 15 379
moonlight_8, искам да те попитам - защо даваш сок?
Защото педиатърът е казал, защото и ти така си гледана или...?
Не се заяждам, просто ми е любопитна причината.

Общи условия

Активация на акаунт