Затъпява ли се от чалга?

  • 23 376
  • 575
  •   1
Отговори
# 510
# 511
  • Мнения: 4 841
Моля те, ще ми дадеш ли пример за "смислен текст" на чалготия? Някак не мога да си представя мъдрост, облечена в безумно кършене.
Ще ми бъде интересно, честно.

Ето ти нещо възпитателно и нещо романтично...
И това е изпято от един от обичайните "положителни примери", която винаги дават за пример че "може да пее, има страхотен глас и смислени текстове"  Joy


# 512
  • гр. Шумен
  • Мнения: 521

Стига бе! А аз се понамръщвах навремето на детско парти, където се кефеха на ЛАс кетчуп!


Ми то това си е баш чалга, ама испанска  Mr. Green
Верно! Затуй се мръщех! Ама и то повечето денс си е някакъв вид чалгийка (бяха ми разправяли навремето за някакво аутодафе срешу диското). Ама нашата равна няма! В простотията!
Защото Шарл Азнавур е казал, че има музика за главата, музика за сърцето и музика за краката (там е всичкият денс). Ама е забравил, милият, че има музика и за между краката. Те там е нашенската чалга. Mr. Green

# 513
  • в рока
  • Мнения: 1 119
Цитат
Не знам,обаче наистина ли никой не забелязва колко пагубно влияе чалгата върху децата и порастващите.И не е виновен ритъма,а наложените от тази музика псевдо ценности и курвенска визия.

Която обаче се налага и от други стилове музика.

Цитат на: purko88 в Нед., 15 Ян. 2012, 22:10
Присъствала съм на детски партита (децата са на около 6,7,8 г),където децата се подрусват и припяват песните на Преслава,Цицара и т.н. пред гордия и възхитен поглед на майките си

Аз наистина обитавам паралелна реалност. Ходила съм на детски рожден ден и на село и никога не се е налагало да слушам чалга, нито пък децата знаят за този "стил" изобщо.

Налага се , и от други стилове съгласна съм ,обаче по нашенски,тук се изопачава,изродява....не знам как точно да се изразя...Например в американските гета с чернокожи е нормално да се слуша рап,в Столипиново маанета,но цяла България да се друса.....Мисълта ми е трудна за проследяване,знам... Mr. Green

А що се отнася до партита с деца ,за съжаление ги има..

# 514
  • Мнения: 1 788
Има тъпотии навсякъде.
Последното, за което се сещам е: "Johnny, la gente esta muy loca" и после следва задължително звучното "WTF"...  Joy

# 515
  • Мнения: 1 210
Birds, задължена съм ти, да знаеш   bouquet Четох внимателно и впрегнах в анализиране целия си наличен интелектуален потенциал.
От това романтичното ми настръхна косата- после що на по 18 години се размазват по пътищата, че и пияни, що не спазвали законите. Ми то постулати имало. Можеше спокойно да си пее певачката : "да се напием, да се самоубием" и да си спести подробностите. Много народ щеше да я последва веднага и да си спести руската рулетка и мъките.

# 516
  • Мнения: 10 547
Е, стига де, с тази друсаща се от гюбеци България. Наистина е много изопачено.

Има тъпотии навсякъде.
Последното, за което се сещам е: "Johnny, la gente esta muy loca" и после следва задължително звучното "WTF"...  Joy


Да, което малкото ми дете научи, докато бяхме в МОЛ-а и си припява често.  Mr. Green

# 517
  • Мнения: 2
Моля те, ще ми дадеш ли пример за "смислен текст" на чалготия? Някак не мога да си представя мъдрост, облечена в безумно кършене.
Ще ми бъде интересно, честно.
Laughing Е,смислен,смислен...Примерно:Шампанско и сълзи.А не да слушам нещо от сорта на:вкарай ми го,гъци-гъци и някакви такива идиотщини.

# 518
  • Мнения: 1 210

 Laughing Е,смислен,смислен...Примерно:Шампанско и сълзи.А не да слушам нещо от сорта на:вкарай ми го,гъци-гъци и някакви такива идиотщини.

Непознат ми е текста, но заглавието отдалеч бие на сополи.
Имах предвид смислен наистина. Болката никога не е съпроводена с публични сълзи и шмъркане по непреходността им.

# 519
  • Мнения: 4 841
Моля те, ще ми дадеш ли пример за "смислен текст" на чалготия? Някак не мога да си представя мъдрост, облечена в безумно кършене.
Ще ми бъде интересно, честно.
Laughing Е,смислен,смислен...Примерно:Шампанско и сълзи.А не да слушам нещо от сорта на:вкарай ми го,гъци-гъци и някакви такива идиотщини.

 Joy Joy Joy Казах ли аз, че винаги Ивана дават за пример  Joy Joy Joy Ето линк към шампанското.

# 520
  • гр. Шумен
  • Мнения: 521
Моля те, ще ми дадеш ли пример за "смислен текст" на чалготия? Някак не мога да си представя мъдрост, облечена в безумно кършене.
Ще ми бъде интересно, честно.

Ето ти нещо възпитателно и нещо романтично...
И това е изпято от един от обичайните "положителни примери", която винаги дават за пример че "може да пее, има страхотен глас и смислени текстове"  Joy

А тъй! А когато ги дам за пример тук-там подобни нещича, чалгарите ми скачат - "хем не слушаш чалга, хем цитираш текстове". Иди им обяснявай, че за да не харесаш нещо, трябва все пак да си го чул. А то, с чуването, у нашенско  проблем няма. Всяка втора кола е подвижна чалготека.  Mr. Green
С едно обаче не съм съгласна с теб и то е от по-предните страници (не ми се търси да го цитирам). Че едва ли не автентичния фолклор трябва да си остане консервиран в положението преди векове и неговата ритмика да не се вплита по никакъв начин в съвременната авторска музика, защото се получава чалга. Навремето така разсъждаваха и партийните секретари и затова не се създаде популярна музика на основата на БГ фолклора като цяло (въпреки еч има отделни успешни реализации). Номерът е как се прави, а не дали се прави. Аз по-назад бях пуснала "Старите огнища" на Емил Димитров, което е емблема по темата. Защото точно това е ниша и ако читави музиканти не го правят, там цопва мазно д.пе чалгията. Жалко, че толкова са малко истинските образци на БГ поп-музика с фолк-елементи, но ето нещо по въпроса - http://vbox7.com/play:8a50a6836e
А ако разширим понятието "осъвременяване на българския фолклор еквивалентно на чалга", то това http://vbox7.com/play:1b64b529 също трябва да е чалга! Е, според мен не е ! А може да не съм те разбрала правилно всъщност... Peace

# 521
  • Мнения: 10 547

 Laughing Е,смислен,смислен...Примерно:Шампанско и сълзи.А не да слушам нещо от сорта на:вкарай ми го,гъци-гъци и някакви такива идиотщини.

Непознат ми е текста, но заглавието отдалеч бие на сополи.
Имах предвид смислен наистина. Болката никога не е съпроводена с публични сълзи и шмъркане по непреходността им.

Определян като поп-фолк, не зная защо- Стефан Митров, "Ще ти говоря за любов"
1

Като текст /по-скоро/ и звучене е близко до естрадата.

Последна редакция: нд, 15 яну 2012, 23:20 от Касита

# 522
  • SA
  • Мнения: 3 196
Култова тема е това! Не спирам да се смея, откакто я чета.
В голям размисъл ме хвърли обаче следното умозаключение:
Цитат
имаш и Х, и У хромозоми. Душевния упадък е пряко зависим от съотношението на броя им.
E това ако може някой да ми разясни какво точно означава, ще му бъда особено благодарна! Дано само не е цитат от някоя песен  Joy Joy Joy

# 523
  • Мнения: 448
Цитат
35 35 35 Казах ли аз, че винаги Ивана дават за пример  35 35 35 Ето линк към шампанското.

Текста е страшно тъп. Няма си правя дори труда отново да ви показвам наистина текстове в които има смисъл и са повече от 5 думи на кръст. Има такъв в по преден мой пост. Но явно е за хора които могат да поемат само това.

# 524
  • гр. Шумен
  • Мнения: 521
Култова тема е това! Не спирам да се смея, откакто я чета.
В голям размисъл ме хвърли обаче следното умозаключение:
Цитат
имаш и Х, и У хромозоми. Душевния упадък е пряко зависим от съотношението на броя им.
E това ако може някой да ми разясни какво точно означава, ще му бъда особено благодарна! Дано само не е цитат от някоя песен  Joy Joy Joy
Я, тоя цитат съм го пропуснала! МОже ли авторът! И се моля на всичките му  там божества да  е чалгар  Praynig щото иначе кво прайм с ЕнтЕлектуалците?!?!?

Последна редакция: пн, 16 яну 2012, 07:55 от Sessilly

Общи условия

Активация на акаунт