За бебета и деца от 0+ месеца, съвети; За бързи въпроси и отговори - 28

  • 19 755
  • 762
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 44 121
Мерси.
По таблицата в здравната карта ние винаги сме извън нормата.
Струва ми се много слабичка моята - 11 г. и половина е.

като следни кила от СЗО дават 12,900 за 2,7 г. момиче. като в нормите им пише от 9.7 до 17.6 кг.

абе добре си ти е детето, нали е здраво, игриво, бодро и т.н.

# 16
  • Мнения: 2 805
Мерси.
По таблицата в здравната карта ние винаги сме извън нормата.
Струва ми се много слабичка моята - 11 г. и половина е.
като следни кила от СЗО дават 12,900 за 2,7 г. момиче. като в нормите им пише от 9.7 до 17.6 кг.

абе добре си ти е детето, нали е здраво, игриво, бодро и т.н.

Да Simple Smile
Сърчи, Ейнджъл благодаря!

# 17
  • Мнения: 34
здравейте Simple Smile
включвам се с въпрос към мъжките майки  Wink
вчера забелязах че на нашето момченце на слабините (тестисите) има 2-3 като пъпчици едни белички , при миене не се маха , мислех си да не е от крема нещо засъхнало , но не е. 
да имате някаква идея какво може да е?
и още нещо, някой имал ли е проблем с така нар. "асансьорен тестис"? тъй като педи каза , че всичко си е ок и ще си слезе тестиса в торбичката до годинка, но мен все ме притеснява това...
благодаря ви !!!!

# 18
  • Мнения: 15 379
slimss, нормално е тестисът да бъде асансьорен. Не се притеснявай.

За пъпките - бебето е ужасно малко. Потърси мнение от педиатъра най-добре.

Т.нар. пъпки по тестисите спокойно може и да са зрънца гел от пелените, които ползваш.

# 19
  • Шумен
  • Мнения: 5 276
Ние бяхме на лекар. Ще почиваме тази седмица, както си го и мислих де. Но според доки най-добре ще е да спрем яслата. Ако до сряда няма подобрение ще пият АБ, което доста ме шокира. Мислех че го хващаме в началото това заболяване. На Михаела секрета бил цветен, каквото и да значи това. Не спирам да мисля кой ще е най-добрия вариант за нас. Аз дори и сега да спра яслата догодина с градината ще искарат същия период на много чести заболявания, няма да избягаме от него  Tired

# 20
  • София
  • Мнения: 39 770
slimss, както е писала Sourcherry, консултирайте се с педиатъра за пъпките. Може и да е т.нар. бебешко акне. Моя син имаше пъпки почти по цялото тяло.
Не съм имала проблем с асансьорни тестиси. Консултирайте се с педиатъра. На по-късен етап, ако все още има проблем, можете да се консултирате с хирург.

desitoo, по-добре е у дома.
И моя явно и тази седмица ще спести градината.

# 21
  • София
  • Мнения: 44 121
за чии ще пият АБ.... за цветен секрет? ако е само за това - изследване на секрет и евентуално локален АБ, ако се налага.

# 22
  • Шумен
  • Мнения: 5 276
Тя така ме шокира че ми изхвърча всичко от главата. Точно за секрет се сетих чак вкъщи. С това мотивира новия прием на АБ, понеже при Валя бил прозрачен. Замислих се този секрет може ли от нещо да се оцвети за момента и така да изглежда. Почнахме нова паста за зъби (синя) тази сутрин и точно Михаела не пожела да изплакне устата после пиха и мляко.
Че вкъщи е най-добре това си го знам и аз, но родата ще гракне отново "Ясла та ясла, социални да стават"  Crazy А болни никой не ще да ги гледа, не че здрави биха ги гледали ако почна работа.

# 23
  • Мнения: 15 379
Сопол няма как да се оцвети от прием на храна или нова паста за зъби.
Бактерия има в нослето. Лекува се с локален АБ - капки за нос - Тобрекс, Гаразон и пр.
Предписват се по антибиограма.

# 24
  • Шумен
  • Мнения: 5 276
За секрет никога не съм ги водила, бихте ли ми казали как става? На място предполагам в лаборатория се ходи, но питането ми е свързано с лекарствата. Изписаха ни сироп за кашлица "Флавамед", още един сироп "Салбутамол" и хапчета за смучене. Отделно утре и е последния прием на "Бронховаксом". Всичко това дава ли някакво отражение? Доколкото знам и зъбите не трябва да мием за секрет или греша?

# 25
  • Мнения: 309
За секрет никога не съм ги водила, бихте ли ми казали как става? На място предполагам в лаборатория се ходи, но питането ми е свързано с лекарствата. Изписаха ни сироп за кашлица "Флавамед", още един сироп "Салбутамол" и хапчета за смучене. Отделно утре и е последния прием на "Бронховаксом". Всичко това дава ли някакво отражение? Доколкото знам и зъбите не трябва да мием за секрет или греша?
секрета - на гладно.
Без капки за нос няма смисъл от тези сиропи!

# 26
  • Шумен
  • Мнения: 5 276
За носа каза морска вода и промивки с лайка.
Май на своя глава ще пусна утре един секрет на Михаела, да видя какво ще покаже. Антибиограма отделно ли се пуска и може ли от същия секрет или после се взима нов? Извинявайте за тъпите въпроси но наистина не знам кое как се прави и не ми се иска да изтървем нещо.

# 27
  • Мнения: 15 379
Поне 3 дни в нослето не бива да е капано нищо, освен физиологичен разтвор.
Отива се, с тупфер (прилича на клечка за уши) се взима за секунди секрет от нослето и се праща на изследване.
Ако се изолира бактерия, се предписват антибиотични капки за нос.

# 28
  • Шумен
  • Мнения: 5 276
Утре сутрин ще заведа Михаела за гърлен секрет, но се сетих друго. Понеже децата са две се запитах каква е вероятноста едното дете да има бактерии а другото да няма  Thinking

# 29
  • Мнения: 15 379
А защо гърлен секрет?
Нали оцветения секрет е в носа?

Много вероятно е и второто дете да прихване от бактерията.

Общи условия

Активация на акаунт