откога приготвяте сами пюрета за бебето

  • 4 168
  • 61
  •   1
Отговори
# 15
  • на последния етаж
  • Мнения: 8 755
Аз приготвях по 2 порции - едната за консумация веднага, а другата съхранявах в хладилник 1-2 дни.

# 16
  • UK
  • Мнения: 2 838
На мен ми предстои захранване и мисля да е с домашно приготвено пюре от тиква.

# 17
  • Мнения: 3 932
По същите съображения и аз отпреди седица правя доm. пЮрета, но саmо mесни и рибни (купуваm био) и заmразяваm по 3-4 бурканчета. Зеленчукови не съm правила, но mай ще пропусна, заради сезона...

# 18
  • Cyprus, Пловдив
  • Мнения: 768
От скоро съм захранила,до сега е опитвал само домашни,правя  на порции,изсипвам във формички за лед и замразявам  Simple Smile

# 19
  • Русе
  • Мнения: 616
И двете си деца захраних с домашно приготвени пюрета.
Купувала съм изключително малко, колкото да въведа някой плод или зеленчук, който е сезонен.
Повечето "купешки" пюрета са микс от много плодове и зеленчуци, което не ме устройваше, понеже захранвах внимателно, въвеждах продуктите един по един. Поради тази причина не съм вземала и детска кухня - предпочитам да знам какво точно и в какво съдържание и качество се съдържа в храната на децата ми  Peace

# 20
  • Мнения: 162
Аз започнах да захранвам на 6 навършени месеца.От първата хапка на Мартина до сега тя яде само домашно приготвени пюрета.Все още не е кусвала купешки.И аз както Рали искам да знам какво има в пюрето и дали е качествено защото в някои съм виждала да съдържат захар ,сол и др.,а аз не ги употребявам в пюретата й.За щастие имаме село и знам произхода на плодове, зеленчуци,месо,яйца.Е каквото нямаме купувам от магазина,но само качественото и най-доброто.По принцип гледам всичко да й е прясно приготвено,но понякога се случва да замразя когато няправя повече или да направя двойна доза за днес и утре,но никога за в другиден.

# 21
  • Мнения: 212
От самото начало на захранването на дъщеря ми й правя дом. пюрета с продукти от био магазините. Давам й и готови, но отново само с био произход. Не замразявам и не оставям в хладилник. Мисля, че застоялата храна от бурканчетата й е достатъчна и че преимуществото на дом. приготвената е точно в това, че е прясна.

# 22
  • Мнения: 57
И аз така-само домашни пюрета от 3 и половина месеца, направени от био продукти и  директно преди изяждане-без хладилници, сол, захар ,консерванти ! Каквото остане го изяждам аз-така и моята диета става по здравословна!

# 23
  • Мнения: 1 567
Никога не са яли готови пюрета. Само домашни.
От първото захранване.
Доводите ми
- продуктите са измити лично от мен
- знам, точно какво има в пюрето (количество и качество)
- готвех ги със зехтин
- не добавях сол и захар (само магданоз и копър)

# 24
  • Мнения: 273
Купих 2,3 пъти,но не ги харесва,аз си ги правя  Peace

# 25
  • Мнения: 158
Аз още не съм захранила,но живот и здраве мисля сама да си му приготвям всичко.Имам си уред за готвене на пара,така че всичко ще е максимално здравословно.Не мисля,че плодовете и зеленчуците отстъпват по нещо на готовите пюрета.Такива неща съм чувала за тях,че косата ми се изправя,да не говорим за безбожната цена. ooooh! Но все пак всеки сам си решава,на мен лично ще ми доставя огромно удоволствие да готвя за малчо. Party

# 26
  • Мнения: 115
От самото начало си приготвям сама пюретата. След като я захраних, ми се е случвало да използвам купени, в много редки случаи. Някой от тях се възприемаха добре, но винаги съм предпочитала да и готвя сама, за да съм сигурна какво в действителност яде.

# 27
  • Мнения: 75
 От самото начало. Давала съм и купешки, ако не намирам зеленчука на пазара в момента. Продукти имаме домашни, но не всичко. Като цяло като мога готвя домашни, като мога намирам на пазара от проиводител, като не от магазина, но пак предпочитам да знам какво ще сложа вътре. От месата телешко и пуешко купувам горово и смесвам с приготвени от мен зеленчуци. Скоро обаче ще трябва да готвя и тях, че вече е време на парченца да се яде месото. Не харесвам готовите най-вече, защото има сол, захар и както някой по-горе писа обикновенно са комбинация от доста продукти. Бях много разочарована когато за купих да захранвам с някакъв зеленчук, уж да е качествено, а се оказа, че едва ли не по-голямата част от пюрето е ориз...а това беше в самото начало и аз бях започнала със зеленчуците. Поне докато мога да проконтролирам какво яде детето.

# 28
  • Мнения: 273
на мен лично ще ми доставя огромно удоволствие да готвя за малчо. Party

И аз така  Joy искам да си му готвя

# 29
  • Мнения: 808
Аз започнах с домашните пюрета когато беше на 7 месеца. Като количество беше най-много за два пъти.

Общи условия

Активация на акаунт