анасон, копър или и двете

  • 1 928
  • 27
  •   1
Отговори
# 15
  • В две тъмни очички
  • Мнения: 358
Чай от копър и анасон започнах да правя на дъщеря си още от 10-я ден. В 200 мл вряща вода слагах 1ч.л копър и 1/2 ч.л. анасон, че доста силно мирише. Ври 5 мин на слаб котлон
Дъщеря ми беше изключително кърмено бебе и колики почти нямаше. Не казвам , че това е 100% задължително, но смятам, че оказва влияние Simple Smile

Леко раждане

# 16
  • Мнения: 9 483
Дъщеря ми беше изключително кърмено бебе и колики почти нямаше. Не казвам , че това е 100% задължително, но смятам, че оказва влияние Simple Smile

За съжаление това не е фактор  Tired
И двамата ни сина са изкл. кърмени-и двамата имаха колики до края на 4-ия ooooh!

# 17
  • В две тъмни очички
  • Мнения: 358
MTV   Hug , това казвам и аз! Счита се, че е кърмените деца са с по-леки или никакви колики и при моето дете беше точно така, но при племенницата ми и при мои приятелки, които също кърмеха децата си положението беше страшно. Та идеята ми е , че изследванията така сочат..  Peace

# 18
  • София
  • Мнения: 44 122
не знам изследванията , но моят кърмен син имаше зверски колики 6 месеца... та до тук това което пише в последните 3 поста не подкрепя много изследванията Wink

# 19
  • Мнения: 2 562
Давах чай от копър на Хип.Мисля че след 1та седмица може да се дава.Капките хич не помагаха при моето дете.

# 20
  • В две тъмни очички
  • Мнения: 358
не знам изследванията , но моят кърмен син имаше зверски колики 6 месеца... та до тук това което пише в последните 3 поста не подкрепя много изследванията Wink

 newsm53 , за съжаление е така

# 21
  • софия
  • Мнения: 2 140
Цитат
не знам изследванията , но моят кърмен син имаше зверски колики
И при нас беше същото положението.

# 22
  • Мнения: 11 844
Давах чай още от първата седмица, купих от аптеката готов смесен (анасон, копър...и още нещо беше Embarassed) казваше се Чай за колики. Капки давах всякакви - Саб симплекс, Колийф..и частно казано ефект почти от нищо май не видях. Но иначе чая си го обичаше Peace, пиеше си го с кеф...може би до около 1г Simple Smile.

# 23
  • Мнения: 334
благодаря на всички за съветите   bouquet
наистина са много ценни  Hug
 

# 24
  • Мнения: 334
Чай от копър и анасон започнах да правя на дъщеря си още от 10-я ден. В 200 мл вряща вода слагах 1ч.л копър и 1/2 ч.л. анасон, че доста силно мирише. Ври 5 мин на слаб котлон
Дъщеря ми беше изключително кърмено бебе и колики почти нямаше. Не казвам , че това е 100% задължително, но смятам, че оказва влияние Simple Smile

Леко раждане

тази доза,която си варила на колко пъти през деня си я давала, не е ли много билката или не всичките 200 мл си давала на беб
благодаря   bouquet

# 25
  • Мнения: 1 262
На моя син най-много му действат хомеопатичните капки Ентерокинд. До 5 мин. се успокоява, но четох че не на всички бебета действат по същия начин. Преди тези капки ползвах Колийф, но от тях нямаше ефект. Вероятно трябва да пробваш няколко варианта докато намериш подходящия. Иначе давах успокоителен чай на Хумана "Сладки сънища" - имаше ефект, но бебето го пи няколко пъти и после изцяло отказа чайовете. Явно трябва да пробваш няколко варианта докато намериш най-подходящия за теб.

# 26
  • Мнения: 7
Първо давах чай от копър, който си правих, но педиатъра ми препоръча чая на Хип от копър- ефект никакъв. После започнах да давам пак чай от копър и смесено копър с анасон - ефект никакъв. Давах капки Инфакол, Ентерокинд, Нукс вомика, но колики има. Сека пробвам Колийф в комбинация с Биогая и май пак няма ефект макар, че пие мляко Лактана био.

# 27
  • Мнения: 2 231
не знам изследванията , но моят кърмен син имаше зверски колики 6 месеца... та до тук това което пише в последните 3 поста не подкрепя много изследванията Wink
Каката ми също имаше зверски колики и ревеше денонощно до 6 месец (изцяло на кърма), а бебката май и спряха още към 40 ден. И сега по някога й къркорат чирвата, обаче си е спокойна, спи си през нощта и не реве много  Grinning
По темата, на каката не й помогнаха никакви чайове, капки и тем подобни  Rolling Eyes
Всяко бебе си е различно, просто чакаш да минат и толкова  Confused

Общи условия

Активация на акаунт