Име за момче с П

  • 4 896
  • 44
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 296
Павел, Пресиян и Преслав.
Те понякога мъжете първоначално се дърпат за някои имена, но като им се повтарят редовно няколко месеца, накрая свикват с тях Laughing
Петър си е баш бг име, но на мен лично не ми допада.

# 16
# 17
  • Мнения: 1 796
Павел Peace

Много повече ми харесва от Петър. Питър въобще няма да коментирам Confused
Други имена с П, освен Павел май не харесвам

# 18
  • Мнения: 1 296
А когато избирате име за детето си, етимологията на името търсите ли като инфо.
Сега ако сравним Петър и Павел -
Петър е мъжко име, от гръцки произход, от гръцката дума за камък, скала - Πετρος, и е еквивалент на българското име Камен.
Името Павел има славянски корени и идва от думата paulus, което означава скромен, малък.


Въпреки това обаче, ако трябваше да избирам между двете имена, лично аз бих избрала Павел.

# 19
  • Бургас
  • Мнения: 1 201
Преслав, Пресиа/ян

# 20
  • Мнения: 1 207
Не знаех, че Павел означава "скромен, малък". По принцип не се връзвам много на значенията на имената, но точно това значение би ме отказало от Павел... Иначе не е лошо името, както и италианската версия Паоло (марак че аз лично все се чудя къде е ударението).
Паскал? Петър също не е лошо. 

# 21
  • Мнения: 1 544
А когато избирате име за детето си, етимологията на името търсите ли като инфо.
Сега ако сравним Петър и Павел -
Петър е мъжко име, от гръцки произход, от гръцката дума за камък, скала - Πετρος, и е еквивалент на българското име Камен.
Името Павел има славянски корени и идва от думата paulus, което означава скромен, малък.


Въпреки това обаче, ако трябваше да избирам между двете имена, лично аз бих избрала Павел.
Щом се цитират имена като Патрик,Патриция ,Паола, и дрън....-явно тук не се търси етимология.
На мен ми е безкрайно смешно такова залитане.
Дори и на фамилиите ни не ходят-Ричард Груев приемрно...

# 22
  • София
  • Мнения: 974
Пламен или Павел.

# 23
  • Мнения: 1 296
По-добре авторката да се спре на няколко варианта на имена и да пусне анкета Peace

# 24
  • София
  • Мнения: 291
Петър и Павел - да.
Питър и Персиян - не.

# 25
  • Мнения: 1 615
Петър и Павел - да.
Питър и Персиян - не.

 Peace
+ Пламен и Преслав - да Simple Smile

# 26
  • The point of no return
  • Мнения: 822
Пламен  Peace

Петър никак не ми харесва !

# 27
  • pomorie
  • Мнения: 848
А когато избирате име за детето си, етимологията на името търсите ли като инфо.
Сега ако сравним Петър и Павел -
Петър е мъжко име, от гръцки произход, от гръцката дума за камък, скала - Πετρος, и е еквивалент на българското име Камен.
Името Павел има славянски корени и идва от думата paulus, което означава скромен, малък.


Въпреки това обаче, ако трябваше да избирам между двете имена, лично аз бих избрала Павел.
Щом се цитират имена като Патрик,Патриция ,Паола, и дрън....-явно тук не се търси етимология.
На мен ми е безкрайно смешно такова залитане.
Дори и на фамилиите ни не ходят-Ричард Груев приемрно...
да,да, най-вече 'дрън'...ама ,че култура,всеки си търси каквото си иска все пак

посмей се и бягай в някоя друга тема

# 28
  • Мнения: 1 544
За да Ви омилостивя,предлагам Паганини примерно.Още две-три имена с П от романската езикова група,и от Испанския кралски двор или Столипиново  могат да Ви завидят...
Въпреки,че далеч не изпитвам необходимост да се вписвам във Вашите критерии за "култура".Благодаря!

# 29
  • pomorie
  • Мнения: 848
За да Ви омилостивя,предлагам Паганини примерно.Още две-три имена с П от романската езикова група,и от Испанския кралски двор или Столипиново  могат да Ви завидят...
Въпреки,че далеч не изпитвам необходимост да се вписвам във Вашите критерии за "култура".Благодаря!
много жалко за вас наистина,че нямате шанс да се впишете...аз ще замълча,няма смисъл да спориш с по-пр..... хорица.ако нямате какво да предложите по темата без хапливи и показващи интелектуалното ви "ниво"нещица-моля напуснете  bowuu

Общи условия

Активация на акаунт