Един малко тъп въпрос!

  • 4 666
  • 49
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 46 520
210 мл. + 28 грама не е 240 мл., млякото се разтваря в водата така че обема се променя минимално- само се сменя плътността или става разтваряне на твърдо вещество в течност + факта, че и педиатрите смятат по водата, мисля, че спора е излишен  Wink

# 16
  • София
  • Мнения: 2 356
Като направя 210мл. вода+7 мерителни лъжици адапте става 240мл. общо,значи той пие 240мл на хранене вечер
мл и мг не е едно и също, а сухото в-во определено не се измерва в милилитри Wink

Това означава 240 мл разтвор, така че може да се измери в милилитри.  Peace

По общото количество, защото ако не изпие цялото как ще сметнеш колко точно е изпило.

Защо ми е да знам колко е изпила-така или иначе не мога да и го набутам насила.Ако е гладна,ще го изпие цялото,ако не е...колкото-толкова.

Аз исках да знам колко е изпила - преди, когато трябваше да й правя по-голяма доза. Сега вече няма голямо значение.  Grinning

210 мл. + 28 грама не е 240 мл., млякото се разтваря в водата така че обема се променя минимално- само се сменя плътността или става разтваряне на твърдо вещество в течност + факта, че и педиатрите смятат по водата, мисля, че спора е излишен  Wink

Ако смятам за Фризо2 - 7м.л. *5гр. са 35 гр и + 210мл вода прави 245 грама, но около 240мл. За различните млека разликите са малки.
Но наистина няма смисъл да спорим за десетина - двайсе милилитра  Peace

Който както му е удобно. Peace

Последна редакция: ср, 28 дек 2005, 15:10 от Denat

# 17
  • Мнения: 3 663
Защо ми е да знам колко е изпила-...
как с едно изречение успя да обезмислиш цяла тема Simple Smile
не става въпрос да се вманиачаваме в това колко ядат децата ни
много правилно си го казала - не можем да им бутаме млякото насила
тук си говорим за най-нормални сметки, ей така информативно

никол - или аз съм сляпа, или ти не си погледнала мерителните линии и цифри на шишето нито един път
при 7 мерителни лъжици сухо в-во обемът се променя някъде с между 30 и 35мл приблизително
не говорим за 2-3-5 грама
говорим за 30
как се разтваря точно не ме интресува
не вярвам само при таниното мляко да става така
засечи си го сама като правиш на софия млякото
по въпроса как педиатрите го смятат - не съм се замисляла никога, защото за мен този въпрос е елементарен, за да губя времето на лекарката ни с него, но ме амбицираш следващия път да я питам как се смята Simple Smile

# 18
  • Мнения: 46 520
Мляко на София ще приготвям чак след Нова година, защото остана при майка ми и сега ми е едно пусто  Confused


Открих една стара кутия от NAN и на нея с малки букви, специално за любопитните пише, че 90 мл. вода + 3-те лъжички мляко правят 100 мл. 90 мл. е препоръчителното количество за първата графа, то е предвидено, че ще стане повече, ако ние намаляваме на своя глава, то бебето ще поема по-малко от препоръчителното, оставям настрана, че всяко бебе изпива различно, но да кажем, че някой иска да сравни това, което изпива неговото дете със средното предвидено за тази възраст. Там, където пише "Количество за хранене" е дадена само ВОДАТА! Това поне за мен означава, че производителите пишат препоръчителните дози спрямо водтата, а не спрямо готовото количество.
Педиатрите също се водят по него! Когато бебето расте и постепенно има нужда от повече мляко, моята педиатърка ме съветваше да й приготвям старата доза, а ако продължи да тегли от празното шише, да направя още 30 мл.. В задачката питам, кокви количества от водата и млякото трябваше да сложа, за да го докарам това 30 мл.  Rolling Eyes

# 19
  • София
  • Мнения: 2 356
Открих една стара кутия от NAN и на нея с малки букви, специално за любопитните пише, че 90 мл. вода + 3-те лъжички мляко правят 100 мл. 90 мл. е препоръчителното количество за първата графа, то е предвидено, че ще стане повече, ако ние намаляваме на своя глава, то бебето ще поема по-малко от препоръчителното, оставям настрана, че всяко бебе изпива различно, но да кажем, че някой иска да сравни това, което изпива неговото дете със средното предвидено за тази възраст. Там, където пише "Количество за хранене" е дадена само ВОДАТА! Това поне за мен означава, че производителите пишат препоръчителните дози спрямо водтата, а не спрямо готовото количество.
Педиатрите също се водят по него! Когато бебето расте и постепенно има нужда от повече мляко, моята педиатърка ме съветваше да й приготвям старата доза, а ако продължи да тегли от празното шише, да направя още 30 мл.. В задачката питам, кокви количества от водата и млякото трябваше да сложа, за да го докарам това 30 мл.  Rolling Eyes

Започвам да се чудя за какво е спора - аз ли не съм разбрала  ooooh!
Zlato пита как преценяме колко е изпило бебето след като сме направили общото количество, а не колко вода взимаме за тези м.л. адапте - крайния или началния обем.  Tired

Естествено, че ще вземем вода колкото пише - 90 мл, а няма да се мъчим да правим 90 мл разтвор на вода с адапте. Това казват и производителите - 1 колонка: количество на водата; 2 колонка - брой мерителни л.; 3 колонка - обем на общия разтвор. Бебето изпива общия разтвор, което според мен значи, че е изпило в случая - 100мл разтвор. Така го смятам аз. Да - изпило е 90мл вода, но когато си запиша колко е яла моята, ще запиша, че е изяла 100мл АМ.

# 20
  • Мнения: 46 520
Denat, Zlato може да си пише каквото и както пожелае  Wink но е хубаво да се съобрази с това, което е прието от лекари и производители, защото ако педито утре реши да запише колко изяжда детето й и тя го каже по нейния си начин ще стане разминаване  Wink

# 21
  • Мнения: 1 190
Водата!

# 22
  • София
  • Мнения: 2 356
Denat, Zlato може да си пише каквото и както пожелае  Wink но е хубаво да се съобрази с това, което е прието от лекари и производители, защото ако педито утре реши да запише колко изяжда детето й и тя го каже по нейния си начин ще стане разминаване  Wink

Не съм обсъждала с педиатърката този въпрос, но не съм на твоето мнение  Peace

Ти казваш, че ако правиш 90 мл вода + 3м.л. АМ, и бебето изяде всичко, ще кажеш на педито, че то яде 90мл мляко, нали?
Ако обаче бебето системно изяжда между 70 и 80 мл от това, което си направила (а то е 100мл общ обем), колко ще кажеш, че е изяло?
За мен отговорът е 70-80мл, няма да тръгна да преизчислявам какво е действителното
количество на водата в тези 70-80мл, за да кажа на педито по нейния начин.

Относно производителите - на моите кутии от Фризо и Фризовом, пише само колко вода и колко лъж. АМ се слага, и евентуално общ разтвор. Това цялото ми е препоръчителната таблица за хранене, а не само водата.

# 23
  • Мнения: 46 520
..... Ако обаче бебето системно изяжда между 70 и 80 мл от това, което си направила (а то е 100мл общ обем), колко ще кажеш, че е изяло? ...

Явно тия 7 мл. не са от значение, след като педитата не ги вземат предвид, не знам, не съм го измислила аз, за да кажа каква е логиката  Simple Smile

# 24
  • София
  • Мнения: 2 356
Tова казвам и аз, че десетина ml не са от значение, защото колкото и да кажеш на педито, то ще се сети каква доза правиш. Ако беше по моята логика  Wink щях да смятам само сухото вещество, защото ако бебето ти изсмуква от шишето 100мл, е все тая дали правиш 90мл вода с 3м.л. или 120мл+4м.л. - грамовете сухо мляко отишли в коремчето са еднакви.  Grinning

# 25
  • София
  • Мнения: 6 999
Как измервате количеството адапте-според мл-те вода преди да прибавите лъжици адапте или количеството,което става след това?

Естествено, че количеството след това. Млякото е сбора от сухото вещество и водата.

Изобщо не схващам за какво е целия спор, но го пише на всяка кутия: Примерно 90 мл. вода + 3 мерителни лъжици = 100 мл. мляко. Ерго бебето пие 100 мл. мляко, а не 90 мл. вода.

# 26
  • Мнения: 3 394
една мерителна лъжица адапте на 30 мл вода Peace

# 27
  • Мнения: 1 555
по водата !!!

# 28
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
По общото количество, защото ако не изпие цялото как ще сметнеш колко точно е изпило.


А като кърмиш как разбираш колко точно е изяла? Ти като ядеш нали не ядеш всеки път едно и също количество? Просто правиш млякото за възрастта и колкото изпие - толкова.

# 29
  • Мнения: 7 640

А като кърмиш как разбираш колко точно е изяла? Ти като ядеш нали не ядеш всеки път едно и също количество? Просто правиш млякото за възрастта и колкото изпие - толкова.
браво! Един разумен постинг!

Общи условия

Активация на акаунт