Как да повишим имунитета?

  • 4 107
  • 22
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 147
Благодаря за отговора.Не съм веща в хомеопатията.В момента съм доста болна и нямам начин да си намеря хомеопат за специално преценяване на тези фактори.Така или иначе осцилококцинума или ще ми помогне или не,но няма да навреди,предвид ситуацията ми за мен това е много!(впрочем психика,емоционално и ментално състояние леко ми се припокриват,да не говорим,че за мен това не е сериозно  показание за лечение на грип Rolling Eyes )
За витамин Ц е твърде спорен въпросът,за да го подхващаме точно ние.При определени заболявания(включително и грип) максималната дневна доза нараства неколкократно.Смятам,че е супер плюс като си болен да атакуваш организма си с антиоксиданти,а в редовната профилактика да приемаш нормалните дози или около тях (предвид както казваш индивидуалността-доскорошен пушач;живущи в доста замърсени райони и др. обстоятелства).Именно защото витамините са синтетични някои учени имат теории,че усвояемостта силно намалява т.е. предозирането е доста трудно.
То ако става въпрос и чаят не е с безспорна безопасност,така че винаги ще се намери някой ако му се спори да си намери за какво.

# 16
  • Мнения: 194
Не става въпрос за спорене, а затова, че някоя родилка, която е болна от грип ( знаем за какви щамове и за какво изобилие става на въпрос)и която може би се нуждае от медицински преглед и адекватна помощ, лечение, ще се натъкне на вашата "висококомпетентна" тема и ще реши да се самоизлекува, като си назначи "панацеята" осцилококцинум и "панацеята" витамин Ц. После недай Боже ще се получи някакво усложнение, ще се наложи да пие много по- серозни медикаменти, защото не е отишла навреме на лекар, а всички знаем това как би могло да се отрази на бебето. Хайде моля ви не мислете само за себе си, а помислете за другите, които евентуално ще се възползват от тези "безценни" съвети. Ако както твърдите имате поне мааалко някаква медицинска култура, щяхте да знаете, че такива теми в такъв форум са опасни!

# 17
  • Мнения: 147
Никой не говори за лечение тук,ако не сте разбрала.Става дума за подобряване на имунитета и тъй като съм лекар и пациент,знам че пациентите в Бг  рядко тичат при всяко кихане на лекар,както и лекарите рядко се задълбочават в случая ти и ти предлагат възможности за решаване на проблемите ти.
Никой не е казал,че витамин Ц е панацея.Нито е лекарство,така че предлагам да се успокоите и ако имате някакъв конфликт и ви дразни темата ми-не пишете моля в нея.Още повече никъде нямам претенции да е висококомпетентна.Дай да живеем в мрак и незнание,защото вит.ц и осцилококцинума са опасни.Народната медицина и хомеопатията не бива да са тайна за никой!Аз не предлагам Антибиотици,подходящи за бременни,нито обезболяващи,така че си мерете тона и ако темите във форумите ви се виждат опасни-обърнете се към СЕМ,не към мен.
Айде като сте толкова просветена дайте пример от учебник или монография за вреда на вит.Ц и Осц. върху плода при адекватни дози?

Не си правете тъпи изводи за моята медицинска култура,защото сте много далече от положението ни на познанство,в което ще можете да давате адекватна оценка!
И още нещо-такива като вас влияят много по-зле на бременните отколкото витамин цето(това опасно лекарство,което трябва да се пие само с рецепта),специално на мен тази вечер ми подействахте много неблагоприятно,надявам се не ви е навик така да се държите.И затова ви казвам-като сте толкова против темата ми и възгледите ви с други,пуснете си ваша тема,може да я наречете "антивитамин Ц" или "не си повишавайте сами имунитета" или каквото си решите и раздавайте ценни съвети.

Последна редакция: ср, 23 ное 2011, 21:05 от desssika

# 18
  • Мнения: 194
Ох, немога Laughing Laughing Laughing
Лекар била Joy
Дескеее, затова ли питаш във форума майките с какво да се лекуваш, че си била болна и като оздравееш си щяла да отидеш на лекар...Няма смисъл да коментираме изобщо...
Ама как не те е срам да се излагаш така, за пробиотици не си чувала или поне със сигурност незнаеш, за какво се ползват, както става ясно по- назад, за Цитросепт не си чувала...да не изброявам нататък. То всяка хигиенистка в здравно заведение, ако се нарече лекар, мале, мале!
 Shocked

Чуството ти не те лъже  Naughty голямото ми дете е на 18 г и аз пак се притеснявам и тревожа .Така че не мога да те успокоя , ние майките винаги ще ги мислим.Аз моята четвъртокласничка още не съм я пускала сама до училище .Тя иска , но мен ме е страх.Има една тумба с кучета , а и трябва да се пресече доста оживена улица без светофар , с пешаходна пътека , която обаче шофьорите смятат за украса на пътното платно.

Последна редакция: чт, 24 ное 2011, 16:09 от Boten Mary

# 19
  • Burgas,Bulgaria/Crawley, England
  • Мнения: 1 998
За повишаване на имунитета, докато бях бременна всеки ден пиех фреш от портокал + грейпфрут, обличах се добре, пиех много течности - чайове най-вече и ядях по поне 5 плода всеки ден  Peace Витамини пиех само предписаните "...(нещо си ) Маман", френски бяха  newsm78
Просто се пазех повече, защото вече не отговарях само за себе си, а за още един човек  Heart Eyes
И не се разболях цяла есен,зима и пролет (Борко е лятно бебе, та хванах от всички сезони)

Сега малко съм позанемарила добрите навици... Blush

# 20
  • Мнения: 15 379
За повишаване на имунитета, докато бях бременна всеки ден пиех фреш от портокал + грейпфрут...

Портокалите съдържат доволно количество фолиева киселина, която както знаем е важна през първите месеци. Имат и витамин С и са чудесен начин за имунна профилактика.
И аз много пиех прясно изцеден сок от портокали.

Пробиотици - авторката може би не знае, че в тънките черва има имунни клетки, които са отговорни за общият имунен статус на организма. Освен това пробиотиците терапевтират констипацията, която е много неприятно чудо по време на бременността.

Цитросепт - не бих пила без консултация с лекар. Добрият лекар не би изписал. Цитросепт ужасно натоварва черният дроб и при определени заболявания, вкл. и сърдечни такива е напълно противопоказен.

# 21
  • София
  • Мнения: 23 096
По време на бременността лекар ми препоръча Цитросепт. Обаче е толкова горчив, че не можах да се насиля да го приемам.
Разчитах на плодовете. Цитрусовите са ми любими.

# 22
  • Мнения: 147
Много ще съм благодарна някой ако сподели впечатления от ползване на пчелно млечице,както и Спирулина.
Днес говориха по тв за Ехинацеята,какъв мощен имуностимулант е.
Така или иначе другата седмица ми предстои да се консултирам кое от всички да взимам,но за Цитросепта,имам приятелка,която го приемаше като беше бременна,майка й е магистър-фармацевт...Но след като е за дълготрайна употреба и сме бременни трябва да се внимава  Peace
Колкото до пробиотиците-имунни клетки има навсякъде,не само в стом.-чр. тракт,но според мен основната и най-ценна функция е свързана с подобряване дейността на СЧТ,пък ако искате ме бийте по главата  Wink

Общи условия

Активация на акаунт