Собственици на маломерен апартамент - съвети за обзавеждането 2

  • 109 324
  • 766
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 311
Няма къде да сложа хладилника. До телевизора също няма място. От едната му страна е вратата, а от другата е отвора за кухн. бокс /това бялото малко помещение в дясно/.

А така? Как мислите:

http://inesar.snimka.bg/other/dom.632917.25679955.big

# 31
  • Мнения: 265
Според мен така е по-добре Peace . Телевизора - до бюрото, пред прозореца.
И нашия TV ще е пред прозореца Grinning
Инеса,  каква програма използваш? Искам и аз да си направя някакво орентиеровъчно разпределение. Предметите в реален размер ли са?

# 32
  • Русе
  • Мнения: 3 711
И аз така мисля, че е по-добре, но не е ли много малко мястото за хранене за сметка на меката мебел и холна масичка?

# 33
  • Мнения: 311
Didida, програмата е тази: http://www.sweethome3d.com/download.jsp дори е на български. Предметите са в реален размер.
TV-то мисля да е на стената, над шкафа.

Meggysan, меката мебел мисля да е кухненски тип такава, т.е. е по-малка от холните дивани. А това не е холна, а висока маса за хранене. Няма да има отделен хол, затова искам да има мека мебел.
А онова тясното е дългото между бокса и стаята е само бар-плот.




# 34
  • Русе
  • Мнения: 3 711
Така може, защото иначе само на бара не става за постоянно хапване. А пък от снимката не си личи дали е холна или трапезна маса.

# 35
  • Мнения: 115
Записвам се и аз да ви следя, защото трябва да си разположим спалнята на 10,4 кв. м.  newsm78, но ще го измислим, няма начин  Simple Smile

# 36
  • Стара Загора
  • Мнения: 386
Инеса, аз също имам малка дневна-холо-кухня. Имам кухня, холов диван, тройка с лежанка, с възможно най-малките размери, маса 90/90 - разтяга се до 90/180 и свободно място за 2 стола. При наличие на гости масата се мести в средата на стаята, секцията все още не е налична - и на нея ще й дойде времето Mr. Green

Според мен барплота е излишен в малкото пространство с което разполагаш.
  Аз бих подредила мебелите така:
Бюрото до прозореца, но комбинирано с друг шкаф /имаш 2,60м, за бюро е достатъчно 1,20м/. Секцийката - там, където си я сложила, но ниска и раздвижена, с телевизор върху нея или на стената. Бих се лишила от барплота - хладилника на негово място, до кухнята. На мястото на ъгловия, тип трапезен диван бих сложила холов диван, напр. тройка с лежанка, с дългата страна към плъзгащата врата и лежанка на плътната. Така в пространството между хладилника и дивана може да се сложи малка, квадратна, разтягаща се маса за хранене.
При условие, че имаш 4м. на плътната стена за лежанката и хладилника - около 2 метра и ще ти останат 2м. На това място квадратна маса 80/80 и по 60см. да стол мисля, че са достатъчни.
  Не мога точно да преценя размерите, но ако решиш пробвай и такова разпределение. Според мен определено мястото на дивана е в ъгъла.
  Успех и покажи какво си сътворила.   bouquet

# 37
  • Стара Загора
  • Мнения: 386
Надявам се и аз след време да ви покажа обзавеждането в нашия малък, скосен, мансарден апартамент.
До тогава ще се любувам на вашите и ще събирам идеи  Grinning

ооооо а аз си мислех ,че сме само ние с такова жилище  Crazy .Трябва да наместя на едно място и тв секция и бюро за компютъра,кухня ,мека мебел,трапезна маса(нямаме място за холна).
Общо взето няма много снимки и информация в нета за скосени тавани.Всичко което намирам е все за едни високи тавани,а при нас скосяването е от 90 см,а и стаите са ни като коридори-дълги и тесни. ooooh!

Sveta29, за щастие нашата холо-кухня е с прави стени. За сметка на това обаче скосяванията в спалнята и детската започват от 35 см  Mr. Green

# 38
  • Мнения: 311
Инеса, аз също имам малка дневна-холо-кухня. Имам кухня, холов диван, тройка с лежанка, с възможно най-малките размери, маса 90/90 - разтяга се до 90/180 и свободно място за 2 стола. При наличие на гости масата се мести в средата на стаята, секцията все още не е налична - и на нея ще й дойде времето Mr. Green
  Успех и покажи какво си сътворила.   bouquet

Благодаря ти! Надявам се до 2-3 седмици да се намести всичко, имаме да местим мебели за другите стаи, като се нареди ще видим как ще се получи.   bouquet

# 39
  • Мнения: 16
cerrone снимай и от към банята Simple Smile
Привет и в новата тема.
Малко закъснял отговор на молба останала от предната тема
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=415497.msg20307559#msg20307559

Ето няколко снимки на творението откъм банята                                   и от другата страна.
 

http://inlinethumb44.webshots.com/49131/2679949500065891490S600x600Q85.jpg
http://inlinethumb32.webshots.com/46367/2053639170065891490S600x600Q85.jpg
http://inlinethumb15.webshots.com/50062/2485099750065891490S600x600Q85.jpg

...може би автора на темата трябва коригира заглавието й...

Поздрави!

# 40
  • Мнения: 1 059
Много хубава е банята ти, Сероне. Сега ме е яд, че у нас не се сетихме да направим
така. Банята ни е почти 5 кв.м., коридорчето е супер миниатюрно-2,9 кв.м, а можеше
да се разшири за сметка на банята..

# 41
  • Варна
  • Мнения: 103
Нашата кухня е част от по- дълго и тясно помещение. По принцип цялото е предназначено за кухня, но ние искаме да приспособим по-малката част за кухня, а по- голямата за нещо като трапезария. Размерите на малкото помещение са 1.65/2.10 м. Искам за там да поръчам кухня по проект. Дали малкото пространство ще е проблем, или всяка фирма си има решения и за тези случаи? Сложността идва от там, че искам да побера доста неща- пералня, фурна, котлони, мивка. Фурната мисля да е на горно ниво. Проблем ми е и мивката, която искам да преместя от първоначалното  и място. Ще имам проблем най-вероятно с тръбата за отходната вода. Дали ще може да се кърти и да се свърже с тази на банята или е опасно да не се повреди нещо там?

# 42
  • Варна
  • Мнения: 141
Няма къде да сложа хладилника. До телевизора също няма място. От едната му страна е вратата, а от другата е отвора за кухн. бокс /това бялото малко помещение в дясно/.

А така? Как мислите:

http://inesar.snimka.bg/other/dom.632917.25679955.big

Не съм сигурна за размерите, но аз бих се лишила директно от барплота и та хладилника ще отиде до мивката. Между хладилника и дивана може да се сложи компютърна маса. Гледах компактен модел около 60 см. И за мен холовите маси са място само за събиране на плах и за образуване на синини, така че може и без такава маса. Над дивана може да се разположат интересни етажерки.
Под прозореца може да се сложи нормална маса с една страна опряна на стената и три стола около нея. Масата трябва да е разтегателна и допълнително може да имаш и три сгъваеми стола, например. Така няма да се лишиш от нищо в холо-трапезарията. Само идея...

# 43
  • Варна
  • Мнения: 1 040
Хайде и аз да се присъединя,исках да ви покажа и детската ,но все не мога да я докарам да е добре подредена. Mr. Green

# 44
  • Мнения: 265
Eeeee suzi_a ами покажи де. То ако е подредена - няма да е детска, а хол. Hug
Че кой ти подрежда в детската Joy

jijo2233 спокойно ще ти се наместят уредите на тези размери. Като сложиш и фурната на горния ред (и при нас ще е така), долния шкаф ще ти е свободен за съдомиялна, пералня...Що се отнася за отходната тръба на мивката, мисля че трябва да се консултираш с майстор "на място" Peace

Общи условия

Активация на акаунт