С какво зеленчуково пюре да започна захранването?

  • 2 241
  • 28
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 44 115
как няма да го хареса пащърнака - той е сладичък Wink
с двукомпонентно и повече не бих захранвала, ако към нещо направи реакция не знаеш към кое.
има единични и тиква и морков и т.н., като въведеш едното, вече  имат комбинация с картоф.
Аз като захранвах още такова нещо като чисто картофено никой не предлагаше, пробвах аз да сваря и дам само картоф, детето беше погнусено(аз също бих била).
Вариант обаче е и  сладък картоф, ако някой иска да захранва с домашен....по-приятен е като е самостоятелен.

# 16
  • София
  • Мнения: 39 761
Аз също захраних с пюрета на Хип. След това не съм имала проблем с прием на други марки.
Започнах с морков, след това картоф, и тиква.

# 17
  • Мнения: 249
Захраних с домашен картоф смесен с АМ.После продължих с пюретата на Хип и Ганчев.

# 18
  • Мнения: 15 379
Захраних с Хипп. После давах и Алете, Семпер, Сънвал. Понякога и Гербер.
От всяка марка имаше любими пюрета, които ядеше.

# 19
  • на последния етаж
  • Мнения: 8 755
Тиква, морков, картоф - в тази последователност; домашно приготвени - варени на пара.

# 20
  • Мнения: 284
Захраних с домашен картоф смесен с АМ.После продължих с пюретата на Хип и Ганчев.

Аз също, така. Давала съм и на Нестле, но то си е до детето. На моя приятелка детето не ядеше нито едно от купешките, тя сама приготвяше. Моя син пък не ми е отказвал пюре.

# 21
  • Варна
  • Мнения: 302
Аз захраних с домашен картоф, смесен с малко вода, така че да не е много гъст /не беше очарован/, после тиква домашна, след това круша на Гербер /дадох я уж за разхлабване, но ефект - нъцки/, после морков /домашен/ и сега последно дадох пащърнак на Сънвал. Голяма гадост е този пащърнак, но малкият го хареса.

Само да вметна, четете съдържанието на уж еднокомпонентните пюрета, защото много от тях имат добавено оризово нишесте и/или смлян ориз и са де факто двукомпонентни. Например се сещам за броколите и крушите на Хипп, тиквичката с картоф също съдържа и ориз. Не че оризът е някакъв алерген, води се най-щадящата храна, но все пак, ако желаете наистина едно по едно да въвеждате нещата, е добре да се има това предвид.

# 22
  • София
  • Мнения: 44 115
в еднокомпонентните няма.

# 23
  • Мнения: 15 379
в еднокомпонентните няма.

Има. Много често това е оризова грис/нишесте. Или просто ориз - смлян.
Трябва да се четат етикетите. Ако е само плод/зеленчук без примеси на зърно или нещо друго, това е описано на етикета.

# 24
  • Варна
  • Мнения: 302
Нали точно това казах, че в някои еднокомпонентни има - например круша и броколи на Хип, а в прасковите на Хип освен ориз има и ябълков сок. На Гербер повечето еднокомпоненти са наистина еднокомпонентни.

# 25
  • Мнения: 15 379
Мария, не знам какво точно си казала.
Отговарям на Ейнджъл Дъст.

# 26
  • Мнения: 2 216
Оризово брашно слагат в пюретата за да ги сгъстяват. А самият ориз не е алерген и няма риск да предизвика реакция. Аз захраних с оризова каша и присъствието му след това в пюретата не ме притесняваше

Последна редакция: чт, 24 ное 2011, 20:46 от Bona Dea

# 27
  • София
  • Мнения: 44 115
в еднокомпонентните няма.

Има. Много често това е оризова грис/нишесте. Или просто ориз - смлян.
Трябва да се четат етикетите. Ако е само плод/зеленчук без примеси на зърно или нещо друго, това е описано на етикета.


купувала съм на хип моркови и тиква нямаше, също и в еднокомпонентни на сънвал , не съм виждала.
Аз имах предвид специално моркова и тиквата на хип, понеже по-рано писах, че с тях съм захранвала. Не изобщо за всички предлагани на пазара  Wink

Всичко може да е алерген, зависи от човека.

# 28
  • Мнения: 15 379
Сънвал, поне повечето са с ориз.
Гербер имат 100% плодове. Хипп и те.
И все пак трябва да се четат етикетите.

Общи условия

Активация на акаунт