материалното при избора на партньор

  • 13 806
  • 177
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 232
Не съм гледала това, старите хора казват, че като дойде сляпата неделя нищо не виждаш...

# 61
  • Мнения: 1 404
Мъжът ми нямаше и все още няма нищо, нито жилище, нито големи наследсвени блага. Работи и разчита на заплатата си. Никога не съм се и замисляла какво има и какво няма, когато се оженихме и ни се роди детето. Ако остане без пукнат лев, нямам проблем да го издържам, защото нали сме си казали - в богатство и бедност.
Изобщо, този материализъм ми е адски чужд.

# 62
  • Мнения: 10 547
На мен пък старите хора са ми казвали, че когато бедността влезе през вратата, любовта скача през прозореца.  Wink

# 63
  • Мнения: 232
Касита, тва е вече като се вземат  Wink

# 64
  • Мнения: 10 547
Знаеш ли,  Emily, всъщност не знаеш, затова ще ти кажа Simple Smile, преди десетина и повече години се залюбих с едно момче- умно, хубаво, с добро образование, но с два големи минуса- хем, беше материално зле, хем, беше и неамбициозно. Аз го бутам, то не върви. Ех, младост, младост..., решихме да заживеем заедно, нищо че, си знаех, че е тъпо да се връзвам с някой, който даже и сметките не можеше да си плати. И така, месец, два, три, пет и на края на шестия на Касита и писна на учи, работи, плаща  и буквално да мъкне на интервюта за работа любимия си. Бих му шута, направо от воле го натирих. Не може само с голата любов да се живее, ако и парите да били преходни /не че любовта не е/.
Този и сега си е беден, разведен и все така неамбициозен.

# 65
  • Мнения: 2 457
Мъжът ми нямаше и все още няма нищо, нито жилище, нито големи наследсвени блага. Работи и разчита на заплатата си. Никога не съм се и замисляла какво има и какво няма, когато се оженихме и ни се роди детето. Ако остане без пукнат лев, нямам проблем да го издържам, защото нали сме си казали - в богатство и бедност.
Изобщо, този материализъм ми е адски чужд.
Извинявам се, ако не искаш не отговаряй, но къде живеете, като няма жилище newsm78
П.П На мене пък, когато става въпрос  за наличието на дете в двойката, този идеализъм ми е адски чужд.. Confused

# 66
  • Мнения: 46 518
Касита, на това, което описваш аз му викам безотговорност и живот на чужд гръб.
Естествено, че повечето хора, че изоставят такъв човек.
И мъж да съм, някоя да ми се лепне да й плащам сметките, пак бих й била шута.

# 67
  • Мнения: 904
Не се сърди, човече, ей сега та хапнаха с дрешките hahaha, как така ще изоставяш жена дето не може да изкара два лева, тва е бягане от отговорност, така не може. Naughty

# 68
  • Мнения: 46 518
Не се сърди, човече, ей сега та хапнаха с дрешките hahaha, как така ще изоставяш жена дето не може да изкара два лева, тва е бягане от отговорност, така не може. Naughty

 Laughing Опс, грешката е моя, за жените може  Mr. Green

# 69
  • Мнения: 1 404
Мъжът ми нямаше и все още няма нищо, нито жилище, нито големи наследсвени блага. Работи и разчита на заплатата си. Никога не съм се и замисляла какво има и какво няма, когато се оженихме и ни се роди детето. Ако остане без пукнат лев, нямам проблем да го издържам, защото нали сме си казали - в богатство и бедност.
Изобщо, този материализъм ми е адски чужд.
Извинявам се, ако не искаш не отговаряй, но къде живеете, като няма жилище newsm78
П.П На мене пък, когато става въпрос  за наличието на дете в двойката, този идеализъм ми е адски чужд.. Confused

Еми в моето жилище, аз си имам Simple Smile Къде пише, че само мъжът трябва да осигурява жилището?  Peace

# 70
# 71
  • тук-там
  • Мнения: 4 269

 ooooh! - Извинявам се, ама ти освен ю туб и фишки-те имаш ли други занимания? newsm78
А, да и рибата... ooooh!

Не се сдържах просто... то на всеки пост - препратки - измисли нещо свое! Hug

# 72
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Мъжът ми нямаше и все още няма нищо, нито жилище, нито големи наследсвени блага. Работи и разчита на заплатата си. Никога не съм се и замисляла какво има и какво няма, когато се оженихме и ни се роди детето. Ако остане без пукнат лев, нямам проблем да го издържам, защото нали сме си казали - в богатство и бедност.
Изобщо, този материализъм ми е адски чужд.
Извинявам се, ако не искаш не отговаряй, но къде живеете, като няма жилище newsm78
П.П На мене пък, когато става въпрос  за наличието на дете в двойката, този идеализъм ми е адски чужд.. Confused

Еми в моето жилище, аз си имам Simple Smile Къде пише, че само мъжът трябва да осигурява жилището?  Peace
Супер, ти си си купила сама жилище   Peace

# 73
  • Мнения: 245
беше ли това мотив при избора ви на любим, съпруг, баща на децата или всичко бе любов; ако финансовото положение през годините се променя променят ли се и чувставата ви, т.е. ако любимия остане без пукнат лев ще го смените ли в името на вашето и на децата ви бъдеще.
не всичко е пари, но времената станах доста трудни, а и сме в криза, от която не се знае кога ще излезем.

Никога не е било и не може да бъде мотив за мен. Това са повърхностни неща.

# 74
  • Мнения: 135
ooooh! - Извинявам се, ама ти освен ю туб и фишки-те имаш ли други занимания? newsm78
А, да и рибата... ooooh!

Не се сдържах просто... то на всеки пост - препратки - измисли нещо свое! Hug

Уважаема Wild_rabbit..отдавна ми се е изчерпало търпението да се обяснявам като ученичка...най малко тук бих се изказал така, както мисля... Peace
Рискувайки да засегна повечето от вас..а точно това най малко го искам..затова предпочитам да се изказвам с фотките от фишките..някак си е по безболезнено!!!  Peace
За да не е пълен спам поста ми..по темата...някога се ожених за жена абсолютно бедна..останала с един родител и брат на нейните години...аз също тогава не можех да се похваля с нищо...едва ли пред нас е стоял материалния свят.
С много упоритост се измъкнахме от калта...може би ще питате дали си заслужава..да ..заслужаваше си...не бих заменил миналото си за нищо.
Дори сега да ми се налагаше да избирам..отново бих си избрал бедна душица..пък и да ви кажа..човек се чувства в пъти по щастлив от факта, че всичко сам е успял да сътвори покрай себе си.
Наготово е най лесно..но едва ли бих оценил човека до мен, заради това че се бие в гърдите с това което са му оставили другите.
Не мога да си представя факта жена ми постоянно да ми натяква че съм беден..и ако не е тя, съм за никъде..факт е също, че доста приятелчета точно с такива се обвързаха и сега са нещастни..но пък не ме разбираха като им го намеквах навремето..жалко че сега си берат горчивите плодовете.
Все си мисля че човек трябва да е наясно със себе си..да е наясно и с целите си...най жалко е да разчиташ друг да те вади от калта.
В днешно време, май целите на повечето са от съвсем друго естество!!!  Peace

Общи условия

Активация на акаунт