Токуда Болница - София - 12 тема

  • 42 525
  • 727
  •   1
Отговори
# 660
  • Мнения: 4 851
Плаща се, момичета- и по медицински ,и по немедицински все се плаща Mr. Green Безплатно там не може  Laughing

Мина и моето раждане,вече сме си вкъщи. Бях обещала да пиша за секциото при д-р Корсачки. Бяха в екип с д-р Димитров. Мисля,че мина повече от добре,така че който питаше,може да е спокоен по въпроса. Нямам никакви оплаквания.

Момичета,искам да ви питам боли ли махането на конците-в смисъл дали ще може след като ми ги махнат, да се прибера сама с такси?
Това само за раждането ли се отнася или за всички медицински услуги предлагани от болницата?

# 661
  • Мнения: 40
Плаща се, момичета- и по медицински ,и по немедицински все се плаща Mr. Green Безплатно там не може  Laughing

Мина и моето раждане,вече сме си вкъщи. Бях обещала да пиша за секциото при д-р Корсачки. Бяха в екип с д-р Димитров. Мисля,че мина повече от добре,така че който питаше,може да е спокоен по въпроса. Нямам никакви оплаквания.

Момичета,искам да ви питам боли ли махането на конците-в смисъл дали ще може след като ми ги махнат, да се прибера сама с такси?
Това само за раждането ли се отнася или за всички медицински услуги предлагани от болницата?
Дай по-точно определение на мед.услуги: Примерно ако имаш направление може да го използваш и няма да плащаш за преглед,но ако искаш конкретен лекар (както е  при нас с детската нефроложка Лилова) тя не преглежда по ЗК,т.е. с направление. Или пък ако лежиш в някое друго отделение (давам пример с Педиатрия) нищо,че сме по каса болницата има и нейна такса от 120лв мисля,че беше и отделно нощувките за мен като майка по 15лв.

# 662
  • Мнения: 4 851
Синът ми се роди със хипоспадия. Трябва първо да се прегледа и да се определи дата за операцията. Искаме Такова да го прегледа и оперира.
Питам в тази тема, защото не намерих тази за проблеми с пикочните пътища и бъбреците.  Blush

# 663
  • Пловдив
  • Мнения: 3 641
Плаща се, момичета- и по медицински ,и по немедицински все се плаща Mr. Green Безплатно там не може  Laughing


Момичета,искам да ви питам боли ли махането на конците-в смисъл дали ще може след като ми ги махнат, да се прибера сама с такси?

конците ми ги махаха на 8-я ден, то по скоро беше един конец, който издърпаха и не разбрах кога и аз си мислех, че боли, но не боли повече от епилиране на краката  Laughing

добре, ясно, че се плаща, това си е частна болница, но как да го разбирам това:
Цезарово сечение /покрива се от НЗОК само по медицински показания/
въпроса ми тогава ще бъде - без мед. показания - 2100 лв, с медицински - колко?

# 664
  • Мнения: 40
Плаща се, момичета- и по медицински ,и по немедицински все се плаща Mr. Green Безплатно там не може  Laughing


Момичета,искам да ви питам боли ли махането на конците-в смисъл дали ще може след като ми ги махнат, да се прибера сама с такси?

конците ми ги махаха на 8-я ден, то по скоро беше един конец, който издърпаха и не разбрах кога и аз си мислех, че боли, но не боли повече от епилиране на краката  Laughing

добре, ясно, че се плаща, това си е частна болница, но как да го разбирам това:
Цезарово сечение /покрива се от НЗОК само по медицински показания/
въпроса ми тогава ще бъде - без мед. показания - 2100 лв, с медицински - колко?
Това е за заблуда на врага  Laughing Толкова си е независимо дали е с или без...

# 665
  • Мнения: 4 589
MuJIuHka какво те интересува, за нея ли нещо? Много е печена, нас ни е преглеждала няколко пъти, Йоанка е със съмнение за един бъбрек по наследство. Кажи какво те интересува?

# 666
  • Мнения: 4 851
Интересуваме как мога да си запиша час при нея, дали се заплаща и колко прегледа, как мога да се свържа директно с нея за да обясня за какво става дума?
Синът ми трябва да се оперира, няма друг начин, а за Такова съм чела, че е добър специалист.

# 667
  • Мнения: 5
Здравейте!!
Ние вече сме си в къщи и много ми липсват някои от сестрите в неонатологията. Не знам дали се водят точно сестри, но бяха толкова мили и внимателни, че ми се иска още днес да им отидем на гости Simple Smile
За изписването им оставихме 1цвете в саксия, 1-2 букета и торба с лакомства, бонбони и уиски Simple Smile) само се чудя кога ли ще го пият, но няма значение : )))
На мен за първи преглед след раждането са ми писали в епикризата чак след 16 дена...За втория - трябва да е домесец след раждането или изписването...че и ние си поседяхме повечко...

# 668
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 450
контролните прегледи за майката са до 30 дни от раждането, а за бебенцето до 30 дни от изписването  Peace

# 669
  • Мнения: 513
контролните прегледи за майката са до 30 дни от раждането, а за бебенцето до 30 дни от изписването  Peace

На мен на епикризата на бебчо пише само 10 дни и в края на месеца, но на моята пише точни дати за прегледите. За мен един преглед е безплатен, а за бебето 2, нали?
Освен това ме викнаха на допълнителен преглед този четвъртък, заради алергична реакция, той как се заплаща  newsm78

Габи, ние тук се скъсахме да обсъждаме, че алкохол не се носи, пък вие уиски  Crazy
Дано някой да успее да си го измъкне за вкъщи, да се изпие. Иначе на баща ми все му носеха уиски и макар да се бяхме заринали по едно време, то винаги си влизаше в упортеба, като дойдат гости и не се застояваше много много. Хубав подарък си е според мен.
Иначе тук хубави идеи се дадоха, ще се възползвам за второто хаха Simple Smile Или по - рано за някой повод. Все ми се иска още веднъж да им занеса нещо, направо не се побира в думи и жестове благодарността ми към тези хора.

А и аз нали ти казах, че ще ти липсват хората от персонала  Hug

# 670
  • Мнения: 5
Jane, ами аз не знаех какво има в торбата Simple Smile Нашите я донесоха и им я дадоха. Но дори да съм знаела - съм пропуснала обсъждането за алкохола. И на мен ми стана странно, че на такава работа алкохол е недопустимо, но все някой ще си го вземе. Нищо, важното е, че сме ги почерпили в знак на благодарност Simple Smile
Щом за майката безплатния преглед е един, значи всичко е ОК. Аз мислех, че са два, но ми е дадена само една дата...

# 671
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 450
Jane Doe  Peace за майката има един безплатен преглед в рамките на 30 дни, за бебенцето 2 прегледа, на мен ми препоръчваха на 14 и 30 дни - за да се види напредъка, развитието (хранене, тегло, грижи ....)

10 дни също е ОК  Peace

преди за тези прегледи - първо се нимаваше на централна рег-ра, защото са безплатни, после на рег-ра ет.2 и накрая пред кабинета  Mr. Green

# 672
  • Мнения: 711
преди за тези прегледи - първо се нимаваше на централна рег-ра, защото са безплатни, после на рег-ра ет.2 и накрая пред кабинета  Mr. Green

И сега е така  Peace Ние единия го направихме, а за другия сме запазили час за идващата сряда при д-р Денева:)

# 673
  • Мнения: 5
И сега е така  Peace Ние единия го направихме, а за другия сме запазили час за идващата сряда при д-р Денева:)

О, добре че каза, със запазен час ли са прегледите? Утре се обаждам, че нашият трябва да е след около седмица...Simple Smile

# 674
  • Мнения: 711
Аз си запазих втория. Но първия по спешност се обади същия ден, звъннах в  3 и ми дадоха час за 6и30. А ако има нещо спешно и веднага те приемат

Общи условия

Активация на акаунт