Токуда Болница - София - 12 тема

  • 42 510
  • 727
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 1 813
След,ако си със спинална, преди - ако си с пълна упойка.

# 691
  • Мнения: 4 825
На мен ми го сложиха преди упойката /пълна/.

# 692
  • Мнения: 202
Благодаря Ви, момичета  Hug От вас научих доста ценна информация , не спирайте да пишете и да разказвате  bouquet

# 693
  • Мнения: 3
Добро утро, 

Включвам се с прекрасни новини от снощния преглед при детски кардиолог (Д-р Спасов / МЦ Фемина). Бебка няма никакви структурни аномалии или дефекти на сърчицето, а проблема е само в ритъма на изтласкването на кръвта, който явно ще се регулира с растежа.
Камък ми падна от сърцето с това заключение...     yes Two Hearts Simple Smile
Сега влизам в 37 седмица и остава само да чакаме с голямо нетърпение и без притеснения една хубава и здрава бебка. Още малко остана.

Някой ще ходи ли утре на лекцията в Токуда? Simple Smile

Поздрави,
Мира

# 694
  • Мнения: 513
Ами то аз ще ходя, но не знам кога, а ще е и много набързо, че без бебо...

# 695
  • Sydney
  • Мнения: 5 921
Момичета мен в Понеделник ме приемат за вливане на кортикостероиди, заради намалели околоплодни води... някой минал ли е тази терапия?
и друго - какво да нося, освен чехли, хавлии и тоалетни принадлежности?
 

# 696
  • Мнения: 513
Момичета мен в Понеделник ме приемат за вливане на кортикостероиди, заради намалели околоплодни води... някой минал ли е тази терапия?
и друго - какво да нося, освен чехли, хавлии и тоалетни принадлежности?
 

Разни пакетирани неща за хапване, на мен не ми стигаше храната  Peace

# 697
  • Мнения: 5
Аз бих добавила зарядното за телефона и нещо за убиване на времето - лаптоп, книга, кръстословици...

# 698
  • Мнения: 38
benitabeni Стискам ти палци и дано всичко да е наред, с теб и бебчо.


Cleona радвам се за добрите новини, всичко ще бъде наред и до края ще видиш.

аз съм в петък сутринта за записче пак ...като за последно ...някой ще ходи ли? можем да се засечем.
Имам въпрос като ви приемат предния ден , преди секциото...какви изследавания ви се правят?

# 699
  • Мнения: X
Неви, мога да дам съвсем пресен отговор на въпроса ти  Mr. Green Утре да ми стискате много силно палци, момичета  Hug

Значи пристигаш сутринта. Качваш се на регистратура на ет. 2 и твоят доки те приема. Иска ти всички документи, които носиш и ги предава на сестрата, която започва да изготвя поредната бумага такива. През това време минаваш на видеозон, при мен коремен и вагинален, мери се бебчо и те проскат на кушетката за тонове. Следва измерване на кръвно налягане. Попълваш и подписваш цялата документация и се качваш на ет. 3. Казваш чао на гипсирания си и бял като брашно мъж  Mr. Green и влизаш в родилното. Веднага те настаняват и ти дават нощничка и докато чакаш сестра, която да те обслужи и обясни това онова, попълваш анкета за анестезиолога. Сестрата взима венозно кръв в три епруветки и прави тестове за антибиотици, които се вливат след секцио. Мери ти кръвно + пулс и те скачат на апарат за тонове. В разгара на тонове пак се мери кръвното. Следва беседа с анестезиолога, който се води предимно от попълненото инфо в анкетата. Казаха, че твърдо се работи със спинална упойка, дава инструкции кога и какво може да се яде и си казвате чао. Следва малко свободно време до към 16:00, когато пак се мерят тонове на бебчо и телесната ти температура. Към 21:00 вечерната смяна повтаря процедурата с тоновете и те оставя да тракаш със зъбета в очакване на утрешния ден  Crazy Whistling Whistling

Последна редакция: ср, 08 фев 2012, 22:29 от Анонимен

# 700
  • Cофия
  • Мнения: 1 213
РосаЛинда, утре ли е секциото?
Стискам палци всичко да е наред!  Praynig

# 701
  • Sofia
  • Мнения: 53
Момичета,в сряда бях на тонове и ехо в медицинския център до вкъщи, беба е мъниче макар и с термин 14.
Малко количество околоплодни води заключи док.Каката,която се роди плондирче,бе с мен Wink

Днес съм на преглед при д-р Илиев и тонове в 15:10.Да видим скоро ще поема ли навън бебката или може да си изкара и уикенда на топло.

Rosa_Lindа,зареждаща бодрост струи от поста ти Hug Успех днес  bouquet

Nevi77,може и да се засечем другата седмица Wink

Cleona,много.радостни новини Simple Smile Иска ми се да успея да дойда на лекцията днес Heart Eyes с червена раничка съм.Ти?

Имах контракции допреди малко и спряха Joy

RS как си ти?

# 702
  • Sydney
  • Мнения: 5 921
Rosa Linda стискам ти палци Simple Smile всичко ще е наред  Praynig Hug
а как стои въпросът със свижданията? къде? колко време? кога (като часови диапазон)?
аз предполагам няма да съм в родилното, ами някъде другаде... но къде?

# 703
  • Cофия
  • Мнения: 1 213
Момичета, кажете ми в колко най-късно мога да отида за запис на тонове? Ако отида към 18часа?  newsm78

# 704
  • Мнения: 40
Момичета, кажете ми в колко най-късно мога да отида за запис на тонове? Ако отида към 18часа?  newsm78
По принцип са до 19 или 19:30,така че не би следвало ако отидеш в 18 да е проблем.
Rosa Linda стискам ти палци Simple Smile всичко ще е наред  Praynig Hug
а как стои въпросът със свижданията? къде? колко време? кога (като часови диапазон)?
аз предполагам няма да съм в родилното, ами някъде другаде... но къде?

свижданията стават в "стаята"със слънчогледите,до там се стига с асансьора от спешното.А иначе може през целия ден с изключение на часовете за визитация.Хубаво е да излизаш там във времето когато са взели бебетата за преповиване,иначе има опция и да го оставиш в общото помещение да ти го гледат сестрите или ако нещо за бързо са ти донесли може другите в стаята да го погледат за малко.Ние често така се редувахме,за да не ги оставяме в "аквариума"-така викахме на общото помещение,където стоят всички бебета.А аз май нещо съм изпуснала:защо да не си в родилното?

Общи условия

Активация на акаунт