Халит Ергенч и новата продукция "Великолепният Век" ( Muhteşem Yüzyıl) тема 24

  • 60 936
  • 738
  •   1
Отговори
# 630
  • Мнения: 31
Бали бей получи печат и длъжността 'Хасодабашъ'  Flutter - бившата длъжност на Ибро преди да стане везир
значи ще го виждаме по-честичко  Heart Eyes Grinning

# 631
  • Мнения: 3 485
Блъш благодаря ,щом знаеш турски значи е така ,благодаря за превода  bouquet
пенда   bouquet

# 632
  • Мнения: 0
trendafilka,
 все още го изучавам, затова не съм сигурна Simple Smile
 Пенда, супеер, Бали бей явно ще се задържи в двореца, сега на Ибрахим ще му е доста притеснено да не го изместят от мястото на любимец- колко общи неща имали с Хюррем Simple Smile

# 633
  • Мнения: 31
ха сега де, на първо гледане реших че е за Бали бей, щото така ми се искаше  Laughing Laughing
обаче като погледнах пак  ooooh! всъщност не е ясно на кого говори султанът   Thinking

Ибро горкия все по-спечен го дава   Sick как ще я прави тая челяд не знам  newsm78  нали с Хатидже имаха няколко деца  Thinking

# 634
  • Мнения: 0
Да и аз сега го гледах пак, не става ясно кой е, но сигурно е Бали бей.
Trendafilka, пак изслушах частта, където Хюррем говори на Михримах, но не каза за принцесата, само за Валиде и Ибрахим. Преди това говори за Сюлейман, сигурно, който застава между тях ще го премахва Хюррем. Иначе в началото Хюррем обявява война на Изабелла. Абе доста интересна и напрегната серия се очертава  baby_neutral

# 635
  • Мнения: 683
Ето и пълния фрагман от ютуб  Peace

# 636
  • Мнения: 683
И тъй като фрагмана излезе преведен на английски слагам превода му. Утре след като Емел го преведе ще сложа и субтитрите.

Тя каза, искам война
Воювахме...
Свърши и аз победих.
Принцесата отпътува с кораб за Венеция.
Грешиш, Паргалъ.
Принцесата сега е птица, която отлетя надалеч.
Много се чудя кого ще изправите сега срещу мен.
Ще премахна всеки който застане между мен и Сюлейман.
Ибрахим е следващия. И той ще изчезне.
След него и Валиде Султан.
Този печат е твой от сега нататък.
Правя те мой Хасодабашъ.
За съжаление, желанието в теб
Ще ти донесе смърт.
Ибрахим...
Ще трябва да я убиеш.
Гледай никой да не те види.
Дори ако те заловят, не си помисляй да говориш.
Те искат да унищожат любовта ни.
И какво ако и аз искам същото...
Ако няма любов, по добре ме убий сега.
Ако няма любов, я няма и Хюррем.


http://www.facebook.com/video/video.php?v=262919070431281

# 637
  • Мнения: 3 485
Aни   smile3525. Ураа принцесата я няма newsm68 вече едва я изтрайвах!

Последна редакция: сб, 10 дек 2011, 03:27 от trendafilka

# 638
  • Мюнхен
  • Мнения: 280
Моето мнение  е че дори и Изабела да си отиде най-сетне, ако аз бях Хюрем или просто една жена, която трябва да разкара любовницата (другата) за да може да си върне любимият, би ме боляло ужасно. Какво от това че я няма? Ами ако беше още там какво? Толкова ли му беше обичта? В последно време нашият султан много ме дразни. Както писа Ани, липсва ми старият султан. Влюбените му погледи и думи, любовта в очите му. Жалко. Да видим какво ще стане.

# 639
  • Мнения: 0
... В последно време нашият султан много ме дразни. ...

А мен от самото начало   comp03 .

Обаче, поставяйки се на мястото на сценаристите , "бързо" разбирам ,че последната дума  за това кой какъв да е , в крайна сметка е тяхна и  sohappy .....

Все пак сериалът е замислен още през 2008 г.- при коренно различна геополитическа обстановка- и това че се снима в движение дава възможност за допълнително маневриране на отделните персонажи (роли) . Някъде прочетох ,че има готов  заснет материал до 45 серия  Thinking и докато дойде време за излъчване на всяка от тях, все нещо ще може да се доудурдиса  Laughing - ако трябва и в последния момент   helpuu

И в момента филмът изглежда повече от актуално на фона на събитията по света   Hug....

Но съм три серии назад (спрямо преведените  Sad ) и не мога да преценя кой колко се е извисил  Peace или пък е деградирал  ooooh!

ПС: Вече е ясно ,че сериалът няма да се излъчва в БГ - така че отпада едно сериозно национално главоболие  от лъжи и переструвки  Outta Joint .....включващо преводи (дублажи) и компетентни исторически разяснения от псевдоисторици и самозвани критици  Outta Joint #2gunfire

# 640
  • Мнения: 9 792
Според мен султанът хем си има залитания по Изабелла, хем си отмъщава на Хюррем. Всеки път като го прескача и прави неща зад гърба му и той й го връща като издига Изабелла. Мисля, че Сюлейман е решил, че Хюррем се е взела прекално насериозно и иска да й покаже мястото в харема.
На снимката явно е разбрал за отравянето на Изаебалла, въпреки че когато Махидевран би Хюррем и след това я отрови той не я държа за гърлото.... Предполагам, че когато се изясни ,че не Хюррем седи зад отравянето ,всичко ще се нареди. Това и миналият сезон го имаше- когато убиха Айше ли се казваше :thinking, тогава нали не искаше Сюлейман да я вижда Хюррем, но когато се изясни, че няма нищо общо Хюррем, тя се върна по-силна от преди това.
 Сценаристите искат да ни държат в напрежение .

Има логика в това  Thinking

И аз ще си отдъхна след заминаването на Изабелла...не понасям ужасно скрибуцащия й глас  ooooh!
...тя ще си иде...и Виктория,мина и замина...и  други  ще дойдат...сериал е,все пак Mr. Green

Важното е Бали бей да остане по- дълго в сериала Embarassed Heart Eyes hahaha

# 641
  • Мнения: 0
... Предполагам, че когато се изясни ,че не Хюррем седи зад отравянето ,всичко ще се нареди. Това и миналият сезон го имаше- когато убиха Айше ли се казваше :thinking, тогава нали не искаше Сюлейман да я вижда Хюррем, но когато се изясни, че няма нищо общо Хюррем, тя се върна по-силна от преди това.
 Сценаристите искат да ни държат в напрежение .


Точно това си мисля и аз ... че по-този начин сценаристите ще изкарат Хюррем от пропастта, в която я блъснаха. А може би така и султана ще "изтрезнее" и ще търси начин да й се реваншира, следствие на което ще й подари свободата, за да дойде ред на нейното тържествуване.

# 642
  • Мнения: 13 630

ПС: Вече е ясно ,че сериалът няма да се излъчва в БГ - така че отпада едно сериозно национално главоболие  от лъжи и переструвки  Outta Joint .....включващо преводи (дублажи) и компетентни исторически разяснения от псевдоисторици и самозвани критици  Outta Joint #2gunfire

По този пункт съм абсолютно съгласна с теб - ако думичката компетентни е в кавички. Mr. Green

# 643
  • Мнения: 0
Точно така Джу - благодаря за забележката   bouquet

Недогледах, защото бях още ядосан на моята султанка относно нулевия й напредък ( за моите разбирания ,де  Confused ) по изучаването на турски   Thinking....В момента е по вероятно аз да продумам на османски  ooooh! Shocked... hahaha bowuu.... Laughing въпреки ,че съм особено красив, но твърде много мързелив съм сигурен че ще се справя до края на екранизацията на цялата османска история  Laughing ...

-----------------------------------------------------------

Поздрав за моя герой-любимец - Паргалъ  Peace - въпреки че на моменти е малко лигав  Thinking ....И за Малкочоглу - двамата с Ибрахим са доста силен дует макар рядко да се събират в репликите :

# 644
  • София
  • Мнения: 6 478
Важното е Бали бей да остане по- дълго в сериала Embarassed Heart Eyes hahaha
И аз това казвам.... Embarassed Embarassed Wink
Снощи погледнах из нета - реално Бали бей е живял малко по-рано от Сюлеймановото царуване. Тогава вече са били най-малко негови внуци.
".....Malkoçoğlu Bali Bey: Son of the Malkoçoğlu Hamza Bey. He was graduated from Enderun-ı Hümayün which was established as a university inside the Ottoman Palace by Mehmed II. He served as the Beylerbey of Silistra during Mehmed II's reign. He is famous for his raids through the Lechia, the Bilhorod-Dnistrovskyi Defence and Petrovaradin conquest......"

Но няма да придиряме толкова за историческата достоверност. Важното е, че сериалът е доволно зарибяващ и интересен! Hug

Общи условия

Активация на акаунт