До ДЕКЕМВРИ малко остана, скоро ще бъда в прегръдките на мама

  • 26 853
  • 735
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 1 172
Супер, започваме темата с още едно новородено бебенце! Честито, мамо IoannaD! Жив и здраво да ти е момченцето, а на теб бързо възстановяване, че сигурно си изтощена след подобно преживяване! Hug

Аз сега се замислих за следното: отопляваме се на ток, което значи, че като сменям памперси няма да е добре изобщо да изнасям бебето до банята и да му мия дупето по няколко пъти на деня. Ако си нося легени с вода пък през деня като съм сама няма да има кой да ми полива  newsm78 Е как ще стане миенето на дупето през деня? Ще кажете мокри кърпи - да, но като е наакано ми се ще да го измивам с вода! Айде просветлете ме, моля, има ли вариант сама да мога да му измивам дупето в стаята, без някой да ми полива и каква точно е техниката  Laughing
Ами аз си го представям като да му миеш дупето направо в легенчето (което си си донесла в стаята). Не пречи преди измиването да си го избърсала с мокри кърпички, та водата да не стане наакана, и според мен няма да има нужда от поливане. newsm78

# 76
  • Мнения: 48
Ioanna D,честито ти момченце.да ви е живо,здраво,щастливо и мн мн да ви радва.бързо възстановяване и на теб,мила.най трдуното мина сега идва по лесното и забавното Hug
боже момичета,като гледам на някои от вас на лентичките им пише 10 дена,13 дена.скоро мн скоро ще сте с бебенца на ръце,чак ви се чудя как удържате положението и нетърпението си newsm78 Praynig .
моля се и за др.мами и техните бебенца които са още в кувьоз.
Киара,мила,вярвай в бебенцата си,в техните душички и волята им за живот.ще с еоправят и скоро ще бъдете заедно.сигурна съм!! Peace
димитрина,относно шишетата на авент,от болницата ми казаха да си купя от тях понеже наш Криско не може мн мн да засмуква и тези шишета имат по широки дупки и по лесно потича сместа/млякото.но се оказа,че наш бебо не насмогва с мн мляко.сега вече като сме близо до термина му купихме с по малка дупка няколко биби и се справя.то наистина си зависи от бебето.при моята приятелка която роди на термина си,малкия засука от първата минута от цицката и в паузите смуче биба,наш малчо твърдо отказва биберона,но пък усилено търси шишето.цицката ми още я облизва newsm78.
за снимките аз съм суеверна и чак като навършим 3 месец ще ви пусна една снимчица на наш смехурко  baby_neutral
отивам да храня,че пак се размърка.....
лека нощ и от нас   bouquet

# 77
  • Хасково
  • Мнения: 89
 Mr. Green

# 78
  • Мнения: 42
Честито на Йоана Simple Smile Да е жив и здрав малкият юнак  Hug

Self-control, благодаря за подробната информация за МД  Hug Страхотна е и мисля, че вече няма смисъл да се ядосвам, че не успях да се запиша, нищо, че и да отида няма да ме върнат, то вече няма смисъл- ти ни разказа всичко  Hug Hug Hug Никъде в сайта на МД не видях каква е цената за секцио с избор на екип  Thinking За нормално раждане има 860 лв, но за секцио, знаеш ли?

Някой знае ли дали с камъчета в бъбрека може да се роди естествено? Аз чак днес се замислих, че в 5ти месец ходих на нефролог и ми откри 2 малки камъчета в единия бъбрек. Така и не съм се сещала да кажа на доки. Дано не забравя на следващия преглед. Та дали напъните биха отключили една евентуална бъбречна криза  newsm78

Последна редакция: ср, 23 ное 2011, 00:33 от bubsi123

# 79
  • Мнения: 18
self_control   bouquet Благодаря ти за информацията.За мен е безценна,аз късничко се сетих ,че ще раждам в МД, и нямах време да се запиша на отворени врати.Но след твоя пост не ми се и налага.Много беше изчерпателен.   bouquet

Честито на Йоанка!!!Да ти е жив и здрав малкия Данаил.Поузорила се е милата толкова часове..но съм сигуерна ,че като е гушнала малкия сладур е забравила за всичко   bouquet

# 80
  • Мнения: 473

И да ви кажа щях да си замълча относно религиите и украсата ,която дори слабо навява нещо религиозно ,но...в България официалната религия е православо християнство!Живея в смесен район,толерантна съм.Но някак не виждам с какво лика на една икона ще притесни някоя майка мюсюлманка.Ако искате сложете на всяка религия символа - и кой в каквото вярва да си се моли на него....Нямам против!Но и така целенасочено да се отбягват религиозни символи.... newsm78
Не съм толкова вярваща,не ходя дори и ежеседмично на църква,но все мисля,че е хубаво един такъв символ да вярваш ,че те пази!!! Peace Peace Peace

За иконката и аз не съм против, ама виж за пуйкатааа.  Naughty  Laughing

Аз не мисля да мия дупето на беба. Мисля да чистя с кърпички, за дезинфекция, а след това пак с кърпички минати под чешмата за да им се махнат разните аромати и химии, с една дума да са попити само с вода. Такива са ми плановете. Надявам се някой ден да си разказваме, дали нещата се получават така както сме ги планирали.


Тиона ще чакаме с нетърпение момента в който ще ни представиш Криско.  baby_neutral

Отивам и аз да спа, че вече очаквам да започнат да ми носят поръчките от моето онлине пазарене и могат да доидат рано сутринта, а аз спа дълбоко.

# 81
  • Мнения: 1 172
След 3 чАса изтощителна борба, най-сетне надвих темата! Признавам си, не съм се опитвала да търся по-актуална информация за това от какво имаме нужда - ще го оставя на който прави следващата тема. Тази ще я обновявам до 45-та страница някъде (за да има време следващия да си добави последната актуална информация) и после предавам щафетата. Дано поне успях да ви донеса Коледно настроение!
Сега отивам да спя, че само сняг, звездички и играчки са ми пред очите... #Crazy

# 82
  • USA
  • Мнения: 1 323
Честито на мама Йоана!Да е жив и здрав малчо,а на мама бързо възстановяване.Сега и аз да докладвам Ние вчера с таткото направихме най накрая фото-сесията със шкембето и после решихме ,че тъй като съм вече в 9-тия може да се пробваме с малко фитнес да направим последен отчайващ опит да обърнем бебока и ако има да става нещо нали днес ми беше срещата с доки. Еми успяхме дружно  newsm44
Дано си седи така до края.Сега обаче много ми натиска мехура и пишкам през 5 мин
Бебето има страхотни бузи и според мен прилича на момиченце,но на тоя чернобял монитор е трудно да се каже.Техничката на видеозона се измъчи да ми пусне 3Д ,но така и не и се получиха нещата ,че машината и беше нова и не се беше до изучила май на нея.Ама вече не ми пука нали скоро ще си го видя на живо.Иначе според нейното мерене изглежда ,че бебето е 2,700,а аз съм +9 кг до сега.Взеха ми секрет за гъбки и ще се видим отново другата седмица .Е сега вече се притесних като ми дадоха една купчина документи с неща дето трябва да свърша включително и посещение на родилното.Да запиша дребното на педиатър,стволовите клетки и на всичкото отгоре ми изтича личната карта и трябва да я подновя до рождения ми ден(в нашия щат шофьорската книжка и личната карта са валидни до РД) след 2 седмици най-късно Rolling Eyes.Дано да не вися с часове в ДМВ-то.Днес не можах ,а после и деня на благодарността ми скъсява още повече времето добре,че приключих с подаръците за Коледа.Остава само да украся.Лелеее сега се притесних  #Crazy

# 83
  • Мнения: 300
Добро утро момичета  Hug и аз незнам как се сервира кафенце и закуска, та ще изчакам някоя мама, която знае Simple Smile
Честита радост на мама IoanaD, да е жив и здрав малия мъж, а на мама бързо възстановяване, поизмъчила се е милата.
За припознаването бях писала май, че в Пловдив и в ОБ и във ВМИ нещата се случват в болницата с двете лични карти, без да се ходи при нотариус.
За дупето и аз съм си мислила как ще стане, защото навсякъде освен при бебето ще е студено, та ще мъкнем легени, то хубаво ама докато има кой да ми помага в началото, после ще видим как ще я бъде, ма ще го измисля в движение.
Лек ден момичета, аз утре съм на преглед, дано малчо е пораснал, че нали върви дребничък от началото, та все за това се притеснявам, а на мама корема  е огромен  Shocked

п.с. teddy темичката е страхотна  Hug   bouquet

Последна редакция: ср, 23 ное 2011, 07:42 от mimetopl

# 84
  • Beyond the Frontiers
  • Мнения: 4 843
Добро утро.

Теди, чудесно си я нашарила  Mr. Green Ама защо се мъчиш посред нощ не знам. Ще подбера полезни линкове с информация за наддаване, развитие и т.н. и ще ги подготвя за следващата тема  Peace

Не си правете големи планове и сметки, в един момент удобството и практичността вземат връх. Пък и малките бебета не се омазват чак толкова, освен ако не ги държите дълго с един памперс. И под кухненската мивка съм мила дупе - пъхаш, миеш и вадиш - трябват ти не повече от 10-15 секунди, нищо няма да му стане. Peace

За иконата - както казах и преди за мен е лицемерно много. Който вярва, ще вярва и без да го  афишира публично. А за да се направим тука на големите християни, мерси.

Както Теди е започнала - звездички, свещички, сняг, елхички - достатъчно други неща има с коледно-зимен дух.


# 85
  • Мнения: X
Аз пък най-редовно използвах кухненската мивка. При това не само за миене на дупе, а за цялостното къпане до към 3-4 месец. И преди съм писала, и сега да кажа, че няма сила на земята, която да ме накара да пълня, празня и мия вана за 2-3 минутно къпане. Легени също не смятам да разнасям из целия апартамент. Пуст мързел.  Laughing

Малка хитринка, за тези, които ще ползват банята за къпането. Влиза тати, къпе се, като излезе, банята вече е затоплена, мушват се мама и бебе и се банят без да има нужда от допълнително затопляне. Grinning Е, това съвсем не е удачно за всяко дупеподмиване, но пък за цялостното такова е идеално решение.

# 86
  • София
  • Мнения: 26
Добро утро   bouquet

Честито на новите мами - Канди, Мишле, Йоанна  Hug живи и здрави бебоци и много послушни  Mr. Green

Аз искам да ви почерпя - вчера разписахме с мъжа ми  Blush


Та вечерта даже и сватба си спретнахме в ресторанта  Party 35 човека, много непринудено се получи. И днес ми е едно такова щастливо ...  Heart Eyes Heart Eyes

И още нещо ново - снощи ми падна тапата. В ресторанта  Blush 100% съм сигурна и вече знам какво е това тапа. Предната вечер почна да ми тече едно такова като кафеникаво течение (което съответно максимално ме изтормози през сватбения ден!!!) и вечерта, след едно изпишкване и ставане от тоалетната усетих нещо мноооого как изтече. Като погледнах - едно слузесто, ама доста, даже на пода падна  Shocked и кафеникаво - червено на цвят. Сега съм н Токуда на тонове, дано бебка е добре след вчерашните емоции  Praynig Praynig Praynig

Връщам се да ви чета, света сте изписали  ooooh!

# 87
  • Beyond the Frontiers
  • Мнения: 4 843
Tonita.80, честито подписче. Иначе това е тапата да, но може и нищо да не значи, освен приближаващо раждане след 5-6-7 и т.н. дена. Mr. Green

Аз да питам майките студентки - чували се нещо да премахнат еднократната помощ за майките.

# 88
  • Отвъд алеята зад шкафа
  • Мнения: 7 399
Честито бебче на Йоанна   bouquet

Galactic Voyager засега помощта си остава. Аз ще гледам да подам документи за нея възможно най-рано след като родя и имам всички документи. Предполагам, че ако има промяна при тази помощ ще се разбере в края на декември.

Аз вчера бях на първия си изпит, имам 6  Mr. Green Доста преди сесията, но пък по-добре за мен е сега да ги пускат изпитите, отколкото януари-февруари. А държа да си взема всичките изпити и да запиша следващия семестър. Дано да се справя.

Теди, мерси за темата  Peace


Tonita.80 така като те слушам и като ти гледам термина тези дни ще очакваме май ново бебенце в темата  Grinning

# 89
  • Мнения: 35
Здравейте,минавам само да ви пожелая леко раждане здрави и пухкави бебета на финала през декември   bouquet Аз съм декемврийска мама 2006  Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт