(Био) зеленчукова градина 13

  • 109 992
  • 748
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 86
sun.rise,за семките разбрах,че са като на чушка,а листата?Каква им е формата?На какво миришат като ги разтриеш?

# 31
  • Мнения: 0
Не са люти, даже изобщо не лютят, а листата са с формата от снимката, не приличат на доматени листа, издължени са и не са мъхести, и си миришат на домат.

# 32
  • Мнения: 1 211
Хубавото дете avocett отново ми усмихна деня. Hug
MAD65, проблеми с мишки нямаме, защото цяло семейство котани  патрулира из двора плюс две кучета от невероятната порода улична превъзходна Grinning. Първата година, когато започвах да градинарствам мишоците ми бяха нагризали и чушките в градината.
Тъжна ми е градината сега и повече внимание обръщам на животинките. Селскостопанският двор се разнообрази и с белгийска великанка зайка, подарена ни по димитровден и затова кръстена Дидка. Laughing
Сега е време за планове в градината. Simple Smile

# 33
  • Мнения: 30
Много обичам утрото ми да започне с Авосет! Hug
Почти обърнахме едната градина, а в другата има купчини тор, но няма трактор. Зазимихме парника, който е пълен с лук, два вида салати и спанак /непоникнал/. Голямата нива за картофите пък е фърси, наторена и изорана, там всичко е завършено.
Чакам едни чесъни да се покажат, те пък се инатят. И аз като Анемония обръщам повече внимание на животните, особено на двете прасета Mr. Green Зайките родиха, едната е с осем дечица, вече сами се хранят. Другите не знам колко са, не смея да пипна гнездото. А бащата, един клепурест и тантурест, ту си влиза в клетката, ту излиза и яде недорасли зелки в лехите. Не ми пречи, радвам му се, като го мярна някъде из зелките. Времето е неподходящо за снимки, цял ден на работа, а вечер е тъмно и храним животните на фенер и лампа.
Но пък ще има мезе. Grinning
За виното да не обяснявам, като на Теди е, цял букет от аромати!

# 34
  • Мнения: 8 567
Тъкмо щях да агитирам някой от сладкодумните градинари да промоцира темата за гласуването и видях, че Куркума го е направил вече. Peace
Едни се фукат с маникюр, ние с Авосет. Wink  Авосет, страхотна си!
Сигурна съм, че не всеки би ни разбрал, аз до преди да се сдобия с парче земя винаги съм си мислела, че градинките са работа за пенсионерите Embarassed, но благодаря на Бог, че си отворих очите преди пенсия. Laughing
Познавам много хора, вече и все по-млади като мен  Crazy(или от моята гледна точка/възраст така изглеждат ), които обичат земята.
Все софиянци са, не е да са имали и да копат от деца, та да им е навик някакъв или задължение.
Познавам и други, на които хем им се иска, хем не им стиска.
Като че ли не е престижно да садиш домати и да правиш лютеница. Една приятелка така ме пита, защо го правя, след като "в магазина има всичко". Не успях да й отговоря така, че да ме разбере.  




Последна редакция: ср, 23 ное 2011, 11:16 от нова

# 35
  • Мнения: 86
нова,една от моите приятелки -градинарки преди десетина години и тя така ми казваше-всичко има в магазина,събота и неделя са ми за почивка и маникюр  Laughing.От няколко години обаче още в петък се изнасят към вилата си и като мине от тук не може да ми се нахвали колко вкусни и полезни неща си отглеждат  Laughing
Земята омагюсва,привлича към себе си-стига един път да заровиш с желание ръце в нея и вече си омаян.А като откъснеш първия си плод си за винаги влюбен...

# 36
  • Вече на светло в София
  • Мнения: 1 305
Вече 20 години чакам мъж ми да се омагьоса от земята ooooh!
Ама и той - всичко има в магазина! Стига с тая градина! Все на село ходим....Дори при печенето на ракията мрънка smile3518 А аз толкова много искам всяка свободна минутка да съм там.

# 37
  • Мнения: 86
MAD65 ,изключенията само потвърждават правилото  Laughing

# 38
  • Мнения: 0
И аз искам да се занимавам с градинка!!!
 Май месец се преместихме с приятеля ми в Костинброд и сме в къща която има и градинка, която може да обработваме. И двамата сме почитатели на домашните зеленчуци, и мислим напролет и ние да садим. Сега трябва ли да обработим по някакъв начин земята за да я подготвим за пролетта?

# 39
  • Мнения: 86
Ние практикуваме така-сега почистваме всички растителни отпадъци,треви.Разхвърляме оборска тор и орем или обръщаме.През зимата студа пръска буците,торта доугнива и при първа възможност на пролет може де се сее.Почвата е като пяна-мека,пръхкава и дъхава.Искам вече да е пролет  Mr. Green

# 40
  • на брега на Дунава
  • Мнения: 117
Кога успяхте да изпишете толкова много .Аз тичах между две съдилища в два града по работа , а вие хоп и в новата тема.И на мен много ми харесва да има повече снимки от градините.Хем черпим идеи едни от други ,хем е интересно.Аз харесах идеята за оранжерия със стени от бутилки от минерална вода ,ама в къщи ми се смеят и засега нямам успех в убеждаването да го направим така.
http://prikachi.com/images/193/4070193P.jpg - В тях също има нещо като малки доматчета , но е физалис.
vili__66 Не успях да почистя градината , а и обръщането не го довърших .Ето това е :
http://prikachi.com/images/208/4070208k.jpg

# 41
  • Мнения: 86
 МХ,нали знаеш,че няма твърди правила  Hug.Не се терзай-ние миналата година оставихме насред градината необрано недосвило зеле-да има за овцете прясно  Mr. Green.Ама падна сняг,после всичко замръзна.Е,ядоха ги овцете,но напролет.А мястото остана не орано.Не ме питай как съм разбивала с мотика буците след пролетната оран.А като почнах да сея арпаджика  ooooh!.После,след първия хубав дъжд нещата се оправиха и лука си стана като този от мястото обработено есента.Хамалогията беше голяма само  Mr. Green

# 42
  • на пъпа на Златията
  • Мнения: 3 212
Тая година студа започна по-рано от обичайното.Такъв студ трябваше да има поне след 15 януари.Поне по нашите географски ширини нормално е да така.Листата на джанките не успяха да пожълтеят.Така зелени опадаха след тежката слана от 2-3 дни.

sun.rise,
Издебни някой по-топъл ден , докато не е завалял я дъжд , я сняг и наеми някой да ти изоре мястото , я с тракторче , я с магаренце.
Ивановите студове ще ти помогнат да ти е по-лесно на пролет.
При нас горе долу за декар, толова ми е зеленчуковата градина. вземат 30 лв.

# 43
  • Мнения: 803
Тъкмо щях да агитирам някой от сладкодумните градинари да промоцира темата за гласуването и видях, че Куркума го е направил вече. Peace
...

 Абе и аз се обадих там вчера  http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=624833.msg20332552#msg20332552

ама не хваща дикиш. Онез с лаковете са пощурели hahaha

# 44
  • Мнения: 555
Дедо, ами те тия с лаковете са мнооого свободни - затова, а тукашните не им се виси много пред компа - там до земята е по- интересно
с Рорик се засякохме в онази тема  Wink аз - да гласувам  Blush

Общи условия

Активация на акаунт