Да не изпускаме от очи проблема с ГМО- семената на измамата!

  • 37 237
  • 456
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 0
Бориславова насади огромни площи с ГМО, Бойко си трае
9 Ноември 2011г.
http://www.vestnikataka.bg/show_news.php?id=215227&cat=5

Село Киряево, където Цветелина Бориславова е засадила около 1100 декара от слонската трева.

В унисон с интересите на Бориславова, министърът на околната среда Нона Караджова обяви, че "производството на енергия от биомаса", т.е. от слонска трева, става приоритет за страната ни.

Генната мутация се прави, с цел да се увеличи добива на масла и да се направят по-устойчиви на всякакви сурови условия. Тяхното разпространение е забранено в Европа и други уважаващи себе си държави, например Индия. Те се доставят от големите американски биотехнологични корпорации като "Монсанто" заедно с варварски хербициди, които унищожават всичко в нивата - от червейчетата до яребиците и птиченцата. Първи загиват пчелите. Затова "биотехнологичните", т.е. генно-модифицирани посеви, са монокултурни, на тях вече не може да расте нищо друго, освен устойчивите на хербицида ГМ-семена.

Слонската трева прави безплодни околните посеви.


И едно добро отразяване на темата ГМО, вчера 28.11.11,
Канал  1 - „Денят отблизо с Мария”

http://bnt.bg/bg/productions/136/edition/18156/denjat_otblizo_s_ … a_28_noemvri_2011

Браво!!!! Най-сетне нещо в централните медии!!!!! Simple Smile



30 000 долара за промиване на български мозъци
http://valentinfortunov.com/wordpress/?p=1712
Валентин ФЪРТУНОВ, 09.09.2011

Американското посолство налива пари в България за манипулация на нацията, пропаганда на ГМО-тата, и използването ни за американски троянски кон в ЕС

Американският дипломатически корпус по света съвсем откровено и безпардонно продължава да служи на едрите корпоративни интереси на САЩ стана ясно от поредната уики публикация. От публикувана от „Уикилийкс“ грама от 2009 г. става ясно, че посланикът на САЩ в София иска 30,240 долара, за да се финансират биотехнологични програми през финансовата 2009 г.
Идеята е тези програми да образоват потребителите, фермерите, учените и тези, които създават политики в ползата от биотехнологични програми в рамките на ЕС, заради кампаниите на еколози и растящото недоверие към ГМО.

Преди да влезе в ЕС България е била водеща в биотехнологичните изследвания и производство, промотирайки активно трансгенични растения, които по настоящем не са позволени за комерсиално отглеждане в ЕС, пояснява посланикът в грамата.

НАМЕСА В ЗАКОНОДАТЕЛСТВОТО НИ
Големият закон за биотехнологиите, приет през 2005 г. почти спря биотехнологичните изследвания и отглеждане. Този закон беше силно рестриктивен и не беше в съответствие със стандартите на Световната търговска организация (СТО) и европейското законодателство в сферата на биотехнологиите, се посочва в грамата.

Посланикът предлага програма, която да включва три семинара в София и други селскосптопански градове в централна и северна България; разпространение на образователни материали на местно ниво и излъчвания в националните телевизионни канали.
Една от целите на мисията е България да приеме по-либерално, съответстващо на СТО законодателство, което да затвърди бъдещето на жизнена местна биотехнологична индустрия и да образова населението, което в момента не разбира ползите от биотехнологията.

2) ТРОЯНСКИ КОН В ЕС
Засилвайки опитите в България сега, САЩ ще имат силен европейски съюзник с общи интереси и общи вярвания, с който да се борят срещу анти-ГМО позицията през годините, се посочва в грамата.

3) СТАВА ДУМА ЗА „МОНСАНТО”, ЕСТЕСТВЕНО
В нея е отбелязано също, че посолството в София има добре дефинирана стратегия, подкрепена от бихотехнологичната индустрия на САЩ и важни местни доверители.

Независимо от многобройните опити на определени анти-биотехнологични организации да повлияят на общественото мнение чрез сензационни публикации в медиите, към днешна дата потребителите ограничено отхвърлят биоинженерните храни, посочва посланикът и допълва, че чрез публичен широкодостъпен и разбираем план, показващ ползите от селскостопанските биотехнологии ще могат да се формират по-позитивни настроения.

4) ТОТАЛНА МАНИПУЛАЦИЯ
Пояснява се, че целта на публичната дипломация на посолството е да предизвика дебат и разговори за биотехнологиите, да създаде положително обществено мнение и да даде възможност научната информация за селскостопанската биотехнология да бъде широкодостъпна за медиите и потребителите.

5) СЪЗДАВАНЕ НА ПЕТА КОЛОНА
Идеята е част от образователната програма да се прицели към водещи личности, определящи мнението в сфери като медии, образование, околна среда, хранителна индустрия, за да научат те повече за научните, изследователските и регулационните процеси, участващи в селскостопанската биотехнология, както и ползите за България.

Спечелването на подкрепата на водещите лидери в общественото мнение ще ни помогне за разбирането на обществото и доверието в храните, получени от ГМО продуктите, отбелязва посланикът на САЩ.

Накратко казано, дипломатическото ведомство на САЩ се нуждае от по-голям финансов ресурс за да се разправи с твърдоглавите българи, които не желаят да дъвчат храни-мутанти, за които няма широки и представителни изследвания, как точно ще повлият на човешкия геном и дали няма да доведат до гибелта на човечеството. Тотална манипулация на националното съзнание, просто по учебник!

И още нещо, поредното доказателство, че България се използва като откровен американски сателит да минира политиката на ЕС.

И разбира се, отново и отново става дума не за друго а за интересите на чудовищния корпоративен монстер „Монсанто” на когото служат вече десетилетия безотказно правителствата на САЩ и естествено и цялата им администрация, в това число, дипломатическата.

http://valentinfortunov.com/wordpress/?p=1712



Последна редакция: чт, 01 дек 2011, 10:52 от гарвана

# 16
  • Мнения: 301
Следя темата, трудно ми е да я търся всеки път без запис  Peace

# 17
  • Мнения: 2 652
На мен пък ми е интересно какво стана с новата лаборатория, която откриха с гръм и трясък и трябваше да изследва за замърсяване на околната среда. Ни вопъл, ни стон от тогава.

# 18
  • Мнения: 74
Пиша във връзка с тази публикация: http://www.segabg.com/article.php?id=581742
"Фуражите на пазара са пълни с ГМО".


Имам въпрос към тези, които поддържат връзка с някои от зелените партии или някои от гражданските движения - предвиждат ли се някакви съдебни дела във връзка с тези изследвания? А (по-важно) - във връзка с публикацията във в. Атака, цитирана по-горе за "биогоривата" на Бориславова?

# 19
  • Пловдив
  • Мнения: 5 022
Следя темата, трудно ми е да я търся всеки път без запис  Peace
И аз така  Flutter

# 20
  • София
  • Мнения: 5 190
Съобщение до медиите
Дата 12.12.2011 г. , Варна.

въпреки политическите обещания и задълженията на държавните агенции:

 Неетикетирани генетично-модифицирани фуражи се продават свободно в търговската мрежа на България откри изследване

Само строгият контрол може да гарантира на България интелигентна  превенция срещу опасната игра с гените

Проведено съвместно изследване през ноември 2011 г.  от Обществения център за околна среда и устойчиво развитие (ОЦОСУР) и екологично сдружение “За Земята”,  доказа, че на българския пазар се продават свободно генно-модифицирани фуражи, без бъдат специално етикетирани. Това се прави въпреки разпоредбите на Закона за фуражите, Регламент (ЕО) 1829/2003 и Регламент (ЕО) 1830/2003, според които при наличие  на над 0.9%  генно-изменени продукти във фуражите, те трябва да бъдат специално етикетирани.
Направените тестове в лаборатория SGS във Варна са върху пет вида фуражи, произведени в България и съдържащи соев шрот. Използван е генетичният метод Real Time PCR, който е смятан за най-надеждният в момента. В пробата е установено наличие на над 5% на генно-модифицирана соя RоundupReady Soya 40-3-2. Резултатите доказват сигурно наличие на ГМО в поне един  от тези фуражи.
Според българското и европейското законодателство е следвало продуктите да бъдат етикетирани поради толкова високото съдържание на ГМО. В същото време безопасността на ГМ фуражите е недоказан от науката факт.
Напомняме ви, че безпрецедентна дори за Европа гражданска кампания  застана ясно срещу ГМО в България и разбуни духовете. Няколко пъти, под натиска на общественото мнение, политиците бяха принудени да реагират, макар и плахо, за да се стигне до дипломатични промени в законодателството ни. Въпреки тях, продажбата на определени ГМ фуражи е разрешена, но те следва да бъдат етикетирани, за да може купувачът да направи информиран избор, дали да ги закупи.
Днес единствена защита на населението и природата на страната ни от заплахите, носещи ГМО, се оказва контролът, осъществяван от няколко държавни  организации. В областта на фуражите това е Българска агенция по безопасност на храните, която  следва да осъществява и контол за етикетирането на продуктите, и да поеме отговорността за случая и предотвратяването на следващи такива.
Междувременно стана ясно с писмо от МЗХ, че ГМ фуражи се внасят от трети страни през Румъния и се продават свободно на българския пазар.
Изследването се осъществява с финансовата подкрепа на Европейския съюз по проект “Създаване на съгласуваност. Търговия за развитие: развитие на Помощи за търговия” (DCI-NSA ED/2008/153-685) и Фонд „Лист по лист“. Отговорност за съдържанието на прессъобщението носят  ЕС "За Земята", ОЦОСУР и не може да се счита, че то отразява позицията на донорите.

За контакти:

София:
ЕС”За земята”


Варна:
Обществен център за околна среда и устойчиво развитие /ОЦОСУР/

# 21
  • София
  • Мнения: 5 190
http://zazemiata.org/v1/Novini-CHetene.368.0.html?&tx_ttnews[tt_news]=65&cHash=fee8558fbba3005a0047283c0943dffd
Филмов фестивал, 14 декември: България и генетично модифицираните храни и фуражиФилмов фестивал и дискусия в Софийски университет, Зала 2 на 14 декември (сряда) 2011, 17:00-20:00 ч. Филмите са с български субтитри. Дискусията е на български език. Вход свободен.  

Прожекции, последвани от дискусия:
17:00   Полетата на смъртта (The Killing Fields) (2010, 20 мин.; продуцент: Friends of the Earth) Филм за сериозните социални последици от производството на соя в Бразилия, която се изнася най-вече за Европа и нейните животински мега-ферми.
17:20   Късометражни филми за ГМО на Грийнпийс
18:00   Живот извън контрол (Life running out of control) (2005 г., 95 мин.; Режисьор Bertram Verhaag)
19:30  Историята на българското анти-ГМО движение (2010, 13 мин. 06 сек.; продуцент: ЕС "За Земята")
Очакваме ви!



# 22
  • Мнения: 74
Имам забележка към отвореното писмо. В него се говори за 5 вида фураж, а после - "пробата", тоест, все едно става дума за едно нещо. На мен (а и на всеки, който ще прочете писмото) не ми е ясно - тези 5 вида фураж се продават отделно, от всеки е взета проба и тя е изследвана, като едната дава положителен резултат? Или тези пет вида се продават във вид на готова смеска? Има и още въпроси, но те зависят от отговора на тази първа неяснота.

# 23
  • Мнения: 4 392
die Hexe , предполагам, че не може да се прецизира поради специфичността на  изследването. Може би са изследвали 5 различни вида заедно (изследванията са  скъпи ) и резултатът е бил положителен. Това може да означава, че в поне един от фуражите има ГМО, а може и да значи, че във всички 5 има ГМО!!!!

Права си, това трябва да се уточни в текста.

# 24
  • Мнения: 4 392
Ако онази шумно рекламирана по време на анти ГМО кампанията лаборатория продължава да бездейства, не е зле да се помисли за учредяване на дарителска сметка за финансиране на независими изследвания за ГМО и после.... заплаха със съд на държавата в Страсбург заради престъпленията, които върши спрямо народа си!

# 25
  • Мнения: 74
Съгласна съм с дарителството за изследвания. Съдебна битка може да започне и у нас - срещу съответните собственици (арендатори) на земи. Но за да се заведе такова дело, трябва да знаем точно какво е изследвано. Затова казвам - нека някой, който има информация, да напише тук! Все някой трябва да има връзка с поръчителите на изследването.

# 26
  • Мнения: 3 835
Спиролинкова, извинявай, ама само за това ми липсва да дарявам средства, за изследвания, дето държавата е трябвало да направи. Че нали преди това съм й платила с "дарения", данъци за същите. Айде моля ти се! Обезпечаваните с нашите пари изследвания, имат една единствена задача и цел, да трошат парите ни, да защитят нашите интереси, т.е. да са независими и истински. Само това остава, да плащаме на трети и десети лица до безкрайност, та белким накрая разберем истината за интереса си и дали е защитен. Ако ще плащам на някой друг, трето лице за тези изследвания, искам преди това да ме освободят от плащането ми за същото на държавата.

# 27
  • София
  • Мнения: 5 190
die Hexe , предполагам, че не може да се прецизира поради специфичността на  изследването. Може би са изследвали 5 различни вида заедно (изследванията са  скъпи ) и резултатът е бил положителен. Това може да означава, че в поне един от фуражите има ГМО, а може и да значи, че във всички 5 има ГМО!!!!

Права си, това трябва да се уточни в текста.

Не съм питала конкретно за този случай, но при предишни техни изследвания беше точно така- смесват се еднородни продукти, с цел да се поевтини изследването.

# 28
  • Мнения: 4 392
Ако ще плащам на някой друг, трето лице за тези изследвания, искам преди това да ме освободят от плащането ми за същото на държавата.

Тео, държавата НЯМА да те освободи от плащането на данъци- ФАКТ!
Държавната лабория бездейства - ФАКТ!
ГМО в България се сее и се продава НЕЗАКОННО- ФАКТ!
И какво като излезе по вестниците- всяко чудо за три дни. ooooh!
Предложението ми е да излезем от стандартната схема- да чакаме държавата да се сети за нейните задължения.


Бориславова насади огромни площи с ГМО, Бойко си трае

# 29
  • Мнения: 3 835
Ако ще плащам на някой друг, трето лице за тези изследвания, искам преди това да ме освободят от плащането ми за същото на държавата.

Тео, държавата НЯМА да те освободи от плащането на данъци- ФАКТ!
Държавната лабория бездейства - ФАКТ!
ГМО в България се сее и се продава НЕЗАКОННО- ФАКТ!

Държавата трябва да започне да изпълнява задълженията си и да спазва законите, ФАКТ!

В противен случай НЯМА държава и всичко останало бистрено тук, вкл. и предлаганото от теб, са безумици.

Общи условия

Активация на акаунт