В коремчето на мама юлско сърчице тупти за двама!

  • 23 232
  • 722
  •   1
Отговори
# 705
  • на брега на морето
  • Мнения: 2 491
Котонче, пробва ли да пиеш сутрин вода на гладно и после 1 киви? Мен само това леко ми оправя положението. Rolling Eyes
Иначе доколкото зная трябва да се избягва пастата, пица и вообще тестените изделия, но мен това ми се яде и не мога да се лишавам.  Blush

# 706
  • Мнения: 337
Котонче, пробва ли да пиеш сутрин вода на гладно и после 1 киви? Мен само това леко ми оправя положението. Rolling Eyes
Иначе доколкото зная трябва да се избягва пастата, пица и вообще тестените изделия, но мен това ми се яде и не мога да се лишавам.  Blush

Мелина и на мен това ми е слабост. Много обичаме италианска кухня и често приготвям.
Правим и пици, но напъследък не. Все гледам да има супа, но просто нестава.
Сега ще изям последните две круши и трябва да излизам да купувам

# 707
  • Варна
  • Мнения: 21
Относно мазането - аз предишната бременност се мазах с крема на МУСТЕЛА - 9 МЕСЕЦА крем с двойно действие против стрии 200 мл- хубаво ухае и лесно попива!!! Много съм доволна - нямам нито една стрия никъде - започнах да се мажа откъм 3-тия месец. Сега ако се започва с мазането е важно да се мажат повече гърдите и по-малко корема, защото гърдите видимо нарастват, а коремчето засега си е малко newsm47
Аз днес съм на пръв преглед - стискайте палци да видим сърчице newsm17
NellyDi добре дошла - пожелавам розови панделки на лято stork-girl
cotton4e и аз имам проблеми с  smile3550 - сок от круша,киви и много кисело мляко с мюсли подобрява положението, но така или иначе си ходя трудно и то на 2-3 дена веднъж Weary
ha-ho накара ме да тичам за баничка с айранче тази сутрин - то при вида на всичките тия вкусотии не се сдържах newsm62

# 708
  • Мнения: 204
 Здравейте тумбачета Simple Smile
Аз току що се връщам от преглед. Всичко е наред. Бебчо си има всичко и докторката каза, че нямала забележки. Вече сме в 8-ма седмица. Аз се записах на частно на ЖК. Мисля, че така ще ми е по-спокойно, защото ще ми я води лекарката, която си ми следи бременността и дай боже ще ме изражда. Викат ме на 21 за първите изследвания.
За спорта и аз искам след 3-ти месец на йога за бременни и дай Боже и на плуване, ако успея. За мазането ще поразпитам, че около мен има много дружки наскро родили, от какво са доволни.
Нели, добре дошла! Възхищавам ти се на смелостта за 4-то бебче. Дано да ти е време да пазаруваш рокли и фиби, но каквото и да е - да е живо и здраво накрая!

# 709
  • Мнения: 20
Здравейте, момичета Hug

Тази нощ съм се събуждала през час и нощта ми се стори мноого дълга Mr. GreenПо принцип нямам проблем със съня, но знам ли. Вие как спите?

За спортуването- преди да забременея ходих на фитнес, но вече спрях и се занимавам само с йога и през почивните дни ходим на разходки сред природата. По отношение на мазилата- през първата си бременност започнах да се мажа с олио на Нивея, но си оцапах всичките бодита, които носих Mr. Green bowuuМинах на Мама Дона, след това може би от 6-ия месец и аз бях на Мустела. Останах много доволна, защото качих много кг и след като отслабнах не ми се появиха никакви стрии. Бях по- слаба дори от моминските си години, но не бях спирала и да спортувам, така че не знам дали само на мазилата се дължи липсата на стрии след раждането и смъкването на кг.
СЕга още не съм си набавила тези марки, защото и аз смятам,че е рано, но се мажа с такъв бебешки лосион на Нивея Wink
Мелина 3, честито сърчице Heart Eyes
NellyDi,добре дошла  и дано всичко е наред Hug
The Fower, браво за хубавите новини Hug
Аз съм на консултация на 12 декември, когато ще си получа и резултатите от изследнията, които ми ги пуснаха преди 2 седмици-очаквам нисък хемоглобин, но ще видим Wink
Лек ден момичета и както обичам да казвам, не се натоварвайте прекалено много на работа

 Mr. Green

# 710
  • София
  • Мнения: 131
Здравейте момичета Simple Smile
Никак не съм от спортуващите, освен ако не съм решила да отслабвам... От време на време си правя упражнения вкъщи и бягам малко на крос тренажора, но като гледам какъв апетит ме е обзел и какво дебелеене ще пада... Идеята за йога ми се струва много добра.
От днес съм решила да огранича тестените изделия, стискайте палци, че са ми такава слабооост. Обожавам пици, банички, макаронки  Laughing
Освен това тези дни определено ще си взема нещо да си мажа тялото. Лекарката ми препоръча зехтин /ако искам да е натурален продукт/, ама много ми мазнее, та не знам  Laughing

celika знам, че течението на този етап е абсолютно нормално, но предполагам вече си се свързала с лекарката да си направиш една консултацийка за всеки случай заради цвета.
Междудругото моята ми препоръча да се откажа от ежедневните превръзки въпреки течението от време на време. Обясни ми, че са напоени с нещо, което пречи или поне аз така го разбрах.

Успех на всички, които са на преглед днес - чакаме отзиви!!!  Hug

Относно изследванията - разбрах само, че трябва да се запиша за 1-ва ФМ около 27-28.12, когато вляза в 13-тата г.с. Ама кръвните изследвания кога да си ги правя - пак не съм разбрала  Laughing

Хубав и усмихнат ден на всички!

# 711
  • Мнения: 337
Тази ФМ по желание ли се прави?Питам защото моя лекар следеше приятелката ми и не й е давал нищо.
В смисъл никакви странични и специални изследвания. Може би е по тяхно усмотрение, ако забележат нещо нередно Thinking

АА и какво е Женската консултация, къде се записва за това?Никой нищо не ми казва и аз съм в пълно неведение, ама понякога по-добре, да не се стряскам излишно Mr. Green

# 712
  • Мнения: 32
Мели гладна мечка хоро не играе  newsm62 Като стана да водя малката за ясла бързо смачквам един бабан,за да не ми става лошо,но след два часа влизам цяла в хладилника....
Съни по-късно мога пак да ви почерпя  hahaha
За мазането-от известно време забелязвам,че коремчето ми се "бели",едни ситни люспички като пърхот. ooooh! Абе и аз едно го обясних,та не знам от хормоните ли или защото коремчето ми порасна.На мен много рано ми проличава,предната бременност в 3тия месец ми лечеше и сега почна да си личи.Самата форма на коремчето,почва много от ниско и е доста щръкнало.За това и почнах вече да се мажа.
Петя и аз пътьом към яслата минах  hahaha та преди малко си хапнах  Embarassed Стискам палци за прегледа  fingerscrossed
Флауър страхотно новини,все такива да ни носиш Simple Smile
Селика аз и по принцип си имам течение,но през бременността се усилва.Говорила съм с лекарката и казва,че е нормално,стига разбира се причината да не е инфекция или гъбички.Но при теб е било и с друг цвят,за това се консултирай с лекар,за свое собствено успокоение.Стискам палци всичко да е наред  Hug
БеРеади кръвните изследвания ги правих като се записах на ЖК.На следващата сутрин рано ме извика.Ти записа ли се на ЖК вече?
Котонче ФМ е препоръчително изследване,но не се поема от ЗК и не е задължително.Хубаво е да се направи поне 1.Женска консултация-това са ежемесечните ти прегледи при акушер-гинеколога,който е по ЗК.Теглят те,мерят те,пускат ти изследвания и т.н.Избираш си лекар и си взимаш направление от личния и отиваш при акушер-гинеколога и се записваш при него.Той ще ти обясни всичко,което те интересува.Надявам се да съм ти била полезна. Hug
Хубав ден момичета,с повечко усмивки  Hug

# 713
  • Мнения: 28
Здравейте мацки!  Hug
Добре дошла на NellyDi, лека и успешна бременност   bouquet
За спорт и мен ме замислихте, идеята за йога за бременни никак не е лоша. Основно заради възможността да облекчи неудобствата по време на бременността и за раждането знам че е полезна. Но ще изчакам, след нова година ще го мисля това, така или иначе ще трябва да питам доки.
Момичета, аз днес трябва да си взема последната имунология стискайте ми палци Simple Smile
Тери и аз се будя много често последно време, нищо, че обикновено спя като пън  Mr. Green
cotton4e ФМ е по желание, обикновено я правят 3 пъти през цялата бременност. Бях пускала линк, но може просто да погледнеш в сайта на Марков например, много добре е обяснено.
За ЖК все някой трябва да ти следи бременността Mr. Green. Виждам, че повечето момичета са настроени като мен, ходя на частно при лекар, на когото имам доверие, а ЖК ще запиша някъде другаде за да мога да си правя изследванията, които са по здравна каса. Моя лекар не работи със ЗК, затова ми се налага Simple Smile
ехааа, какъв дълъг пост  Crazy Mr. Green

# 714
  • Мнения: 11
Маминки Здравейте,
чета че изследванията коментирате- аз утре съм за назначаване на изследвания. Жената, която е там ми обясни ,че БМ се заплащала само, а другото май се поема от ЗК, но утре ще Ви напиша повече подробности, за да помогна и аз мъничко  Embarassed
Аз относно тоалетната Имам проблем, но обратен. Ходя до тоалетна почти след всяко хранене, и мисля да взема нещо за по- рядко да ходя, че ужасно направо.  Confused Вчера отивам на пазар и като ми се доходи, зарязах и количка  и пазар и всичко  Joy
cotton4e не се притеснявай, и аз нищо не знам. Но до колкото съм дочула те мерят  на тегло и др. ух забравих  newsm78 Аз ще се запиша при моя АГ, има още места, така че всичко на едно място.Мамите преминали през това, да казват на нас незнаещите.  Hug
NellyDi добре дошла сред нас, с пожелания за принцеска малка през юли  Heart Eyes Завиждам добронамерено за твоите момчета  Hug
Тери аз също се будя, но да ходя до тоалетна и да нападна хладилника.  Laughing
ha-ho при мен е същото с коремчето, дори мъжото ме пита не е ли много рано да ми проличава, но при всеки различно.
А тези изследванията за мъжете, какви са? Моя ще си взема само кръв, за да разберем коя група е.

Последна редакция: ср, 07 дек 2011, 12:54 от Ema08

# 715
  • Мнения: 15 083
Ema08, изследванията за мъжа са само за кръвна група и резус фактор. Моята лекарка ги иска сега. Не знам защо трябваше да е с бележка, ама нищо, дадохме вече Simple Smile
Женската консултация е за това, освен да ни мерят, да ни дават направления за задължителните прегледи и да ни уведомяват за тези, които не се поемат от касата, но е желателно да направи, както и кога да ги направим. Освен това е за всички въпроси, които имаме и които е най-добре да попитаме лекаря, на когото имаме доверие!

# 716
  • Мнения: 337
Оооо добре тогава, благодаря ви Hug
Значе аз се записах при гинеколога и той ме мери. Ма си мислех,че е нещо друго, в смисъл ходиш и някъде другаде.  #Crazy
Добре, а за ФМ само кръвно изследвания ли са?
Някъде бях чела че е преглед на 3Д видеозон. Дали е само това?
Питам защото не живеем в голям град, и се съмнявам че някой ще ми обърне специално внимание, ако не си питам аз за него Crazy

# 717
  • Мнения: 0
НОВА ТЕМА

Опитах се да ви създам малко коледно настроение,надявам се да съм успяла.

Заповядайте!

# 718
  • Мнения: 28
cotton4e пускам пак линка, прегледай го добре са обяснили какво се прави. С две думи феталната морфология е подробен преглед с видеозон- 3Д или 4Д с мерене на плода.
http://www.mc-markovs.com/index.php?option=com_content&task= … 45&Itemid=100

# 719
  • София
  • Мнения: 131
ha-ho при мене нещата започнаха да стават странни  Laughing Не съм се записала още на ЖК. Вчера говорих с АГ, при който ще раждам и той ми каза, че е рано още и че при него ще стават тези неща. Но понеже никак не съм спокойна така, ще звъня пак да му давам зор да ходя на изследвания.

А за ФМ изобщо не съм се замисляла дали да я правя или не. Като разбрах за какво е и ми се стори  задължителна  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт