Струва ли си?

  • 2 936
  • 30
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 54 445
RoisHug

Ти най-добре си познаваш БНД и можеш да прецениш дали и доколко да е близък с детето .
Лично аз не бих възлагала някакви надежди ( в твоята ситуация ), въпреки , че съм ЗА детето да знае кой е баща му . Peace

# 16
  • Мнения: 306
От една страна съм съгласна с това:

Цитат
Ако е толкова незаинтересован, един ден ще нарани детето с поведението си.

в контекста на факта, колко деца е успял да направи на разни майки ooooh!

Той явно си е такъв, това е положението.

Но аз бих поддържала някакъв ненагажиращ контакт, колкото да не загубя съвсем връзка и без непременно да му показвам детето, ако усетя, че много му е неприятно от това.
В стил- как си, как е при теб-веднъж на месец -два, но редовно.Но той да не се чувства натоварен и ангажиран по никакъв начин.
Не , че бих се надявала на нещо, а колкото да не изгарям напълно мостовете.Не се знае изобщо какво ни готви бъдещето.Имай си един контакт с този човек, дето се вика- не ще ни хляб ни вода Peace, само заради интереса на детето - един ден, евентуално...и т.н.....
Представи си детето става на 20г, пътува по света, минава през града на баща си, звъни му един телефон да се видят - нищо лошо.Но няма как да стане ако ти му изпуснеш дирите.

А в същото време си уреждаш живота тук без него.Може друго семейство да създадеш, както ти харесва....

Ако пък той много , ама много се противи на тези спорадични контакти , да не го приемаш лично Naughty, разреждаш до 2 пъти годишно, просто за свръзка.
Мое мнение.

# 17
  • Бургас
  • Мнения: 260
Детето трябва да познава баща си  така мисля аз ,съвет не мога да ти дам и не искам. Според мене трябва да потърсиш съвет от родители или близки приятели ,тяхното мнение ще е най - обективно ,тъй като те познават тебе и каква е реално ситуацията ,докато ние може да те подведем. Каквото и да решиш успех !!!

# 18
  • Сопот, Пловдив
  • Мнения: 1 016
milko i morko, точно това, което обесняваш ти, точно това са ми мотивите и идеята.  Peace

# 19
  • Far away from here...
  • Мнения: 1 305
milko i morko както обикновено казва много по-ясно и адекватно това, което на мен ми е в главата  Peace

# 20
  • Мнения: 1 931
Такъв баща само може да ти нарани детето. Имам близки в подобни позиции като деца и мога да ти кажа, че тяхното мнение е никога за нищо да не се търси този човек, той не е баща, а осеменител само. Такъв човек не си струва детето и да го познава. А представяш ли си за детето ти как ще е да го представят периодично на камера и да го гледа някакъв чичко?Това ли трябва да бъде в представата на детето за родител? Такъв е по-добре да го няма въобще. А и след време като пътува детето и да мине през града му, няма да иска да го види, дори и да му има телефона. Мисли на първо място за детето си и да не ти пука за човека който е явно, че хич не се интересува от детето ти.

# 21
  • село в ямболско
  • Мнения: 6 434
Според мен не си струва.
Насила хубост не става е казал народа.И е прав. Не очаквай да събуждаш бащински или каквито и да е там чувства. Ако е искал съм сигурна, че е имал възможности да се опита да види детето било то и през скайп.
  подкрепям

# 22
  • Мнения: 508
Според мен е абсолютно безсмислено да си късаш нервите с този човек .На твое място , (предполагам) ,бих поддържала контакт до толкова ,че да му имам данните и  местонахождението ,не за друго ,ами ,когато детето започне да разбира и ако поиска и реши  да можеш да ги свържеш.Но иначе да му се натискаш да го гониш да му пускаш камера и така нататък ...няма никакъв смисъл .То е очевадно ,че не му пука .

# 23
  • Мнения: 1 207
И според мен не си струва, но... ако прецениш, че съвестта ти няма да е чиста, че ще се тормозиш дали си взела правилното решение или пък е трябвало да го "натиснеш" още малко и пр. (понеже, ако беше сигурна, тая тема нямаше да я има), по-добре опитай още един-два пъти. Постави си някакъв лимит, да речем, пробваш сега и още един път след 3 месеца да осъществиш някакъв контакт помежду им, след което се отказваш.
Според мен си много близо до това да видиш нещата така, както ги виждаме ние отстрани (а отстрани понякога се вижда по-ясно), но ти трябва още съвсем мъничко. Мисля, след още 1-2 опита вече няма да се питаш "струва ли си", ще имаш отговора.
Аз лично бих предпочела да се прежаля (понеже казваш, че не ти се занимава с този човек) и да опитам още 1-2 пъти, отколкото да се тормозя дали случайно не съм лишила сина си от баща му (понеже негативите във втория случай са много повече). И понеже по принцип съм си наивна и вярвам, че хората по дифолт да добри, в подобна сигуация вероятно бих повярвала, че има смисъл, колкото и очевидни да изглеждат нещата острани.
Иначе подкрепям поддържането на контакт до толкова, че да му имаш координатите. 

# 24
  • Мнения: 7 006
С риск да ми бъде обяснено пак колко съм руса  Crazy , ще си позволя да ви досадя с поредната моя драма:


Не,не си струва!
п.с.Русото е ОК,стига да не прекляваш с блондора... Whistling

# 25
  • Сопот, Пловдив
  • Мнения: 1 016
Знаех си, че пак мъж ще захване темата за русата коса.  Crazy  Mr. Green   Peace

Писах му, че ако иска може да му го покажа някой ден на камерата и добавих едно-две изречения относно това колко тежи и колко е висок сега малкия, какво яде и на какво се смее. Сърдечно ми беше благодарено за подробностите, но ми обясни, че сега нямал интернет вкъщи, като имал с най-голямо удоволствие. Предполагам скоро в неговия квартал ще забранят със закон ползването на интернет  Laughing  Stop .

# 26
  • Мнения: 7 006
Човека си пази душицата.Няма к'во да го обременяваш с излишни подробности,и зорлем да искаш да бъде"татко".Забрави го,и си намери истински такъв..Татко който ще обича детето ти,и ще заслужава тази титла.
Успех
п.с.И не се връзвай на клишета от сорта"детето трябва да познава баща си"Това са глупости.Щом бъдещето с този татко е невъзможно,то ти отсега имаш възможността да спестиш на човечето излишни терзания.Тези дето те съветват,че детето трябва да познава татко си,дали се замислят,че това дете след време,ще се раздвояава,ще страда по образа на тати(щото ще има изграден такъв),а както е казал народа..не може да страдаш истински за нещо,което не знаеш какво е!Овен това..Един ден,когато срещнеш истинският човек,на малкия,ще му е много по-лесно да се привърже,и да го приеме на 100%без да прави сравнения между" тати" и новият"тати"
Чети темите за БНД и за това колко страдат децата от раздялата.На твоят мачуган,това му е спестено.Има шанс да изгради отношения"на чисто"
Относно правото на всяко дете да познава биологичният си родител,не оспорвам.Но в една съзнателна възраст,когато ще е способен сам да вземе решение!

Последна редакция: сб, 10 дек 2011, 15:59 от eksipnos

# 27
  • Сопот, Пловдив
  • Мнения: 1 016
Като цяло съм съгласна, но не смятам да не казвам на детето кой е баща му и откъде идва. Мой приятел разбра на 23 години истината за баща си, преживя го ужасно. Да, знам че е вероятно моето дете ще приживее ужасно това, че баща му не проявява интерес към него, но поне няма да съм го заблуждавала. А дали ще срещна някой, който да влезе в ролята на нов тати - я срещна, я не, не ми е приоритет, така че засега не искам да разчитам на това, че евентуално може би някой ден детето ще има истински родител вкъщи, освен мен. Но и да има някога такъв мъж, пак ще кажа на сина си кой е баща му и от коя държава е, дори имам намерение малко повече да се запозная с културата на тази държава и да включвам  елементи от нея  по някакъв начин в живота му.

Насила никой нищо не съм карала да прави, реално погледнато, от втория месец на бременността досега за първи път аз съм тази, която инициира комуникция.

# 28
  • Мнения: 7 006
Не става въпрос да криеш истината.Просто трябва да избереш точният момент.Иначе..облекчаваш си съвестта за сметка на човечето.
п.с.Аз съм в абсолютно същата ситуация,като при нас мама"си еба мамата"нанекъде..в момента идея нямам накъде.
Засега на малкия му обяснявам,че семействата са различни.Като порасне,сам ще реши дали иска да се запознае с нея или не.Не говоря за нея,той не я помни,щото беше мн.малко бебе,просто му казах,че майка му не е част от нашето семейство,и въпросът приключи.Засега.. Whistling
Но не съм го натоварвал с излишни обяснения и подробности.Малък е.Няма още 5.
п.с.23 год.наистина е късна възраст за да разбереш откъде ти идват гените.Ако толков държиш на тях де..Щото за мен лично,никога не имало значение.Цял живот живях с подозренията,че съм осиновен,но така и не ме заинтригува този въпрос осбенно.Имах късмета да имам прекрасни родители.Майка ми вече си отиде,баща ми и той е на път..Но нямам проблем с идетификацията си,и нямам нужда да знам,кой ми е подарил генетичният си материал.Така де..аке не е тоя,ще е оня..Какво значение има.За мен моите родители са тези които ме отгледаха с много любов.Аз съм техен син.Т'ва е..

Последна редакция: сб, 10 дек 2011, 16:49 от eksipnos

# 29
  • Сопот, Пловдив
  • Мнения: 1 016
Е, да, подробните обяснение ще са за по-нататък, засега по-простички.

Общи условия

Активация на акаунт