Тук сме събрани ЮНСКИТЕ мами - с малки шкембета и големи тигани

  • 23 029
  • 716
  •   1
Отговори
# 570
  • Мнения: 3
Здравейте мамита,
на мен също ми е зле като на някой от вас имам страшно главоболие.

Монако лекар по Здравна каса за ЖК ли търсиш?

# 571
  • София
  • Мнения: 2 105
Freed, да, има една жена, мисля, че д-р Маринова във II-ра градска и първо мислех да съм при нея, но уж във форума имаше все положителни мнения за Христов. Бил мил и внимателен, обяснявал... Нищо общо с моя така наречен "преглед", защото и такова не беше.
Джиджи, Проблемът е, че сега ми се струва сложно да правя смяната... Не знам.
morova, просто искам нормален загрижен лекар, който да ми прави прегледите по ЖК и да ме напъства от какви изследвания имам нужда. А не да ми се кара, незнайно защо и да не знам сега кога пак да ходя и какво ми предстои... И изобщо ще ги направя ли тези задължителни изследвания или не.  Rolling Eyes

# 572
  • Мнения: 3
Искам да попитам някоя от вас дали е ходила на ранен БХС в 1 аг Света София?

# 573
  • Мнения: 145
Монако, наспи се, успокой се и премисли на свежа глава какво искаш. Всяка от нас може да ти препоръча някой лекар, ако решиш да смениш този, самата смяна едва ли е толкова сложна, колкото ти изглежда сега, като си разстроена. Ако решиш, че искаш друг лекар, веднага ще си намериш. Те нещата по здравната каса не са много - кръвните изследвания и два ехографа, но все пак ти се полагат по право. Само се успокой, виж колко часове се терзаеш заради някакъв си там човек, който си го е изкарал на теб. Той не заслужава толкова много от твоето време и емоции.

# 574
  • Burgas, Bulgaria
  • Мнения: 3 567
толкова съм щастлива -видях си мъничкото .....3.2см от главата до дупето без крачетата ....... -спеше  Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes .......-понеже вчера един ротвейлер ми изкара акъла ме боля корема и днес, та отидох до клиниката ,че ми беше неспокойно ....

Монако просто смени доктора няма нищо сложно  Hug

# 575
  • Мнения: 811
мадам тиква, много се радвам за теб, че с бебчо всичко е наред Simple Smile

Монако, сменяй доктора, щом не си доволна. Явно е имал тежък ден (нощ), но това не оправдава грубото отношение.

За присъствието на таткото - лично аз предпочитам да не присъства, а да се грижи за първото ни дете, защото то ще има по-голяма нужда от него. А и ако присъстваше, само щеше да ме разсейва и да пречи да се концентрирам.

Добре дошла на новата русенска мама.
Относно русенската среща - аз мога и през седмицата през деня, понеже не ходя на работа в момента. Иначе за събота и неделя също няма проблем. Значи за утре срещата официално се отменя.

Лека вечер на шкембенцата  Hug



# 576
  • София
  • Мнения: 2 105
Благодаря, момичета!  Hug Обещавам другия път да съм по-усмихната! ... мадам тиква, радвам се че си видяла поспаланкото  Simple Smile. А вие по веднъж на месец ли ходите на ЖК, че така като не ми е казано кога да ида, и не знам... Спокойна нощ ви желая!  Hug

# 577
  • Мнения: 0
За присъствието на таткото съм напълно за.Първият път не беше,че раждах в БГ,но вторият беше.И моят е от тези които не търпят кръв и му става лошо и както при Juturna първо казваше ,че ще до главата ми ама после ми хвана крака и гледаше какво става,гледката едва ли е прекрасна,но самият момент в който изкарат бебето и ти го подадат е толкова емоционален.И на всичкото отгоре той преряза пъпната връв.Това не ние е повлияло на половият живот също(някои се опасяват от това),като гледате трето бебе е на път.
Той ми правеше масажи на краката следеше ми контракции и пулс на бебе,слагаше ми студена мокра кърпа на главата(това на  мен ми помогна да търпя болката,че отказах всякакъв вид обезболяващи).Тъй че не ги жалете наистина този момент не се случва всеки ден а е просто незабравим.

# 578
  • Мнения: 15
Здравейте момичета  Hug

Опитах се да ви изчета, но се оказа невъзможно и реших поне да дам отчет пък после ще ви дочета.

Днес бях на БХС в бившата Тина Киркова (там ме прати моята докторка). Взеха ми кръв и ме гледаха на 3D. Беше много вълнуващо - бебо мърдаше с крачета и ръчички и ми се видя доста пораснал. Докторката каза, че всички стойности са в норма, сега чакаме кръвните резултати. И май пак ще е момче. И аз се надявах на момиченце този път, но сякаш си знаех, че пак ще е момче. Нищо, важното е всички дечица да са ни живи и здрави, пък момиченца или момченца - пак ще си ги обичаме!
Ами това е от мен, само хубави новини от прегледите ви пожелавам!

# 579
  • София/Правец
  • Мнения: 130
Добър вечер момичета Simple Smile

Да ви успокоя за Criskata, добре е! Учи за изпити  smile3529 и затова не пише. Трябва да й стискаме палци да ги вземе. А утре и е дипломирането за бакалавър   umnikuu  Sunglasses. Criska, издадох ти тайните, но трябва да сме съпричастни Simple Smile

Монако, сменяй го тоя лекар няма какво да му мислиш! Аз не прочетох всички постове подробно, че не мога да смогна с времето и не разбрах дали си се записала вече при него или не си успяла? Ако не си още по-добре. Ако си виж там колко време трябва да мине, ако трябва да има някакъв срок и го смени. Смяната става много лесно, само едно ново направление от личния за смяна се дава. Аз си смених моя предната бременност, защото изобщо не ми обръщаше внимание!

Мен днес нещо странно не боли корема.. .Някакво тъпо такова. Като за контракция все ми е втвърден... И някак имам чувството, че бебето по-надолу е отишло в сравнение с миналите дни... Нямам търпение да дойде време за прегледа ми, но си има цяла вечност дотогава Sad Да се надяваме, че е от недоспиване, че баткото ни е болен и по цяла нощ напред-назад марширувам и бодърствам... Sad

Лека нощ на всички! Simple Smile  smile3524

# 580
  • Мнения: 513
Здравейте! Отдавна не съм писала, не успявам и да изчета всичко. Но от другата седмица ще ми се намалят значително ангажиментите и ще съм по-редовна тук.

Бях на първата ФМ във "Фемина" и засега всичко е наред. Бебето подскачаше и правеше лупинги, едва успяха да го измерят Grinning. Върви с няколко дни назад, но според лекарят това се дължи на по-дългия мо цикъл.

За присъствите на таткото съм против, но някакси не мога да обясня защо. Той имаше желание първия път, аз не се притеснявам да ме вижда във всякакви положения, но неизвестно защо реших, че ще ми е по-добре да съм сама.

От началото на бременността досега постоянно ми се налага да вдигам тежко и все се тревожа. Пътувам много служебно, съответно с багаж и оттам ми идва проблемът. Куфарът ми е с колелца, но все се налага някъде да го вдигна. Бременността не ми личи, колегите ми още не знаят и няма как да очаквам помощ. Сега ще ми е последна седмица по командировки, но пък ще е доста натоварена и въобще не знам как ще мине. Дано всичко да е наред с бебето.

Е, оплаках се... Лека вечер на всички!

# 581
  • Мнения: 18
Я виж ти- Criskata се дипломира за бакалавър в събота като мен!Да не се окаже,че сме учили заедно? Thinking Grinning

# 582
  • Мнения: 145
Добро утро! Успех на дипломиращите се. Аз се надявам да захвана една дипломна работа, като спре да ми е лошо, ама да видим.

Чудя се днес какво специално да сготвя и май ще бъдат едни соленки или кашкавалки. Дано само не ми е зле като вчера.

Пожелавам ви усмихнат ден!

# 583
  • Мнения: 300
Добро утро и от мен! Един бърз поглед да ви хвърля, че ще водя малкия на карате.
Нещо не сте активни тая сутрин.
Силно стиснати палци за Криската и Слънчицето да се дипломират успешно!  bouquet

Тикве, радвам се че е добре бебчо и щом си е спинкал значи ротвайлера не го е притеснил особено. Мен така ме уплаши едно куче, като бях бременна с Волен, бяхме тръгнали на разходка след вечерята и зад една ограда на къща ми се озъби едно куче, направо подскочих на улицата.

Хубав ден на всички! Hug

# 584
  • Мнения: 2
Добро утро шкембачета  Grinning да ви се похваля, вчера и аз бях на преглед и бебчо е станал 6 см и риташе с крачета и ръчички, избързваме с 3 -4 дни напред, толкова се развълнувахме с таткото, че абсолютно нищо не чух какво ми говори лекарката
Дадох кръв за БХС и сега ще чакам резултата и трябва да си запазвам час за ФМ,а въобще не знам дали ще успея да си запазя дата за декември, а трябва  Grinning
Монако дано си се успокоила днес и въобще не трябва да го мислиш, той трябва да се интересува , а ако не е така направо го сменяй, как може такова отношение , направо бях потресена, как може такова отношение  #2gunfire
Успех на Criskata с дипломирането
Пожелавам на всички един хубав слънчев ден  Hug на всички

Общи условия

Активация на акаунт