Тук сме събрани ЮНСКИТЕ мами - с малки шкембета и големи тигани

  • 23 030
  • 716
  •   1
Отговори
# 660
  • Мнения: 300
http://www.debenhams.com/webapp/wcs/stores/servlet/prod_10001_10 … b=Home%7ELingerie
Ето ги сутиените само, че онзи ден бяха на 14.40лири, а сега са на 18. памучни са и не ме сърбят гърдите от тях, че другите с дантелите нещо ми дразнят и се чеша като крастава като ги махна.

# 661
  • Мнения: 3
Здравейте пупанчета, има ли някой който да е по-запознат с раждането в Токуда и как тълкувате това :
Пациентката /ако е здравноосигурена/ постъпва за раждане в болницата с направление №7 за хоспитализация. То се издава или от личния лекар, или от Женската консултация, където е проследявана бременността. НЗОК покрива раждането /нормално или цезарово сечение/. „Избор на екип” обаче се заплаща от пациентката. Тази услуга  има следните насоки и стойности, предварително оформени в план-сметка от приемния кабинет.
Значи ли че може и без избор на екип?

# 662
  • Мнения: 24
Здравейте сладурки, как сте  Hug Много сте изписали пак ... Аз днес съм с хрема и ужасна кашлица и май трябва да си "изпиша'' някакъв сироп .... Adelinche съчувствам ти и аз съм склонна да правя бронхити...

# 663
  • Мнения: 811
Здравейте Simple Smile

Алик, за главоболие може да пиеш парацетамол в чист вид (т.е. хапче парацетамол), но ако искаш звънни на гинеколога си и го попитай по телефона.

Аз цяла сутрин се ровя в продавалника. Разглеждам бебешките колички. Вече съм наясно какво искам, но май няма да го открия в продавалника, а ще се наложи ново. Ето какво си харесах:
http://bg-mamma.prodavalnik.com/hauck-malibu-model-2012-stolche-za-kola-i2997582,
има го и във вариант с кош за новородени от 0 до 6 месеца, който примерно бих го използвала ноември и декември  Thinking
Харесах и коликча на Чиполино:
http://chipolino.com/#/bg/products_use/01.195/01.195.196/m.438/, но като гледам цената й ще дойде по-висока от тази на Хаук-а  Rolling Eyes
Накратко искам количка, на която да може да се монтира с лекота столче за кола, и евентуално да има и кош за новородено. Аз най-вероятно ще раждам със секцио по медицински причини (въпреки че първото раждане си беше нормално, но имаше проблем с излизането на Ади, втори път не мога да преживея същия кошмар). И така ще ми е много по-лесно да излизам на разходка.  Но има тооолкова много време още, а нямам търпение да дойде пролетта, уххх ...

Хубав ден момичета  Grinning

# 664
  • Мнения: 300
Доминика, хубави са количките!
Аз съм фен на HAUK и на ABC 3 TEK. Това ми бяха вариантите миналата година и все още си ги харесвам. Но АВС като нова е мнага скъпа, мъжа ми каза, че ще я търсим в Ибей като му дойде времето.
 Аз съм на мнение, че мога да мина без кош за новородено, особено ако седалката има пълно легнало положение, варианта със столчето за кола също става първите два месеца.
С Волен имах такъв кош за новородено и почти не го ползвах, около два месеца само, после го приместих в другия. По- скоро ми вършеше работа за легло като тръгнем на някъде, а ние го замъкнахме на Троян още като беше на 2 месеца.

# 665
  • Мнения: 3
Доминика, можеш да разгледаш и тук :
http://www.hippoland.net/display.php?page=cat1&cat=1&sub=1  има хубави неща. Хубав ден

# 666
  • Мнения: 811
Току-що се натъкнах в продавалника на старата количка на Ади, която все още е на тавана  Laughing
ето я: http://bg-mamma.prodavalnik.com/kolichka-podarak-koshnitsa-i2896192
Ползвахме я много малко, само няколко месеца. Беше много тромава и тежка. Когато Ади беше на 7 месеца я сменихме с лятна количка - е , с нея направо се родих - беше лека и маневрена, та си изкарахме с нея до края  Grinning
Та сега се чудя дали да не я извадим пак на лято (запазена е много), или да изхарча пари за нова, но такава, която ще ми е по-на сърце  newsm78

# 667
  • Мнения: 145
Аз изчистих, сегя хапвам една ябълка и тръгвам на разходка с цел - за пръв път ще вляза в детски магазин, за да видя на живо колички, креватчета и т.н. Няма да купувам, само да се ориентирам как са цените.

# 668
  • Мнения: 1 800
Доминика, благодаря!
Още се въздържам да пия, и аз за парацетамол си мислех, май ще си купя.
За количките, аз искам триколка с големи гуми за големи дупки, че Варна е с ужасни улици и тия колички с малките колеленца са непроходими. Оприма съм харесала на Чиполино:
http://family-bg.com/prX_5809.htm

# 669
  • Мнения: 56
Здравейте момичета! Как сте?
Виждам че обсъждате дрехите за бременни. Аз едва ли ще си купя специални такива. За сега се побирам в дънките си, но си купих едно клинче - тип панталон, който смятам да нося по-нататък и една рокличка, която взех един размер по-голяма и ще я нося или с чорапогащник или с дебели дълги чорапи. Иначе се обзаведох и с дебела жилетка до средата на бедрото, която ще нося като връхна дреха, защото и двете ми кожени якета са късички и няма да ми топлят коремчето като наедрее. Grinning
Иначе вчера за първи път ходих на йога за бременни в Гранд Мол(Варна). Някоя варненка ако има желание може да се присъедини. Часовете са в събота и неделя от 10 часа.
Относно хапването, в събота ходих в Хепи и ядох суши и сега само това ми е в главата. Купих си продукти и ще си правя вкъщи. Днес това ще ми е вечерята. А през деня съм лесна - на плодове и ядкови шейкове. Така ми е най-леко! От тестеното ми става тежко.
Хубав ден ви желая! Hug

# 670
  • Мнения: 175
Момичетааа  Hug

Липсвах известно време и сега ще наваксвам с четенето  ooooh!

Искам да благодаря на всички (Вие си знаете кои), че се интересуват за мен  Hug и Вие ми липсвахте
Аз съм добре, надявам се бебо също, другия понеделник съм на ФМ. Тези дни имах много ангажименти, изпити, дипломиране.... Хайде хубав ден на всички и както казах връщам се да чета

# 671
  • Мнения: 145
Криска, честито дипломиране! И аз планирам писане на дипломна работа, докато бременея.

Момичета, понеже много ви се хвалих, че всичко ми става, сега установих, че един панталон вече е извън класацията. Не мога да го закопчея дори до средата. Усещам как другата седмица ще пазарувам.

Хайде изчезвам да се разходя.

# 672
  • Бургас
  • Мнения: 10
Здравейте. Днес съм на ФМ и моля да ми стискате палци всичко да е наред Praynig Peace Лек и усмихнат ден! Hug

# 673
  • Мнения: 42
Здравейте пупанчета, има ли някой който да е по-запознат с раждането в Токуда и как тълкувате това :
Пациентката /ако е здравноосигурена/ постъпва за раждане в болницата с направление №7 за хоспитализация. То се издава или от личния лекар, или от Женската консултация, където е проследявана бременността. НЗОК покрива раждането /нормално или цезарово сечение/. „Избор на екип” обаче се заплаща от пациентката. Тази услуга  има следните насоки и стойности, предварително оформени в план-сметка от приемния кабинет.
Значи ли че може и без избор на екип?

Siem, и аз се интересувам от тази болница и наистина не знам как да го тълкувам това. Предполагам, че ако се отиде по спешност тогава иначе се плаща. Ох не знам, май ще трябва да се обадим да питаме. Иначе много ми харесва тази болница и бих се чувствала сигурна там. Ама пък 2000 лв малко ще ми дойдат в тежест на бюджета Sad За съжаление ...

# 674
  • Мнения: 0
Здравейте, коремчета Simple Smile
Сием,Мимишонка и аз силно се интересувам от Токуда Simple Smile Някой наясно ли е как трябва да се процедира ,ако искаш да раждаш там? Освен 2000 лева какво друго е нужно? Трябва ли предварително да се оговориш с някой там или?...Много съм ненаясно с нещата около раждането  Blush

Общи условия

Активация на акаунт