САМО за фенове на Стивън Кинг! - 7 част

  • 35 812
  • 736
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 2 809
Да, филма е с Арни  Peace
Сам, какво имаш непрочетено ... аз все си мислех, че всичко, всичко си изчела!  Crazy

Аз си взех вече 11/22/63, но засега не ми се почва.

Виви, не съм изчела всичко - И Слава Богу  Grinning Аз така на порцийки, че да си имам, когато ме хване Кинг абстиненцията.
Сега се сетих - повече с непрочетените - Долорес, Момичето, което обичаше Том Гордън, сборника Призрак и 11/22/63  Tired

Вив, този Принц ме мъчи, дали да не изгледам филма  Confused?

Моля ви, не си причинявайте да гледате филма Бягащият човек - за Вашето интелектуално здраве не го препоръчвам  Stop Ако имате нерви да гледате трагикомедия от 80-те, с никакъв или почти никакъв смислен диалог - пак не Ви го препоръчвам. Единственото общо с книгата е заглавието на филма и някои от имета на героите - до тук!

Буб, добре дошла   bouquet
Аз ужасно много бих се зарадвала на книгата, ама ние тук всички сме предубедени, така че  Grinning

# 706
  • София
  • Мнения: 10 858
Филма е много хубав Сами, и забележително върви по книгата. Само малки неща липсват, но не са съществени. На мен филма ми хареса много, но то и нямаше как след книгата де, а финала ... финала е ... няма да кажа  Laughing само ще ти кажа, че е еднакъв   Heart Eyes
Принца е бавна, постоянно се връщат в спомени, които имат значение за лечението на Саманта (ако така се казваше сестра му), нищо не се случва като в другите книги, но пък мен лично много ме плени. Тази мъка в децата, всичко което са преживели с шантавите си родители, пораженията в психиката, прекрасно е поднесено това в книгата и те бие право в душата.
Как всеки поотделно не може да бъде нормален човек заради тези поражения.

Но бавното действие, особено в началото отказва наистина. Аз все се питах "няма ли да стане нещо" - не, не става. Просто свикваш в един момент с това и те заиграва, и то яко.  Laughing

Ако много те мъчи, направо хващай филма, стар е, но е силен! Барбара Стрейзанд е прекрасна там  Hug

# 707
  • Пловдив
  • Мнения: 1 443
Реших се и ще я купя довечера преди рождения ден, само дано я имат в наличност в Хеликон  Hug Аз и за мен я пожелах, ама май няма да ме огрее  Laughing
Ако говорите за "Принцът на приливите", филма наистина е много хубав  Peace. Книгата не съм чела.

# 708
  • София
  • Мнения: 10 858
Направо завиждам на тоз рожденник! Прекрасен подарък  Heart Eyes

Няма как да я намат, много е нова и би трябвало да я има навсякъде.

# 709
  • Мнения: 87
Вече ви споменах, че ще има филм по романа "22 ноември 1963":



Цитат
Oscar-winning filmmaker Jonathan Demme has optioned the rights to bring the highly anticipated 11/22/63 to the silver screen. With credits that include Jacob's Ladder, Silence of the Lambs, Philadelphia and Fatal Attraction, Jonathan brings an impressive track record to the table as one of Hollywood's brightest and most creative forces.
http://www.hollywoodreporter.com/heat-vision/stephen-king-jfk-jo … than-demme-222328
http://www.variety.com/article/VR1118041227?refCatId=13&query=Jonathan+Demme
http://whatculture.com/film/jonathan-demme-to-direct-stephen-kin … -novel-112263.php
http://www.guardian.co.uk/film/filmblog/2011/aug/12/jonathan-dem … ephen-king-112263


Днес стана ясно, че режисьорът на "Мълчанието на агнетата" вече работи с Кинг по сценария  Simple Smile

Цитат
Finally, Demme is hard at work with Stephen King on an adaptation of the writer’s 2011 novel, “11/22/63,” about a man who travels back in time in an attempt to thwart the assassination of JFK. “Stephen and I are working together on the script right now. After all these years, what I’ve come to understand is don’t plan the script that you’re really thrilled with," he explained. "At the heart of '11/22/63' is this profound, magnificent challenge that our hero is faced with, which is that the past doesn’t want to be changed. Our boy Jake has his work cut out for him if he really wants to change history. He really has to go up against it. And he may or may not succeed."
As to whether the film’s storyline will wind up the same as the novel, Demme in non-committal. “You never know. There’s a dozen movies in '11/22/63.' We’re finding the one that we think is kind of the best of all. And Stephen is wide open. The book is the book. The movie will be something different. It’s great fun working with him.”
http://blogs.indiewire.com/theplaylist/jonathan-demme-says-zeito … 11-22-63-20120620


*


Granta България; Бр.1
http://www.helikon.bg/books/80/165246_granta-balgariia%3B-br.1-s … a-literatura.html

В списанието е поместен един от последните разкази на Кинг - "Дюната" (The Dune), - за който вече е ставало дума в темата. Разказът е доста кратък (15 стр.), не е точно хорър и има неочакван финал. Много Стивън Кинг-ски финал. Не ме впечатли особено, но си заслужава да се прочете заради финала  Mr. Green

Има шанс да видим у нас и другият нов разказ на Кинг (имам предвид "The Little Green God of Agony"), но засега няма да разкривам нищо повече Wink

# 710
  • Мнения: 2 809
deadface, a новини за Mr. Sleeper Simple Smile?

Хора, чета Джефри Арчър - първа среща с автора, книгата е "Затворник по рождение" - ще видим...

# 711
  • Мнения: 87
Имаш предвид "Doctor Sleep"? Новината е, че няма да излезе на 15 януари, както първоначално бе обявено, защото Кинг продължава да го редактира (явно няма да се размине с две чернови), а междувременно работи и по други проекти ("Joyland" и не само). С други думи - засега издаването му е отложено за средата или дори втората половина на 2013.

# 712
  • Мнения: 2 809
Имаш предвид "Doctor Sleep"? Новината е, че няма да излезе на 15 януари, както първоначално бе обявено, защото Кинг продължава да го редактира (явно няма да се размине с две чернови), а междувременно работи и по други проекти ("Joyland" и не само). С други думи - засега издаването му е отложено за средата или дори втората половина на 2013.

Да  Blush
Е, ще почакаме.
Благодаря.

# 713
  • Мнения: 1 004
Здравейте
Може да е коментирано вече, а може и да е глупост, но понеже чета тъмната кула, и в 5тата книга  намерих 1 абзац:

Във всеки случай — продължи Калахан — никога не стана ясно дали убиецът му е действал на своя глава, или е имало заговор. Понякога се събуждам посред нощ и си мисля: „Защо не отидеш да видиш? Защо не застанеш пред вратата с кутията в ръце и не си кажеш: «Далас, 22 ноември 1963 година»? Така вратата ще се отвори и ти ще попаднеш там, също както в романа за машината на времето. Може би дори ще успееш да промениш случилото се. Защото, ако в историята на Америка е имало повратни моменти, това е един от тях. Ако промениш това, ще промениш всичко, което следва. Виетнам… расовите вълнения… всичко!“


Дали идеята му за новата книга, не е дошла оттук?

# 714
  • София
  • Мнения: 4 909
Всички книги на Кинг водят до "Тъмната кула", дори и тези, които още не е написал  Mr. Green !

# 715
  • Мнения: 2 809
Всички книги на Кинг водят до "Тъмната кула", дори и тези, които още не е написал  Mr. Green !

 Laughing Абсолютно!

# 716
  • Мнения: 1 004
Е значи, правилно ги чета тях най-напред  Simple Smile

# 717
  • Мнения: 87
Здравейте
Може да е коментирано вече, а може и да е глупост, но понеже чета тъмната кула, и в 5тата книга  намерих 1 абзац:

Във всеки случай — продължи Калахан — никога не стана ясно дали убиецът му е действал на своя глава, или е имало заговор. Понякога се събуждам посред нощ и си мисля: „Защо не отидеш да видиш? Защо не застанеш пред вратата с кутията в ръце и не си кажеш: «Далас, 22 ноември 1963 година»? Така вратата ще се отвори и ти ще попаднеш там, също както в романа за машината на времето. Може би дори ще успееш да промениш случилото се. Защото, ако в историята на Америка е имало повратни моменти, това е един от тях. Ако промениш това, ще промениш всичко, което следва. Виетнам… расовите вълнения… всичко!“


Дали идеята му за новата книга, не е дошла оттук?
Бях забравил за този момент от ТК5  Simple Smile Не, идеята му е хрумнала много по-рано, още през 1971:

http://www.npr.org/2011/11/13/142181938/stephen-king-plots-to-sa … e-jfk-in-11-22-63

# 718
  • Мнения: 1 004
Благодаря за отговора Peace

# 719
  • USA, Steak State
  • Мнения: 2 480

Общи условия

Активация на акаунт