Раждане в МД-София

  • 21 488
  • 317
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 439
Старлет, честно казано ми се стори дълго, но за първо раждане май си беше съвсем нормално. Blush Аз отидох през нощта и ме прие една лекарка, докато ме оправиха стана време и дойде дневната смяна аз родих при тях, но после докато стоях двата часа дойде и следващата нощна смяна, та затова казвам че съм минала през три смени. Peace Упойка никой не ми предложи, по едно време аз си поисках, но вече беше късно за нея, бях минала нужното разкритие. Конците ми бяха саморазграждащи се.

# 61
  • Сфия
  • Мнения: 1 131
А на колко см беше, когато поиска и ти бе отказана?

# 62
  • Мнения: 439
Май на 6 см.

# 63
  • Сфия
  • Мнения: 1 131
Добре де, защо отказват на 6 см упойка?! И колко време ти отне после до 10-те см? Извинявай Lady Vi, че те разпитвам, но нали ми предстои... Страхувам се, защото при мен след 6-те см бе най-дългият и болезнен период. До този момент всичко се търпеше, макар, че бая си болеше.
Иначе да споделя тук за тези, които се интересуват - От днес има някои промени в ценоразписа на МД, като изборът на екип и еп. упойка си запазват цените. Въведена е и услугата "асистирана акушерска помощ при раждане", чиято цена е 200 лв. За мен това е вариантът. Сега правя опити да се свържа с една акушерка.

# 64
  • Мнения: 0
starlet аз също раждах преди 4 години в Майчин дом , без избор на екип, и при мен стана по същия начин, отидох с 5-6 см. разкритие и ми казаха, че е късно за епидурална упойка, но то и разкритието бързо стана 10 см... така че не ме боляло кой знае колко.
Сега пак,  живот и здраве, ще раждам там, но ще бъде с избор на екип, защото плацентата ми е разположена много ниско(плацента превиа) и ми казаха, че задължително трябва да е със секцио.
Та сега умувам кой лекар да избера, доста изчетох за Дяволов, за Гунев, Николов също ми похвалиха... Но как да се свържа, видях, че някои имат свободен прием,един ден в седмицата в един кабинет в МД...

# 65
  • Сфия
  • Мнения: 1 131
Ами да ти кажа тук във форума има доста мами, които са ползвали услугите на тези лекари. Може да попиташ в някоя темичка за техен телефон. Това, което аз съм чувала е, че Дяволов е доста добър в секциото, но е кофти човек. Самата аз имам такива наблюдения в/у него. Странно поведение, малко надменно. За Гунев съм чувала, че е доста човечен и също е много добър. Дяволов специално работи на 5-ти етажа в "Майчин риск" можеш и там да го намериш. Много ме притеснява това с упойката и 6-те см. Това е най-тежката част от раждането все пак...

# 66
  • Мнения: 439
Старлет, незнам защо отказват упойка на 6 см. разкритие нещо май не може да се сложили незнам (ако някой е по-запознат нека каже). Blush Немога да кажа колко точно ми отне след това до пълно разкритие, но не беше много. Peace В началото по-бавно се случваха нещата. ooooh! Че боли няма спор, но аз съм с толкова нисък праг на болка, че ако някой ми беше казал преди, че ще родя без каквато и да било упойка, щях да му се изсмея в лицето. Simple Smile

# 67
  • Мнения: 782
За сега, само запис в темата  Peace
 Първото ми раждане беше в МД - кошмар , за който не ми се пише. Сега пак съм се насочила към тях - заради неантологията и познат лекар. Надявам се всичко да мине добре  Praynig 

# 68
  • Мнения: 439
Shada, то не ти е останало време. Hug Пожелавам ти всичко да мине по най-добрия начин и този път да имаш само хубави спомени. Simple Smile

# 69
  • Мнения: 98
Разказвайте ,разказвайте  Hug
аз засега бях само на отворени врати  и като цяло съм доволна
Кажете понеже сега ме навиват да си избирам екип,а аз не искам, кой доктор е за естествено раждане,не слага вси4ки под ножа и би издържал с усмивка примерно да си раждам 10,15 4аса ако се стигне до там  Laughing

Последна редакция: сб, 14 яну 2012, 19:26 от Avchelinia

# 70
  • Сфия
  • Мнения: 1 131
Авчелина, щом не искаш да избираш доктор, защо не се спреш като мен на варианта - избор на акушерка? Никой доктор според мен няма да стои при теб 12 часа. Или ще дойде по-късно, или ще ти бодне окситоцина.. Това с акушерката е нова опция и струва 200 лв.

# 71
  • Мнения: 98
Старлет имаш ли някоя добра акушерка предвид ,иска ми се спокойно и естествено раждане ,аз сега питах за тази опция още не била спусната заповедта от горе и всяка една акушерка на смяна  щяла да ми държи ръката-цитирам акушерката в родилно 

# 72
  • Сфия
  • Мнения: 1 131
Напротив, има го официално в сайта, освен това е спуснато отгоре. Лекарката ми по ЖК каза, че са ги свикали и са им съобщили нововъведението. Какво значи, че всяка акушерка на смяна ще ти държи ръката? Кой ти го каза? Другата седмица ще ме свържат най-вероятно с акушерка и, ако се интересуваш ще ти дам инфо.

# 73
  • Мнения: 98
Преди 4 дни питах на отворени врати и това бяха думите на акушерката,която ни развеждаше, тя каза и 4е бащите не можели да присъстват на раждането,а на 12 етаж другата акушерка каза ,4е може и  било 25 лева май Joy
аз определено на МД съм се спряла,така 4е сподели ми моля те какво си нау4ила,4е те там май си  нямат много представа. Crazy

# 74
  • Сфия
  • Мнения: 1 131
Аз научих за това точно на отв. врати от ст. акушерка Нели Маринова още Ноември месец. Тя каза, че ще се въвежда от януари. Вече е официално. При теб тя ли водеше отв. врати, че чух нещо, че била в отпуск? Като имам инфо ще ти дам иначе...

Общи условия

Активация на акаунт