МБАЛ Бургас IV

  • 76 887
  • 740
  •   1
Отговори
# 285
  • Мнения: 0
Момичета, днес ли са отворените врати в родилно от 13ч.?  Simple Smile Simple Smile Simple Smile

# 286
  • Бургас
  • Мнения: 5 691
Всяка сряда от 13 часа Peace

# 287
# 288
  • Мнения: 6 735
Момичета, моля за отговор  bouquet
При секцио, кога ти дават бебето да засуче? И какво е необходимо да се носи, в листа който ми даде Габровска пише :камизолки, ританки и чорапки - 2,3 броя, за памперси е ясно. Душепеев ми каза обаче да нося само пелени Shocked

# 289
  • Burgas
  • Мнения: 1 584
Пелени носих един комплект,но така и не ги поискаха и останаха неизползвани, използваха камизолките,ританките и чорапките. Аз носих биберон-залъгалка и шише за вода-това ми потрябва за бебето.
За сукането, бебето ми го дадоха на 3я ден, ако имаш помпа за кърма си я носи, но не е фатално ако не носиш, ще ти донесат в последствие.
За в начало е мн важно да си носиш лиглин и еднократни чаршафи.
Успех!

# 290
  • Мнения: 6 735
anik79, комплект пелени значи 1 квадратна и 1 правоъгълна ли newsm78
Помпа за кърма се чудя въобще да си купувам ли, предния път не ми потрябва.
Вече едно по едно ще купувам Grinning
Ани, мерси  bouquet

# 291
  • До морето :)
  • Мнения: 328
До колкото знам (това преди 2-3-4 години), бебетата които са секцио, горе ги повиват в пелени, сигурно и затова са искали, но мисля, че си ползват техни. Да не те излъжа.  Grinning

# 292
  • Бургас
  • Мнения: 5 691
Тц, с памперси са си бебоците горе. Не са ми искали от този тип пелени когато раждах. Трябваше да имам памперси, мокри кърпи, дрешки за бебо, за да мога да си го "обслужвам", когато ми го дадат. Иначе дотогава беше "на техни разноски" Laughing

И момичета, стига с този лигЛин, моля ви Praynig ЛигНин е Peace

# 293
  • където мечтите се сбъдват
  • Мнения: 790
Значи на третия ден носят бебчетата след секцио.А,ако майката се чувства добре и си поиска детето,ще и го дадат ли и по-рано?През тези първи три дни,водят ли бебчето за кърмене?

# 294
  • Бургас
  • Мнения: 5 691
През тези 3 дни майката е долу в реанимацията и бебето го носят само за да го погледне за 2-3 минутки. Такива "глезотии" да ти го носят за гушкане, кърмене или пр. изобщо не се котират тук за съжаление Tired На мен дори не ми дадоха да го гушна, а само ми го показаха и то след като се разплаках, защото беше в кувьоз първия ден Rolling Eyes

# 295
  • До морето :)
  • Мнения: 328
Абе май имало някакъв нов закон, при секцио родилките и бебетата се изписвали като при нормално раждане - на третия ден. Една позната роди в сряда и я изписаха в събота. Но това е в Сливен. Не знам дали навсякъде е така.

# 296
  • където мечтите се сбъдват
  • Мнения: 790
През тези 3 дни майката е долу в реанимацията и бебето го носят само за да го погледне за 2-3 минутки. Такива "глезотии" да ти го носят за гушкане, кърмене или пр. изобщо не се котират тук за съжаление Tired На мен дори не ми дадоха да го гушна, а само ми го показаха и то след като се разплаках, защото беше в кувьоз първия ден Rolling Eyes
Жалко,защото това е един от важните ми критерии за избор на болница.И това изобщо не са глезотии  ooooh!

# 297
  • Мнения: 6 735
Днес в 11 часа ще ходя за запис на тонове и ще попитам за всичко за което се сетя, ако не ми отговорят смятам в сряда на отворените врати пак да се пробвам.

# 298
  • Burgas
  • Мнения: 1 584
Пелените ги продават комплектовани, вече забравих какво точно имаше в комплекта, но според мен няма нужда да ги купувате, те си ползват техни. Както е писано по горе първите 3дни ако сте секцио бебето е с техни неща  Peace

А лигНина си го навийте вкъщи на парчета както ви е удобно на вас  Peace

# 299
  • Мнения: 42
Здравейте,виждам че има питания за принадлежностите за бебето.
Моя съвет е да си носите всичко-дрешки,хавлии,пелени,залъгалки,сапунче,кремче за мазане.
За съжаление нещата не стоят така както ги представят на отворените врати.Доста е падналото качеството в сравнение с първото ми раждане преди 2 години (тогава Дева Мария )тъкмо набираше скорост и всички раждаха там.
Сега обаче явно наплива към модерната болница е понамалял и в МБАЛ имат доста родилки,от там и качеството е паднало. Единствено лекарите и акушерките в родилна зала се държаха добре, обръщаха внимание и откликваха на въпросите ни. Акушерките на 3 етаж ,бяха много неотзивчиви ,а някой дори груби.Бебенцата ги миеха с обикновен сапун и след баня не ги мажеха с олио.Едната(възрастна с къса коса) дори като я помолих да смени пелената на бебето ми защото се е наакало,ми отказа защото вече му била направила вечерния тоалет,който е към 20 часа,а то се наака в 22. Не можах да повярвам как може такова отношение и колкото и да ми беше трудно станах и сама си измих бебенцето.
Другото което ме възмути е ,че отказваха да ни дават нощници,защото старшата не им разрешавала и трябваше да чакам  докато ми донесе мъжа ми.С голям зор си извоювах смяна на чаршафите.Изобщо нищо общо с това което старшата акушерка ни казваше на отворените врати.
Отделно ме накараха да си купя лекарство което трябваше да приемам след раждането и то трябваше да ми се осигури от болницата.
Храната беше под всякаква критика.Безвкусна и несъобразена с менюто за кърмачки.Всеки ден даваха боб !?, грах, зелен боб......все газообрауващи.
Не на последно място досадната санитарка от ромски произход ,която постоянно просеше пари.
Надявам се сега след появата на болницата в Меден Рудник,конкуренцията да принуди всички да станат по-съвестни и отдадение на хуманната професия ,която са си избрали.

Общи условия

Активация на акаунт