МБАЛ Бургас IV

  • 76 932
  • 740
  •   1
Отговори
# 60
  • Бургас
  • Мнения: 5 703
Аз самите контракции някак не ги помня newsm78 Знам, че ми вливаха и окситоцин, но болката си ми беше притъпена и постоянна, освен когато не ме напъваше да кашлям. Е те тогава беше големия ужас Sick Лукчета, не  лукчета, дразни си гърлото, пък ха си се изкашляла, ха си примряла от болка. Та за секцио задължително ментови бонбони за смучене!!!
За обезболяващите бях привилегирована, тъй като Миринчев (който ме оперира) бил щедър (по думите на едната акушерка) и изписвал 6 пъти (или 5 беше Rolling Eyes) т.е. повече от другите лекари. С удоволствие се възползвах, особено след раздвижването Crazy
Свижданията са верно след 17, обааачеее, аз хванах 2 дни с някакви спешни случаи и целия персонал беше строен в операционната, та при нас нямаше кьорава санитарка или акушерка и свиждане - йок Tired Да не говорим пък, че адски ми се пишкаше, тъй като вече ми бяха махнали катетъра, а само един път ме бяха вдигнали да ходя и познайте как замалко не се напишках в леглото Crossing Arms
Написано звучи гадничко всичко, ама го бях забравила и съм сигурна, че с всички ще е така - лошото се забравя бързо и остава само малкото слънчице и радостта от появяването му Peace

# 61
  • Бургас
  • Мнения: 644
aku6erkata, s koqto govorih mi spodeli za obezbolqva6tite, osven da me e izlagala... neznam, no vazduh ne mi stiga6e ot bolka. Neka kajat i mamite sas spinalna koga sa im vlqli obezbolqva6to. Menina, dori nai - stra6noto minava za 4asove. Vse edno po - tejko normalno. Az li4no psihi4eski se spravih po-trudno otkolkoto fizi4eski. Neznam za koremniq muskul, men me bole6e, zna4i vse pak e bil zasegnat, no na vtoriq den sled razdvijvaneto bqh mnooogo po - dobre. I vse pak si e operaciq nqma da ti4a6 na 2riq den, no ne e stra6no.

# 62
  • Мнения: 776
  До колкото знам се режат и коремните мускили, а на матката се прави малък разрез, който се доразширява с пръсти. Странно, но е факт. Даже и в едно клипче го гледах и лекар ми го е казвал.
  Моето раждане първо започна нормално(стигнах до 8см. разкритие) и после спешно премина в секцио и контракциите след почти не ги усещах. Заедно с Окситоцина  ти поставят и обезполяващо.
  Разрезът заздравява бързо. Изписаха ми Контратубекс, с който почти не съм се мазала. В момента белега ми е малко по- дебел от косъм.
  Една позната роди Август със секцио и е платила 380лв. за избора на екип.

# 63
  • Мнения: 150
Преди малко се върнах от родилно, на входа на чакалнята има поставена информация - избор на лекар за нормално раждане - 235 лв, избор на екип за секцио - 352 лв

# 64
  • Burgas,Bulgaria/Crawley, England
  • Мнения: 1 998
За какво ходи в родилно? На отворени врати или?

# 65
  • Мнения: 150
Хаха, само на запис на тонове ходих, ще ми се вече да е за нещо "по-смислено" посещението там, ама уви - май ще си изкара оставащата му седмица на топличко. Иначе вече бая ме тормози  - хем е тежък, хем е силен и бие лошо  Grinning

# 66
  • Бургас
  • Мнения: 644
Хаха, само на запис на тонове ходих, ще ми се вече да е за нещо "по-смислено" посещението там, ама уви - май ще си изкара оставащата му седмица на топличко. Иначе вече бая ме тормози  - хем е тежък, хем е силен и бие лошо  Grinning

Хайде, дано ти олекне скоро! Да мине бързо и безболезнено  Praynig И да се похвалиш!

# 67
  • До морето :)
  • Мнения: 328
Искам да кажа, че моя позната скоро е раждала при д-р Мартинова и отношението просто е било под всякаква критика. Наистина има значение при кой екип ще попаднеш.

# 68
  • Бургас
  • Мнения: 644
Искам да кажа, че моя позната скоро е раждала при д-р Мартинова и отношението просто е било под всякаква критика. Наистина има значение при кой екип ще попаднеш.
tazi da ne e edna izrusena i kadrava?

# 69
  • Burgas, Bulgaria
  • Мнения: 3 568
някоя стара мома нена........  Close

# 70
  • Мнения: 42
Здравейте ,искам да питам някой правил ли си е Фетална Морфология при Миринчев?

# 71
  • На морето!
  • Мнения: 5 792
Здравейте ,искам да питам някой правил ли си е Фетална Морфология при Миринчев?
Да, недей. Ако имаш едни излишни 80лв. по-добре ги дай за някаква кауза, сега има достатъчно такива, няма смисъл при него.

Тази Мартинова я чувам за първи път.

# 72
  • Мнения: 190
По стечение на обстоятелствата съм обиколила доста лекари, единствената в Бс за ФМ според мен е Калчева, не е че е много-добра, просто е най-малкото зло! Останали не са компетентни да извършват този преглед!!!!! Разбира се по-добре Варна, а най-добре София.

# 73
  • Burgas
  • Мнения: 1 584
ФМ в Бургас направо ми звучи смешно......първата я направих в Ст.Загора просто бях там и реших да отида за 30лв 30мин.ме гледаха на 2Д всичко ми обясниха и ми показаха,за втората отидох в девата за 10мин дадох 60лв и с половин уста ми обясниха,това е сърцето,това главата,аааа момиче е и сега най хубавото 4Д било мн интересно  ooooh! глупости само дето ходих,ядосах се и повече не отидох.

# 74
  • Burgas,Bulgaria/Crawley, England
  • Мнения: 1 998
Аз да ви кажа съм най-доволна от д-р Ченгелиева в М. Рудник, но тя не е АГ, а рентгенолог. Последно като ходих при нея видя как е разположена плацента, пъпна връв и т.н. обикновено по 30-40мин. бяха прегледите и честно казано за мен тя прави по-обстоен преглед от който и да АГ.
Пола го видя в 13-та седмица на 2Д, например.

Общи условия

Активация на акаунт