За празниците, роднините и оцеляването

  • 15 130
  • 155
  •   1
Отговори
# 90
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 888
Да Ви имам познатите и роднините.
Мидичка, пробвай с кетъринг. Спестява ти доста, а и сервитьор могат да ти осигурят ( това съвсем сериозно го пиша)

# 91
  • Мнения: 116
Да Ви имам познатите и роднините.
Мидичка, пробвай с кетъринг. Спестява ти доста, а и сервитьор могат да ти осигурят ( това съвсем сериозно го пиша)
Но пък в ресторант се спестяват неканените гости.Най-често си празнувам в домашна обстановка все пак...

# 92
  • София
  • Мнения: 6 810
Да, на ресторант отпадат всички "хамалогии", остава само плащането, което и вкъщи пак го има, само че на касата в магазина.
Точно това имах предвид, толкова се е отчуждил, капсулирал българина, че дори за гости, които сам е поканил не желае да се "раздаде", а гледа да мине по най-лесния начин.  Confused

# 93
  • Мнения: 10 547
Ад пак да додея, само че, за ресторантите по празниците този път. И там не си е работа.  Mr. Green Наблъскани маси, гнусна, кувертна храна, цени до небесата...
Едно време, когато бях дете, правехме най-хубавите Нови години, заедно с кумовете ни, децата им и още едно приятелско семейство с три деца. Дружно пазаруваха, дружно готвеха, дружно почистваха след това. И разбира се, дружно оплюсквахме всичко.  Simple Smile

# 94
  • Мнения: 103
Klemy ме е разбрала правилно. Наистина сме се отчуждили и сме станали лоши; Не става въпрос само за пари и организация; забързаното ежедневие и тн ; в една др. тема е проблем дори да се канят свекървите и роднините; най-добре от вкъщи на работа и само с мъжа и децата;
Щом няма да е купешко колко е да направиш една салата или да отвориш една туршия (ако имаш де); А наистина ако си поканил 5 човека и си се приготвил за тях, а се изтърсат още толкова за всяка домакиня би било проблем.
Живея в 21 век и с тая криза наистина всеки си прави сметката, но просто станахме и др.
Едно време баби ми е правеше гости от по 30 човека с аспержи, миди и не знам си какви желирани работи; аз мога да мина с купешки салати и нещо печено набързо;
Идва Коледа -войни са спитрали заради този празник - бъдете по-добри

# 95
  • Мнения: 198
Аз пък точно тези дни много си мисля за празниците и страшно съм се сдухала. Така си мечтая за големи събирания, смях, веселба и поне 2 - 3 различни гостувания, както беше едно време. Тогава мрънках, дразнех се - Бъдни вечер при баща ми, Коледа цялото семейство от страна на майка ми, уффф, писна ми...само мрънках. Винаги се събирахме при леля ми - сестрата на майка ми и баба ми - много бяхме близки. Миналата година и двете починаха и сега ако се събираме ще бъдем само с майка ми, мъжът и и сестра ми. С баща си не общувам. С приятеля ми се скарахме много лошо и сигурно точно по празниците няма да сме заедно. Обожавам Коледа, но за пръв път изобщо не искам да идва.
Мечтая си да върна времето назад и да мога пак да празнувам Коледа така, както преди време, искам да си върна всички думи и критики назад и отново да сме заедно - кой крив, кой прав...Ама няма. Така че - радвайте се докато имате близки, с които да споделите светлите празници и не ги мислете толкова.

# 96
  • Мнения: 4 916
Не смятам за редно да задължавам хората да ме канят у дома си, след като са преценили, че не им е по силите. Не смятам, че са се отчуждили или са станали по-лоши. Поне моите познати не са. Уважавам решенията им и ще ми бъде неудобно, ако някой друг от компанията започне да се тръшка защо събирането не е в дома на канещите, а в заведение.

# 97
  • София
  • Мнения: 6 810
 Rolling Eyes
Чудя ви се на капризните приятели и компании. Никога не ми се е случвало който и да било да има претенции за нещо. Нито за обстановка, нито за храната, за нищо. С хора, с които не можем да седнем пред един буркан кисели краставички (от 1,50 ) и пак да ни е интересно не се събираме. Просто е.  Wink

# 98
  • Мнения: 4 916
Ами има хора, които не са съгласни да ядат всичко, което им се сложи в паницата. Да се опитаме да бъдем малко по-толерантни, поне по Коледа.
А може да не ядат кисели краставички от 1,50, понеже от заводския консервант им се изостря астмата. Да ги изгоня от приятелския си кръг ли?

# 99
  • София
  • Мнения: 6 810
Ами има хора, които не са съгласни да ядат всичко, което им се сложи в паницата. Да се опитаме да бъдем малко по-толерантни, поне по Коледа.
А може да не ядат кисели краставички от 1,50, понеже от заводския консервант им се изостря астмата. Да ги изгоня от приятелския си кръг ли?
Не ме разбра, но както и да е.  Wink

# 100
  • Мнения: 4 916
Ами обясни какво си искала да кажеш.
Аз съм написала моето мнение - не задължавам хората да ме канят по домовете си, нямам проблеми със събирането в заведение. Моите познати и приятели не са станали по-лоши, нито по-затворени. Уважавам претенциите им за храна и разбиранията им за гостоприемство.

# 101
  • Мнения: 116
Аз съм такъв човек,че за мен това дали е домашно сготвена,купена,или ресторантско приготвена храната,е просто незначителна подробност.Затова не отдавам такова голямо значение на домашното посрещане.Ако в конкретния момент имам финансова възможност,бих избрала в ресторант да посрещна гостите.Ако нямам възможност нито за ресторант,нито за домашно посрещане,няма да посрещам такива,защото ще ми е неудобно на една салата да ги оставя цяла вечер.Преди години и аз си спомням богатите празнични трапези-баба ми така пълни чиниите,че ми се отяждаше преди да съм започнала Simple Smile Но сега времената са други.

Последна редакция: чт, 08 дек 2011, 12:10 от Мидичка

# 102
  • София
  • Мнения: 6 810
Мисълта ми беше, че се срещаме с приятели, за които е важно това, че сме се събрали. А не какво има на масата. Има/няма, все едно, събираме се за да си говорим, не за да се натъпчем.
Отношението е важно или по-скоро липсата на отношение.  Wink

# 103
  • Мнения: 4 916
И ние се събираме по същите признаци. Така че точно за отношението за нас няма значение дали сме в заведение или в нечий дом.

# 104
  • Мнения: 103
 аз имам и такива приятели дето като се приберат събота и неделя вкъщи и не излизат и не мога с години да ги накарам да ми дойдат на гости, а трябва все аз да ходя. ама още си ги търпя

Общи условия

Активация на акаунт