Пелени и гащички за многократна употреба 7

  • 28 473
  • 725
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 23
Здравейте момичета,

Аз вместо запис да ви следя, да се отчета че вече си имаме бебче. Теодор се роди на 12 ноември  Heart Eyes
Пробвах всичко, което имам като универсални размери, но явно дупенцето му още е много мъничко и всичко изпускаше. Или да кажем един път сухо, един път мокро .. но реших да изчакам още някой друг ден да порастне и тогава пак ще пробвам.
Сега сме с едни еко био разградими памперси от царевично нишесте.
  bouquet

# 16
  • Мнения: 44
Честито maximiliana! Да ви е здрав, добричък, мъдър и прекрасен малкият Теодор! smile3525

Много ще се радвам, ако ни държиш в течение кое как ти допада специално за новородени, защото моят план е да започна бебка от самото начало с такива пеленки Simple Smile

# 17
  • София, България
  • Мнения: 2 222
Максимиляна, честито малък сладур  Hug

Аз започнах с пелените, когато бебо беше на около месец. Отначалото ми пропускаха и аз мислех, че или нещо не ги бива, или аз не ги слагам както трябва. След няколко седмици обаче нещата се оправиха, сега даже и през нощта е с тях. Така че, може би наистина трябва малко да порасне бебко. Моите са едноразмерни, от китайските.

# 18
  • Мнения: 3 988
Микрофибърни подложки - отвратителни са ми на пипане, не попиват добре, задържат най-много бактерии, вмирисват се най-бързо.

Цитат
А относно прането на 60градуса, при положение , че са чисти, слага ли се перилен препарат.

Не. Идеята на стрипинга е да се изпере БЕЗ прах.

Алексче, аз бих взела ФБ, не БДж. БДж има по-гаден/евтин флийс, който не е толкова мек като на ФБ и се вмирисва много бързо. БДж са ми единствените пелени, които трябва да дезинфикцирам по-често заради миризма. По тази причина и не ги ползвам много. Иначе имат дълбока кройка (като Блубери и Суадълбийс).

ИзиФитс на ТотсБотс са хубави, съгласна съм с pow.  Peace

Радос, правилно си разбрала.  Hug Плакненето е със студена вода.  Peace При дезинфикциране/стрипване на hot, което е 60 градуса, пелените са ок. 90 градуса само за микрофибърни, памучни, бамбукови и конопени. Джобовете смятам и аз, че ще се повредят.  Peace

maximiliana, честито бебе!   bouquet

# 19
  • Мнения: 1 313
Привет и от мен Simple Smile
Чета ви от известно време в опит да се ориентирам в многократните пелени и мисля, че вече имам обща представа за някои неща. Исках да попитам никой ли не ползва Бамбино мио? Гледам, че всички поръчвате от чужбина и се чудя какво не им е наред на тези (освен, че са много бели), че не ги предпочитате?

# 20
  • София
  • Мнения: 418
Арлина в България има и други пелени, не само Бамнино мио. Малко по назад съм дала няколко линка. За Бамбино мио ннямам мнение, не съм ги ползвала, но аз първончално се бях ориентирала към пелени джоб, не такива.

# 21
  • София
  • Мнения: 5 286
Здравейте и от мен. Приятно ми е да мерна познати лица и тук wavey
Предстои ми запознанството с този тип пелени, надявам се да свикна бързо. Притеснява ме обаче поддръжката и по-точно споменаваните тук-там допълнителни изплаквания или особени програми на пералнята. Нашата е доста древна и ползваме 1 програма от 2 ч. за бяло пране и една програма от 1 ч. за цветно пране и това е всичко. Въобще нямам представа има ли предпране, колко пъти плакне, на какви обороти е центрофугата и прочие екстри. Мога обаче да нагласям градусите  Whistling Според вас доколко е възможно това да се окаже проблем? Притеснява ме, доколкото пелените ще ни бъдат дадени назаем и се тровя да не би да ги повредя с неадекватна поддръжка Embarassed

# 22
  • Мнения: 2 343
Зелено човече, 1 часовата програма ще ти свърши работа стига да работи на 40 градуса. От време на време може да пускаш и втори тур, но без препарат за допълнително изплакване. Слагай 1/4 от нормалното количество препарат.
Щастлива среща!  Peace

maximiliana, честито бебе!

Все забравям да пиша, че джобовете ми издържаха на 90 градуса  Laughing, но ги споходи друга беля - пуснала съм с тях тъмна дреха и някои добиха неприятен сивкав отенък  ooooh!

# 23
  • Мнения: 146
Да се похваля с поръчани G-та... Чакам ги с нетърпение...  Grinning
Сега трябва да селектирам и поръчам абсорбиращите части...
Какви памучни префолди  или друг тип памучни пелени бихте ми препоръчали, но от европейски сайтове, че не ми харесват цените за доставка на американските...
Конопени и бамбукови мисля да си направя сама...

 Peace

# 24
  • Мнения: 343
Максимилиана, честито момченце! Дано по-скоро ви потръгне с пелените Hug

Арлина, нищо им няма на Бамбиното. Те са т.нар. прифолди, чист памук и си попиват добре. Аз купих от чужбина подобни, само защото дори с доставката тогава (преди почти 3 г.) ми излезнаха по-евтино. Но пък бяха големи и взех едни малки Бамбино, така че голямо спестяване падна Wink

miniemouse, не знам за европейски сайтове, ама Бамбиното си е вариант Peace

Solley, мисля че ти переше с Чарли, и от него ли се слага 1/4 или както си е по-принцип - 1 супена лъжица. Четох в GreenMountain, ама нещо не разбрах Confused

Аз се възползвах от намаленията и сега си чакам поръчката. Взех едни ФБ Елит и едни обикновени, да ги видя, както и 2 ФБ от най-малките, точно защото се опасявам, че на малките дупета едноразмерните пелени ще са им големи. Кавъри също поръчах, сега остава само прифолдите, ама тях може и по-натам, пусто тези от GreenMountain почти не правят намаления, а и не знам купони да има Crazy

# 25
  • София, България
  • Мнения: 2 222
Солей, след като съм изпрала пелените на най-дългата програма и после ще правя стриипинг - няма смисъл пак да е най-дългата програма нали - просто пускам някаква по-кратка и няколко изплаквания след това  newsm78

# 26
  • Мнения: 1 313
pow, разглеждала съм и другите пелени, които се продават в България, но ми се струва по-добре да се поръчат от чужбина - тук нямат разнообразие от цветове и размери.
Конкретно от Бамбино мио се заинтересувах, защото въртях суках нещата за доставка от американския сайт за прифолди, който Solley препоръча в предишната тема и установих, че доставката все ще е скъпа, освен ако някой приятел не тръгне да пътува с малко багаж точно тогава насам.

Аз не искам да ползвам универсален размер пелени. Ще купя в началото за новородени и затова мисля основно да ползвам система с прифолди. Иначе ще излезе много скъпо. Колко е добре да имам за да пера на 2 дни? Ако купувам на дузини - 24, иначе можели да са 18-20?

Григ, благодаря за мнението. Като наближи още малко ще проуча и сравня цените, за да избера.

# 27
  • Мнения: 3 988
Григ, да, с Чарли пера. От него се слага 1с.л., колкото им е мерилната чашка. Писала съм им специално за това, защото не бях сигурна.
Напоследък пера и с Рокин' Грийн и съм доволна също.  Peace Той идва в 3 разновидности (всяка с по няколко аромата) - за мека, нормална и твърда вода и според водата има инструкции на съответната опаковка колко се слага.

Радос, да.  Peace

# 28
  • Мнения: X
Solley, благодаря, и аз се бях склонна по-скоро да пробвам Фъзи Бънз.
 
Арлина, сега и аз бих купила за началото размер за новородено. За пръв път се пробвах на месец с one-size и му бяха огромни.

# 29
  • Мнения: 786
maximiliana - Честито малко юначе.Живо и здраво да бъде и да радва много мама и тате!
Аз започнах с кавъри и подложки,но бързо минах на джобовете универсален размер.Но пък ние си бяхме и по-големки още като се родихме. Wink

Общи условия

Активация на акаунт