видове мляко при децата

  • 2 245
  • 32
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 2
zdraveite!da6terq mi e na po4ti na 9 meseca.na 6 meseca otkaza da pie AM.zapo4nah da q hranq s doma6no kiselo mlqko i plodovi piureta.qde sa6to i doma6no prigotveno supi.naskoro zapo4na da se mra6ti i na kiseloto mlqko.konsultirah se s pediatarkata mi i tq mi kaza 4e ako ne qde nikakvo mlqko 6te polu4i epilepsiq.sega s golqm sor i davam po dva pati na den kiselo mlqko.spored vas vqrno li e tova.priemam vsqkakvi saveti.

здравейте! дъщеря ми е на почти 9 месеца. на 6 месеца отказа да пие AM. започнах да я храня с домашно кисело мляко и плодови пюрета , яде също и домашно приготвено  супи. наскоро започна да се мръщи и на киселото мляко. консултирах се с педиатърката ми и тя ми  каза че ако не яде никакво мляко ще получи епилепсия. сега с голям зор й давам по два пъти на ден кисело мляко. според вас вярно ли е това. приемам всякакви съвети.

------------
Моля, пишете на кирилица.

Последна редакция: вт, 29 ное 2011, 13:07 от Vivi

# 1
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 781
 #Crazy #Crazy #Crazy
Ако знаете колко деца познавам ,които не пият никакво мляко от няколко месечни ,ама нито едно няма епилепсия.
Ако държиш да даваш мляко ,защо не я пробваш пак на АМ или на течните каши .Можеш да добавяш АМ към супи,каши ,десерти,да правиш десерти с кисело мляко.

# 2
  • София
  • Мнения: 650
Леле ужас, как може да ти каже така! Недей насила да тъпчеш детето. Ще ти го върне тъпкано! Давай му каквото иска да яде. Има много варианти - АМ, млечна-плодова каша (с АМ), сирене и т.н. Ако не иска - изчакваш малко и пак предлагаш.

# 3
  • Мнения: 15 379
Епилепсия не се получава от неприемане на мляко и млечни. Не се притеснявай!
Можеш да предлагаш млечни каши, сирене в супата или зеленчуковото пюре, извара със зеленчук или пресни плодове.
Можеш да даваш от млечните течни каши, които се дават в шише и са много вкусни. Има в плодов/ванилов/бисквитен/зеленчуков варианти. Или обикновена млечна инстантна каша.
Можеш в шишето с АМ да добавяш бисквити Плазмон, няколко лъжици ароматна каша, например банановата на Хумана.
Вариант е и да даваш от готовите дуети с различни млечни - извара, сметана, йогурт с различни плодове, готови млечни каши от бурканче и т.н.

# 4
  • Мнения: 3 647
mir4enceto , каква е тази педиатърка? 
Спокойно, както са  казали и другите майчета, не това предизвиква епилепсията.
Пробвала ли си  с друго  шише да даваш АМ?

# 5
  • Мнения: 27 524
Малко сте избързали с киселото мляко, особено пък домашно  Rolling Eyes  Stop
Педиатърката е изтърсила пълна глупост, незнайно защо. Няма нищо вярно в това твърдение.
Но е важно детето да приема млечни хранения. Отказът на 6 месеца от Ам (ако е имало такъв изобщо, знам, че много майки бързат с домашното кисело, убедени от баби, лели и стринки колко е по-истинско и полезно от химията в кутиите  Tired)  според мен е дошъл от грешка в предлагането, но това вече няма значение.

# 6
  • Варна
  • Мнения: 37
Здравейте! Не знам дали е подходящо в тази тема да питам следното. Моята дъщеря е на 4г. и 4 м., но още си иска пълноценното мляко. Пие Нутрилон 3. Знам, че не е проблем да го пие, но се чудя дали друга марка е по - удачна. Достатъчно хранително и полезно ли е? Тя се храни добре с други храни, но ми се иска и млякото да е оптимално за възрастта й.

# 7
  • Мнения: 27 524
Достатъчно хранително и полезно ли е?

Да  Simple Smile

Няма кой знае какви големи разлики в състава на млеката. Щом си го харесва - не експериментирай. Рискуваш да откаже да пие всякакво мляко.  Peace

# 8
  • Мнения: 15 379
didaka, моят син е на същата възраст.
Всяка вечер пие 240 мл. Лактана Киндер.
Давай си спокойно.

# 9
  • Варна
  • Мнения: 37
Благодаря ви за отговорите. Изобщо не ме притеснява факта, че пие такова мляко. Щом казвате, че е достатъчно добро... Ще си карам с него. Весели празници  bouquet

# 10
  • Мнения: 2 216
Видях, че коментирате Нутрилон 3 и имам въпрос. Моето дете трябва да премине на това мляко, но майките като цяло се оплакват, че в млеката 3 имало ванилия, която ги запича. В Нутрилон 3 има ли ванилия?
И още нещо ми стана интересно - защо давате АМ на децата си, а не прясно мляко или едното не изключва другото?

Последна редакция: сб, 17 дек 2011, 17:46 от Bona Dea

# 11
  • Варна
  • Мнения: 37
И още нещо ми стана интересно - защо давате АМ на децата си, а не прясно мляко или едното не изключва другото?

 Темата е доста дискутирана, но ще споделя моята гледна точка. Мисля, че пълноценните млека са много по - добри от прясното мляко в България. Нямам достъп до домашно. Друга причина е и консумацията на риба ( за набавяне на мастни киселини ). Количествата такава трябва да са големи, а и тя да е отглеждана естествено ( не в развъдници ) за да набави киселините. Прясната риба във Варна е дребна и средна. Големите и богати на  мазнини видове риби са в замразен вид и не им се доверявам. Рибеното масло е вариант, но не го давам постоянно. Отделно дъщеря ми не харесва прясно мляко. Хапва кисело, ако и то е такова newsm78

# 12
  • Мнения: 15 379
Давам му, защото обича и си иска.
Млякото е органично, съдържа рибено масло, пробиотик и т.н. Има намалено съдържание на протеини за разлика от прясното краве мляко. Действа му отлично на стомаха. Нека си пие.

# 13
  • Мнения: 2 216
Млякото съдържа рибено масло, пробиотик и т.н. Има намалено съдържание на протеини за разлика от прясното краве мляко.
Това ме интересуваше. Благодаря за отговорите!

# 14
  • Мнения: 23
В Нутрилон 3 има ли ванилия?


Ние сме на такова мляко и със сигурност мога да ти кажа.че няма.Пием си го с удоволствие Simple Smile)

# 15
  • Мнения: 2 216
Много благодаря за информацията! В момента съм взела на ДМ Био мляко 3, което го дават за деца над 10м и не знаех с него ли да продължа или да взема Нутрилон 3

# 16
  • Мнения: 15 379
По-добре Лактана Киндер, вместо млякото на дрогерията. В пъти по-добро е.

# 17
  • Мнения: 2 216
Принципно искам да си продължи още известно време с Нутрилон, защото това мляко пие повече от 12месеца всеки ден. А след това мислех да мине на прясно мляко, за да мога да ползвам ДК.....
Обаче с тази информация малко се разколебавам кое мляко, до кога АМ....

# 18
  • Варна
  • Мнения: 37
Моето дете първоначално беше на Аптамил. После мина на Аптамил комфорт, защото имаше колики. Пробвах и с Милумил. Накрая се установих на Нутрилон комфорт и Нутрилон от 1 годинка до сега. Много добре го понася и имам чувството, че помага на съпротивителните сили на организма й, когато е болна. До тук бързо (за един, два дена ) се справя с настинките. Според мен дълъг прием на пълноценно мляко е само плюс за имунната система. 

# 19
  • Мнения: 15 379
А след това мислех да мине на прясно мляко, за да мога да ползвам ДК.....

?.
Не разбирам.
Захрани с прясно мляко и си ползвай кухня на воля.
Нека си пие преходното мляко, докато иска.

# 20
  • Мнения: 2 216
Това е най-добрият вариант, но след като опита прясно мляко дали ще иска АМ, това се чудя. Ясно е, че няма как да знаем, докато не опита детето.
Благодаря ви още веднъж за отговорите  bouquet

# 21
  • Варна
  • Мнения: 37
Повечето деца, които пият АМ си го предпочитат пред прясното. Моето момиченце не харесва прясно мляко. Пие рядко, но аз не й давах кремчетата от кухнята. То и детската кухня я започнахме на 1г. и 6м. и я спрахме на 2г. и няколко месеца. Може и това да е изиграло роля. Не знам как е с децата, които от бебета са на кухня и хапват кремчетата. Може пък да свикват с прясното мляко.

# 22
  • Мнения: 15 379
И моят син не понася прясно мляко.
Не всяко дете харесва прясно мляко. Просто вкус.

# 23
  • Мнения: 2 216
Аз въобще не държа на кремчетата от ДК. Даже съм се насочила към частна кухня, в която мога да не вземам десерт - крем горена захар не мисля да давам на детето си Stop
Но в самите ястия и супи слагали прясно мляко, защото такива били изискванията.

# 24
  • Варна
  • Мнения: 37
Bona Dea, това не бива да те притеснява. Няма как щом е на детска кухня. Ще хапва малко мляко. Не е фатално. Няма да се отрази на приема на АМ. Поне аз така мисля.
 

# 25
  • Мнения: 388
а на децата ,които обичат прясно мляко на коя марка мляко давате?

# 26
  • София
  • Мнения: 15 251
Давам детското прясно мляко на My Day.

# 27
  • Мнения: 388
А Верея ?-какво ви е мнението

# 28
  • Мнения: 15 379
Аз купувам от синята Верея в кутия, по-маслената.
Харесвам я, но я пия само с еспресото си.

# 29
  • Варна
  • Мнения: 37
Пряснo и кисело - Верея или пряснo - Май дей.

Последна редакция: ср, 21 дек 2011, 17:47 от didaka

# 30
  • Мнения: 2 216
А аз купувам прясно мляко Домлян, защото имат кофичка от 0.5литра Wink

# 31
  • Мнения: 2
благодаря за съветите

Последна редакция: чт, 18 окт 2012, 12:58 от Vivi

# 32
  • Мнения: 3 114
Мойто пие сутрин като се събуди Лактана Киндер. Прясното го ползвам само за готвене и за десерти - Верея, Елби или Мегле - пълномаслените. Ще пробвам и Домлян, защото взимам киселото и съм доволна.

Общи условия

Активация на акаунт