Графики на БТ - коментар

  • 31 631
  • 757
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 35 968
Малко ми е трудно да определя кога може да е била О. -  12/13 ден от МЦ / но може фоликула да не е успял да се пукне / или на 15/16 ден от МЦ.
Добре е да правиш и тестове за О.

# 16
  • София
  • Мнения: 35 968
Определено имаше нужда от тази тема...
И аз се чудя на графиката си този месец? newsm78 Мисля си,че О е била по-рано,отколкото показва графиката...Вие какво ще кажете?
Според мен О. може да е била на 15/16 ден от МЦ.
Графиката ти е добре до тук Simple Smile
Стискам палци

# 17
  • Мнения: 607
И днес отрицателен тест,а ЦС е обилна и вече е кремообразна.Кръста и корема ме болят.Направо ще пукна!От какво може да е това закъснение на ову?

# 18
  • Мнения: 1 591
записвам се да ви следя.
миналия месец само с БТ нищо не свършихме.  днес пристигат тестовете за О, този месец ще комбинирам и двете.
моята графика

# 19
  • София
  • Мнения: 35 968
И днес отрицателен тест,а ЦС е обилна и вече е кремообразна.Кръста и корема ме болят.Направо ще пукна!От какво може да е това закъснение на ову?
Графиката ти все още не показва да е имало О.
Защо не отидеш да те видят на УЗ?

# 20
  • В градината...
  • Мнения: 15 930
Здравейте момичета,
оня ден бях на ФМ и док видя един доминантен фоликул 20.4 мм и два, по-малки. Пита ме дали ми е правена някаква стимулация. Казах, не, пия само масло от вечерна иглика.
Как изглежда температурната графика при кистозен яйчник?

# 21
  • Мнения: 706
Здравейте, момичета   bouquet Много ценна информация намерих в тази тема. А сега ще помоля да погледнете и моите графики  Flutter Малко разяснения- температурата е мерена орално,около 7:30 сутринта.За мен това е най- удобният метод, знам че не е най-точният.Преди започване на бебеправенето(1 год.и 3 мес. вече), цикълът ми беше доста точен- 30 дена. Знам , че вие ще изкажете само мнение , няма да ми поставяте диагноза  Mr. Green, но според вас има ли ясна  двуфазност и овулация на база графика? Питам , защото от началото на новата година мисля да започваме постепенно с изследванията.Овулационни тестове не съм правила, защото работата ми е доста интензивна и не бих издържала с въздържание от течности и ходене до тоалетна  Crazy А последния път като ходих при гинеколожката ми- с първата ми графика- тя ми каза, че според нея овулация не е имало, защото нямало температура над 37 . Не ми предложи фоликулометрия (аз после разбрах за съществуването и ), само ме погледна в началото на цикъла за кисти (каза, че нямам )... назначи ми 2 хормона -пролактин и TSH, бяха в норма и каза да не се притеснявам , че ще стана майка.Сега ни предстои местене в друг град, там ще се огледам за лекари, дотогава едно мнение и от ваша страна  Heart Eyes Благодаря предварително и извинявайте за дългия пост   bouquet

# 22
  • Мнения: 607
И днес отрицателен тест,а ЦС е обилна и вече е кремообразна.Кръста и корема ме болят.Направо ще пукна!От какво може да е това закъснение на ову?
Графиката ти все още не показва да е имало О.
Защо не отидеш да те видят на УЗ?
Ми мислех да отида след Нова година и да започна с всички изследвания направо в клиника Щерев.От миналия месец нещо не върви - тогава имах само 2 дни с БТ над 37 градуса.А и винаги преди това 5 тест показва положителен.То сега само остава и при мен нещата да се объркат.........

# 23
  • Мнения: 2 456
Здравейте, момичета   bouquet Много ценна информация намерих в тази тема. А сега ще помоля да погледнете и моите графики  Flutter Малко разяснения- температурата е мерена орално,около 7:30 сутринта.За мен това е най- удобният метод, знам че не е най-точният.Преди започване на бебеправенето(1 год.и 3 мес. вече), цикълът ми беше доста точен- 30 дена. Знам , че вие ще изкажете само мнение , няма да ми поставяте диагноза  Mr. Green, но според вас има ли ясна  двуфазност и овулация на база графика? Питам , защото от началото на новата година мисля да започваме постепенно с изследванията.Овулационни тестове не съм правила, защото работата ми е доста интензивна и не бих издържала с въздържание от течности и ходене до тоалетна  Crazy А последния път като ходих при гинеколожката ми- с първата ми графика- тя ми каза, че според нея овулация не е имало, защото нямало температура над 37 . Не ми предложи фоликулометрия (аз после разбрах за съществуването и ), само ме погледна в началото на цикъла за кисти (каза, че нямам )... назначи ми 2 хормона -пролактин и TSH, бяха в норма и каза да не се притеснявам , че ще стана майка.Сега ни предстои местене в друг град, там ще се огледам за лекари, дотогава едно мнение и от ваша страна  Heart Eyes Благодаря предварително и извинявайте за дългия пост   bouquet
линкът към графиката ти трябва да завършва с потребителското ти име в календара. Така не се вижда нищо.
Несериозно е лекар да ти каже, че си нямала овулация, защото БТ не минава 37градуса- това зависи от начина на измерване и индивидуална телесна температура. Ако графиката има хубава двуфазност, това, че не минава 37 градуса не е проблем.
Изследването на 2 хормона не означава, че ще станеш майка, нито, че няма да станеш.Освен тях е хубаво да се изследват ЛХ, ФСХ, Естрадиол, Прогестерон и т.н. По-добре смени лекарката.
Успех и коригирай линка, така че да се вижда твоята графика Simple Smile

Перуника,  Heart Eyes благодаря за комплимента за Никола bouquet
Когато има повече от един фоликул (киста, е когато надвишава нормалните размери за пукане, а поликистоза означава много малки фоликули, като пръстен около целия яйчник) графиката варира, ходи нагоре-надолу, не се вижда двуфазност. Твоята за момента е ок.

# 24
  • Мнения: 706
 Дано сега се вижда ... Blush Малко се озорих, добре че в старата тема се започва с описание на качването на графика.  Simple Smile
 Колкото до хормоните- назначи ми два, че всичките накуп щяха да ми излязат много скъпо, а и опитвахме едва от няколко месеца и лекарката ми каза, че към момента не е нужно.
http://calendar.zachatie.org/work/OpenGraphicCycles?grCycle1=768 … oginName=rekichka

# 25
  • Мнения: 2 456
Дано сега се вижда ... Blush Малко се озорих, добре че в старата тема се започва с описание на качването на графика.  Simple Smile
 Колкото до хормоните- назначи ми два, че всичките накуп щяха да ми излязат много скъпо, а и опитвахме едва от няколко месеца и лекарката ми каза, че към момента не е нужно.
http://calendar.zachatie.org/work/OpenGraphicCycles?grCycle1=768 … oginName=rekichka
с изключение на тази от 09/08, всички други имат изразена двуфазност. Овулация при всички между 12-16 ден. Покачването на БТ обаче става стъполовидно. От това, което виждам, едва ли измерваш ректално- ако беше така, БТ щеше да ти е в пъти по-висока и със сигурност щеше да стига 37 градуса. Измервай ректално, по-точно е.
Не казвам, че веднага трябва да изследваш хормони. (повечето са по ЗК), всеки случай от изследване на Пролактин и ТСХ пълно заключение не може да се прави никакво.  Peace

# 26
  • Мнения: 706
Chin, благодаря за бързия отговор.Меря орално, защото е най- удобният за мен метод към момента  Blush И аз си виждам двуфазността, въпреки че разликата в двете фази в първите ми графики е малко над 0,2.Също тогава и лутеалната ми фаза е била 12 дена. А средата на август пих мултивитамини за 25 дена , а в тях съдържанието на А и Е беше на 100 % дневна доза, та се чудя да не е от това малката разлика. А може пък да ми е бил ановулаторен цикъл  newsm78. След тях направих месец почивка и видях , че графиката е доста по- добре от преди (разликата малко скочи и ЛФ се удължи на 14 дена ). Затова си самоназначих Герикапс- по 1 капс за 10 дена в началото на цикъла.А фолиевата киселина дори не я споменавам- тя ми е ежедневна повече от година.Чудя се, дали не трябва да се правят почивки ( не я пих само по време на мултивитамините ). Лека вечер и късмет на всички бебеправещи  Hug

# 27
  • Мнения: 2 456
Chin, благодаря за бързия отговор.Меря орално, защото е най- удобният за мен метод към момента  Blush И аз си виждам двуфазността, въпреки че разликата в двете фази в първите ми графики е малко над 0,2.Също тогава и лутеалната ми фаза е била 12 дена. А средата на август пих мултивитамини за 25 дена , а в тях съдържанието на А и Е беше на 100 % дневна доза, та се чудя да не е от това малката разлика. А може пък да ми е бил ановулаторен цикъл  newsm78. След тях направих месец почивка и видях , че графиката е доста по- добре от преди (разликата малко скочи и ЛФ се удължи на 14 дена ). Затова си самоназначих Герикапс- по 1 капс за 10 дена в началото на цикъла.А фолиевата киселина дори не я споменавам- тя ми е ежедневна повече от година.Чудя се, дали не трябва да се правят почивки ( не я пих само по време на мултивитамините ). Лека вечер и късмет на всички бебеправещи  Hug
Правилно решение си взела за Герикапс, но прави почивки. Един месец Герикапс до 10-12 ден от цикъла, следващия месец само витамин Е - целия месец.
Оралното измерване е по-лесно, но значително по-неточно. Затова графиката ти няма хубава разлика- орално измерваните графики си личат. Всеки случай според мен не е от мултивитамините. Опитай ректално и ще видиш много по-хубава изразена двуфазност и точност в графиката си.
Коя графика смяташ за ановулаторна? Мисля, че лекарката ти не се е интересувала много от базална температура, защото е ясно, че въпреки оралното измерване- овулация  е имало и би трябвало да е взела под внимание, че измерваш орално.  Peace

# 28
  • Мнения: 706
Chin, въпросната графика от 09.08 ми се стори ановулаторна, като я сравнявах миналият месец с другите.После видях на листа, където първо си записвам температурите, че този месец съм ги пила мултивитамините.Благодяра за съвета за Герикапса- този месец почивка от него  Flutter, ще си взема само витамин Е. А на лекарката още като и давх графиката и казах , че температурата е мерена орално  Naughty. А относно ректалното мерене- ще се хвана най- накрая да направя паралелно мерене  Laughing

# 29
  • Мнения: 2 456
Chin, въпросната графика от 09.08 ми се стори ановулаторна, като я сравнявах миналият месец с другите.После видях на листа, където първо си записвам температурите, че този месец съм ги пила мултивитамините.Благодяра за съвета за Герикапса- този месец почивка от него  Flutter, ще си взема само витамин Е. А на лекарката още като и давх графиката и казах , че температурата е мерена орално  Naughty. А относно ректалното мерене- ще се хвана най- накрая да направя паралелно мерене  Laughing
Значи не е взела под внимание. При оралното мерене няма плътен допир с тялото  Embarassed
За графиката от 09.08- според мен е ановулаторна, това имах предвид и в първия си пост Simple Smile
Успех. Дано скоро се похвалиш с две чертички Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт