Какво готвите в пликовете

  • 2 844
  • 38
  •   1
Отговори
# 15
  • Варна
  • Мнения: 4 969
Пиле,риба и картофки ,но смятам да започна по- често да готвя в тях ,че ми е много вкусно всичко

# 16
  • Мнения: 369
Обаче на тези пликове съм има намерила напоследък и друго мързеливо приложение Mr. GreenРазрязвам две от страните на един плик за да стане голям и постилам в тавата,после си пека каквото си искам и не ми се налага да търкам и мия толкова тавата когато загори.

Това наистина е добра идея. Party А не става ли и с хартията zа печене, която се постила под сладки и други такива?

# 17
  • Мнения: 7 640
кажете моля свинското как готвите? Мъжът ме замразил едно огромно парче и сега мисля да го правя за Нова година като го изпека цяло. Дайте малко акъл, моля Praynig

# 18
  • BABYLAND
  • Мнения: 3 409
   Един-единствен път съм готвила в такъв плик и май повече няма да повторя. Направих най-елементарно пиле с картофи....еми то се пече, пече, картофите до последно бяха полу-сварени, полу-изпечени, месото нямаше никакъв вид и накрая като ме хванаха лудите, разрязах плика, изсипах всичко в една тава и така го досготвих. Мацаница и половина и голямо чакане....... Може и аз да не съм направила нещо както трябва, но знам ли?!

# 19
  • Шумен
  • Мнения: 1 348
кажете моля свинското как готвите? Мъжът ме замразил едно огромно парче и сега мисля да го правя за Нова година като го изпека цяло. Дайте малко акъл, моля Praynig
Ами измиваш месото, поръсваш го с подправки (малко сол, чер пипер, чубрица....) и го слагаш в набрашнения (отвътре  Mr. Green) плик. Правиш няколко дупки с игла и мяташ в загрята на 200 С фурна. Гледай месото да има мазнинка отгоре - получава се много приятна хрупкава хоричка, а и месцето става по-сочно. Ако плика ти е по-голям и имаш място, можеш да сложиш и картофки. Това е.

# 20
  • Мнения: 7 640
до сега не съм набрашнявала плика, тава защо? Единствено се чудих дале да нарежа месото на порции или да го тикна цяло? Сигурно е малко над килограм.
Розичке, нещо сигурно не си направила както трябва. Аз съм супер доволна от пиле с картофи в плик-нита стържа загоряло, нито мирише на манджа из къщи, става и коричка на месото, а картофите-като масло  chef

# 21
  • BABYLAND
  • Мнения: 3 409
до сега не съм набрашнявала плика, тава защо? Единствено се чудих дале да нарежа месото на порции или да го тикна цяло? Сигурно е малко над килограм.
Розичке, нещо сигурно не си направила както трябва. Аз съм супер доволна от пиле с картофи в плик-нита стържа загоряло, нито мирише на манджа из къщи, става и коричка на месото, а картофите-като масло  chef
   Ами не знам и аз защо така стана...меото беше като сварено, картофите....полусварени, полу-изпечени.... Водичка слагате ли в плика??? Масълце?

# 22
  • Шумен
  • Мнения: 1 348
до сега не съм набрашнявала плика, тава защо? Единствено се чудих дале да нарежа месото на порции или да го тикна цяло?
Незнам защо се набрашнява - така пишеше на опаковката и аз изпълнявам smile3519 Може би, за да не се запече прекалено, знам ли  newsm78
Според мен остави си месото цяло. Ако има сланинка отгоре я разрежи с ножа на ромбчета. нали си виждала по тв как. И във всяко ромбче по едно зрънце чер пипер Simple Smile Сервирай го на филии. Чакай, че се покапах... eat

# 23
  • Мнения: 7 640
моите са на АлуФикс и не пише да се набрашняват.
Розичка, слагам пилето цяло, измито, около него картофи, в пилето-също понякога. В редки случай 1с.л. вода, мазнина-не, само сол и подправки. Хубаво завързвам плика, надупчвам го 10-15х и го мятам във фурната. Той се издува като балони внимаваш да не допре стените, за да не се спука. Забравям го за около час, може и повече, ориентирам се по месото дали има коричка и картофите да са меки през плика. Това е-много сочно и хубаво.

# 24
  • София
  • Мнения: 2 708
И аз съм супер доволна от пликовете. Слагам пилето (в повечето случай бутчета), нарязани на едро картофки, повечко лук (ако е дребен цели главички, ако не го срязвам на две), морковче, дори и чушка съм слагала. Поръсвам хубаво с Вегета (или пикантина, вълшебен вкус или каквото имам), запечатвам плика, разтърсвам го хубаво за да се разпредели вегетата навсчкъде, дупча плика 7 - 8 пъти и във фурната. Като се зачерви пиленцето вадя, махам плика и по чинийте Simple Smile Нито мазнина, нито вода не слагам. Мммм, вкусотия става Simple Smile Бързо и лесно  Mr. Green

# 25
  • Мнения: 2 534
Царевица и хоп в микровълновата - разкошни пуканки

# 26
  • BABYLAND
  • Мнения: 3 409
моите са на АлуФикс и не пише да се набрашняват.
Розичка, слагам пилето цяло, измито, около него картофи, в пилето-също понякога. В редки случай 1с.л. вода, мазнина-не, само сол и подправки. Хубаво завързвам плика, надупчвам го 10-15х и го мятам във фурната. Той се издува като балони внимаваш да не допре стените, за да не се спука. Забравям го за около час, може и повече, ориентирам се по месото дали има коричка и картофите да са меки през плика. Това е-много сочно и хубаво.
   Благодаря ти мила! Още тези дни ще пробвам пак с пилешко и картофки! Дано да станат така, както описвате вие!

# 27
  • София/Осло
  • Мнения: 4 541
Любимо ми е в пликове яденето.Слагам най-често пилешко с цели картофи, цял лук и моркови, малко мазнина- примерно 1 с.л и подправки.Става мозък ,а морковите и лука леко се карамелизират и не мога да ви опиша каква вкусотия се получава Flutter

# 28
  • Мнения: 2 282
ех, че хубава, добре забравена тема  Heart Eyes

Аз вече пека в пликове само свински пържоли. Първо ги накисвам в червено вино, соев сос и подправки, после ги слагам в плика, заедно със соса, и ги забравям във фурната. Стават невероятно крехки. И гостите се скъсват да ме разпитват как съм ги докарала, и да лапат с настървение прекрасния сос  Mr. Green
Царевица и хоп в микровълновата - разкошни пуканки
Каква царевица? сол и мазнина слагаш ли?

Последна редакция: чт, 22 юни 2006, 11:57 от Сребърен облак

# 29
  • Мнения: 793
пържоли, риба пиле и т.н.

И аз слагам пилето цяло с подправките покрай него картофи и гъби, сипвам малко вода и пека става супер пък и става по запечено.  chef

Общи условия

Активация на акаунт