Развод по италиански

  • 2 535
  • 18
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 7 430
Скъпа Малека,

и аз не мога да ти дам точен съвет за развода, но ако искаш мога да те свържа с мой приятел - или аз до разпитам - той се развежда близо няколко месеца и преди броени дни взе развод.
До сега не съм го разпитвала, но мога да го направя или ако ти е удобно сама да го попиташ - момчето е съвестно и ще ти каже процедурата.

Пиши ако искаш на ЛС

Късмет ви желая Hug

# 16
  • Мнения: 7 430
Забравих да напиша, че съм в Монреал Wink

# 17
  • Мнения: 14
Благодаря ви много!
На Дивиана -
Част от адресите вече са ми познати,но последният, на форума,не бях срещала,а мисля,че като начало ще ми е от най-голяма полза.  bouquet

На Дидка-
Благодаря за отзивчивостта,ще ти пиша на лични  Hug

И за пълномощните Дивиана е права....Излизала съм вече 2 пъти с малкия.Това,че не са ми ги искали досега,не означава,че следващият път няма да ми поискат.Дори и да имам късмета да изляза без разрешение от бащата,не зная,дали това не се счита за криминален акт,при условие,че искам да го напусна...За това със сигурност ще ми трябва консултация с адвокат.
Благодаря на всички !  bouquet
 

# 18
Здравей!Аз също съм в развод,но в Швейцария.Детето ми е италиански гражданин,щото таткото е италианец.Както и да е,на мен никъде по летищата не са ми искали пълномощно от таткото,но не знам как е там в Канада.Най-добре се поразтършувай в правната им система,или се обърни към адвокат.Тук в Швейцария законът е такъв:понеже в момента не работя и гледам малко дете,всичките ми разходи по адвоката ги поема собственият ми бивш съпруг,и съответно издръжка:Апартамент,телефони,застраховки...абе всичко!А Адвоката го намерих по следният начин:влезнах в интернет,намерих адрес и телефон,обадих се(адвокат в Щвейцария,разбира се,не подавай молба в България,би било грешка),обясних ситуацията,и го питах кой ще му плаща евентуално.На него му стана много забавно от прямият ми начин,но аз му казах,че трябва всичко да е изяснено.Тогава той ми обясни,че така и така,след като не работя и прочие,разходите се поемат от бившият ми съпруг.Сега водя дело да мога да се прибера завинаги в БГ с детето,и съответно да получавам тук издръжката си,което е напълно възможно,и той е задължен да плаща издръжката 18 години!
Канада е много развита държава,която съм сигурна защитава много правата на майка и дете,така,че смело напред!Информирай се добре за всичко и действай!Дано да съм ти помогнала,макар и мъничко,по някакъв начин.Знам,че е много неприятно,и ти струва много нерви,затова те разбирам,и дори ''съчуствам''.Пожелавам ти Happy End!

Общи условия

Активация на акаунт