Когато човек избере да се лекува с класическа хомеопатия,е необходимо да попрочете това онова за нея,за да е наясно с какво се захваща.Така ще осъзнае,че това е невероятно ефективен метод на лечение на всякакви болести,защото хомеопатията лекува пациента и неговото предразположение към дадени заболявания(включително рак).Задължително е да се знаят принципите на класическата хомеопатия,законът на Херинг-че болестта си отива отвътре навън в посока отгоре надолу,да се знае какво е лечебна криза,а не при първата такава да се отказваме и да заявяваме,че хомеопaтията не действа.Не бива да сменяте хомеопата,освен ако не сте на 100% убедени,че не се справя.Трябва да се прави разлика между остро заболяване и хронично.Ако е хронично сe изисква време,месеци,година,може и повече.Колкото е по-подтискана с алопатични лекарства болестта,толкова по-дълго  време й трябва на хомеопатията да възстанови здравето.По принцип при децата нещата се случват по-бързо,защото са пълни със жизнена енергия.Нашият случай е с екзема,подтискана около 10 месеца с мазила и едно ненормално дишане,но не астма,както и алергии.Ако не бях спряла стероидите,досега астмата щеше да е налице.За по-малко от година излекувахме екземата,като ми е идело на моменти да извадя адвантана и да го намацам,но удържах фронта,защото не спирах да чета и така ми идваха сили да устоя.Това лято направихме първата годишнина-рецидив няма.Останаха алергиите,но малко по-малко ще се справим.И всяко зло за добро.Радвам се,че открих хомеопатията и знам,че не тровя детето си с химии.Научих много,купих си литература,вече не ме страх от високата температура,категорично ненавиждам ваксините,защото те са в дъното на всичко.Горещо препоръчвам класическата хомеопатия и за хронични,и за остри състояния (вадила е сина ми от бронхиален пристъп за минути,изчиствала му е хриптящите дробове за 48 часа напълно,овладявала е пристъпна кашлица също за минути,болки в ухото-5 мин след приема на пулсатила 200,детето се успокоява и заспива;събужда се все едно нищо не се е случило;и още много,много случаи)
 

Може ли да споделиш на ЛС как се казва и от къде е вашият хомеопат ?