Отговори
# 705
  • Мнения: 378
Чин, това преди съм го сваляла от нета, но не знам колко е вярно, така и не взех такива.



Ани, пак пише че съдържанието не е достъпно, а и в профила ти няма такива снимки. Дали случайно не си ги ограничила, да се виждат само от определени хора Thinking

Ваче, и аз от одавна давам от плазмонските бисквитки в ръчичката. Не се задавя, по-скоро смуче.

Последна редакция: пн, 12 дек 2011, 18:42 от иРеТо

# 706
  • Мнения: 2 456
A, много благодаря.   bouquet Чудя се все още обаче, може да му поръчам от Спортсдирект. Купих му такива хубави ботуши, а те така да му падат, сега се чудя какво да ги правя и къде да ги метна. Rolling Eyes
Като се събуди ще му премеря крачето.

Цвети, и аз се чудих много за кашата. Все пак ако чакам да ми свърши елдата, ще кара до годинка с елда. Взех и оризова и мисля да въведа скоро, но ще видим кога, че ще го запече и трябва да комбинирам със слива примерно. Иначе за зеленчуци се чудех кога мога да дам царевица (не каша, въпреки, че може и каша, но с това темпо...) Месо не ми се иска още, тепърва жълтък давам, мисля, да изчакам малко. Аз едва от този месец направих две твърдите хранения, струва ми се много рязко ако въведа и месо. Искам всичко да става постепенно, бавно и ненатоварващо.
Ти мислиш ли да записваш Симона на ДК? Аз записах Нико, но смисъл никакъв нямало, защото пак трябва да ходя да видя дали има места и ще го приемат ли.. 

# 707
  • Мнения: 49
Еха, честита месечинка на Йо! Да все така борбена и лъчезарна като майка си! ДЕСКА, скоро се сетих, тя колко се роди?

ЧИН, и Дара вчера гледаше много тъжно, от недоспиване беше, а за буйките- премери ги, защото първите, които купих, се наложи да ги сменям, заради ципчето- отбелязваше се, взех по-големи. А за кашата- Дара за 8 дни преполови тази на ХИП, която е 200 гр., правя около 100 мл, тя изяжда 40-60 мл.

Момичета, благодаря за пожеланията за Дара, ама аз ще ви черпя на Богоявление Wink

ЦВЕТИ, каква ваксина няма Мони newsm78

АНИ, ами Дара ми е втора бременност.........първата приключи през март...........

КЪДРОКОСКЕ, ЯНАВАСИ, чудни заглавия, момичета  bouquet

ВАЧЕ, тоя препарат от ДМ и сапуните им за нищо не стават, има един на Сано, който върши работа от втория път, евентуално... Как ти върви диетата, душата Wink Аз не мърдам Cry

# 708
  • Мнения: 4 420
Момичета, отново благодаря за поздравите за кака ви Йо.

Кити, роди се 1950гр, а сега е 7кг и нещо. На 16-ти ще знам с точност.

Ани, и аз не ти виждам снимките, май грешката е в твоя телевизор  Hug

Ваче, аз от морков нямам все още петна, но банана и той не се пере  Crossing Arms

Цвети, Чин аз съм отворила една каша. От време на време варя елда и редувам. Ако отворя 2 каши ще ги хвърля сигурно и двете. За сега така ще я караме.

Чин, според мен 18 номер ще е добре, но ако имаш възможност да мериш на крачето ще е най-точно.

Пао, дори и да запишеш Марти на кухня нищо не пречи да няма заместено хранене според мен. Не че знам там какви количества им дават, но ако си иска кърма ще си му даваш. Аз за сега гледам да не я натъпквам само с пюре примерно, за да може след това да пийне мляко, дори и 50-60мл да, но да си има. Не искам да й го спирам все още.

Ваче, на Чиполиното има две нива на музиката, търпи се. Аз на Йоана отдавна давам бисквити в ръката, а от скоро и хляб. Ама пък тя дъвче и до сега никога не се е давила. Ако отхапе по-голямо парче дори не ми дава да й го извадя от устата ами си се оправя сама.

# 709
  • Мнения: 105
Здравейте,много неща съм пропуснала  тези дни, но долу горе попрочетох всичко.Толкова празници е имало,със закъснение ви честитя на всички.Днес открих, че ни е пробил зъб, дано това да е  било причината за трудните ни дни.Чин ние с моя мъж имахме абсолютно същия спор преди години  smile3505 и ми стана много интересно като го прочетох.Ани кръщенето е било страхотно, да расте добър християнин му пожелавам  Simple Smile.Бътерфлай   Hug, радвам се че всичко е завършило добре, представям си какво сте преживели.Пропускам много неща,но съм адски изморена, надявам се тези дни да имам повече сили.Лека вечер Ви пожелавам.

# 710
  • Мнения: 2 456
Янита, и кой излезе прав? Защото на мен честно казано ми е малко обидно вече да ме поправя постоянно. А все си мисля, че говоря много правилно, единственото, което нося от моя край са "пипер" - тук казват "чушка", "стресница" - херпес (въпреки, че според мен това не е херпес). Та, как се казва на големите метални неща, служещи за изхвърляне на отпадъци?  Thinking
Ядосах се, защото говорех по телефона и обяснявах нещо за "казаните", а той ме поправи, чуха хората и се засмяха. Не може така!  Twisted Evil Аз нищо не казвам за неговите изумяващи ударения на думите...

Деси, и аз така си мисля, но ще отида да меря, ако не му поръчам от сайта. А ти какво даде, когато реши да въведеш глутен?

А между другото. Против петна има една много хубава евтина гръцка белина! Тя става и за бели и за цветни тъкани. Сега не й помня името, защото тук я няма. (има я в Пени маркет) В синьо шише с дозатор е.

# 711
  • софия
  • Мнения: 1 305
Деска , Чин, те са със срок 3 седмици и при нас е така тя яде около 60мл, но всеки ден едно и също newsm78
Чин, Симона яде сутрин 60гр плодово, кърма 100мл, на обед 120 зеленчук, 100гр кърма, следобед 70гр каша, 100 кърма, ако има  Rolling Eyesне знам дали е добре така newsm78Снощи я измерих 9кила, май добре е наддала пак, вечер и сутрин по 150 АМ.За кухня ще вземам пак Хербебе, мисля.
Против петна мажа с кисело млико и на сутринта пералня, няма петна.
Спокойна нощ Hug

# 712
  • София
  • Мнения: 169
Здравейте, аз вчера не се включих, нещо се бях ядосала и сдухала, не че сега няма да ви кажа защо де. Видях се с две приятелки (колежки) и стана дума за коледното парти, което ще е в петък и аз казах че не знам дали ще мога да отида. Те веднага започнаха, ама ква си станала, кво толкова ще стане да оставиш детето, все едно не е нормално да искам да съм с детето и да го сложа да си спи...Айде това как да е, ама другото, което направо ме втрещи беше като стана дума нещо за кърменето и двете казаха, че това било гадно, как съм можела толкова да се радвам на кърменето, "нещо" там да ме гризяло и отделно от това някакво си мялко да тече от мен. И това момичета на по 27 години #Crazy Изказаха се така сякаш съм супер тъпа, че кърмя и нещо ме гризе по циците Confused Направо останах без думи....
Докато водехме тези разговори с тях, една майка на бебе, което според мен не беше на повече от 2 месеца, седеше на съседната и маса, дъвчеше банан (както и нещо друго, ама не видях какво), плюеше го и го даваше на бебето Shocked Shocked Shocked А то ревеше и тя викаше, още ли искаш и така почти 2 банана сдъвка и му даде.... Shocked Shocked Shocked
Охх оплаках се, сега по за другите неща Laughing
Честит имен ден на празнуващите, да са живи и здрави Hug
Честита месечинка на Йо, все така сладка, здравичка и усмихната Hug
Пао, много се радвам, че ще идваш,аз съм ти обещала, че ако дойдеш в София, ще се мотам с теб, така че когато кажеш ще дойда в мола, надявам се Чин, Силвето, Бюти, Цвети и всички, които имат възможност да дойдат също. Става дума за петък, 16-ти нали Laughing Hug
За кашите, те нали и те имат някакъв срок, май 3 седмици от отварянето, ако не се лъжа newsm78
Днес наистина много гадно времето, ама аз въпреки това стоях навън 2 часа, крисчо спа на дъжда (то ръмеше де), даже не беше с дъждобран, а просто с козирката на количката. Явно обаче на това време му се спи повече, защото спа сутринта 1 път за 30 мин, следобед 1,30 и сега спи от 40 мин вече Mr. Green, което за него направо е супер много.
Аз преди време ви питах за чаши за пиене и с какво да давам вода, и днес ме нямаше сутринта (помагах на брат ми) и се забавихме, майка ми размразила кърма и решила да я даде, обаче Крисчо никога не е пил от шише и съответно категорично е отказал. Дойдох си аз и го нахраних де,но преди това пробвах в шишето, не става, гледа го странно и изобщо не се сеща какво да го прави...сега следобед пробвах с една чаша с твърд накрайник да му дам вода, смуче я, обаче не може да пие от нея. Мисля да купя с мек и от нея да му дам Rolling Eyes
Ехх тъкмо се похвалих, че спи и той се събуди, изчезвам, и без това стана дълъг поста Hug

# 713
  • Мнения: 2 456
Цвети, тя Симона по-тежка от Нико Simple Smile А защо реши 3 от храненията да са твърда храна, защото не наддава ?  Thinking
Аз мисля чак към 8-9 месеца да добавя и сутрин твърда храна, при положение, че Нико  за 3 месеца ми е наддал около кило. В момента е 8650, а на 4 месеца беше 7800. Т.е мисля, че е нормално да не наддава много и не бързам 3-тото хранене. newsm78

Зверче, ама странен ден си имала.. А приятелките ти са... много интересни Simple Smile Явно не мислят за деца в близкото бъдеще.

Аз съм ОК за среща в МОЛ-а всеки ден. Само да е по-раничко, че после хващаме големи задръствания.

# 714
  • Мнения: 105
Чин ами аз смятам че моя казан си е съществуваща дума, сега още повече  Wink, друг е въпроса че и аз се нервирам че си мисли че българския език се е зародил в централна западна България  Mr. Green.

# 715
  • Мнения: 445
Здравейте Simple Smile

днес цял ден бях по улиците, нищо, че ръмеше Simple Smile. Плащах сметки и успяхме с моята приятелка да пийнем кафе в мола Simple Smile
Кити, 60 лв. за домашни пантофи аз не мога да дам Wink. Но иначе е идейно  Peace
Деска, честита месечинка на Йо - леле, кога стана на 8 месеца това дете - да ви е жива и здрава Simple Smile
Зверче, какви са тия приятелки  #Crazy... Ега ти изказването... Те нямат деца, нали? Не им обръщай внимание, за мен няма нищо по-хубаво от това, че кърмя детето си - незаменимо усещане е. А тая с банана - няма да коментирам Wink
Чин, то май точна дума няма  - аз също им казвам "казани", но пък по моя край като казваме "гюм"  Joy
Ани, и аз се оглеждам за снимките, но ми пише, че съдържанието е недостъпно. Ако си го задала да го виждат само приятелите ти във фейсбук - ние няма как да го видим Wink
Къдрокоске, страхотни заглавия измисляш   bouquet. Как се смях на това, че Вих е имал каша на главата  hahaha. Миличкия Боби, дано се повлияе от хомеопатията, да оздравява за Коледа детето  Hug
Ире, виж какво пише в интернет и кажи на зълва ти да ходи да се гръмне някъде : Януари постоянни именни дни:
1: Васил(а), Василка, Васко, Васка, Васа, Весела, Веселин(а), Вълко, Вълчо и др. (Васильовден)
2: Силвия, Силвестър
4: Тихомир
6: Йордан, Йорданка, Данчо, Данка, както и Богомил, Борил, Богдан(а), Бончо, Банчо, Бистра, Найден, Теодор, Божан(а), Божидар(а), Боян(а) и др. (Йордановден, Водици, Богоявление)
7: Иван, Йоан, Иво, Йоана, Йоанна, Йолина, Иванка, Ивана, Ива, Ванко, Ваньо, Ваня, Жан, Жана, Ивайло, Ивайла, Ивелин, Ивелина, Калоян, Йото, Йоанка, Деан, Деян и др. (Ивановден)

ПаО, аз също не искам да замествам ядене поне до 9-10 месеца, че и нагоре. Засега му давам само на обяд по половин пюре на Хип. Не знам как е като количество, да кажат и другите. След това си суче детето, но не знам по колко.... Ти как даваш?  newsm78. А пък и дори да го запишем на кухня, може пак да суче  Thinking
Та в тоя ред на мисли - ако изяде на обяд цяло хип-ско пюре от 125 грама - трябва ли да суче или това се води заместено хранене?
Тина, твоя мъж си е за кастрене, не се ли притеснява, че ще зарази малкия? Ех, тия мъже, на никой от тях май не му се ходи на доктор  hahaha. Радвам се, че Краси е по-добре Simple Smile

Алекс вчера не искаше пащърнак, но днес го смесих с домашна тиква и омете всичко  Laughing. И понеже пак не е акал 2 дни, да питам - мога ли да дам спанак със сметана на Хип?. Това пюре било разхлабващо, но и сметана и спанак на веднъж става ли  Thinking. Мисълта ми беше, че мога да въведа слива, но не искам много много да давам плодови, че нещо се мръщи на зеленчуците... Какво мислите?  Hug
Спирам, че стана дълго, извинявам се  Embarassed



# 716
  • Мнения: 4 420
Чин, аз глутена още не съм го въвела. Давала съм корички хляб ама тя ги смуче и плюе, та не го броя за въведен. Иначе смятам да почна с овесена каша, попара и след това пшенична каша. Аз в сряда ще дам жълтък и ще редувам с месните пюрета. Към края на месеца някъде ще давам глутена.

Цвети, последната каша Йо я изяде за 2 седмици. Аз гледам да слагам различен плод вътре и така уж разнообразявам - с круша, слива, ябълка, тиква, чиста каша. Като дам един два дни елда и то минало една седмица. Браво на Мона, голяма мома е.

Зверче, ама бива ли за такива неща да се ядосваш. Всеки да си гледа децата както намери за добре. Аз като се събирам с приятелки никога не споделям мнение по отношение на гледането на бебе. Ето оня ден ме убеждаваха, че след чисто плодово пюре Йоана не бивало да пие мляко, ама нито се старая да обяснявам нито нищо. Така си пестя и моите нерви.

Чин, аз още държа Йоана на 2 хранения с твърда храна. ЛЛ искаше вече да давам попара, ама тя това ми го каза седмица след като въведохме месото заради ХБ, няма начин да я послушам.

Хелън, и аз чак не мога да повярвам кога порастна Йоана.  Hug Иначе Йоана при изядени 80гр от пюре не иска мляко след това. Според мен води се по Алекс. При нея пък спанака имаше запичащ ефект. Аз лично бих изчакала със спанака и сметаната и то заради сметаната. По-добре го остави на кърма 2-3 дни.



# 717
  • Мнения: 4 370
У нас в момента тече коледно украсяване на дома. Ивко украси сам елхата у нас. ММ катоя видя се ужаси.  Mr. Green Никола се забавлява докато гледаше батко си. Сега двамата мъже украсяват елхата в двора, а аз се води че още кърмя Нико и сега скатвам леко.  Wink

Пао, аз от три дни захранвам, но до 8-10 м предчувствам че ще имам заместено хранене.

Чин, аз купих на Нико обувки на КК с ципче , но и с вързалки, за да мога да му регулирам горе отвора.

Оправих линка, прави бяхте, не е публичен, изобщо не съм забелязала  Crazy. Ето ги тайните ми снимки  Laughing: http://www.facebook.com/media/set/?set=a.2770447857423.149963.11 … 791217&type=3

Кити  Hug

Зверче  Shocked

# 718
  • Мнения: 21
Е толкова пусто тука не е било. И не е заради Стъклен дом, защото е от вчера така.  newsm78

Чинче, не я извади докторицата артилерията. Лекинко подходи  Peace Изписа за кашлицата Мукосолван,Калциев глюконат (тя винаги го изписва при лечение), и ампулки витамин Ц. Стеримар в носа и така. Ако нещо се влошат нещата ще реагираме своевременно. Дано не се налага.  Praynig
Иначе антибиотик изписва, само в случай, когато другите методи са слаби.

Ох, хора, много се уморявам вечер, вие как сте? Аз съм много изморена, а от друга страна ми се иска да имам енергия да си свърша нещо, така на спокойствие, когато всички спят. Но не, единственото нещо, което ще, и мога да направя, е да си легна до децата (днес сме тримата на спалнята, изгонихме Никола в стаята на Теа) и да замъркам блажено. Другото ще почака  smile3506 smile3524

лека нощ

# 719
  • София
  • Мнения: 142
чин, според мен думата, която търсиш е контейнер за боклук (нали става дума за тези големите, те се водят тип "бобър") Wink Иначе по малките (кръглите Crazy) и аз бих ги нарекла кофи за боклук.  Казан за мен има съвсем друго значение, но то и аз съм от София, а съм чувала, че по дрги краища го използват в този смисъл като теб Hug

деска, честита месечика на Йо.  Лети времето направо Hug

Много хубави заглавия.  Подкрепям да ги използваме по реда на публикуване.

Съгласна съм за среща в мола на 16-ти  Simple Smile  ПаО, по кое време ще сте там?  Иначе и аз съм като че ли склонна да се помъча да дойда по-рано, че после и аз хващам страшно задръстване Confused

зверче, ти пък наистина защо обръщаш внимание.  Най ми е любимо някоя приятелка, дето още няма деца, да вземе да ми развива теории как трябвало да си гледам моето Whistling

Ех, още малко и ние ще започваме захранването.  Чудих се дали да изчакам да минат празниците и да започна от нова година, но като че ли няма смисъл.  Днес се въодушевих и купих първите пюренца - био тиква и био тиква с картоф на Хип Crazy  Не знам дали точно с това ще започна, но така се вдъхнових днес Laughing
зверче, не ви остана на вас Wink

Хайде лека Hug

Общи условия

Активация на акаунт