След "1001 нощ" приказката продължава с проектите на нашите любими актьори - 197

  • 29 165
  • 739
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 1 017
В предишен пост от моя прочетох за унижението на СС към Хюрем на гостито при Хатидже.....Той  коя тръгна да търси ,Хюрем или Изабела newsm78,та стана неволен свидетел на кавгата и просто ме изуми,че и той подслушва...толкова ми олеква като образ...
Сещам се и за друг момент съшит с бели конци,направо претупан,как СС взе колието от детето,което веднага каза на Хюрем,че татко е идвал,а тя не забеляза че то липсва от бижутата и newsm78 има и други подробности,НО НЯМА ДА ВИ ЗАНИМАВАМ ПО-ВЕЧЕ..Целта ми не е да критикувам,а просто да споделя какво ми е направило впечатление...Ще гледам сериала до края,живот и здраве,със същия интерес и нетърпение,та дори и заради присъствието на в с и ч к и  великолепни актьори,но съм убедена,че не се следва първоначалния замисъл на Мерал по чисто външни фактори,извън продукцията...  bouquet

Последна редакция: чт, 01 дек 2011, 11:37 от krasminikif

# 16
  • Атлантис, Галактика Пегас
  • Мнения: 57
Краси, никоя от двете. Просто беше тръгнал нанякъде... Сега го погледнах наново.  Peace
Чу крясъци и викове и отпрати прислугата и отиде да подслушва.
Че това не му е за сефте да виси на вратите, нали когато Ибрахим разпитваше Викито пак беше на вратата.  Wink

# 17
  • Мнения: 10 828
 Hug Hug Hug Hug Hug Hug

Майдрийммммм...отново чудесна темичка...Благодаря!!!

Относно филма...не ми се сърдете ,милички, НО напоследък и аз изгубих интерес...Страхотно начало на сериала Shocked ...прекрасните и влюбени погледи на Сюлейман и Хюрем ...интригите в сарая,обстановката и разцвета на  Османската империя...та дори и заниманията на Сюлейман...визирам изработката му на някои накити...всичко това се изгуби...Само халвети #Crazy...прелюбеяния...уф...не ми харесва Naughty .Очаквах нещо по различно...Не съм чела нищо за тази епоха на Турция и по думите на някои момичета тук се надявах да видя нещо друго...Една голяма любов,една прекрасна и образована Хюрем,оставила диря в историята на Османската империя...и най вече един великолепен Сюлейман...заслужил името си... bowuuТова мисля...Май е вярна максимата...разни хора ,разни идеали... bowuu
 ...Иначе,много си обичкам Халит ,Берг и Али...Винаги с удоволствие и наслада приемам новините за тях и им се радвам от сърце...Няма да забравя деня ,когато се роди Али...Беше прекрасен слънчев ден ...едно мило съобщение прелетя до мен от скъпата ми Аша...
АЛИ СЕ РОДИ !!!...нямате си напредстава как се зарадвах...все едно ми се роди дете или внуче...Даже почерпих колежката ми и тя ме гледаше като гръмната...чудеше се на тая моя радост,на това мое вълнение...Та newsm78...май доста се отплеснах...Но...такава съм си аз ,започна едно ,после се отплесвам на друго...  ooooh! Сори.... PraynigИ...за това влизам с кеф в тази тема...Естественно не само заради моите ...опс...нашите любимци ,а и заради вас ,скъпи мои дружки...Макари ,че напоследък Тати нещо ни е нагрочил ooooh!...все ми трие постовете.Или пък може да не е тати ,а някой друг Thinking...я да помислим малко....май се сещам за един човек...който не можа да понесе напредъка и развитието на тази тема,който си мислеше ,че като спре да влиза тук,темата ще пропадне...НЕЕЕЕЕЕ...Ние сме на пост и бдим... Peace Joy Joy Joy
Извинявам се за дълги пост ...с едно мое любимо клипче....с любимите ми Онур и Шех Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes


# 18
  • Мнения: 4
Светле  Hug-това е един от най-хубавите клипове,създадени за нашата приказка! Heart Eyes Hug
Прекрасен -с тази песен и всички мигове на нежност между Шех и Онур! Heart Eyes
Благодаря ти ,че го сподели отново! Hug

# 19
  • София
  • Мнения: 1 017
Светле, wavey wavey   Heart Eyes Hug  bouquet

# 20
  • Мнения: 0
Някой успял ли е да гледа 35 серия със субтитрите на руски. Нещо не иска да тръгва при мен. Отваря се и на 10 секунда зацикля newsm78

http://vkontakte.ru/wall-23356486_3788?z=video24599835_161548210 … 3bb04ecd8a38665c6

# 21
  • Атлантис, Галактика Пегас
  • Мнения: 57
Аз я изтеглих от мегаплауда. Wink  И си я гледах още вчера.  Първия линк който бях сложила. Защото вконтакте я публикуваха малко по късно.


Süleyman Isabella'yı Haremine onu sevdiğinden veya aşık olduğundan değil,onun artık bir köle olduğunu hatırlatmak ve bunun geri dönülmez bir şart olduğunu kabul ettirmek için getirtmiştir. Hürrem'in bir köle değil ! Onun bir Sultan olduğunu bir kez daha benimsetmek için Süleyman müthiş bir manevra yaparak Valide Sultanı şaşkınlığa uğratır. Süleymanin bu ani kararı Tüm sarayı bir müddet suskun yapacaktır.
Peki bu karar Hürrem'in neticesine mi yoksa menfaatine mi olacaktır ?

Изабела обича или в любов с него, защото това е сарай на Соломон, за да ви напомня, че той вече не е роб, и че е необходимо да наложат необратими getirtmiştir. Hürrem не е роб! Негова е един от султан Сюлейман да приеме отново голяма изненада маневра пречи Valide султана. Двореца на Соломон за известно време и изведнъж мълчание ще вземе решение.
Но това решение ще бъде от полза, ако заключението Hürrem?

малко е объркано го преведе гугъл преводача, но май чутото наистина ще накара Сулейман да вземе решение относно Хюрем и статута и.  Peace Twisted Evil

# 22
  • Мнения: 0
Някой успял ли е да гледа 35 серия със субтитрите на руски. Нещо не иска да тръгва при мен. Отваря се и на 10 секунда зацикля newsm78

http://vkontakte.ru/wall-23356486_3788?z=video24599835_161548210 … 3bb04ecd8a38665c6

Тръгна! Simple Smile

# 23
  • Мнения: 0
Една от причините филмът да се превръща в сапунка е вероятно финансова. Баталните сцени са много скъпи и вероятно ще се ограничат до серия - две. 
Иначе филмът си изпълни една от задачите - всички се заинтересувахме от този период от историята на Османската империя. 

# 24
  • Мнения: 0
Аз я изтеглих от мегаплауда. Wink  И си я гледах още вчера.  Първия линк който бях сложила. Защото вконтакте я публикуваха малко по късно.


Süleyman Isabella'yı Haremine onu sevdiğinden veya aşık olduğundan değil,onun artık bir köle olduğunu hatırlatmak ve bunun geri dönülmez bir şart olduğunu kabul ettirmek için getirtmiştir. Hürrem'in bir köle değil ! Onun bir Sultan olduğunu bir kez daha benimsetmek için Süleyman müthiş bir manevra yaparak Valide Sultanı şaşkınlığa uğratır. Süleymanin bu ani kararı Tüm sarayı bir müddet suskun yapacaktır.
Peki bu karar Hürrem'in neticesine mi yoksa menfaatine mi olacaktır ?

Изабела обича или в любов с него, защото това е сарай на Соломон, за да ви напомня, че той вече не е роб, и че е необходимо да наложат необратими getirtmiştir. Hürrem не е роб! Негова е един от султан Сюлейман да приеме отново голяма изненада маневра пречи Valide султана. Двореца на Соломон за известно време и изведнъж мълчание ще вземе решение.
Но това решение ще бъде от полза, ако заключението Hürrem?

малко е объркано го преведе гугъл преводача, но май чутото наистина ще накара Сулейман да вземе решение относно Хюрем и статута и.  Peace Twisted Evil
С една дума, Исабелка е косвената причина Сюлейман да даде свободата на Хюррем. Така го разбрах.

# 25
  • Мнения: 25
Планет ,Бабчи ,Марман ,Петкана ,Гардения Жупетров, ,Корделия,Светле ,Дарие ,Мар .......дано не пропуснах ...... Praynig

 


   Аз много харесвам и сценария ,и играта, и цялата красота във филма....
Първо: да ,има фатален край  в любовта им ,но е красиво поднесен......евала!
Второ : Сюлейман - съвсем нормално реагира ...
..Хюрем своеволничи .....той я наказа по свой начин ...
...Към никой друг нямаше да е толкова отстъпчив........
Нигяр малко ме изненада ......не показва озлобление към Ибрахим ,даже обратното...... newsm78.

# 26
  • Атлантис, Галактика Пегас
  • Мнения: 57
Сулейман привел Изабелу в гарем не потому что любит или влюбился,он решил напомнить ей,что она отныне его рабыня и это является необратимым условием.Сулейман сделает великолепный поступок показав при этом,что Хюррем не рабыня,а Султанша и это станет большим сюрпризом(шоком) для Валиде .Сулейман своим внезапным решением заткнет (утихомирит) весь Дворец.Интересно,это решение принесет пользу или вред Хюррем?

руския превод на написаното.

Демек Сулейман е довел Изабела в харема, да и покаже че отсега тя е : робиня и това е необратимо условие за оставане в харема. При това той ще направи една великолепна постъпка показвайки че Хюрем не е робиня а е Султан и това ще шокира Валиде. Сулейман с внезапното си решение ще накара да замлъкне целия Дворец.
Интересно какво ще донесе това на Хюрем полза или вреда?  Wink
Хм предстои интерсно развитие в такъв случай.  smile3508
Нали тя крещя чее принцеса, а Хюрем е робиня.  Thinking Wink

# 27
  • Атлантис, Галактика Пегас
  • Мнения: 57
В предишен пост от моя прочетох за унижението на СС към Хюрем на гостито при Хатидже.....Той  коя тръгна да търси ,Хюрем или Изабела newsm78,та стана неволен свидетел на кавгата и просто ме изуми,че и той подслушва...толкова ми олеква като образ...
Сещам се и за друг момент съшит с бели конци,направо претупан,как СС взе колието от детето,което веднага каза на Хюрем,че татко е идвал,а тя не забеляза че то липсва от бижутата и newsm78 има и други подробности,НО НЯМА ДА ВИ ЗАНИМАВАМ ПО-ВЕЧЕ..Целта ми не е да критикувам,а просто да споделя какво ми е направило впечатление...Ще гледам сериала до края,живот и здраве,със същия интерес и нетърпение,та дори и заради присъствието на в с и ч к и  великолепни актьори,но съм убедена,че не се следва първоначалния замисъл на Мерал по чисто външни фактори,извън продукцията...  bouquet
Кризата... Аз честно казано подозирам че Изабела се яви там в резултат на даряване на пари от страна на баща и.  Mr. Green И за това се задържа... Не е било планирано да остане толкова дълго... Е може и да греша...
Бижута се промениха, доколкото си спомням се оттегли от спонсорство фирмата която беше произвела бижута в първия сезон...
 newsm78

# 28
  • В тъмната гора.
  • Мнения: 2 343
Аз не мога да разбера какво сте тръгнали да дирите кусури и съшиване с бели конци. Вие да не сте били приближени на Сюлейман или свидетели на владичеството му, та да знаете какъв е бил и що е бил. Същата работа е като почнете да възвеличавате Хюррем. Всеки човек си има тъмна страна, долна страна, която волю-неволю не може да скрие. Знаем, че идеални хора няма, та изхождайки от това, защо се опитвате да изкарате Сюлейман и Хюррем супер хора, каквито със сигурност не са били, дори само погледнато от това в каква епоха са живяли - епоха без особени морални норми и скрупули.

Вече седмици ви чета и не се сдържах да си дам и аз мнението, да се гледа малко реалистично на нещата, а не да подхващате пак Мерал Окай. Хора прочели "Роксолана" и тук-там някой източник в никакъв случай не могат да се сравняват с потенциала и базата на сценаристката, а и с информацията, с която тя разполага. Друг е въпроса, ако си имате фенски несъгласия за образа на любимеца си. Не се ли усещате, че критикувате не на база научна информация, а от неудовлетвореност.

Последна редакция: чт, 01 дек 2011, 13:16 от ~Мишел~

# 29
  • Атлантис, Галактика Пегас
  • Мнения: 57
Мишел, а историците в Турция където критикуват сериала, предполагам също са чели само Роксолана и тук там нещо откъснато нали?  Wink

Общи условия

Активация на акаунт