След "1001 нощ" приказката продължава с проектите на нашите любими актьори - 197

  • 29 150
  • 739
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 1 017
Аз не мога да разбера какво сте тръгнали да дирите кусури и съшиване с бели конци. Вие да не сте били приближени на Сюлейман или свидетели на владичеството му, та да знаете какъв е бил и що е бил. Същата работа е като почнете да възвеличавате Хюррем. Всеки човек си има тъмна страна, долна страна, която волю-неволю не може да скрие. Знаем, че идеални хора няма, та изхождайки от това, защо се опитвате да изкарате Сюлейман и Хюррем супер хора, каквито със сигурност не са били, дори само погледнато от това в каква епоха са живяли - епоха без особени морални норми и скрупули.

Вече седмици ви чета и не се сдържах да си дам и аз мнението, да се гледа малко реалистично на нещата, а не да подхващате пак Мерал Окай. Хора прочели "Роксолана" и тук-там някой източник в никакъв случай не могат да се сравняват с потенциала и базата на сценаристката, а и с информацията, с която тя разполага. Друг е въпроса, ако си имате фенски несъгласия за образа на любимеца си. Не се ли усещате, че критикувате не на база научна информация, а от неудовлетвореност.


Мишел,тъй като използваш множествено число,няма начин и аз да не съм в кюпа...Само ще се съглася с "неудовлетвореност",която твърде подробно съм мотивирала с примери.
За сетен път се убеждавам и разочаровам,че да имаш собствено,различно мнение е неприемливо та било то и във форум където се предполага че може да се споделят не само хубави,хвалебствени мнения,но и възприятия,които други не споделят.Жалко...

# 46
  • Мнения: 10 816
İLK 100 PROGRAM /HEDEF KITLE : TOTAL ( Tarih :16/11/2011 )

Sıra Program Adı Kanal Rating (%) Share (%)

1 MUHTESEM YUZYIL SHOW 13.96 34.82
2 MUHTESEM YUZYIL (OZET) SHOW 6.62 17.24

# 47
  • Мнения: 10 816
Мишелл Hug...скъпа Heart Eyes...успокой малко топката...всеки има право на мнение...Един харесва ,друг не...Разни хора ,разни идеали...НО...това не ни пречи да коментираме ,нали...и всеки спокойно да напише това ,което го вълнува... bowuu...
Не давайте повод на някои ОСОБИ...да извличат девиденти ... Praynig Peace

# 48
  • Plovdiv
  • Мнения: 248

Здравейте! Hug Hug Hug
Майдрийм, за това прекрасно кътче -
Даная, за поредния превод в ефир!

Мишел,  не се връзвай толкова на това кой-какво е споделил за филма ВВ! Peace
Намирам за нормално да има различни, дори противоположни мнения,
защото самите ние сме различни и това е най-хубавото.
Кой каква "научно-информационна  база" ползва - не коментирам. Обидно е!
Според мен различното очакване за "Великолепния век" породи
НЕУДОВЛЕТВОРЕНОСТ и различните гледни точки за него.
Аз не задълбавам в историята, гледам филма като филм и ми харесва.
Харесват ми и вашите мнения за него и ги приемам безрезервно! bowuu
По-добре цветна дъга от мнения отколкото еднакво сиво небе ! Нали! Heart Eyes

Момичета, на всички желая хубав ден! Heart Eyes

Последна редакция: чт, 01 дек 2011, 14:37 от mar_tomova

# 49
  • Мнения: 11 116
Много сте сладки всички! Ето това ми харесва - да има различни мнения! Точно тогава  се разбира, че един филм вълнува! Всеки герой си има привърженици и хора, които не го харесват. Какво да кажа аз като ми харесва Ибрахим като герой! Много повече го усещам като човек насилствено попаднал далеч от родния край и издигнал се на база качества и ум и това, че никога няма да забрави вярата в душата си, отколкото Хюрем на този етап. Лично мнение. Сигурно ще ме качите на въжето... Joy Joy Joy Joy Колкото до сценария - да, понякога пълнежът е доста, но това е все пак сериал....А и като прибавим художествена измислица...Но...да бъдем търпеливи....очакват ни още най-малко сезон и половина. А за четвърти времето ще покаже. Но...не знам кой беше писал напред - както няма идеални хора, така и героите са тяхно отражение. Много ми допада и поведението на Сюлейман в последния епизод. Очаквах нещо подобно, но това, което видях и с колието, и с реакцията спрямо Хюрем надмина очакванията ми. Понякога някои неща ми идват в повече, но това не означава, че ще се откажа от филма. Не повтарям серия,/освен битката при Мохач, страхотно чувство!/, но пък ми е интересно докъде ще стигнат хората, отношенията им...А и както казва Варна, това е начин да виждаме Халит всяка сряда...Нали това чакахме - проектите на нашите любимци! Забавлявам се от сърце...Покрай филма има и новини, интервюта...Какво по-хубаво за темата. Приказваме си тук, обсъждаме - това е форум. Няма как всичко да ни хареса в един филм, да не говорим за сериал, където е нормално понякога да има зацикляне...Но...за всички филми, които се коментират в темите - всеки си има свое виждане и свой сценарий.  

# 50
  • Мнения: 11 116
Ето това е моят балсам в темата. Душиците! Толкова са истински, че всичко друго губи смисъл!
Обичайте и се радвайте на живота, а филмите са за развлечение!
Още веднъж благодаря на Данайчето за светлинката в сряда вечер! Hug Hug Hug Hug

# 51
  • Мнения: 11 116
Единственото, в което Мерал я ощетява донякъде е образоваността й, но иначе всичко друго си е тип-топ.
Аааа, снощи жената държеше книжка.  Grinning

# 52
  • Атлантис, Галактика Пегас
  • Мнения: 57
Единственото, в което Мерал я ощетява донякъде е образоваността й, но иначе всичко друго си е тип-топ.
Аааа, снощи жената държеше книжка.  Grinning
Къде?  newsm78 Аз прехвърлях серията на бързо в коя част държа книжка???

# 53
  • Мнения: 11 116
Корделия, нямам време сега да въртя частите, но когато ми остане, ще погледна. Беше в стаята си, седнала, влезе някой но ... Гюл ага, някоя от прислужниците или Махито, нямам точен спомен. Но съм сигурна, че беше книжка.  Laughing

# 54
  • Атлантис, Галактика Пегас
  • Мнения: 57
Видях... 30 минута, когато Гюлага каза че Ибрахим ще го разпитва.  Peace

# 55
  • Мнения: 11 116
Видях... 30 минута, когато Гюлага каза че Ибрахим ще го разпитва.  Peace
Hug Втора част . 19.29 http://www.ddizi.com/izle/30039/Muhtesem-Yuzyil-36.-Bolum.htm/2#

# 56
  • Мнения: 0
Момичета, никой не търси кусури. Всяка от нас си има представа за това, какъв трябва да е филма.Освен това не сме се занимавали специално с Османска история и всяка от нас има някакви откъсечни познания. Не сме живяли в Турция, не сме учили там.  Чели сме някои и други книжки. Това е.
А ВВ е голям амбициозен проект, който тръгна много силно. Той е предназначен да покаже величието на Османската империя и нейното значение за историята на ЕВРОПЕЙСКИЯ Югоизток. Декорите, облеклата, бижутата даже,  искат да ни покажат принадлежността на Турция към Европейските цивилизации. Обърнете внимание на короните с които се движат Валиде и Хюррем в последната серия, за мен са абсолютно Византийски, т.е. те са  приемниците на Византия едва ли не.  
За мен сериалът е замислен като една приказка за Истанбул през 16 век. А както знаете най-хубавата приказка продължава 1001 нощи Simple Smile Вероятно  филмът е проектиран за  3-4 сезона. Сега, вероятно по финансови причини (както знаете който плаща - той поръчва музиката) филмът се насочи  към действия из харема, понеже е по-евтино и както Корделия мисля че спомена, Исабелиното участие също е платено.
За мен Хюррем би трябвало да е по-интелигентна, но все пак само от 5-6 години е в харема. Да се надяваме, че скоро ще има промяна, може би след сватбата  Grinning
Ибрахим е най-истински, Окан се справя отлично.
Извинявайте, че ви повтарям някои неща, които сте чели сто пъти    bouquet  bouquet  bouquet

# 57
  • Атлантис, Галактика Пегас
  • Мнения: 57
А за платеното участие на Изабел, това си е чисто мое мислене, не съм сигурна.  Mr. Green Просто дотолкова не ми харесва влизане на измислена принцеса че търся под вола теле, освен това нали не е актриса, а дъщеря на политик.  Joy
Ако е замислено като приказка за Истанбул от 16 век, да не са използвали истинската история, да са сложили някой турски паша с негов си харем и малко история на Златен век да въведат. Тогава всички притензии отпадат.  Peace

# 58
  • Мнения: 11 116
petkana, така е.  Hug Също не мисля, че някой търси целенасочено недостатъци. Напротив. Изтъкват се непрекъснато играта на актьорите, красотата във филма и т.н. Но и всеки има право да си каже мнението, така както усеща видяното на екрана. В нашите представи от деца  изразът "златен век" означава много неща. Може би това също има някакво значение за нагласата ни за филма. А и все пак става въпрос за една могъща империя. И от там идват разминаванията. Мари също много хубаво го е написала.  Hug Hug

Корделия, три-четири актриси като влязат и излязат и сценарият е готов. Е, поне Бали бей да бяха оставили да се радва на любовта си. Да има една различна любов в сериала. Независима от порядки в сарая, традиции и наследници. Любов като за хора от народа.  Laughing Heart Eyes

# 59
  • Атлантис, Галактика Пегас
  • Мнения: 57
Аха... За Бали бей съм съгласна.
Горкия, то и в Естер Бурак паша, мисля че е същия прообраз е с нещастна любов.

Общи условия

Активация на акаунт