След "1001 нощ" приказката продължава с проектите на нашите любими актьори - 197

  • 29 154
  • 739
  •   1
Отговори
# 30
  • В тъмната гора.
  • Мнения: 2 343
Мишел, а историците в Турция където критикуват сериала, предполагам също са чели само Роксолана и тук там нещо откъснато нали?  Wink

Мога ли да попитам, ти разбра ли за какво го критикуват, предполагам, че не е за това, за което ти го критикуваш. Лично от това, което аз съм слушала, дори дребни неща от сорта на използваните предмети в сериали ги дразни..но то е близко до акъла, че това е художествен сериал, а не документален и такива несъответствия са позволени. Лично слагах субтитрите на изказването на Месут Яр - -известен археолог, който също направи такива дребни забележки от сорта, как са се държали помежду си, как са се покланяли и почитали султана, все неща, които не са от особено значение за нас.

Последна редакция: чт, 01 дек 2011, 13:21 от ~Мишел~

# 31
  • Атлантис, Галактика Пегас
  • Мнения: 57

# 32
  • Мнения: 25
Аз я изтеглих от мегаплауда. Wink  И си я гледах още вчера.  Първия линк който бях сложила. Защото вконтакте я публикуваха малко по късно.


Süleyman Isabella'yı Haremine onu sevdiğinden veya aşık olduğundan değil,onun artık bir köle olduğunu hatırlatmak ve bunun geri dönülmez bir şart olduğunu kabul ettirmek için getirtmiştir. Hürrem'in bir köle değil ! Onun bir Sultan olduğunu bir kez daha benimsetmek için Süleyman müthiş bir manevra yaparak Valide Sultanı şaşkınlığa uğratır. Süleymanin bu ani kararı Tüm sarayı bir müddet suskun yapacaktır.
Peki bu karar Hürrem'in neticesine mi yoksa menfaatine mi olacaktır ?


малко е объркано го преведе гугъл преводача, но май чутото наистина ще накара Сулейман да вземе решение относно Хюрем и статута и.  Peace Twisted Evil
Корделия Благодаря за турския текст:
Превода е:
Сюлейман  довежда  Изабела в харема ,но не от обич, и не поради влюбване ,а за да я накара да се усети/почувства/ робиня и да  приеме  този факт безвъзвратно.
Не е роб на Хюррем.. За пореден път ще покаже ,че  е Султан   правейки  една ужасно старховита маневра,   с която ще шокира Валиде султан
Това мигновено  решение на Сюлейман  ще прекрати претенциите в харема.
Дали това решение ще има последствия за Хюррем или ще е изгодно за нея?
 

Последна редакция: чт, 01 дек 2011, 13:27 от Danaya33

# 33
  • Атлантис, Галактика Пегас
  • Мнения: 57
Мишел, а историците в Турция където критикуват сериала, предполагам също са чели само Роксолана и тук там нещо откъснато нали?  Wink

Мога ли да попитам, ти разбра ли за какво го критикуват, предполагам, че не е за това, за което ти го критикуваш.
Разбрах: критикуват го за деколтета, за това че подобна глупост с опита за самоубийство не е било, че в харема влиза кой ли не, че при Сулейман все едно е хан, еничари не би могли да влезнат в двореца, Сулейман никога с никой не се хранел на масата, за фоерверки.
Исторически факт е че след побоя Махидевран е била изгонена от Двореца да си гледа Мустафа. А тук?
Аз го критикувам за прекалено сапунизиране и отстъп от История.
Един от историци в интервю каза че на него самия му иде да се самоубие от толкова грешки.

# 34
  • В тъмната гора.
  • Мнения: 2 343
Мишел, а историците в Турция където критикуват сериала, предполагам също са чели само Роксолана и тук там нещо откъснато нали?  Wink

Мога ли да попитам, ти разбра ли за какво го критикуват, предполагам, че не е за това, за което ти го критикуваш.
Разбрах: критикуват го за деколтета, за това че подобна глупост с опита за самоубийство не е било, че в харема влиза кой ли не, че при Сулейман все едно е хан, еничари не би могли да влезнат в двореца, Сулейман никога с никой не се хранел на масата, за фоерверки.
Исторически факт е че след побоя Махидевран е била изгонена от Двореца да си гледа Мустафа. А тук?
Аз го критикувам за прекалено сапунизиране и отстъп от История.
Един от историци в интервю каза че на него самия му иде да се самоубие от толкова грешки.

Това са дребни грешки - как и сред какви предмети е живял...дали на пода се е хранел сам или на маса с дузина..все тая. важното да е хванато основното. Ти откъде знаеш, че Хюррем е била такава каквато си я представяш, как ще докажеш, че си права!? И как ще обориш образа, която Мерал гради? Откъде имаш достоверна информация?

# 35
  • В тъмната гора.
  • Мнения: 2 343
Корделия съвсем друг е въпроса, ако на теб не ти харесва тя да е такава, каквато я представят. Ако в твоето въображение тя е друга, но да твърдиш, че твоя обаз е по-реалистичен от този на Мерал е смешно. Просто си кажи, че не си я представяш такава и си разочарована. Дразня се от това, че искаш да наложиш своето мнение като безусловната истина за Хюррем, което определено не е така.
А и още нещо, нито един историк, дали турски или чужденец не оборва образа на Хюррем.

# 36
  • Атлантис, Галактика Пегас
  • Мнения: 57
Мишел, тази Хюрем от сериала не се връзва логически с историческата, как подобна истерична, глупава селянка която само слухти, съска, влиза в конфликти би задържала един мъж почти 40 години? С какво??? Къде е умът на тази жена? Къде е образоваността? Нали стихове е писала, нали имало свидетелства че и пратеници приемала... Точно тази наша Хюрем от сериала ли??? Че къде на нея ще и стигне акъла??? Освен да викне за помощ някой магьосник да и го налее на бързо в главата.
Нивото на тази в сериала е много под това което би трябвало да бъде Жена задържала при себе си един могъщ владетел, който можел да има която и да е, но искал само нея. Ето това мога да ти отговоря.
Защото съм сигурна че истинската е била хитра, коварна, умна, пипала е с кадифени ръкавици не се е хвърляла през глава. Абсолютно съм сигурна че всеки отстранен от нея по пътя и бил отстранен така че нямало кой да докаже каквото и да е. Само подозрения.  Peace

# 37
  • В тъмната гора.
  • Мнения: 2 343
Мишел, тази Хюрем от сериала не се връзва логически с историческата, как подобна истерична, глупава селянка която само слухти, съска, влиза в конфликти би задържала един мъж почти 40 години? С какво??? Къде е умът на тази жена? Къде е образоваността? Нали стихове е писала, нали имало свидетелства че и пратеници приемала... Точно тази наша Хюрем от сериала ли??? Че къде на нея ще и стигне акъла??? Освен да викне за помощ някой магьосник да и го налее на бързо в главата.
Нивото на тази в сериала е много под това което би трябвало да бъде Жена задържала при себе си един могъщ владетел, който можел да има която и да е, но искал само нея. Ето това мога да ти отговоря.

Различни времена, различни нрави. Освен това ти изпускаш факта, че крясъците и изцепките и Сюлейман не ги знае..той не я е виждал в тази светлина, за него тя е друга. Вулгарната страна на Хюррем е за харема и конкуренцията й...откъде знаеш, може преди 500 години така да се е оцелявало и да се е налагала власт. Мисля, че не трябва да гледаш събитията от днешна дата. За 500 години светът се  е променил до неузнаваемост, както в бита, така и в отношенията между хората.

# 38
  • Атлантис, Галактика Пегас
  • Мнения: 57
Нали не мислиш че не биха му доложили за нея и то украсявайки всичките и доброжелатели.  Wink
Аз знам твоето мнение за Хюрем от самото начало, не я харесваш.  Peace
Съгласна че други времена други нрави но...
Другата и страна която е задържала Сулейман защо не я показват???  newsm78

# 39
  • В тъмната гора.
  • Мнения: 2 343
А и още нещо, ти искаш Хюррем да е изцяло положителен и величествен образ. Според теб възможно ли е да е била такава, аз не вярвам...

# 40
  • Атлантис, Галактика Пегас
  • Мнения: 57
А и още нещо, ти искаш Хюррем да е изцяло положителен и величествен образ. Според теб възможно ли е да е била такава, аз не вярвам...
Писах: хитра, коварна, умна... Къде видя положителен образ зад тези думи?  newsm78
Коя силна жена оставила следа в История е била положителен образ?
Изабела ли?
Екатерина Медичи ли?
Лукреция Боржия?
Клеопатра?
Екатерина великая?
Елизавета?

# 41
# 42
  • В тъмната гора.
  • Мнения: 2 343
А и още нещо, ти искаш Хюррем да е изцяло положителен и величествен образ. Според теб възможно ли е да е била такава, аз не вярвам...
Писах: хитра, коварна, умна... Къде видя положителен образ зад тези думи?  newsm78

Да, виждала съм я да е коварна и хитра и умна, щом дръзва да заплашва и то не на шега Ибрахим, Махидевран и майката на любимия си ...Валиде..малко ли е.
Обаче ти все си недоволна и все ти е малко. Единственото, в което Мерал я ощетява донякъде е образоваността й, но иначе всичко друго си е тип-топ.

# 43
  • В тъмната гора.
  • Мнения: 2 343

Винаги се радвам на новини от семейството, напоследък обаче са кът. Колко ли е пораснал Али, скоро ще направи две години.

# 44
  • Атлантис, Галактика Пегас
  • Мнения: 57
А и още нещо, ти искаш Хюррем да е изцяло положителен и величествен образ. Според теб възможно ли е да е била такава, аз не вярвам...
Писах: хитра, коварна, умна... Къде видя положителен образ зад тези думи?  newsm78

Да, виждала съм я да е коварна и хитра и умна, щом дръзва да заплашва и то не на шега Ибрахим, Махидевран и майката на любимия си ...Валиде..малко ли е.
Обаче ти все си недоволна и все ти е малко. Единственото, в което Мерал я ощетява донякъде е образоваността й, но иначе всичко друго си е тип-топ.
Много голяма селянка я изкарва и глуповата, след като вика на помощ магьосника.  А и едва ли истинската така открито е водела война и заплашвала. Не би оцеляла.  Wink
Прекалено първосигнална, ето и епизода с хвърляне на дневника на Лео в градината. Една умна жена би ли постъпила така???
А по повод дневника...
Говорим за хиляда петстотин и коя там година... Чиста случайност е че Роксолана е била дъщеря на свещеник, могла да чете...   
Освен това Лео един неин съселянин... да рисува да, но да пише??? Ало... по онова време е било Крепостное право, кой селянин могъл да пише и чете???
А тук дори и намериха още едно джарие дето го може...  newsm78 ooooh!

Последна редакция: чт, 01 дек 2011, 14:07 от Kordelia

Общи условия

Активация на акаунт