След "1001 нощ" приказката продължава с проектите на нашите любими актьори - 197

  • 29 158
  • 739
  •   1
Отговори
# 60
  • В тъмната гора.
  • Мнения: 2 343
Аз не мога да разбера какво сте тръгнали да дирите кусури и съшиване с бели конци. Вие да не сте били приближени на Сюлейман или свидетели на владичеството му, та да знаете какъв е бил и що е бил. Същата работа е като почнете да възвеличавате Хюррем. Всеки човек си има тъмна страна, долна страна, която волю-неволю не може да скрие. Знаем, че идеални хора няма, та изхождайки от това, защо се опитвате да изкарате Сюлейман и Хюррем супер хора, каквито със сигурност не са били, дори само погледнато от това в каква епоха са живяли - епоха без особени морални норми и скрупули.

Вече седмици ви чета и не се сдържах да си дам и аз мнението, да се гледа малко реалистично на нещата, а не да подхващате пак Мерал Окай. Хора прочели "Роксолана" и тук-там някой източник в никакъв случай не могат да се сравняват с потенциала и базата на сценаристката, а и с информацията, с която тя разполага. Друг е въпроса, ако си имате фенски несъгласия за образа на любимеца си. Не се ли усещате, че критикувате не на база научна информация, а от неудовлетвореност.


Мишел,тъй като използваш множествено число,няма начин и аз да не съм в кюпа...Само ще се съглася с "неудовлетвореност",която твърде подробно съм мотивирала с примери.
За сетен път се убеждавам и разочаровам,че да имаш собствено,различно мнение е неприемливо та било то и във форум където се предполага че може да се споделят не само хубави,хвалебствени мнения,но и възприятия,които други не споделят.Жалко...

Краси извинявай, ако съм те засегнала, но подпалих моторетката, какво да правя. .. Просто не мисля, че Мерал Окай иска тенденциозно да покаже някои герои по-калпави отколкото са били. Ей го Ибрахим..какъв беше, какъв стана..вече не ми е любимец, но най-вероятно има истина, че той се променил и самозабравил. Съдба....Сега съм без любимец, ако някой блесне аз съм свободна и ще го подкрепя.. Joy

# 61
  • Атлантис, Галактика Пегас
  • Мнения: 57
Мишел какъв беше Ибрахим? Кога е бил положителен, освен с цигулката и любовта към Хатидже?
Трепери от СС и мачка слаби - винаги.  Peace

# 62
  • Мнения: 11 116
Мишел, без такива. Hug  Любимците се подкрепят докрай! Joy Joy Joy ти сама го каза - нещо го е принудило да се промени...А отговорът е един ....жена/и! Има ли жена в една работа, считай я развалена! Joy Joy Joy
Без ИБко ще бъде скучно - Хюрем няма за какво да мисли, Хатидже - също, Нигяр - да не говорим...мисля, че ще липсва и на султана...Те са заедно от деца. Сюлейман му се ядосва, но и все още е привързан към него....Мустафа го боготвори. Младият Мустафа - надявам се също да са комбина. Махито е негов човек...ИБко е важна фигура, поне в този сценарий. Поне засега. А в живота как е било - не знам.  Hug

# 63
  • В тъмната гора.
  • Мнения: 2 343
Мишел какъв беше Ибрахим? Кога е бил положителен, освен с цигулката и любовта към Хатидже?
Трепери от СС и мачка слаби - винаги.  Peace

Беше най-доверения на Сюлейман, двамата имаха страхотна дружка, която властта опорочи. Борбата за Сюлейман и домогването до власт ще съсипе и Ибрахим и Хюррем. Защо да не беше положителен герой...обичаше Сюлейман и Мустафа като собствено семейство. Също така както е написала Майдрийм той явно докрай ще носи християнското вътре в себе си, докато за Хюррем бих казала, че не е така и не само това, сигурна съм, че прие исляма напълно тенденциозно, защото това бе най-късия път да обсеби Сюлейман.

# 64
  • Атлантис, Галактика Пегас
  • Мнения: 57
Това за християнство в душата му???  newsm78 Къде е?
За Хюрем няма да кажа нищо, нейно приемане на ислама толкова скоро и мен ме учуди, не вярвам да е било така в действителност. Не и за един два месеца в харема. Да не говоря че тук и месец не мина.

# 65
  • В тъмната гора.
  • Мнения: 2 343
Мишел, без такива. Hug  Любимците се подкрепят докрай! Joy Joy Joy ти сама го каза - нещо го е принудило да се промени...А отговорът е един ....жена/и! Има ли жена в една работа, считай я развалена! Joy Joy Joy
Без ИБко ще бъде скучно - Хюрем няма за какво да мисли, Хатидже - също, Нигяр - да не говорим...мисля, че ще липсва и на султана...Те са заедно от деца. Сюлейман му се ядосва, но и все още е привързан към него....Мустафа го боготвори. Младият Мустафа - надявам се също да са комбина. Махито е негов човек...ИБко е важна фигура, поне в този сценарий. Поне засега. А в живота как е било - не знам.  Hug


Хубаво момче беше, обаче в сцените, където направо не прилича на себе си ми идват в повече. Иначе към Окан нямам никакви забележки, много странен човек е, а аз харесвам странни хора.

# 66
  • Атлантис, Галактика Пегас
  • Мнения: 57
Аз си спомням от самото начало като придоби мъничко власт и почна да хваща всеки виновен или не за гушата.  Wink

# 67
  • В тъмната гора.
  • Мнения: 2 343
Това за християнство в душата му???  newsm78 Къде е?


Имаше доста лутания в тази насока и още е така, само дето няма време да се покаже това от пререканията с Хюррем.

# 68
  • Атлантис, Галактика Пегас
  • Мнения: 57
Хм?  newsm78
Това че се сеща в църквата за семейството ли???  newsm78
Или това че постави статуи които са в разрез с религията Ислям?   newsm78
Или молене преди боя?  newsm78 Което не е християнско.
Кое е християнско в поведението му??? На кого е простил?
Коя от заповедите изпълнява? newsm78

# 69
  • В тъмната гора.
  • Мнения: 2 343
Аз си спомням от самото начало като придоби мъничко власт и почна да хваща всеки виновен или не за гушата.  Wink

хихихихихи също като Хюррем като легна със Сюлейман веднага подхвана Махи...

Хм?  newsm78
Това че се сеща в църквата за семейството ли???  newsm78
Или това че постави статуи които са в разрез с религията Ислям?   newsm78
Или молене преди боя?  newsm78 Което не е християнско.
Кое е християнско в поведението му??? На кого е простил?


Ти кое очакваш да е християнското, какво очакваш да направи, да носи кръст скрито и тайно ли..то се носи в душата християнството, както и исляма, може без външни белези да изповядваш религията, която те влече. Не  е типичния еничар, забравил семейство и вяра.

# 70
  • Атлантис, Галактика Пегас
  • Мнения: 57
Аз си спомням от самото начало като придоби мъничко власт и почна да хваща всеки виновен или не за гушата.  Wink

хихихихихи също като Хюррем като легна със Сюлейман веднага подхвана Махи...

Хм?  newsm78
Това че се сеща в църквата за семейството ли???  newsm78
Или това че постави статуи които са в разрез с религията Ислям?   newsm78
Или молене преди боя?  newsm78 Което не е християнско.
Кое е християнско в поведението му??? На кого е простил?


Ти кое очакваш да е християнското, какво очакваш да направи, да носи кръст скрито и тайно ли..то се носи в душата християнството, както и исляма, може без външни белези да изповядваш религията, която те влече. Не  е типичния еничар, забравил семейство и вяра.
Защото не е възпитаван като еничар. Аз не виждам абсолютно нищо християнско в него. Откъде знаеш че Хюрем не носи вярата в себе си? Тя за разлика от него е възпитавана в християнската вяра, и си скри кръстчето...  Wink
То тук католичката Изабела си свали кръста от шията и си надяна колието.  Mr. Green

# 71
  • София
  • Мнения: 1 017
В предишен пост от моя прочетох за унижението на СС към Хюрем на гостито при Хатидже.....Той  коя тръгна да търси ,Хюрем или Изабела newsm78,та стана неволен свидетел на кавгата и просто ме изуми,че и той подслушва...толкова ми олеква като образ...
Сещам се и за друг момент съшит с бели конци,направо претупан,как СС взе колието от детето,което веднага каза на Хюрем,че татко е идвал,а тя не забеляза че то липсва от бижутата и newsm78 има и други подробности,НО НЯМА ДА ВИ ЗАНИМАВАМ ПО-ВЕЧЕ..Целта ми не е да критикувам,а просто да споделя какво ми е направило впечатление...Ще гледам сериала до края,живот и здраве,със същия интерес и нетърпение,та дори и заради присъствието на в с и ч к и  великолепни актьори,но съм убедена,че не се следва първоначалния замисъл на Мерал по чисто външни фактори,извън продукцията...  bouquet

Мишел,извинявам се,че се самоцитирам Blush,но аз по отношение на Мерал също уточних,че след това наистина великолепно и интригуващо начало на серияла със заявката за изпипан проект се получи едно размиване във времето-причината е и намесата на външните фактори "отгоре"...може би и това да е причина и за здравословното и състояние-година всеки детайл да изпипва,а в последствие да играе по чужда музика :crazyeyes,заплахи,охрани.... Sick #Crazy

# 72
# 73
  • Мнения: 4
ferina,прекрасни снимки-благодаря ти,че си ги споделила!  bouquet  bouquet  bouquet
Най-хубавото е,че изглеждат щастливи и извън фотосесиите! Grinning

# 74
  • Мнения: 4
Варна   Heart Eyes Hug Hug
Никога няма да ми омръзне да ги гледам! Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт