Маски за лице. Какви и колко често правите?

  • 28 639
  • 70
  •   2
Отговори
# 30
  • Мнения: 4 433
С мед и лимон си правя, когато се сетя, но не е всяка седмица де.

# 31
  • Мнения: 87
Здравейте,
 правя маска на лицето задължително 1път в седмицата.
В повечето случай ползвам готови/купени/, но когато имам време клепам с подръчни домашни материали... мед, краставица, алое.


# 32
  • Мнения: 15
Е хубаво де,ама какви готови ползваш? Laughing

# 33
  • Мнения: 87
Е хубаво де,ама какви готови ползваш? Laughing


В момента тази на Avon:  от серията ''Planet Spa''.

1. Лавандула и жасмин.
Основни съставки - екстракт от лавандула и жасмин.
Действие - възстановяване и релаксиране.
Дестинация - Франция, Прованс.

Другата е на Pond S- ексфолираща.

# 34
  • Мнения: 38
Аз съм супер доволна от маските на Фрийман. Вмомента ползвам тeзи :


Първата я правя веднъж в седмицата , а пилинга най-често по 2 пъти. Много съм доволна  Peace

# 35
  • Мнения: 155
Искам да се наклепам с перлен прах и бебешко масло за кожа. Някой слагал ли си е такова чудо? Прочетох в нета, че при някои се получава зачервяване. Споделете, ако знаете преди да съм станала на петна.

Преди време живях в Шанхай за около година. В Китай перления прах е много популярен. Правила съм си различни маски с перлен прах (готови) и съм пила перлен прах. Не си спомням точно с бебешко олио да съм бъркала перления прах обаче. Моя приятелка, която живее в Япония също използваше доста и беше доволна и даже ме караше да й купувам от Китай. Не съм имала никакви проблеми, но все пак всичко е индивидуално. Тук, в България, не съм си купувала и използвала.

# 36
  • Мнения: 2 674
Мерси, Margherita09. Аз ползвах зехтин.

# 37
  • Мнения: 74
Аз напоследък използвам само купени маски, сега съм си взела една на Yogurt of Bulgaria и съм много доволна от нея.

# 38
  • София
  • Мнения: 5 471
Някой ползвал ли е тази хидратираща маска на Korres с йогурт?

# 39
  • Мнения: 1 324
искам да ви кажа за една крем - маска за лице която скоро купих и съм изключително доволна.  Написано е че помага при проблемна кожа (чета етикета) съдържа масло от Ший. масло от пшеничен зародиш,  арган, масло от семена мак, нийм и прополис. Доста е мазничка като се нанесе, първият път като се намазих след това едва я измих после се зачетах и разбрах че трябва да я оствям цялата нощ, а на сутринта - все едно не е моята кожа, страхотен ефект има. На всичкото от горе всякакви пъпчици и раздразнения по кожата се успокояват и изчезват. В  магазина от който я купих имаше и други видове, ще пробвам по - нататък и ще пиша за резултати.
Забравих да кажа, че е натурална и фирмата е Ботаникус. 

Много интересни продукти предлага тази фирма. Някой друг ползвал ли е нещо тяхно?
http://botanicus.bg/index.php?cPath=2_24

# 40
  • Мнения: 2
Аз май съм най-доволна от хумата на Талодерма - мека, приятна и много фина ми е на кожата. Иначе, пробвала съм и френски "био хуми", и на Афродита, и едни български много евтини в големи буркани всякакви цветове...  От френските на Cattier, които са и доста скъпи, не съм специално впечатлена. Не, че са нещо лоши, ама...  Всички стават, така че сега гледам коя е во-изгодна  Mr. Green
Зелената хума стяга лицето доста агресивно - ползвала съм, но предпочитам други цветове.
Като цяло, май и аз съм почитател на маските с хума - чела съм, че най-добре с чиста вода да се смесва. Аз я смесвам с розова или лайкова, някоя капка етерично масло, и така.

Като рутинна маска хумата си е супер  - лесна, природна, действаща. Два, три пъти седмично. След нея - алое гел или растително масло или крем. Иначе, с прах от куркума, хума и вода - жълтото трудно се измива обаче, та рядко се наканвам. Куркумата е избелваща.
Готовите маски  аз лично ги избягвам (ако не са наистина био или натурални), защото съдържат химикали, и повечето дават моментен ефект, а в дълготраен план не ти съхраняват кожата...

НЕ ТРЯБВА ДА СЕ ЗАБРАВЯ И ШИЯТА И ДЕКОЛТЕТО! (макар, че аз до деколтето, горкото, рядко стигам  Embarassed - много ми е неудобно и там да мажа, заради яката на дрехата)

Аз използвам същата хума на Талодерма, даже в магазина ми казаха, че става и за пиене, което много ме впечатли, но не зная как се приема. Маската е добре да се прави 1- 2 седмици всяка вечер като част от почистваща процедура (аз я правя след измиване с гел и след това избелващия лосион). След това за поддържане на чиста кожа я правя след къпане Simple Smile

# 41
  • на последния етаж
  • Мнения: 8 753
Дами, каква е разликата между тези две маски (търся си нова хидратираща маска - досега бях с Aquasource на Biotherm):
и

# 42
  • Мнения: 115
Моята баба никога не ми е разказвала за хумата и затова съм малко невежа по въпроса. До колкото знам това е пръс или някакъв прах не е разстение както си мислех по рано.  Embarassed

Съветвам те първо да прочетеш какво е хумата и след това да коментираш, по-полезно ще е за теб. Simple Smile

Аз си правя с зелена и синя хума, защото съм с мазна кожа, правя различни комбинации с мед, лимонов сок, яйце. Иначе си правя и други домашни маски с куркума на прах, спирулина и черен въглен. Имам маски на Виши от които съм много доволна също и такава за черни точки с отлепване.

Последна редакция: ср, 10 юли 2019, 16:40 от bubanka

# 43
  • Мнения: 18 298
AVON - с кал от Мъртво море. Веднъж седмично. Прекрасна е. Сега взех от капсулките на Дъглас за блясък, май има ефект, но ми е смешно, че е като някакъв мармалад и е по-скъпа от другата.

# 44
  • Мнения: 79
Маските с хума ги използвам от ученичка. И експериментирам с различни добавки към нея. Да речем, като е лято и има плодове и зеленчуци изтисквам от сока им вместо да я разтварям с вода (лимон, краставици, малини, ябълки, грозде). Даже за гроздето съм чела, че е хубаво и само да натъркаш кожата с него да постои и да се отмие.От етеричните масла капвам най-често една две капки ментово масло или от чаено дърво (с мазна кожа съм). Пробвала съм и с чай (бял равнец, лайка, зелен чай), мляко или розова вода вместо обикновена вода за разтваряне на хумата. Ефектът винаги е сияйна, чиста и здрава кожа... Но си трябва постоянство, за да има ефект. Един или два пъти ползване на маската в седмицата е напълно достатъчно.

Общи условия

Активация на акаунт