Коледа 2011 - тема 3

  • 107 437
  • 753
  •   1
Отговори
# 315
  • всеки тежи на мястото си, та и аз ...
  • Мнения: 726
Сега обърнах внимание, че тези са на Доктора. Моите миналогодишни боички са на Швартау, но само знакът на производителя е различен - всичко друго е същото.

Момичета, никога не съм купувала и ползвала айсинг. Сега реших да пробвам, но в интернет магазините не е в наличност. Знаете ли къде мога да го намеря в София?
Всъщност проблемът ми е как да украся английския коледен кейк, защото го правя за първи път. Какво ще препоръчате - айсинг или фондан? (и с двете смеси не съм работила никога)  newsm78

# 316
  • Мнения: 89
Аз само с въпрос (още не съм почнала печенето Embarassed) Купих си едни тубички с боя от Хит (на етикета в магазина пишеше сладкарска боя, но гледах пускани подобни снимки във форума, че с тях директно се рисувало newsm78

Моля за съвет Crazy
С тази боя не се рисува директно, по добре я разтвори с белтъчната глазура.

Happy Aneta, това са шрифтове и на опаковката го пише. Не се бъркат в айсинга, а се рисува с тях.
Гледам, че това вече е Йоткер. Преди бяха на Швартау. Та Швартау имаха и боички от същата серия!

На мен ми дойдоха мнооогоо гъсти. Разтворих ги и стана чудесно. Взех го то била, към 4 и нещо Simple Smile

# 317
  • Мнения: 6 687
Zornichka, с тези които имаш се рисува директно, а тези в малката кутийка са боите:

http://s003.radikal.ru/i204/1002/63/47ec4b78d6ef.jpg

Аз имам от тези в малката кутийка (т.е. купила съм си от боите). Въпросът ми е: как се работи с тях? Благодаря!  Hug

# 318
  • Мнения: 614
Благодаря момичета  bouquet Мисля да ги разтворя пък, ако не се получи ще ги ползвам директно Simple Smile

# 319
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
И с двата вида съм оцветявала и айсинг и фондан - става. В малката кутийка оцветяват малко по-добре, но пък контурните имат повече цветове. Снощи оцветявах айсинг с тези от малката кутийка - става. Само дето червеното стана розово, а зеленото е малко бледичко.

# 320
  • Тракийка в Софийското равно поле....
  • Мнения: 439
Дидраданд, Йоткер явно са се сдобили със Швартау или с някои продукти, защото в сайта им си пише, че вече предлагат този продукт на Швартау.  Peace

Айсинг на прах има в Змееборец. Намира се в Редута на улица Кадемлия (не помня номера).

Можеш да украсиш АКК и с айсинг, и с фондан. Аз съм го украсявала и с бял шоколад и бадемов марципан...  Peace Зависи какъв вид искаш да постигнеш

# 321
  • софия
  • Мнения: 3 379
Zornichka, с тези които имаш се рисува директно, а тези в малката кутийка са боите:

http://s003.radikal.ru/i204/1002/63/47ec4b78d6ef.jpg

Аз имам от тези в малката кутийка (т.е. купила съм си от боите). Въпросът ми е: как се работи с тях? Благодаря!  Hug
Тези ги сложих в ММ.Синьото стана много приятно,бебешко синьо.Другите бледи ми идват.Другият вариант е в айсинга.Зависи с какво работиш.
Някой питаше за айсинг.Не купувам ,а си го правя в къщи.Много лесно става.Татит е постнала на първа страница няколко връзки.Аз се възползвах от клипчетата на Тандури.

Татиткооооу,ще покажа,но първо да благодаря на всички момичета тук.  bouquet Много ми помогнаха с писанията си.И да си призная,че доста кражби направих от Наталина и другите мами работещи с украсата на меденките.Фантазията хич не ми е силна страна,та ще си познаете доста от украсите.
За сега съм само с меденки,но мисля и кравайчетата да направя и малко мъфини...за АКК и щолени,мисля,че ми е рано  Mr. Green
Ето меденките: http://www.facebook.com/media/set/?set=a.2445360051620.2121994.1 … 460762&type=1

# 322
  • Sofia
  • Мнения: 9 789

Ехааа..... Каква красота... Не знам за фантазията, ама явно си много сръчна и търпелива. Браво на теб! Страхотни са!

# 323
  • Мнения: 38
Честит празник на всички именници.Сполука и берекет нека ги следват навред!

Не съм изчела подробно темите,посветени на коледа,но от видяното дотук оставам с впечатлението,че се споделят основно сладкарски рецепти(което е много хубаво,разбира се).Иска ми се да си обогатя рецептурника и с вкусни,различни и оригинални основни ясия,предястия,разядки и други солени празнични  вкусотии.Видях на първа страница няколко,но не са ми достатъчно.Ако иска някой да сподели тук рецептички,ако пък има друга такава тема дайте линк.

# 324
  • Мнения: 29
Някой може ли да каже къде във Варна има от тези чудеса на Йоткер.И аз си купих от писалките в джъмбо и ....нищо #Cussing out

# 325
  • Тракийка в Софийското равно поле....
  • Мнения: 439
gal_ka темата е отворена за всякакви рецепти, и каквото е споделено го има на 1 стр. Ако имаш солени идеи с удоволствие ще ги гризнем  Mr. Green. Просто разнообразието на сладки явно е много голямо и това се пише много повече....

Абе зачудих ви се аз - за какво са ви тези писалки, ама....... викам може пък да не съм права....  Sunglasses Rolling Eyes

# 326
  • Мнения: 153
Айсинг аз си взех от AROMAS HOUSE/ директно от маг. им, че нямам кога да го бъркам/, но е готов а не на прах и май ще ми е множко за бисквитките, та сега се и чудя примерно за едно руло покрито отгоре  с него дали ще стане? досега не съм го ползвала, не съм го и отваряла още и съм в чуденка  newsm78

# 327
  • Czech Republic
  • Мнения: 2 777

Абе зачудих ви се аз - за какво са ви тези писалки, ама....... викам може пък да не съм права....  Sunglasses Rolling Eyes

Ами и аз така, ама някаолко пъти вече писах, че подобни "измислици" са излишни, та да не прозвуча назидателно, реших да си замълча...  Whistling


Браво СлаБе, прекрасни са станали меденките ти! Няма значение, че си копирала някой дизайн, мисля, че с червеното си им придала съвсем друг поглед! Определено имаш точна и сигурна ръка и голям талант! Още веднъж - БРАВО! Hug

# 328
  • Мнения: 1 415
Открих  тази темичка и съм много щастлива!Коледата ми е най-любим празник и го празнувам от началото на декември!!! Simple Smile
Нямах много време да гледам  Sad    но съм впечатлена от бисквитките ан СлаБе- чудесни са!Истински произведения на изкуството!  bouquet
За да не е спам и да ви покажа, какво съм приготвила:

Коледни мини пайове със сливи, круши и орехи




Джинджифилови къпкейкчета с лимонова чийзкрем глазура



# 329
  • Мнения: 8 937
Момичета, невероятни неща сте сътворили!   bouquet
Харесах си сумати рецепти.  Crazy А най-важното е, че благодарение на темичката започна да ме обзема коледно настроение, което тази година малко ми се губеше покрай работата и ежедневните грижи.

Да се запиша и аз с една медена къщичка-торта, която правих наскоро за рожденния ден на малката ми дъщеря :

Общи условия

Активация на акаунт