Скоро ДЕКЕМВРИЙЧЕ сладко ще се гушка с мама и татко!

  • 28 928
  • 741
  •   1
Отговори
# 60
  • Sofia
  • Мнения: 113
bubsi123, ами аз си купих на Живасепт дезинфектант за ръце и минах всички шкафове, където сложих бебешките дрешки. Има го в големи и малки разфасовки. То после няма да го ползвам естествено, но първоначално мисля, че беше необходимо. Ние минахме през голям ремонт и всичко беше на вили и могили, и потънали в прах.

# 61
  • Beyond the Frontiers
  • Мнения: 4 780
При нас всичко е наред, успокойх се, че кръвното ми е ок 90 на 40, малката е с тонове 140-144. Дали ще излиза - Божа работа. Доволна съм, че Аг-то ми не е почитател на бързането и предизвиканото раждане  Grinning Разбрахме се в понеделник да се видим пак за тонове, да чакаме 7 дена преносване в къщи и чак след това, ако не тръгне само да се действа с болници. Т.е. до 10-ти някъде само спокойствие ми трябва. Laughing

# 62
  • Мнения: 56
Момичета, някоя от вас да знае някакви глобули които мога да си сложа профилактично накрая? Имам едно супер яко течение, което дори се засили последните дни. Според док трудно съм щяла да го махна без хапчета, а сега нали не се пият никакви такива. Иска ми се да направя едно профилактично почистване накрая. Тя за пореден път ми препоръча полижинакс, но аз вече колко пъти го ползвах през бременността и ефект не видях.

# 63
  • Мнения: 133
gossip.girl, аз ползвах Гино певарил крем и глобули и много ми погнаха. Обаче смятам, че е добре все пак доктор да ти ги изпише.  Peace

# 64
  • Мнения: 0
Честито на новите майки. Да са живи и здрави бебоците.

bubsi123, аз взех един чаршаф, изпрах го, изгладих го, нарязах го и го постелих на дъното на чекмеджетата, които ще ползвам за бебешките дрешки. Това е най-чистият вариант, който успях да измисля, за да не мия с препарати.

Сега и аз съм се размислила за раждането. Някой от раждалите нормално майки ще каже ли колко човека има около теб, докато раждаш? Даже не ми е ясно дали докторът, който съм си избрала ще води раждането и ще ме наставлява или това се прави от отделна акушерка, а пък докторът решава по-важните въпроси. Много ми е мътна тази работа ...  newsm78

# 65
  • Отвъд алеята зад шкафа
  • Мнения: 7 368
Здравейте.

Честити декемврийски бебенца!

Да дам отчет за Джъмбо:

Коледна украса - има невероятно голям избор от всякакви коледни джунджурии, венци, топки, свещи, чинии, покривки, гирлянди.....какво ли не. Препоръчвам го, ако си търсите украса за Коледа.

Бебешки неща - също има доста работи, както с марката Джъмбо, така и на други марки. Има я ваничката на Фишър Прайс с вътрешната мека част. Има страхотни пелени от различни материи, едва се въздържах да взема, просто защото имам поне 20 вкъщи, но наистина са много сладки тези в Джъмбо. Има всякакви подложки и чаршафчета срещу подмокряне, бодита, гащеризончета - плюшени и памучни, чорапки, буйки, комплекти с термометри, пилички, ножички, за баня всякакви работи...Имаше и 3 вида космонавти от 24 лв до 29 лв. Естествено и много бебешки играчки, дрънкалки и т.н.

Купих си от мокрите кърпички на Чико за избърсване на гърдите, не знам дали са добри, но за всеки случай, може да са удобни в някакви ситуации.

Последна редакция: пт, 02 дек 2011, 14:32 от gadamer

# 66
  • Мнения: 13
  bouquet       Galactic Voyager      bouquet
Не стига че нова тема ми и 5 страници сте изписали  Rolling Eyes  Hug
Честито на новите мами,здрави и щастливи !!!
Аз снощи не можах да спя спокойно ставах много по често до тоалетна и сънувах само едни болници и бебета,скоро не бяха се появявали в сънищатата ми и затова реших да си стегна багажа в една торбичка и да изпера комплекта за изписване на бебо.... и познайте като го изпрах не ми харесва вече Tired самата материя е една пухкава и се заваля леко,дано като изсъхне и като го изгладя да стане както беше Tired

gossip.girl като спомена за течение и аз имам (то и винаги съм си го имала) но сега се позасили май и облека ли прашки и почва един страшен #Crazy сърбеж ,затова сега си карам само на бикини а във вторник ще видим доки какво ще каже,то ми остават 2 седмици няма как да не ме натъпчат с хапчета като за последно Sick

# 67
  • Мнения: 5
здравейте мами! страхотна нова  коледна темичка  bouquet
Честито на всички родили мами,бързо възтановяване, а бебоците да растат здрави и спокойни!

за почистването на шкафове и повърхности купих препарат-спрей  за дезинфекция на чико. но е с последващо изплакване и е доста ароматизиран,бая проветрявах след това Laughing
не знам дали ще го ползвам пак,а и с това отмиване двойна става работата!
успех на всички Grinning

# 68
  • Sofia
  • Мнения: 113
gossip.girl, мен ми изписа последния път док Гиназол.....щяло да изчисти всичко! Така ми каза! Иначе през цялата бременност ползвах Гинодактарин.

# 69
  • Мнения: 31
Честити ни нови бебчета!Да са живи и здрави както и всички около тях!

Относно шкафовете за бебо мисля че е излишно да се мият с препарати.Бебетата не са толкова крехки.Да не говорим че в болницата никой няма да ви мие леглото на бебето.

Днес ми дадоха документите за болницата.Изследванията са добре.Остана само кардиограмата да направя.

# 70
  • Мнения: 133
Щъркелова вест:
Днес /02.12/ в 00:10часа се е родил малкия Александър на мама ELLHRIS. Раждането е било нормално, малкия тежи точно 3кг. и е дълъг 50см.
Да е жив и здрав и да радва всички около него, на мама бързо възстановяване.

# 71
  • Sofia
  • Мнения: 113
Айде.....02.12 го започнахме с мъж.....да видим как ще го завършим. И с колко!
Много здраве и късмет на бебе Александър и на всички около него!

vatzi, не знам у вас как е, но ние живеем в къща и кошари....столчета, ванички и т.н. все по тавани и мазета бяха с по един пръст парах. Освен това имаме котарак, а до скоро и куче! Така, че чистенето не ми е било излишно....

# 72
  • Мнения: 289
Цитат
Много благодаря за съветите на Цветето от ЛЛЛ и по отношение на признаците за доброто хранене на детето, да споделя, че Дивна пишка добре, ака по 5-6 пъти но ден. Не е голяма количеството наакано, като най-често е след като се нахрани. Имам навика като се събуди да и сменя памперса и тогава да пристъпя към кърмене. Не е много активна, но когато е гладна, показва своят характер . Когато я сложа на гърдата изгубва доста време докато се нагласи на зърното, но ако е трудната гърда или е по-пълна засукването е трудно. Като го открие обаче засуква добре и правилно. Уморява се от дългото сукане. Понякога кърменето ни може да продължи и час. Ако забележа, че се изнервя й давам от шише от изцедената кърма. За наддаването-утре ще я меря и ще разбера дали е наддала.

 Здравей chip4e,
Много се радвам, че  Дивна пълни добре памперсите.  Hug
Ще се радвам, ако ми разкажеш повече за това  колко кърмения се събират за денонощие и дали си забелязала при кърменията признаците ,че суче ефективно.
 Споделила си, че едната гърда е по-трудна. Ако желаеш може да споделиш повече за това. Междувременно би могла да опиташ да кърмиш от нея,опитвайки различни пози, а ако е твърде препълнена да опиташ леко да я изцедиш преди да я предложиш на Дивна.
 Млякото в гърдите по време на кърмене не е с постоянен приток, а слиза "на порции". Преди да слезе нова порция мляко обичайно притокът би могъл да се забави. Това би могло да накара някои бебета да се сърдят или загубят интерес да сучат ефективно и дори да заспят. За да подпомогнеш по-бързото слизане на млякото би могла, по време на кърмене или когато забележиш, че Дивна не суче активно да прилагаш техниката на компресия на гърдата , която често помага на много бебета да приемат повече мляко за по-кратко време. Ето обяснение как се прави http://missby.wordpress.com/2007/12/04/compression/
 и видео http://www.breastfeedinginc.ca/content.php?pagename=vid-4dayold
 Сукането на шише-биберон се различава много от начина по който бебето засуква гърдата. Изкуственото зърно бебето поема плитко в устата и то обичайно се разполага върху твърдото небце. Зърното на гърдата при правилно засукване попада на мекото небце в устичката на бебето където е предпазено от триене и нараняване по време на сукане. Предлагането на шише биберон би могло да се окаже объркващо за бебето и да промени начина по който засуква гърдата. От друга страна сучейки от шише биберон бебето полага много по-малко усилия, за да поеме млякото, което буквално се излива в устичката му, с постоянен и силен приток. При гърдата, дори и при силно течащо мляко бебето все пак полага известни усилия, за да извлече млякото. Сукането на бебето е най-мощния стимулант на гърдите да произвеждат мляко, развива и неговата челюст и лицеви мускули. Но понякога бебета на които им се предлага често  шише биха могли постепенно да свикнат с това и да започнат да отказват гърдата, където е нужно да положат малко повече усилия.
 Затова се препоръчва да се избягва предлагането на залъгалки и биберони, особено в първите месеци. Когато се налага дохранване с изцедена кърма би било добре да се предпочетат алтернативните и щадящи кърменето средства : дохранване с чашка, лъжичка, с пръст, спринцовка, капкомер, система за дохранване на гърда и т.н. Ако проявяваш интерес бих могла да ти разкажа повече за тях.
 За да помогнеш на дъщеричката ти по-лесно да открие зърното би могла да го намажеш предварително с изцедена кърма. Хубаво би било  да следиш да е отворила широко уста преди това, като можеш да стимулираш това като поглаиш със зърното горната и устничка.
 Честите кърмения макар понякога да са уморителни за майката помагат на бебето да набави необходимото количество кърма, да упражнява и развива сукателните си способности и да стимулира гърдите да правят мляко. След известно време кърменията обичайно започват да протичат по-кратко .
 Добре би било и ти самата да се опитваш да си подсигуриш повече почивка, сън, адекватен прием на течности и здравословна храна. Би било чудесен вариант ако  има кой да те отменя и помага  в домакинските задължения.  Peace
 Вярвам, че постепенно двете с Дивна ще станете страхотен екип и нещата ще започнат да се случват по-плавно. Ако имаш нужда от подкрепа ние сме насреща. Ще се радвам да ни държиш в течение!  Hug

# 73
  • Мнения: 42
Благодаря ви момичета за идеите за почистване, които сте дали  Hug Hug Hug

Честито ни още едно бебче, да е жив и здрав!!! Simple Smile

Задължително ли е да се прави ЕКГ преди раждане, знаете ли? Или само ако имаш някакви оплаквания?

# 74
  • Мнения: 110
Честито на всички родили мами, да са ви живи и здрави дечицата

На мен нещо май взеда ми спира кърмата  Thinking , май последно време съм много напрегната и няма май да успея да я устискам докато се прибере бебка. Ако може някой от ЛЛЛ да ме посъветва какво да направя.

Другата новина е че май другата седмица ще ни изписват, днес сме 2,750, но има сякаш сополки и някви гурли  Thinking , с които уж е дошла от болницата, но както и да е. Дано като я изпишат да сее пооправила, че да не направим някоя беля.

По напред бяхте писали,че ви боялят гърдите като ви се напълнят и си правите топли компреси - Аз направо си пусках горещ душ, но мамите със секцио не знам дали ще могат, и ми поомекваха гърдите и по лесно се цедях, не че не ме наболяваха пак, но след 1-2 седмици спряха да ме болят.

Общи условия

Активация на акаунт