Нашите second hand находки- част 4!

  • 74 820
  • 752
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 208
За първи път влезнах това лято в Манията в Стара Загора.Купих си 2 къси дънкови полички с етикети.От тогава колкото и пъти да влезна нищо не си харесвам или няма моя номер.Дано скоро намеря някоя хубава дрешка.

# 16
  • София
  • Мнения: 85
браво за темата Simple Smile

за пръв път влязох в магазин втора употреба може би някъде в гимназията, бегло помня Манията на Съдебната палата и какви боклуци имаше на долния етаж Confused с триста зора успявах да си харесвам нещо или от там, или от Шик-шик-а в съседство. в последствие преминах на по-активно пазаруване от едно магазинче с цени на бройка пак на Съдебната, където вече намирах по-хубави неща, но след време затвориха и него. след кратък хиатус открих Хуманата на Алабин преди година и нещо и оттогава постоянно прескачам до нея, до някоя Мания, Зиг-заг и т.н. Laughing с годините определено развих усет към материи, сдобих се с познания за размери и марки и знам какво да очаквам от една или друга марка, а и постоянно си намирам дрехи на любимата ми H&M Divided (младежката им линия).

днес скочих до Зиг-заг в Младост за зареждането, имаше страшно много хора, чакаше се по 20-30 минути и за пробна, и на касата. чудя им се защо не сложат една контролна везна като в Мания или в пловдивския Зиг-заг, ще спести много време на чакащите на опашката, когато някоя жена започне да мисли ама сега с чантата ли да е, без чантата ли Laughing имаше прилични неща, аз си тръгнах с две жилетки, шапка с етикета, плетена рокля и блузка с дълъг ръкав.

# 17
  • София
  • Мнения: 1 781
blackisback   bouquet Страхотна тема, много полезна информация, направо разкошотийка  Hug
Тюлената пола е супер, грабвай я  Peace И аз се оглеждам за тюлени, но не съм засичала. Само една детска...но не помня къде я видях  newsm78 Според мен пролетта ще има повече избор на такива. Въпреки това някой ако види някъде нека да свирка  Hug

Напоследък само чета, че нямам време и транспорт за да обикалям  Crossing Arms Освен това прекалих с едни други харчове  ooooh! Но се надявам другата седмица да мога да пообиколя....дано и НОИ да мисли като мене  Whistling  Mr. Green.  Последно ходих в магазина, който някой похвали в Дружба в Европата на 2-рия етаж. Нямаше нищичко, абсолютно...и някак си негостоприемен ми е тоя магазин  Naughty
Последните 2 чифта дънки дето си купих вече са ми големи. Как да не обича човек ВУ, ако си бях купила дънки след като родих от нормален магазин и след два месеца вече да не мога да ги нося.....щях да се гръмна. Сега хич и не ме е яд, щото сигурно общата им стойност е 5-6 лева  Peace
За първи път съм влизала и аз в Американ Маркет...ама е било много отдавна  newsm78 Иначе ровичкам сериозно и пристрастено от година-две. Първото нещо дето помня, че си купих е едно спортно плюшено долнище. Страхотно и до днес не ми е мръднало  Peace

И на мен ми се гледат снимки  Peace

# 18
  • Мнения: 385
Благодаря за темата  bouquet
Моята първа среща с ВУ беше преди 5-6 години в Мъпед Маг. Купих си дънки, които ми бяха много любими и до скоро носих Peace

# 19
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 352
Нямам никакъв реален спомен за първото си влизане в такъв магазин. Знам само, че бях ученичка, сигурно преди 9 клас съм била. С един приятел ходехме да ровим( тогава бяха само огромни купчини парцали и с часове ровиш) за дрешоляци вероятно 2-3 пъти седмично след училище  Laughing Постепенно се оказа, че много голяма част от компанията ни е редовен клиент на тези магазини Simple Smile) Никога не съм се срамувала, напротив- много ми е гот когато някой хареса моя дреха и го застрелям с цената й, често под 1 лв( да, един лев!)  Mr. Green

Малко в духа на подхванатата тема да разкажа още нещо. Имам позната, неомъжена, безработна, живее с родителите си, на техен гръб изцяло. Обаче дава примерно по 30 лв за дънки, 15 лв за китайска блуза и пр., а не склонява да влезе в магазин секънд хенд. Отдавна я уговарям и все не успявах. Скоро обаче ме засече на улицата и направо припадна по дънките ми. Когато й казах, че струват 70 стотинки( купени от Мания при кг от 1 лв), директно пое натам  Laughing Laughing

# 20
  • Мнения: 158
a зз пловдив да няма да става на 2 етажа случайно и така и не разбрах къде се намира тази малка фрея?

# 21
  • Пловдив
  • Мнения: 199
Преди няколко дни направих доста успешни покупки в ЗЗ Пловдив.
Чисто ново яке и спортно горнище за мен  и един чифт  дънки. На дребното 2 блузи и 2 коледни покривки едната с бродерия.
mu6inka, магазина се намира на улица Ангел Кънчев.
http://www.bgmaps.com/map/plovdiv

# 22
  • Мнения: 7
Допълнение към първият пост - МъпетМаг има доста във Варна, освен посочените.
2 по-големи са на бул. Чаталджа - бул. Чаталджа №49 и бул. Чаталджа №20, ако не бъркам точните номера. Зареждане - понеделник.

# 23
  • Sofia
  • Мнения: 26 390
За първи път влезнах преди 7-8год.в Шик Шик на Красно село и си купих играчки,после ми стана мания най-вече за играчки и се сдобих с огромно количество,което в последствие раздадох на детски градини и си оставих доста и за мен...Днес най-после стигнах до Лъвов мост и ми затвориха вратата под носа към 11.30,получавали стока...а други магазини работят до 15-16ч.когато зареждат...

# 24
  • София-в сърцата на моите деца
  • Мнения: 1 728
Да-а-а-а, сетих се имаше един голям магазин в бившото кино Севастопол ,до минералните чешми на банята в софия! Всичко висеше на закачалки  и струваше левчета! МагазинЪТ май пак се казваше Шик ШИК  newsm78

# 25
  • Мнения: 2 137
Благодаря за темата, чудесно оформена !
Първият път беше преди около 5 г,моя близка ме заведе.
Имах особено мнение за тези магазини, но това се промени.
Съжалявам,че за дрехи съм давала безумни суми - сега вече  НЕ !
Вчера минах през "Мания" - нищоооооооооо !

# 26
  • Мнения: 13
  Не помня точно първия път, но трябва да е било в бедните 90 години, 96, 97 или 98г. После около 10тина години им бях обявила бойкот. Не припарвах. Не знам защо. До преди две, три години, когато една позната просто ме нави да идем да ровим в Манията. Ей, тогава очите ми станаха на понички и награбих парцали за 70 лв Crazy, някой от които никога не съм обличала. Известно време ме беше обзела истинска мания. В петък се бутах с народа да съм от първите  ooooh! После ми мина. Сега ходя от време на време и купувам само най- запазени дрешки. Видя ли, че е носено- не купувам  Naughty И цената, разбира се има значение. Напоследък ми се струват доста завишени цените. Особено на тези с цени на бройка. Блузки от по 10, 15 лв  Stop По-охлаждат ми манията  Wink

# 27
  • Мнения: 71
Благодаря за новата тема  bouquet
Нямам ясен спомен за първия път, когато съм влязла в такъв магазин. Знам само, че баба ме водеше с нея, била съм на 6-7 години.

# 28
  • Мнения: 0
много хубава тема, но някой може ли да каже къде и кога мога да намеря ВУ в Добрич

# 29
  • Мнения: 76
Първото нещо, което се сещам от ВУ са едни бели панталони, тип шалвар от 95-та година. Всъщност годината беше точно тази. Аз бях 5-ти клас и на мода бяха тези шалварести бели гащи. Майка ми ги изнамери в близката ВУ и бях супер, супер фешАн.   Mr. Green Колко народ се изсипа да ме пита от къде съм ги взела и никой не вярваше, че са от ВУ. От тогава са ми първите спомени, та до сега.
Вчера купих от Мания едно лилаво поло и блузка с Хелоу Кити на малката и една страхотна жилетка на майка ми ( на мен за съжаление ми беше голяма и сърце не ми даде да я оставя, затова отиде при майчето).Тези дни ще ги снимам.
Blackisback поздравления за отделеното време и хубаво оформената темичка. Радвам се, че все повече набира популярност и нови почитатели.  Crazy Crazy Crazy

Общи условия

Активация на акаунт