Празник сред февруарчета настана - синеоката Алекса кака стана (39)

  • 25 590
  • 739
  •   1
Отговори
# 15
  • Бургас
  • Мнения: 2 041
Юху, мерси за темата !  Hug Ако имаш линк-а на меденките ще го споделиш ли ,че аз само на хартия съм си запазила рецептата.

Теди, честита малка принцеска ! Да ви е жива и здрава малката Вики !  Hug



Колко е хубаво с новите бебенца, и на мен ми се иска...  Heart Eyes

# 16
  • offshore & overseas
  • Мнения: 3 417
Ееее, Виктория и Александра - това звучи гордо! Честито, Тедка!! Видя ли, че късметът не те е изоставил съвсем!!

А малката да е жива и здрава и поне толкова красива и къдрава кат кака си Къдричка!!


Чакаме и от теб, а и от Танюша, разкази и снемки (от Танчето също още снимки на двете сестрички вкъщи, макар че знам колко е трудно и че едва ли ти е до тва).

Юхуу, много мило заглавие, посветено на Ния, забраЙх да тъ пофала.

Утре ще звънна на Никини, да вида ква е тая раЛта с тоя техния пюпютър, то стана вече месец как не се е разписвала!

Ама сме клюкарско племе...

# 17
  • София
  • Мнения: 817

Ама сме клюкарско племе...

А, лели, к'во да ги правиш  hahaha

# 18
  • София
  • Мнения: 110
Съни, нямам линк. Thinking Тази година три пъти вече ги правя, по спомен.  Crazy

Нещо от сорта на:
3 яйца
1 ч.чаша захар
1 к.чаша олио
4 с.л. мед

Тези 4 съставки се разбиват и към тях се прибавят:
500 гр. брашно
1 канела
1 сода бикарбонат

(трите сухи съставки предварително смесени, за кукувици като мен  Crazy)
Получава се меко тесто, което трябва да не лепне. Оформят се топчета колкото орех и върху намаслена тавичка или кухненска хартия се нареждат. На който му се занимава може да ги маже с жълтък или да забива в средата на топчето ядка (бадем, орех, каквото има). Пече се на около 200 градуса (предварително загрята фурна) до придобиване на апетитен цвят (между 10 и 20 минути).

Така беше, нали?  Blush

# 19
  • Плевен
  • Мнения: 50
Честито, Теди!!! Браво за търпението, страхотните мерки и чудесното име! Да ви е жива и здрава малката пръдла, да нямате оплаквания от колики и среднощни ревове и да се спогаждат с кака си!
Юху, цял пакет сода ли!? Нямаш ли предвид лъжица?

# 20
  • До Балкана
  • Мнения: 100
Юпиии, да е жива и здрава малката принцеса Виктория!Съдбата да я ориса с много късмет, много радост и щастие! Вързо възстановяване на Теди и бързичко да се прибират при тате и кака Алекс!

# 21
  • Мнения: 163
Привет-мривет!
Юхчи, мерси! Heart Eyes
Тедка, чудесна новина! Да ти е жива и здрава втората принцеса!   bouquet
Аз изчезвам, отдавайки се на простички удоволствия като дюнери, безкрайни серии от "Момичетата Гилмор" и шоколадов крем. До утре! Party

# 22
  • Мнения: 76
Много исках да ви пусна една снимка на Даниел,ама явно съм много тъпа щото въпреки че Далчето ми обясни толкова подробно пак не успях,ама здраве да е.
Искам и тук да честитя на Теди,да и е жива и здрава малката госпожица. Hug

# 23
  • Бургас
  • Мнения: 2 041
Мери, 1ч.л. сода. Ей така изглеждат ,ама бременилките може и да не виждат,че ще трябва да пращаме по куриер !  Mr. Green Цък !   Hug

Последна редакция: пт, 02 дек 2011, 16:42 от Sunny Sky

# 24
  • Плевен
  • Мнения: 50
Мерси за уточнението, то аз и без това не можах да го отворя Simple Smile, та..нищо не видех..

# 25
  • До Балкана
  • Мнения: 100
Мери, 1ч.л. сода. Ей така изглеждат ,ама бременилките може и да не виждат,че ще трябва да пращаме по куриер !  Mr. Green Цък ! Hug
Меки ли стават, меки ли? Мечтая за сладки меденки, но меееееекички, уханни! Майко мила! eat


Оле, не знам дали се забелязва, но днес се нахвърлям на храната като изтървана!

# 26
  • София
  • Мнения: 110
Юху, цял пакет сода ли!? Нямаш ли предвид лъжица?
Уф!  doh Аз слагам или 1 с.л. сода бикарбонат или 1 пакетче бакпулвер и обобщено съм написала 1 сода.

Съни, страхотни са твоите меденки!  Flutter Аз нито мажа със жълтък, нито ядка слагам - пак стават готини и се ядят (на Диди ѝ плющят ушите )
 
Далче, след печене ги покривам с някаква кърпа и остават меки.  Peace

п.с. А споделяла ли съм рецептата за най-меките, вкусни и лесни солени мъфини в целия свят?  

# 27
  • До Балкана
  • Мнения: 100
Юху, цял пакет сода ли!? Нямаш ли предвид лъжица?

п.с. А споделяла ли съм рецептата за най-меките, вкусни и лесни солени мъфини в целия свят? 
Ули, ули, давай ги! Колкото по не ям и гладувам, толкова повече ми се готви и ми се плющи, бе! Crazy

# 28
  • София
  • Мнения: 110
Специално за Далчето значи.  Crazy

Солени мъфини: (пиша съставките в реда, в който ги смесвам)
1 ч.чаша настърган кашкавал (може би 150-200гр. макс)
3 яйца
1 к.чаша натрошено сирене (100-150гр.)
почти 1 кофичка кисело мляко (300 гр. да речем)
250-300гр. брашно + 1 бакпулвер в него
2-3 с.л. мазнина - олио/зехтин (в 90% от случаите забравям да сложа, но не се отразява на вкуса никак)


Получава се гъста смес, която разпределям във формички за мъфини (силиконови, не ги мажа с мазнина, сместа ми стига за 12 тлъсти мъфини Crazy ) - до 2/3 от целия обем на "чашката". Поръсвам със сух босилек и пека в предварително загрята фурна (около 200 градуса) 15-20 минути. Изваждам от фурната, но оставям във формичките поне 10 минути, ако се извадят веднага ми се сплескват. Могат да се ядат и топли, и студени. Страхотни са!  bowuu

п.с. Цялото упражнение ми коства малко повече от половин час (с печенето  Naughty ), а мръсните съдове са 1 купа, 1 ренде, 1 лъжица и 2 силиконови форми, които се мият аЦки лесно.  bowuu

# 29
  • Всеки ден трябва да се инжектираме с малко фантазия, за да не умрем от реалност: Рей Бредбъри
  • Мнения: 4 327
Simple Smile Теди, честита втора дъщеря!!! Да ти е най-вече здрава Виктория!!! Да носи с гордост кралското си име!!! Simple Smile

Да бъде пъстроока като пролетта,
гореща лятна кръв във вените да блика,
да бъде щедра като есента
и търпелива като зрънцето през зимата.

Общи условия

Активация на акаунт