АВГУСТинчето дивее, на мама хич не й се смее

  • 35 721
  • 749
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 1 487
Tyriseta, стискам палци да мине бързо, дано АБ да свърши работа, здравната ни система изобщо не е за коментиране  Stop Напоследък край нас доста често чувам диагноза тридневна треска или бебешка шарка  - 3 дни висока температура и на 4 ден избиват пъпчици, не знам дали и на възрастта на твоята госпожица се появява още...

# 61
  • По широкия бял свят
  • Мнения: 400
Някой беше питал за тези http://www.amazon.co.uk/s/ref=nb_sb_noss?url=search-alias%3Dbaby … ride-on&ajr=0 .Сега са малко намалени, а и стават за подарък Peace

# 62
  • Мнения: 4 202
Tyriseta, дано бързо оздравее каката  Praynig

# 63
  • Мнения: 1 243

Martita, тази прекрасна торта твое творение ли е? направо ми взе акъла! да ти е жив и здрав мъжа и много да те радва!
Simple Smile

Tyriseta, много кофти - дано да се оправи бързо андреа..

# 64
  • Мнения: 60
Добро утро! Simple Smile

scaramouche, за съжаление не е моя тортата... На кой ли не направих торта през последната една година, а точно на него не успях, но бях набелязала точно такова нещо да направя. За съжаление малката е малко болничка вкъщи и нямаше как да стигна и до торта. Е, нямаше да мога да направя толкова красиво нещо Simple Smile

Хубав ден на всички!  Hug Hug Hug

# 65
  • Мнения: 676
Мартита, да ти е жив и здрав любимия мъж, много щастие ви желая! За тортите и при нас така се получи... какви ли торти не правих тази година, но баш на него направих една елементарна бишкотена торта, която пък стана ужасно вкусна и той си беше много доволен.

Tyriseta, бързо да оздравява каката, дано не е нищо сериозно.  Hug

Искам да ви почерпя, по случай днешния ден - преди две години на тази дата разбрах, че съм бременна, а днес съм най-щастливия човек на света, че въпреки всичко си имаме едно живо и здраво слънчице.



И да ви разсмея малко, последния бисер на Софи. Баба й я пита къде е тати, а тя отговаря с най-сериозния тон на света "Тати кинти"  Joy И сега по цял ден повтаря "Тати кинти, тати кинти".
 hahaha Joy

# 66
  • Мнения: 60
Либи, същата работа при нас - аз имах време само за един бърз сладкиш и толкова. Но да сме живи и здрави всички и ще имаме още много поводи да правим торти Simple Smile

Ние пък по всяка вероятност точно на тази дата сме си направили малката Simple Smile Така че днес имаме пак повод за празнуване  Joy

А пък видяхте ли какъв красив сняг вали навън?  newsm81 Nature Snowman 

 Hug Hug Hug

# 67
  • Мнения: 49
Либи, аз си обяснявам почасовото помнене с постоянното гледане на часовника за засичане на контракциите. Ох, ще я изям тази сладка Софи! Да я нацелуваш.
Билянка, Борко също пие Панцегф, но с тез 40 кинта ме утрепа просто. Нашия е 25лв. Ето такъв е - =http://apteka.framar.bg/30002179/панцеф-сусп-100-мг-5-мл-60-мл#axzz1fxstX02v
Той беше със същите симптоми - само температура и то висока (в петък беше с 40,2), малко сополи и толкоз. Пие въпросния АБ веднъж на ден по 5 мл и от понеделник не е вдигал температура. По мнение на нашата педи беше вирус...знам ли. Дано бързо й мине  Praynig
Марти, да ти е жив и здрав мъжо и много да слуша!
Хубава вечер на всички  Hug

# 68
  • София
  • Мнения: 1 836
Мартита, да ти е жив и здрав мъжа и много да се слушате и обичате  bouquet
Tyriseta, дано скоо е оправи каката и да преборите причината за високаа температура.
Тупурче, стана ми мъчно като те прочетох. Защото и аз съм така -много обичам и много държа на празници да има хубава украсена маса, вкусни и разнообразни ястия, изобщо по-различна атмосфера. За съжлениеи ри нас всички празници тябва да ги прекарваме със свекърите на вилата на село и понякога ми иде да вия. Първо свеки хич не е по готвенето - миналата година искаше да караме бъдни вечер само с едни пълнени чушки, та в посления момент се вихрих в кухнята да не е празна масата. Вечерята и в празник се слага на мушама, а не на покривка какво остава за украси и т.н. За пример преди да се оженим правих вкъщи вечери с четиристепени и петстепенни менюта, съ платнени салфетки, пръстени и т.н.Абе кофти ми е, ама се надявам с времето да убедя съпруга от време на време да празуваме вкъщи само нашето си семейство. Дано да успея.

# 69
  • Мнения: 68
Здравейте, ние все още не знаем от каква инфекция лекуваме каката, но поне не е по-зле. Въпросния антибиотик видях, че имаше няколко разфасовки, от 25лв, от 40лв, от 45лв и от 55лв. На нас са изписали този от 45, но аптеката правеше промоционална 15% отстъпка на всичко, та малко под 40лв ни излезе. Не ми се мисли за хората, на които изписват варианта от 55лв. Моя мъж се ядосва и казва, ами ако нямахме възможност да го купим....но честно казано не ми се мисли за вариант, в който човек няма финансова възможност да си лекува децата и себе си. Само се радвам, че ние не сме в такава ситуация.
Днес ще си поръчам Зелената енергия и Коластрата и започвам да ги давам и на Андреа и на Миро, да видим как ще се повлияе здравословното им състояние. По съвет на моята позната си направих дистрибуторски договор (който не ме обвързва по никакъв начин), та да си ги купувам с 30% по-евтино, че и те са една цифромания.
Коластрата ще я взема от варианта, който е в комбинация с пробиотици, че с тия антибиотици...

Либи, Софи направо ни закопа с нейната реплика за кинтите Joy
От тук нататък ще стават все по-интересни с всеки изминал ден малчовците. Сега са като попивателна. При Миро новото е, че се плеска по главата в учудване или пък си закрива очите с ръце. Тези работи ги усвоява от яслата, защото у дома никой не реагира така. В яслата му е излязъл прякора 'Усмивката', защото се усмихва постоянно и на всички. Не мога да се нарадвам на късмета ни с бързата адаптация в яслата.
Успешно отказахме и биберона, точно на третата вечер бези биберон, той вече не го търсеше. Много ме беше страх, че нощем ще си го търси и ще имам безсънни нощи, но той така добре се грижи за мама и спи като пън, както и преди с бибата. Сега ми остава да се заема сериозно с гърнето, но толкова ме мързи да го слагам, признавам си  Embarassed

# 70
  • Мнения: 68
Забравих да се похваля какви подаръци съм напазарувала за Миро, може да си харесате нещо:
Маса за ръчкане; Нещо за бутане с крачета на 4 колелца, подобно на триколка; Бебешка мозайка; Water Doodle, менте на аква дудълите, за скромните 12.5лв. За тържеството в детската ясла взех една кола Макуин, пак менте за 5лв, колкото да получи нещо там и да е по-дребно. По- едрите неща ще получи у дома, а по-дебните - на детските Коледните партита в работата на тати и мама.

# 71
  • Мнения: 4 841
Tyriseta дано бързо да и минава на девойката и повече да не ви плаши така. За лекарствата просто нямам думи.

Тази маса, която е на първата картинка така и бях хвърлила око, но изтървах кода за намаление на ларедута и после нямаше далавера да я вземам. А така много ми хареса.
Ние няколко приятелки си направихме колективна поръчка от Вегатойс и ударихме 15% отстъпка. Едната ми приятелка хареса подобна маса, но я донесоха в окаяно състояние. Едната и играчка не работи и беше понадрана. Явно е била мострената в магазина. За съжаление количествата бяха изчерпани и тя се отказа да им я връща, понеже много я искаха. Кофти. 

Надя, виждаш ли дето толкова се притесняваш за Софи, тя надмина всичките ни дечица. Направо с глас съм се смяла. Браво на детето. Все така да продължава приятно да ви сюрпризира.

# 72
  • София
  • Мнения: 1 487
И ние събрахме вече коледните подаръци с любезното (финансово) съдействие на бабите и дядото:) Тези дървени играчки: http://www.melissaanddoug.com/product/28413.28826.0.0.0/3042/_/First_Bead_Maze ; http://www.melissaanddoug.com/farm-sound-learning-puzzle и http://www.melissaanddoug.com/shape-sorting-cube-learning-game . Както и една йоника и водното килимче от Вега тойс. Много ми харесва масата , която си показала Tyriseta, откъде я напазарува и колко струва? Гледах подобни в Ибей, втора употреба, и им се чудя много.
 М/у другото в Лидъл има подобни дървени играчки, сега на промоция и са много хубави (поне в брошурата) : http://www.lidl.bg/cps/rde/xchg/lidl_bg/hs.xsl/index_13344.htm .  

Искам и да ви попитам - малко ме е срам, че сте големи майсторки тук, но мога ли да направя питка в хлебопекарната? В смисъл тя да омеси тестото? Някой правил ли е така - моля за рецепта Praynig  

# 73
  • София
  • Мнения: 1 487
Вярно, че е от Ларедут, сега се сещам , че преди сте я показвали. Уф, само от този сайт не съм пазарувала, много ме плаши тоя френски, а и едно време уж подаряваха едни хлебопекарни ако си купиш нещо и сложиш определен код, но така и не ми пратиха хлебопекарната на мен и затова съм им сърдита Crossing Arms

# 74
  • Мнения: 397
Момичета, колко дни след поставяне на синфлорикс е нормално да се развива температура?

Общи условия

Активация на акаунт