Има ли мами живеещи в Чехия!!!

  • 28 619
  • 290
  •   1
Отговори
# 195
# 196
  • Чехия
  • Мнения: 1 071
Здравейте мамчета,
 е тука с мъжо попаднахме на едно форумче www.warforum.cz , пълно с какво ли не, има и много детски песнички в раздела Czech Made Music . Мисля че има и филми на чешки, още не сме го разглеждали много подробно. Дано ви хареса,трябва да се регистрирате и да се рови ..В раздела с музиката има не само детско ама каквото душа иска..
Има само един малък номер, иначе не винаги може да влезете във форума, в лентата с адреса се появява една единичка след www1 и се получава www1.warforum.cz .Трябва да я изтриете и пак да пробвате. Вярвам че ще се справите. След това има линкове към Rapideshare  или друг подобен сайт. Ако не се справите - пишете.

# 197
# 198
  • Мнения: 240
Здравейте  отново, пак да питам чешки торенти да знаете?

# 199
  • Мнения: 6 390
Руми
този сайт дето Ваня е дала е за торенти
http://www.warforum.cz/

# 200
  • Чехия
  • Мнения: 1 071
Ели, не е за торенти, чешките торенти дето ги намерихме, искат покана, а за съжаление, няма откъде да вземем. От този сайт те препращат на друг сайт ( най-често е Rapideshare ), където е нещото което искаш да изтеглиш и си го теглиш. Много е лесно, все едно си записваш картинка на ПС-то. Само преди това е задължително да се регистрирате. Ако намеря чешки торенти веднага ще пиша.
Иначе направо не мога да повярвам че чехкиня е Мис Свят  Rolling Eyes  Shocked  Rolling Eyes

# 201
  • Мнения: 6 390
Мацки
я да ви попитам вие давате ли на децата, и даже вие самите пиете ли имуностимулатори newsm78

Аз досега не съм давала, обаче сега се зачетох насам натам и намерих като най най
тези
BRONCHO-VAXOM
http://www.anamneza.cz/moduly/lek.php3?id=2170

RIBOMUNYL
http://www.avicena.cz/moduly/lek.php3?id=2879

и после има още
Komerční přípravky: BIOSTIM,  IMUDON, IRS 19, LUIVAC, STAVA, STAVA-NASAL, STAFAL.
http://www.zdrava-rodina.cz/med/med598/m598_33.htm
http://www.tigis.cz/alergie/aler304/11.htm

та давайте съвети - докато е време  Wink да пробвам ли нещо на Емката  Thinking а и дори за нас с Мартин

# 202
  • Чехия
  • Мнения: 1 071
Аз момичета , имам малко крайно мнение за тези лекарства вярно е, че стимулират призводството на антитела, но стимулация на тези причините е скоро без ефектна защото не се изгражда имунитет а и нормалния човек почти ежедневно се среща с тях единствения ефект тогава остава цялостното подсилване на организма.

Примерно Diplococcus pneumoniae, Klepsiella pneumoniae et ozenae, са най-честите причинители на плевмония, но това да се срещнеш не значи, че ще заболееш защото има и спомагащи механизми, изстиването, умората или просто възрастта, цялостно състояние на организма, генетични фактори ..
 Staphylococcus aureus, е опасена бактерия( Златния стофилокок води до  автоимунни реакции, защото изградените антитела от него често пъти не разпознават собствените клетки на организма и най-често увреждат клапите на сърцето или дори водят до нарушения във възпроизводството също до ревматоиден артрит) често пъти сме имали среща с него, може да се намира дори в гърлото на някой хора, но не бих никога доброволно го изпила без значение, че има стимулиращ ефект в/у имунната система..не се знае каква ще е реакцията ,,инвиво,, и дали няма с изграждането на антитела да не се получи някакъв вторичен ефект за който ще разбера след години примерно..
 Аз лично съм имала позитивен стафилокок от микробиология на гърлото и 80 процента от всичките сестри и доктори  преди година защото са лежали пациенти с него, добрата новина е, че никой не се е разболял ... за което можем да благодарим само на случайността и на това, че сме млади.
  Streptococcus pyogenes се срещаме всеки път когато нещо ни забере и гнояса било то дори и пъпка така, че тук също е напълно излишно да го пием живее върху кожата ни..
 Neisseria catarrhalis е един от най-честите причините на респираторни заболявания на т.н. Остър Катар на Горните Дихателни Пътища вярно е, че заболееш ли ще се наложи да се пият антибиотици ...въпроса само комплексен срещаме се с него стига само да се   влезе в препълнен трамвай с кашлящи или в супермаркета.., но не се разболяваме всеки път....
Става въпрос ,че тези лекарства са изготвени да подпомогнат имунната система на наистина нуждаещи се хора хора с хронични заболявания, възрастни ..за децата или средната възраст не мисля, че има смисъл да се използват особено ако се води н.т активен здравословен начин на живот - здравословно хранене , каляване, спорт.
Децата е по-добре да се срещнат с редица причинители, сещам се за циганските дечица дето рядко заболяват от нещо а цяла зима ходят по една блузка..нека сам организма се пребори с инфекция та стига да не става дума за дечица с ежегодишни повтарящи се респираторни заболявания.
 Haemophilus influenzae A е само един от многото причините на грипа по удачно е добра ваксина срещу поне няколко причинителя обикновено ваксините имат повече от един вирус ... имунитетета обаче не трае по дълго от 6 месеца ....

Това е само моето лично мнение, не бих пила нито един от тези имуно стимуланити доколко ефект ще имат точно върху всеки отделен индивид е доста релативно... но бих ги препоръчала на възрастни хора със затихващи функции на им. система или на хора с чести респираторни заболявания , с  Диабет ( там вече става проблем за бавното заздравяване на раните, усложнения, инфекциите) хора с Хемофилия или Алергични пациенти ...

# 203
  • Мнения: 6 390
Ванче
мерси   bouquet
Аз днес бях при педито, и ги обсъждахме, тя каза че за деца който ходят на градина или тн разбира, но за Емка - е малка, въпреки че пише че се дават от годинка

# 204
  • Мнения: 6 390
Ку ку
банда, къде сте бре  Wink Hug

# 205
  • Чехия
  • Мнения: 1 071
Здравйте,
днеска бях на УЗ и видях бебчето. Много е мъничко и мърда с ръчичики и крачета. Мерих се и не съм отслабнала въобще, напротив - качила съм 5 кг. Много приятно преживяване беше. Другият път ( на 30.10. ) ще ми правят фетална морфология. Напишете какво ново има при вас, при мене е това.

# 206
  • Czech Republic
  • Мнения: 2 777
Здравейте мацки! Hug

Ели, тук сме ама бягаме по задачи Simple Smile А аз се разкъсвам между току що проходилият Дани и първокласника! Ужас малък, ама пусто нито нерви, нито тичане помагат да поотслабна малко! Днес се видях на едни снимки и си глътнах граматиката - толкова зле не съм се виждала никога. Ще трябва да се стегна - до сега все си виках - "още кърмя, още тва, още онова", нооооо  няма мърдане вече! Ми не е справедливо - мъжа ми яде на корем и е слаб като върлина, а аз каквото хапна, буквално ми се лепи! На това аз му викам НЕСПРАВЕДЛИВОСТ!  #Cussing out

Ivalex, радвам се, че си видяла мъничето! Ти за килограми сега не мисли, важното е бебо да е наред! Какво е "фетална морфология"? Я го кажи разбираемо, по чешки, щото аз медицинските термини не ги знам на български   Wink

За имуностимулаторите - никога не сме взимали, но сега като прочетах постинга на Ivalex, започвам да се замислям, дали да не почна с нещо със Сами, защото миналата година бяхме аз, той и от мен Дани постоянно с хреми, а аз и с болести в гърлото. И въобще ми се струва, че откакто Сами започна да ходи на školka, много боледува - два пъти ни вадиха трета сливица, постоянно е със запушен нос и много пъти с възпаление на ушите! Абе ужас! а и тази година вече не мога да го оставям често в къщи, за да не изпусне нещо в училище! Я препоръчайте нещо!

Ели как е Емката? Какво правите?

Ivalex(Ваня нали? Все ме напира да те наричам Ива Rolling Eyes) какво става с местенето? Знам, че има още време, но сигурно ли е?

Лека вечер ви желая сладурани!  bouquet

# 207
  • Мнения: 6 390
Наталина
търсих търсих твоя рецепта на свичкова - е няма  Wink Grinning що така
ей тук са много любопитни за рецепта
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=130882.msg2477279#msg2477279

ако се напишеш една - всички ще са супер щастливи  Wink Grinning аз утре ще взема да им преведа някоя от нета, ама незнам коя, защото си готвя по мой си начин пилешка свичкова  Wink Laughing

Уф
за ядене и кг не се говори лесно  Wink Grinning мани, мани... и аз това се гледам и си казвам че ОПРАВИЯ НЯМА  Embarassed Laughing

Ванче
кажи на чешки на какво ще ходиш, защото и аз не разбирам каква е тази фетална морфология - това кръв ли ще ти взимат за хромозомите newsm78

А браво браво за УЗ  Party аз с голямо нетърпение чаках всеки един  Wink Laughing


Ние с Бадемката се записахме на СОКОЛ  Wink станахме членкли - СОКОЛИЦИ - ОРЛИЦИ  Wink Laughing и ходиме понеделник и сряда от 16.30. до 17.30 на цвичени  Party голямо дивеене пада, Бадемка е гроги след това  Whistling Whistling Laughing даже в понеделник имаше състезания, и сега следващия понеделник ще обявяват класирането, и ще раздават ДИПЛОМИ на участниците  Wink Party много съм нетърпелива  Crazy Laughing
В сряда видях списъка с резултатите и търся търся Емма - няма  newsm78 гледам за фамилията, намерих я нашата - гледам ЕРИКА написали  Mr. Green Mr. Green Mr. Green обадих се да я оправят, та съм любопитна на кое име ще е ДИПЛОМАТА  Thinking Mr. Green

# 208
  • Czech Republic
  • Мнения: 2 777
Хихи, Ели ама аз не си падам много по омачките, както и по кнедлики, а свичкова съм правила само един-два пъти! Рецепта точна не мога дори да дам, защото аз я правя на око - според това колко ми е голямо парчето месо. като цяло за мен това си е фрикасе(без жълтък), но със сладка сметана и малко повече подправки. От омачките съм най-голям фен на гулаша - него правя доста често Simple Smile

Ако искаш мога да преведа някоя рецепта, която е подобна на това което готвя.

Хубаво е че сте Соколици с Емката - браво! Ще чакаме и ние дипломата - да я снимаш хей!

Аз много се чудя дали да запиша Сами на карате. Той не е агресивен тип - по-скоро дори плашлив и си мисля, че ще се стресне там, а и чувам че при каратето има доста травми, а като го знам калко му е нисък прага на болестта... Ти като спортист какво мислиш за бойните изкуства? Мислех да го записвам на плуване, но в момента е затворен плавечака на Колин - правят Аквапарк. Та така... Не знам какъв спорт. Той напоследък много малко яде и е доста слабичък, а и боледува често.

# 209
  • Мнения: 240
Здравейте,
наталина--ако искаш да записваш сина си на бойно изкуство по-добре избери таекуондо--помеко е от каратето и по полезно за ставите--тъй като се набляга повече на разтягането и гъвкавостта. казвам го от собствен опит аз самата съм с проблеми в колената и 5 години ходих на таекуондо по съвет на ортопед--много съжалявам че спрях ама така се получи.Simple Smile) , но каквото и бойно изкуство да избереш те по принцип не би трябвало да наблягат на агресивността, а по-скоро да развиват някой други черти на характера Wink
Поздрави
а можеш ли да постнеш на мен рецепта на гулаша, че с мойта половинка сме големи фенове на тва ястие. Благодаря

Общи условия

Активация на акаунт