За играта "Стани милионер", злоупотребата с лични данни и още нещо...

  • 7 448
  • 80
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 5
И мен ме тормозят, смс-и по всяко време. Обадих се на Виваком и те това ми казаха СМС "СТОП" на 145. Направих го, спряха за около седмица. В това време бях засипана от смс-и от самите Виваком, то не беше за хороскопи, за прогноза за времето или тв програми.Много ядосана отново се обадих и ги подпалих...горкият оператор. Заявих изричното си желание никога, ама никога да не ми се обаждат или пишат смс-и с рекламна цел. Той се опита да мънка "Ама недейте така, Госпожо, ще изпуснете много изгодни оферти"Казах, че не искам и да чуя за офертите и разговорът приключи, надявам се записан, както предупредиха. Смс-ите от 145 продължиха , и когато се обадих да ги взривя една дама с промит мозък и меден глас ми обясни, че това бил независим от тях проблем. Трябвало да се обадя на някъкав друг номер май започваше със 117... не запомних. И аз ще пусна жалба със сигурност. Много мразя такова агресивно натрапване.

# 61
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Вижте резултатите от дейността на Големия правозащитник "Комисия за защита на потребителите":

http://www.kzp.bg/index.php?mode=viewd&group_id=1&document_id=3750

Демек резултати няма. Бития бит, ......!

Никой не е взел предвид, че в жалбите си искаме възстановяване на неправомерно и чрез въвеждане в заблуждение взети суми.

Т.е. Ню Геймс ще си оправят посланието, с което вината им се изчерпва. Че и по тяхна инициатива среща била проведена.

Е това само в тая скапана наша родна страна може да се случи.

Нямам думи.

# 62
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 261
На мен нищо  няма да ми струва да пусна нова жалба с изискване да ми бъдат възстановени парите, измъкнати от Ню Геймс с измама + ДДС.

Съгласна съм на обща жалба.

# 63
  • София, център
  • Мнения: 3 455
И аз съм съгласна за обща жалба.
Но когато я изпратим в КЗП, те вече няма да са органа, който може да взема отношение по проблема, защото то вече е взето, видно от линка, който постнах.
Т.е. можем да водим съдебно дело, но без КЗП да ни представлява. Делото ще бъде по общия исков ред за неоснователно обогатяване от страна на Ню Геймс, които вероятно ще привлекат 3-те мобилни оператора като 3-ти лица помагачи.
Вероятен изход на делото би могъл да се очаква след между 3 и 4 години. Та така.

# 64
  • София
  • Мнения: 11 124
За пореден път се убеждавам, е КЗП е една куха структура.
Когато се жалих преди време от Близу, една от служителките
ми каза, че те много добре работели с тях...  ooooh!
И как едва ли вината по казуса ми била в тях...
Е, оказа се в тях и благодарение на това, че настоявах усилено проблема ми се реши.

# 65
  • София
  • Мнения: 2 024
За пореден път се убеждавам, е КЗП е една куха структура.

Тогава да попитаме Комисията за защита
на личните данни откъде организаторите
на играта разполагат с личните ни данни?
Или най-много да се убедим, че това е
другата куха структура.  Twisted Evil

# 66
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 261
На този въпрос от звездата на Мтел ми отговориха, че според Общите условия на договора с тях те могат да дават номера (а може би и личните данни). Не съм проверила, защото толкова ме дразнят, че не искам да го прочета!

# 67
  • Мнения: 5 647


Т.е. Ню Геймс ще си оправят посланието, с което вината им се изчерпва. Че и по тяхна инициатива среща била проведена.


Не са си оправили посланието. Снощи ми изпратиха съобщение, че моя номер е избран да някаква игра... Посланието не е оправено, не пише, че "удоволствието" ще ми струва 2.40 лв с ДДС, както бяха обявили.

# 68
  • Мнения: 0

Личните данни НЕ са защитени по никакъв начин!


ЗАКОН ЗА ЗАЩИТА НА ЛИЧНИТЕ ДАННИ

В сила от 01.01.2002 г.
Обн. ДВ. бр.1 от 4 Януари 2002г., изм. ДВ. бр.70 от 10 Август 2004г., изм. ДВ. бр.93 от 19 Октомври 2004г., изм. ДВ. бр.43 от 20 Май 2005г., изм. ДВ. бр.103 от 23 Декември 2005г., изм. ДВ. бр.30 от 11 Април 2006г., изм. ДВ. бр.91 от 10 Ноември 2006г., изм. ДВ. бр.57 от 13 Юли 2007г., изм. ДВ. бр.42 от 5 Юни 2009г., изм. ДВ. бр.94 от 30 Ноември 2010г., изм. ДВ. бр.97 от 10 Декември 2010г., изм. ДВ. бр.39 от 20 Май 2011г., изм. ДВ. бр.81 от 18 Октомври 2011г.

# 69
  • Мнения: 2 386
Като изключим колко съм изумена от наглостта и простащината на тези игрички, за които за пръв път чувам, ето какво измислих:

Повечето от вас казват, че  не живеят в мястото, в което са родени, но СМС-ът упоменава месторождението. Ок, аз не съм си носила акта за раждане като съм сключвала договор с Мтел. От там не следва ли, че данните вероятно са изтекли от място, където има достъп до .. акт за раждане или акт за граждански брак? Или поне лична карта?

Разсъждавам си просто. А това за рецепционистките е много, много странно. Майка ми е мениджър на хотел в голям град и никога не е имала, нито чувала за такива оферти. Аз залагам на енергото, общината - нещо такова.

# 70
  • Мнения: 207
Повечето от вас казват, че  не живеят в мястото, в което са родени, но СМС-ът упоменава месторождението. Ок, аз не съм си носила акта за раждане като съм сключвала договор с Мтел. От там не следва ли, че данните вероятно са изтекли от място, където има достъп до .. акт за раждане или акт за граждански брак? Или поне лична карта?
Месторождението, полът и годините стават ясни от ЕГН-то.

http://www.epochtimes-bg.com/2010-03/2010-11-24_03.html

А, тук, може да се провери http://georgi.unixsol.org/programs/egn.php?a=gen&s=0&d=0 … 0&n=5&r=0

# 71
  • Мнения: 419
Информацията не е достоверна.


Колкото до смс-ите, аз си реших проблема. Вече не ме безпокоят.

# 72
  • Пловдив
  • Мнения: 23 781
Информацията не е достоверна.


Колкото до смс-ите, аз си реших проблема. Вече не ме безпокоят.
Да ти кажа точно достоверна си е, особено за по-малките градове, където се раждат по-малък брой деца на ден. Пробвах с 8 егн-та на мои близки, които познавам отлично и знам къде и кога са родени и всичко беше точно.

# 73
  • Мнения: 419
Информацията не е достоверна.


Колкото до смс-ите, аз си реших проблема. Вече не ме безпокоят.
Да ти кажа точно достоверна си е, особено за по-малките градове, където се раждат по-малък брой деца на ден. Пробвах с 8 егн-та на мои близки, които познавам отлично и знам къде и кога са родени и всичко беше точно.
Е, и аз писах след като пробвах.

# 74
  • София
  • Мнения: 164
Момичета, незнам какво ви тормози, но аз лично от Глобул след първото си обаждане на оператор, спряха да ми изпращат каквито и да е СМС-и от тази игра, просто спряха.....минаха поне 2 седмици вече от обаждането ми...

П.С Ааа за лична информация, всеки по в час с тези неща, може много да се разбере за това от къде си най малкото

Общи условия

Активация на акаунт