баница зад граница, моля помагайте

  • 6 033
  • 36
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 169
Петра, здравей
малко късно , открих темата- но в случай че искаш някакво подобия на бг- ка баница , можеш да си направиш , нещо от типа на изварата. Смятам че все краве мляко можеш да намериш- слагаш няколко капки лимон и го кипваш.То се пресича. След това прецеждаш и осоляваш по желание.

# 16
  • Мнения: 186
Исках да питам , кое тук е варианта на грис и желатин.... semolina i gelatin ? Семолината не прилича много на грис (по картинки онлайн) а с желатин нямам и БГ опит.



Този желатин го има в Wal-Mart за < $2 за кутийка с 4 пакетчета. Иначе подсладен и с плодови аромати JELL-O има навсякъде и за < $1.

Cream of Wheat, т.е. farina е пшеничен грис (Walgreens, Wal-Mart...), а semolina е същото, но от специална жълта пшеница и вероятно по-трудно откриваема и на по-висока цена.

И последно grits е царевичен грис. С него съм правила грис халва и хрупа, ама бива. Нямам търпение да опитам с Cream of Wheat.

И двата вида грис могат да бъдат instant (с гореща вода), за бързо готвене (2 1/2 мин, 5 мин...) или никакви.

petra.us, харесва ми мелодичността на заглавието на темата ти.

# 17
  • София
  • Мнения: 387
Момичета, помагайте, моля ви! Кажете с ккаво ще правите коледните постни сърми, със зелеви листа, с лозови листа или......... Има ли изобщо такова нещо в американските магазини като Walmart, Target, Super 1  Food. От една седмица обикалям и търся, но нищо не можах да откря. Ще съм благодарна, ако споделите.

# 18
  • Мнения: 1 589
Момичета, помагайте, моля ви! Кажете с ккаво ще правите коледните постни сърми, със зелеви листа, с лозови листа или......... Има ли изобщо такова нещо в американските магазини като Walmart, Target, Super 1  Food. От една седмица обикалям и търся, но нищо не можах да откря. Ще съм благодарна, ако споделите.

Лозови или зелеви листи търси в някой гръцки магазин (разбрах,че нямаш наблизо Бг магазин).В
Walmart и Таргет мисля,че не предлагат,поне аз не съм виждала.

# 19
  • The point of no return
  • Мнения: 822
Също и в арабски магазин може да провериш Peace

За другата година, най-лесно е да си накиснеш една-две зелки със сол, стават за 10ина дни, да не говорим, че  вкусът е 100 пъти по-добър от тези, които ще намериш в магазина Peace

# 20
  • София
  • Мнения: 387
Благодаря ви момичета за отговорите. Да, за догодина ще знам зо да си накисна, абе тя свекито и сега ми викаше да си накисна, но аз и викам "Айде сега, няма да се разплавям със зеле в Америка" :}:}:}:}:}. Има един Wordmarket тук, има разни европейски неща, освен там да проверим. Благодаря ви все пак и весели празници!

# 21
  • Под сянката на разлистените кактуси
  • Мнения: 1 418
В Worldmarket няма зелеви листа със сигурност, за лозозви не знам, но май не съм виждала. Аз ги купувам готови, защото и на мен не ми се разправя със зеле...Лозови може би в някой от по-добрите супермаркети  newsm78

# 22
  • Мнения: 1 777
Момичета местете се в Чикаго,тук всичко имаме.Сирене ,кашкавал,лютеница(няколко вида), зелеви листа,цели зелки ,лозови листа,,луканки ,пастърма,суджук,боза,обикновени вафли,морени  и какво ли не още. Simple Smile

# 23
  • Мнения: 100
Момичета,за друга година,да си знаете Wink,но иначе,може да си заврите вида(на 1 л.),с две лъжици сол и 1-2 лъжички лимонтозу,и слагате зелката,като издълбавате предварително кочана,и да поври 10-на минути.Весели празници.

# 24
  • Под сянката на разлистените кактуси
  • Мнения: 1 418
Момичета местете се в Чикаго,тук всичко имаме.Сирене ,кашкавал,лютеница(няколко вида), зелеви листа,цели зелки ,лозови листа,,луканки ,пастърма,суджук,боза,обикновени вафли,морени  и какво ли не още. Simple Smile
Да, ама и температури от 35 градуса имате в момента  Ill, а при нас - 68  Mr. Green Виж бозата ме изкушава, при нас само това няма...А днес в нашия Walmart  се беше свършило киселото зеле ?!?!   smile3515 Да им се не надяваш на американците...И те капама ще правят явно!

# 25
  • София
  • Мнения: 387
Момичета, аз пак се явявам с въпрос! Споделете има ли някакъв прототип или заместител на изварата. Гледала съм по кулинарните предавания слагат някакво сирене Рикота, нискомаслено май, което на вид се рони точно като извара. Става ли баница с него или например чушки с яйца и сирене.  Ако някой е пробвал, моля ви, споделете!

# 26
  • Под сянката на разлистените кактуси
  • Мнения: 1 418
Момичета, аз пак се явявам с въпрос! Споделете има ли някакъв прототип или заместител на изварата. Гледала съм по кулинарните предавания слагат някакво сирене Рикота, нискомаслено май, което на вид се рони точно като извара. Става ли баница с него или например чушки с яйца и сирене.  Ако някой е пробвал, моля ви, споделете!
Да, с Рикота става. Аз си правя извара от buttermilk. Отварям картончетата, варя заедно с тях около 15 мин на водна баня и като поизстине, прецеждам през марля и прибирам в хладилника. Много лесно става!

# 27
  • Мнения: 1 777
Момичета, аз пак се явявам с въпрос! Споделете има ли някакъв прототип или заместител на изварата. Гледала съм по кулинарните предавания слагат някакво сирене Рикота, нискомаслено май, което на вид се рони точно като извара. Става ли баница с него или например чушки с яйца и сирене.  Ако някой е пробвал, моля ви, споделете!

Писах на първата страница. Wink

farmer's cheese е като българската извара

# 28
  • The point of no return
  • Мнения: 822
"Айде сега, няма да се разплавям със зеле в Америка" :}:}:}:}:}. Има един Wordmarket тук, има разни европейски неща, освен там да проверим. Благодаря ви все пак и весели празници!

Ама то не е никаква разправия, супер лесно и бързо става Simple Smile Просто си намираш 2-3 големи буркана и след 10ина дни имаш супер кисело зеле  Peace От домашното по-хубаво няма! Ние и карфиолче и морковче като сложим, мммм....

Айде да слагам салатката, Весели Празници на всички!  Party

# 29
  • Мнения: 1 589
Като сте почнали да питате и аз да питам:
От къде да си купя свинска мас?
В Чикаго съм.

Общи условия

Активация на акаунт